Skocz do zawartości


Zdjęcie

capoeira w polsce


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

budo_cube_0
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:BDG

Napisano Ponad rok temu

capoeira w polsce
widzialem filmy z pokazow capoeiry nie wiem gdzie to bylo ale co oni tam wyzyniali... WOW... a jak widzialem pokaz jakiegos polskiego klubu... to byla porazka... zero dynamiki wszystko powoli i te techniki ktore tam robili wygladaly prosto... Pytanie brzmi "Czy to byl przypadek czy rzeczywiscie poziom capoeiry jest niski w polsce?"
  • 0

budo_wojtt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1078 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Scotland

Napisano Ponad rok temu

Re: capoeira w polsce
mysle,ze ''przypadek''.rozmawialem kiedys z graduado cppa ktory obecnie jest w europie,z tego co mi opowiadal na duzych imprezach typu amsterdam hamburg etc ludzie bardzo pozytywanie wypowiadaja sie o polsce i o polskich capoeiristas a poziom naprawde jak na ''nasze warunki'' naprawde wysoko.


pozdrawiam
  • 0

budo_tora
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 833 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Calimshanu

Napisano Ponad rok temu

Re: capoeira w polsce
przypadek, moze ogladales jakąś "dziką grupe" lub początkujących co sie wepchali z pokazem, poziom wq. mnie jest calkiem dobry!
  • 0

budo_cube_0
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:BDG

Napisano Ponad rok temu

Re: capoeira w polsce
Ta ekipa ktora widzialem byla z gdanska oni tam sie poruszali jakby mieli zasnac w locie...
  • 0

budo_archon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 431 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: capoeira w polsce
Ale wiesz...dynamika tez zalezy od rytmu :wink:

A Polska Capoeria, ogolnie prezentuje raczej jeden z najwyzszych poziomow w europie. Mimo ,ze nie ma niewiele lat jeszcze to rozwija sie baaardzo dynamicznie...
  • 0

budo_$ero$lav
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 545 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:od 2000 nosiciel wirusa capo

Napisano Ponad rok temu

Re: capoeira w polsce
Po pierwsze Polska nalezy pisac z duzej litery ;)

Ja sadze, ze capoeiristas w Polsce maja duza motywacje do cwiczenia, sa gotowi zniesc wiecej wysilku. Chodz nie jest to jakos duzo ponad norme.

Z kolei jesli chodzi o kadre trenerska to tu juz jest raczej cienko jesli chodzi o porownanie do innych krajow a to dlatego, ze przez te powiedzmy 10 lat, nie udalo sie jeszcze wyszkolic wielu dobrych instruktorow, a Brazylijczycy wola na stale osiasc w bogatszych krajach Europy Zachodniej.

Jednak wszystko stale idzie w dobra strone, bo trenerzy maja coraz wieksze doswiadczenie i staz :] czesciej niz kiedys odbywaja sie imprezy warsztatawe. Coraz obficiej przyjezdzaja do Polski zagraniczni wysocy stazem instruktorzy.

Na pewno capoeira w Polsce rozwija sie baaardzo dynamicznie, jak zadna inna sztuka walki. Jest po prostu modna i jest ciagle duze zapotrzebowanie na nia. Coraz wiecej osob kojarzy capoeire z nazwy i pozytywnie kojarzy ja. Jest obecna we wszystkich mediach, w stosunku do innych sztuk walki jest baaardzo medialna, jesli wezmiemy po uwage to ile inne MA sa obecne w Polsce i ile osob je trenuje/trenowalo.

Istnieje u nas naturalny sposob sprawdzania kwalifikacji. Capoeiristas dbaja o wizerunek swojej sztuki walki, swiadcza o tym dyskuscje w swiatku capoeiry np. o grupie Mocambo i Mestre Paulo z Olszyta czy np. o incydencie na ul. Piotrkowskiej w Lodzi. Capoeiristas po prostu kochaja swoja sztuke i dbaja o nia, staraja sie nie robic haly, a jak widza, ze ktos to robi to w rozny sposob solidarnie reaguja :) i bardzo dobrze :) , bo konkurencja konkurencja, ale w koncu jestesmy jedna wielka rodzina :) rodzina capoeiristas :]

Wracajac do poziomu capo to do Brazoli duzo Nam brakuje, ale w stosunku do innych Europejczykow nie powinnismy miec zadnych kompleksow, niczego Nam nie brakuje. To jedna z niewielu dziedzin, w ktorej nie mamy brakow ;) jesli capo bedzie ciagle sie tak rozwijac jak teraz to za 20 lat bedziemy jednymi z najlepszych na swiecie w capo ;) hehehehe. Oczywiscie nikt tego nie zmierzy...bedzie mogl najwyzej subiektywnie porownac.

Dlugi post mi wyszedl ;P
  • 0

budo_degenerado
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:www.capoeira.home.pl

Napisano Ponad rok temu

Re: capoeira w polsce
Polacy przede wszystkim cwicza i korzystaja z kazdej okazji takiej jak wizyty gosci zagranicznych czy warsztaty, w Europie duzo ludzi cwiczy ale majac na codzien mestre albo profesora nie wykorzystuja tego, traktuja to raczej jako hobby i odpoczynek. Takie odnosze wrazenie w kontaktach z Niemcami, Holendrami czy Czechami. Cwicza bo cwicza ale nie wkladaja w to serca tak jak Polacy.
  • 0

budo_fominha
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 331 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: capoeira w polsce
to ciekawa teoria bardzo bo ja znam paru polakow ktorzy cwicza z Mestre od 3 lat i wkladaja w to tyle samo wysilku co na poczatku. :)
  • 0

budo_degenerado
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:www.capoeira.home.pl

Napisano Ponad rok temu

Re: capoeira w polsce
przeczytaj jeszcze raz co napisalem, popros kogos zeby Ci wytlumaczyl i potem odpisz, chyba ze to juz tak z przyzwyczajenia, nowy post to od razu odpowiedz
  • 0

budo_archon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 431 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: capoeira w polsce
Fragment wywiady z Mestre Jorge...

Why is that? Do you think Polish people understand capoeira, or just like it?

- I think Polish people are more open and they want to learn something different. In England people are much more closed. They pay, you teach them and that`s it! Finish! Something like this... In Poland people pay, I teach them, but when I go home they go there with me! They often come, they ask many questions, they want to be friends...


To chyba mowi samo za siebie...

ps. reszta wywiadu na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_marreco
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 214 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:New York City

Napisano Ponad rok temu

Re: capoeira w polsce

Brazylijczycy wola na stale osiasc w bogatszych krajach Europy Zachodniej.


Niekoniecznie :wink:
  • 0

budo_$ero$lav
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 545 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:od 2000 nosiciel wirusa capo

Napisano Ponad rok temu

Re: capoeira w polsce

Brazylijczycy wola na stale osiasc w bogatszych krajach Europy Zachodniej.


Niekoniecznie :wink:

Ok, sorki za nieprecyzyjnosc :P

"95% Brazylijczykow woli na stale osiasc w bogatszych krajach Europy Zachodniej. Swiadczy o tym np. liczba wyzszych stopniem instruktorow capoeiry na zachodzie i wschodzie (Polska) Europy."
  • 0

budo_novinha
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ADG Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: capoeira w polsce
Jedna jaskółka wiosny nie czyni... :P :P
To ze ktoś tak nieciekawie grał to nie znaczy ze cała Polska tak robi :D
To zalezy od człowieka, niektórzy ćwiczą dla picu, niektórzy dlatego, że to kochają... sam sobie odpowiedz jak bedzie wyglądała ich gra :-)
Jak u nas ostatnio Zebra śmigał w roda to ja siem zastanawiałam skad on tyle energii bierze :P :P
  • 0

budo_canario
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: capoeira w polsce
Witam.
Moze niektorzy mnie pamietaja jeszcze. Cwiczylem przez jakis czas z trojmiejska sekcja Artes das Gerais.
Teraz jestem od pol roku w Irlandii i cwicze razem z tutejsza sekcja Oficina da Capoeira. Uczy mnie tutaj na miejscu brazylijka, graduada XuXu.

Bardzo chcialbym byc obiektywny ale poprostu nie moge - Irlandczycy to maksymalne patalachy. Wyobrazcie sobie ze grupa istnieje tutaj od ponad poltora roku a praktycznie nikt nie potrafi spiewac. Owszem... wszyscy dumnie nosza biale spodenki i oryginalne koszulki ale ruszaja sie jak polamane pacynki.

Koniec transmisji.
  • 0

budo_archon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 431 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: capoeira w polsce
A widziales jig irlandzki ?? :) To chyba pokazuje, jak oni sie ruszaja... Skoczne to,to, ale plynne za cholere... :)

A sytuacje pewnie ratuje dobre Irlandzkie piwko...:D:D

A teraz na serrio (pozostajac w wyspiarskich klimatach, posluzylem sie angielszczyzna) To co napisales, tylko podkresla obraz sytuacji, ktora przedstawil M.Jorge w wywiadzie, ktorego ragment przytoczylem. Polacy sa duzo bardziej otwarci na Capoeire, niz reszta europy...Nie chce tu generalizowac, ale z wlasnych skromnych obserwacji, tak wlasnie wnioskuje...
  • 0

budo_phoenomen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 245 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Magiczny UNICAR - Tarnów

Napisano Ponad rok temu

Re: capoeira w polsce
Moja teoria jest taka ze w Polsce sytuacja spoleczna jest duzo gorsza niz w innych krajach Europy i w tych krajach posiadanie pasji nie jest tak wazne jak u nas :) Bo co u nas mozna robic bez capoeiry? ;) Skrecac kolejne jointy i otwierac nastepna puszke piwa na lawce pod blokiem (wiem wiem... to stereotyp ;) ale niestety w moim miescie sie sprawdza prawie zawsze ;) )
  • 0

budo_mijar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 302 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: capoeira w polsce
Ku.wa Phoe z całym szacunkiem ale czy chcesz tego czy nie żyjesz w jednym z najbogatszych państw świat, jasne że często można go mieć dość, jasne że mamy beznadziejne drog,i jasne że mamy polityków debili....sam często rozważam czyby tego wszystkiego nie rzucić i wyjechać ale staaaaryyyyy bez takich...

Sorry za OT :)

A co by było bardziej na temat rzuce swą teorie :wink:
Polacy lubią się bawić... u nas nie zamyka się kanajp o 1 w nocy, jak się idzie na koncert to nie siedziec na dupie tylko skakać itd.

A z drugiej strony wbrew wszystkim niemiecko - inszych dowcipach Polacy są baardzo obowiązkowi a zwłaszcza jeśli robią to za co im się dobrze płaci( :wink: ) lub to co lubią/kochają... a że w capo zakochać się łatwo... to jak już się taki polaczek nakręci....to trenuje, trenuje aż siępotem brazylijczycy dziwią że im się chce :)
  • 0

budo_phoenomen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 245 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Magiczny UNICAR - Tarnów

Napisano Ponad rok temu

Re: capoeira w polsce
Eeee MiJar :P Z tym najbogatszym krajem swiata to jakas ironia? ;) Bo nie czaje? :P W Europie nawet w pierwszej dziesiactce bogatych krajow nie jestesmy :P

A jesli mowimy o Polakach... Ambitnych Polakach... To sa oni w stanie poswiecic bardzo duzo dla tego co ich kreci (w tym wypadku capoeira)...

A tak btw. Czy w calosci wywiadu Mestre Jorge wypowiadal sie na temat ludzi trenujacych capo dla picu? Bo to jest modne? Jestem ciekaw czy Brazylijczycy zauwazaja ze moda bardzo wplywa na mlodych Polakow i chodza zeby chodzic nic nie robiac?
  • 0

budo_mijar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 302 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: capoeira w polsce

Eeee MiJar :P Z tym najbogatszym krajem swiata to jakas ironia? ;) Bo nie czaje? :P W Europie nawet w pierwszej dziesiactce bogatych krajow nie jestesmy :P


Nie to nie była ironia :) Nie zapominaj że państw i państewek troche na tym łez padole jest...

A co do wywiadu to chyba nie wspominał nic o modzie... ale dokładnie to juznie pamiętam :wink:
  • 0

budo_phoenomen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 245 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Magiczny UNICAR - Tarnów

Napisano Ponad rok temu

Re: capoeira w polsce
No wiesz ja rozumiem ;) Ale pewnie Kenia ma PKB wieksze od Polski ;) W czolowce swiatowej Polska na pewno NIE jest :P W czolowce Europy gdzie jest troche ponad 40 panstw zajmuje pewnie miejsce pod koniec 2. dziesiatki :P A sytuacja spoleczna i gospodarcza w naszym kraju raczej nie bedzie przykladem dla reszty panstw :P To tylko moje skromne zdanie :D Ale to nie zmienia faktu ze i tak sie stad nie wyniose na jakies wyspy brytyjskie czy Niderlandy :P

To tak OT na topic "Polska w czolowce swiata" :D

Wracajac do tematu wlasciwego :) Pytania do ludzi ktorzy podrozuja :)

Czy w innych krajach europejskich rowniez jest taki boom na capoeire? :) Czy tez jest mnostwo ludzi przychodzacych na treningi tylko po to zeby sie pochwalic ze trenuja? Lub takich ktorzy naogladali sie filmow z akrobacjami i chca latac po pierwszym treningu?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024