Skocz do zawartości


Zdjęcie

Bucki i inne...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

budo_obol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 703 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wlkp

Napisano Ponad rok temu

Bucki i inne...
Ostatnio jeden "pancerny" folderek zrobił furore na forum, więc chciałbym Wam pokazać tańszą (?) alternatywę dla ER i Striderów, czyli Buck- Stridery :) Te 2 modele to Tarani i 880. Na fotkach są też dla porównania jakieś tam Emersony :) Zanim ktoś się ponownie zacznie czepiać Taraniego to z góry odpowiadam: blokada - tak, jest cienka, ale działa (gdyby była 2x grubsza i ostrze było gladkie to bym innego noża już chyba nie kupił :wink: ), co do faktury ostrza to podobno ma pomagać przy "panicznym" otwieraniu noża dwoma rękami. Jak widać 880 jest niczego sobie "czołgiem" z bardzo "solidną" blokadą, więc jak kiedyś znajde nadprogramowe 125$ to się w niego obkupie 8)
No więc do zdjęć kolegi Żwirka (jego proście o więcej) dorzucam tylko mój skromny komentarz...

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bucki i inne...
dobre ujecie tych linersow Obol, Ten BS to rzeczywiscie jest kawal loma 8O
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bucki i inne...
Pokazcie jakies normalne fotki tego BS...
  • 0

budo_obol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 703 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wlkp

Napisano Ponad rok temu

Re: Bucki i inne...
nie no Panowie :oops: fotki są ŻWIRKA ja je tylko wyłudziłem,pomniejszyłem, wkleiłem i dorzuciłem kilka słów...
Kurna ten 880 tak mi się podoba, że mam nadzieje, że nikt nie wpadnie w najbliższym czasie na pomysł wrzucenia do Bazaru oferty sprzedaży :roll:
  • 0

budo_math.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bucki i inne...
no niestety, nie znam sie....
co to jest to pierwsze od gory?

dzieki

a w ogole to niech jakaś litościwa dusza podpisze wszystkie, bo rozpoznałem tylko taraniego :oops:
pozdrawiam
  • 0

budo_żwirek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 795 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Bucki i inne...
od góry:
Buck Strider 880SP
Buck Tarani SBT 4
SOCFK Emersona
CQC7 Emersona


Pozdrawiam... jak znajdę chwilkę, to może coś skrobnę - teraz nie ma szans :oops: no i zdjęć nie będzie bo już ni mam cyfrówki :cry:

Obol - thx za wklejenie fotek 8)
  • 0

budo_obol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 703 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wlkp

Napisano Ponad rok temu

Re: Bucki i inne...

Obol - thx za wklejenie fotek 8)

to ja THX za ich udostępnienie :wink:
  • 0

budo_pieswidmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 656 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Suwałki

Napisano Ponad rok temu

Re: Bucki i inne...
Noooo... 8O Ten 880 robi wrażenie. Szczególnie na drugiej fotce bardzo dobrze wypadł. Rzekłbym, zdeklasował emersony, jeśli chodzi o TAKTYCZNY ZAPAS MOCY :twisted: . Berdzo mi się podoba :D
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bucki i inne...

Noooo... 8O Ten 880 robi wrażenie. Szczególnie na drugiej fotce bardzo dobrze wypadł. Rzekłbym, zdeklasował emersony, jeśli chodzi o TAKTYCZNY ZAPAS MOCY :twisted: . Berdzo mi się podoba :D

Macalem, tak tanto, jak i spearpoint.

Kawal noza i nawet wygodnie sie go trzyma w reku, choc robi na pierwszy rzut oka wrazenie "cegly". Chodzi za mna, oj chodzi... 8)


Ten "pilnik" na Taranim to ponoc do zapewnienia wygodnego chwytu sluzy przy "dlubaniu" w roznych duperelach, kiedy trzymasz za klinge, a nie za rekojesc - tyle jeden z wlascicieli. A po blizszym zapoznaniu sie z jego liner lockiem tez stwierdzilem, ze grubosc jest OK ;)
Zadnych uwag.
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bucki i inne...
No tak... W opisie na Bestknives - bo sam Buck nic o tym nei wspomina - stoi jak byk:

Larhe gripping wedge for easy opening with duty gloves.
  • 0

budo_żwirek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 795 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Bucki i inne...
pare słów komentarza - 880SP - to jest nóż, po prostu nóż, zero jakichkolwiek dodatków, narzędzie - czy raczej cegła w kieszeni, aczkolwiek od czasu zrobienia tych zdjęć udało mi się lekko skrócić czubek :? przez czyn co najmniej debilny :oops: :wink: , ostrze sie porysowało :D co tylko nadało mu charakteru 8)


Tarani, cholernie wygodny w dłoni, fajny wygląd i w sam raz na EDC (lekki) - ostatnio czołowy zawodnik kuchenny...
  • 0

budo_zgrywus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 347 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:nie dotyczy

Napisano Ponad rok temu

Re: Bucki i inne...
Czy to jakies zludzenie optyczne czy ten Buck Tarani SBT 4 ma takiego cieniutkiego liner locka?
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Bucki i inne...

Zanim ktoś się ponownie zacznie czepiać Taraniego to z góry odpowiadam: blokada - tak, jest cienka, ale działa


:)
  • 0

budo_shaft
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:chinatown

Napisano Ponad rok temu

Re: Bucki i inne...
tarani- ta szorstka powierzchnia sluzy do zapalania zapalek i do ostrzenia drugiego noza:P

888. niech bedzie, starsza wersja rzeczywiscie malo dopracowana, gruby liners, dla mnie jednak niewygodny specjalnie:)
  • 0

budo_cougar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TRÓJMIASTO

Napisano Ponad rok temu

Re: Bucki i inne...
hehehe...98prc folderów wygląda przy BUCKU STRIDERZE jak niedorozwiniete...zawsze mi sie smiac chce jak sobie porównuję takiego microtechka mini socom albo crkt z tym bydlakiem..
w noszeniu może i to niewygodne ale kabura od magazynka od desert eagle spokojnie rozwiązuje sprawę.poza tym ma klips i okładziny jak tarka a więc nie wypada z kieszeni lużnych spodni ;)
za to po wyjeciu czujesz że masz cos w ręku i , że to nie jest zabawkowy nozyk.
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Bucki i inne...
Ta, tylko trzeba mieć portki z kieszeniami z cordury z kevlarowymi wkładkami, żeby nóż się nie wygryzł na zewnątrz po tygodniu noszenia ;)

Cholera, Cougar, ja się przez tego Twojego Bucka do tej pory budzę zlany zimnym potem, wrzeszcząc i w panice szukając w ciemnościach dłoni... bo nie mam pewności czy tam jeszcze jest, czy też ten diabeł mi ją odgryzł 8)

Zdrówka,
AdamD
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Bucki i inne...
A tak mi się w temacie przypomniało... zaraz po tym, jak pierun jasny chciał mi zeżreć skórę dłoni, cyknęliśmy fotkę z Mini AFCK którego wówczas nosiła Moja Luba.

Wygląda toto razem tak:

Dołączona grafika

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo_zgrywus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 347 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:nie dotyczy

Napisano Ponad rok temu

Re: Bucki i inne...

Zanim ktoś się ponownie zacznie czepiać Taraniego to z góry odpowiadam: blokada - tak, jest cienka, ale działa


:)


No ladnie, przyzwyczajenie sie klania ze jak sa obrazki to sie oglada a tekst sie olewa :) Balbym sie o paluchy z takim nozem :roll:
  • 0

budo_obol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 703 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wlkp

Napisano Ponad rok temu

Re: Bucki i inne...
gdzieś mi się obiło o oczy :oops: , że "nowe" wersje 880 mają cieńsze okładziny i chyba mniej "agresywne", no ale pewności nie mam...

co do Twoich obaw ani ja, ani Żwirek jeszcze palcy nie straciliśmy... :wink:
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Bucki i inne...
Mnie się to nawet "obiło" o dłoń - w Świecie Noży czas jakiś temu była nowa wersja, myślę że Jarek mógłby powiedzieć coś więcej na temat różnic - natomiast zdecydowanie wyczuwalna na "pierwszy rzut dłoni" jest właśnie różnica jeśli chodzi o okładziny. G10 ma miękko sfazowane krawędzie, przez co zamiast o-ja-cie-pie*dole-dziabnął-mnie mamy nóż który miękko i gładko, wręcz przyjemnie układa się w dłoni. Wrażenia zbliżone do Buck Strider Solution.

Natomiast ... ma może ktoś w Wawie / będzie miał na zlocie wersje spear point MINI tego noża? Kiedyś chodziła mi po głowie, ale nigdy nie miałem okazji spotkać się z nią na żywca...

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024