Skocz do zawartości


Zdjęcie

pytania żółtodzioba...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

budo_marciano
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lbn/Wwa

Napisano Ponad rok temu

pytania żółtodzioba...
Witam szanownych forumowiczów ! To mój pierwszy post na vortalu. Kieruje go właśnie tutaj, ponieważ w najbliższym czasie chciałbym rozpocząć treningi bjj. W związku z tym mam dwa pytania :
1) Czy znajdują się wśród was osoby trenujące tę sztukę (sport ?) walki nie tylko dla współzawodnictwa, osiągnięć sportowych, medali, zawodów, turniejów itp. ale po prostu dla własnej przyjemności i samego uczestnictwa w treningu ? Pytam, ponieważ przestał interesować mnie wyłącznie "sportowy" aspekt stylów, z którymi miałem wcześniej do czynienia. Szukam czegoś o co mógłbym się zaczepić na pare ładnych lat, co nie ogranicza się tylko to sportu. Stąd kolejne pytanie :
2) Czy jest sens rozpoczynać bjj jeśli oczekuje się czegoś więcej ?
Macie już jakieś doświadczenie w tym polu ,a więc pewnie i wyrobione zdanie. Będę wdzięczny za wszelkie odpowiedzi.
Pozdrawiam !
  • 0

budo_badpafcio
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 56 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: pytania żółtodzioba...
Nie rozpisując się zbyt długo powiem Ci tak:

BJJ jest sportem idealnym dla Ciebie:)

Jesteś z Warszawy więc długo sie nie zastanawiaj i wpadaj na trening na AWF lub Gwardie.

A jak chcesz więcej info to na gg.

pozdro
  • 0

budo_gawron
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: pytania żółtodzioba...
co prawda nie trenuje bjj od dawna, ale zamierzam co najmniej najblizszych pare latek (chyba ze nie zdam matury :twisted: ). robie to wlasnie dla przyjemnosci, bo uwazam ze jest to o wiele fajniejszy sposob spedzania wolnego czasu niz chociazby kiszenie sie przed komputerem (co niewatpliwie bym robil gdybym nie trenowal). to po prostu moje hobby jak u innych np. lowienie ryb. jesli myslisz o rozpoczeciu treningow, zwyczajnie przejdz sie na zajecia i zobacz czy ci sie to podoba. nie wszystko co robisz musi miec jakis cel (medale, papiery itp), niektore rzeczy robi sie przeciez po prostu dlatego ze sie to lubi!
  • 0

budo_drow
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 210 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: pytania żółtodzioba...

1) Czy znajdują się wśród was osoby trenujące tę sztukę (sport ?) walki nie tylko dla współzawodnictwa, osiągnięć sportowych, medali, zawodów, turniejów itp. ale po prostu dla własnej przyjemności i samego uczestnictwa w treningu ?


Myślę że zdecydowana większość osób ćwiczących BJJ robi to przede wszystkim dla przyjemności. Ale BJJ to dyscyplina zdecydowanie nastawiona na konfrontację. To nie jest Aikido, Capoeira, czy Kung-fu gdzie idziesz na trening po to żeby się troszkę poruszać, pogadać z kumplami i poćwiczyć sobie układy techniczne. Podstawą treningu BJJ jest sparing. Jeśli non-stop będziesz zbierał od wszystkich wpi*ol, to trening nie będzie Ci sprawiał większej przyjemności i szybko się do tego zniechęcisz... Zaś w przeciwnym wypadku przyjdzie taka chwila (prędzej czy później), że będziesz reprezentował swój klub na zawodach. Innymi słowy BJJ nie ćwiczysz dla samego współzawodnictwa, jednakże jest ono nieodłączną częścią BJJ i nic na to nie poradzisz.
  • 0

budo_marciano
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lbn/Wwa

Napisano Ponad rok temu

Re: pytania żółtodzioba...
Dziękuje za wyczerpujące odpowiedzi....chyba pomogły mi podjąć decyzję. Zatem, do zobaczenia na treningu :) !
Pozdrawiam !
  • 0

budo_marciano
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lbn/Wwa

Napisano Ponad rok temu

Re: pytania żółtodzioba...
Witam, chciałem tylko napisać , że już byłem , widziałem . ćwiczyłem , dostałem baty :) (od kolegi lzejszego o 15 kg ode mnie :oops: ). Wszystkim niezdecydowanym polecam... :) . Zastanawia mnie jedno : myslałem, że ten sport ćwiczy się w gi :? .... na treningu widziałem w gi może kilka osób ale przytłaczająca większość była ubrana w dresy i koszulki. Ale co tam.....dali mi popalić , teraz czuje, że żyje :wink:
Pozdrawiam !
  • 0

budo_michal_m
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1034 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:nyc

Napisano Ponad rok temu

Re: pytania żółtodzioba...
gi swoje kosztuje,nie kazdy ma tyle gotowki zeby od razu je kupowac, wiec do pierwszego kimona zazwyczaj troche sie dochodzi.
niemniej, niedlugo rok 2007 w ktorym to wg strategii lizbonskiej w polsce na kazde 10 osob trenujace bjj 8 ma miec swoje gi, a 4,5 osoby ma miec dwa i wiecej.
  • 0

budo_macc
  • Użytkownik
  • Pip
  • 32 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: pytania żółtodzioba...
jedni preferują walke w gi inni bez..Ja osobiscie trenuje w gi ..zawsze latwiej nauczyc sie poprawnie wykonywac technike... :roll:
  • 0

budo_mystic
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 939 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: pytania żółtodzioba...
Walka w gi a bez ma pewne roznice........jednak w gi jest bardziej realnie .... bo na ulicy nikt nie chodzi prawie goly :twisted:
  • 0

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pytania żółtodzioba...
chyba ze latem
  • 0

budo_killer84
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pytania żółtodzioba...
Witam. Jestem na tym forum nową osobą. Ostatnio dowiedziałem się że w moim mieście prowadzone są treningi BJJ + VT. Bardzo mnie to zaintersowało. Problem w tym że mam już 20 lat i wcześniej nie miałem do czynienia z sportami walki. Czy jest sens startować ?

Pozdrawiam KiLLeR
  • 0

budo_kaibita
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: pytania żółtodzioba...

Witam. Jestem na tym forum nową osobą. Ostatnio dowiedziałem się że w moim mieście prowadzone są treningi BJJ + VT. Bardzo mnie to zaintersowało. Problem w tym że mam już 20 lat i wcześniej nie miałem do czynienia z sportami walki. Czy jest sens startować ?


Jak najbardziej! Ja mam 15 lat- jestem najmłodszą osobą w sekcji, i mimo tego że ćwiczę z osobami dużo lepiej ode mnie wyszkolonymi to wynoszę z treningów naprawdę dużo.

Proponuje jednak zebys sie przeszedł i zobaczył jak to wyglada w twoim miescie.

Pozdrawiam
  • 0

budo_miszczu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 285 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: pytania żółtodzioba...

Walka w gi a bez ma pewne roznice........jednak w gi jest bardziej realnie .... bo na ulicy nikt nie chodzi prawie goly :twisted:

I mało kto chodzi w takiej zbroi jak Atama czy podobne :twisted:
  • 0

budo_killer84
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pytania żółtodzioba...
no ale 15 lat a 20 to jednak jakaś różnica. Twoje kości są w trakcie rozwoju, moje to juz raczej nie :) )

pzdr KiLLeR
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024