Skocz do zawartości


Zdjęcie

TOP 15-olimpijska lista wszechczasow


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

budo_speedy62
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 460 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Hamburg

Napisano Ponad rok temu

TOP 15-olimpijska lista wszechczasow
1.Tadahiro Nomura,Japonia(zloto96,00,04) jescze aktywny
2.Peter Seisenbacher,Austria(zloto84,88)
3.Waldemar Legien,Polska(zloto88,92)
4.Hitoshi Saito,Japonia(zloto84,88)
5.David Doulliet,Francja (zloto96,00)
6.Wilhelm Ruska,Holandia(2xzloto72)
7.Ryoko Tamura,Japonia(zloto00,srebro92,96)kobieta,jeszcze aktywna
8.Angelo Parisi,Francja i Wielka Brytania(zloto80,srebro84,braz72)
9.Ezio Gamba,Wlochy(zloto80,srebro84)
10.Frank Wieneke,Niemcy(zloto84,srebro88)
11.Toshihiko Koga,Japonia(zloto 92,srebro96)
12.Jae-Jup Kim,Korea(zloto88,srebro84)
13.Udo Quellmalz,Niemcy(zloto96,braz92)
14.Anton Geesink,Holandia(zloto64)
14.Yasuhiro Yamashita,Japan(zloto84)

Zdobywajac trzeci zloty medal Tadahiro Nomura awansowal z 4-go na 1-e miejsce,spychajac Waldemara Legienia na pozycje 3-a.Pozdrawiam !![/b]
  • 0

budo_langus
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sanok
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: TOP 15-olimpijska lista wszechczasow
Witam

Coś dziwna mi sięta lista wydaje. Dlaczego, skoro są olimpijczycy tylko z jednym złotym medalem, nie ma naszego Pawła Nastuli?

Pozdrowionka
  • 0

budo_speedy62
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 460 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Hamburg

Napisano Ponad rok temu

Re: TOP 15-olimpijska lista wszechczasow
..zasadne pytanie,postaram sie rzucic troche swiatla na ta decyzje...
Przyznano dwa 14-e miejsca zawodnikom ,ktorzy zdobyli "tylko "po jednym zlotym medalu alu ich wpyw na JUDO-Swiat jest ogromny.
ANTON GEESINK zdobywajac zloto w 1964 nie pokonal tylko jednego przeciwnika -pokonal cala nacje.(wszystkie pozostale zlota zdobyli japonczycy). Jako pierwszy przelamal hegemonie japonczykow dokonujac czegos co wydawalo sie niemozliwe. Pokonal japonczyka (AKIO KAMINAGA) na ich terenie na ich turnieju przed ich publicznoscia. Wyobraz sobie atmosfere na hali-trzyma japonczyka w Kesa-gatame,publicznosc japonska cichnie z sekundy na sekune a holendrzy i europejczycy staja sie glosniejsci az do histerycznego krzyku na koncu walki. Jeden z kibicow chce wskoczyc na mate. GEESINK gestem reki prosi publicznosc o spokoj by przeciwnik mogl zakonczyc walke z godnoscia i duma.Ten jego gest przeszedl do historii.Jesli jeszcze dodam,ze judo nie bylo w programie igrzysk ani w roku 1960 ani 1968 a GEESINK w tym okersie na swiatowym poziomie byl niepokonany to mysle ,ze jego zloto nabiera innego blasku. Jesli jestes zainteresowany to moge przytoczyc jeszcze kilka ciekawostek z jego zycia i kariery-bedziesz mial skale porownawcza dokonan.
Yasuhiro Yamashita zdobyl zloto w84,w 1980 (MOSKWA) nie startowal z powodu bojkotu olimpiady. Bilans jego walk jest jednak imponujacy. Prawie wszystkie swoje walki wygral przez Ippon ,przez 8 lat w 203 bez przerwy byl niepokonany. Obydwaj ci panowie-GEESINK i YAMASHITA oraz francuz DOUILLET uwazani sa za "najwiekszych " judokow wszechczasow.
pozdrawiam i mam nadzieje,ze moje wyjasnienia pomoga inaczej spojrzec na wyczymny tych zawodnikow
  • 0

budo_langus
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sanok
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: TOP 15-olimpijska lista wszechczasow
Witam

...GEESINK gestem reki prosi publicznosc o spokoj by przeciwnik mogl zakonczyc walke z godnoscia i duma.Ten jego gest przeszedl do historii...
...Jesli jestes zainteresowany to moge przytoczyc jeszcze kilka ciekawostek z jego zycia i kariery-bedziesz mial skale porownawcza dokonan...


Jestem bardzo zainteresowany. Myślę że dużo ludzi również. Zwłaszcza teraz w epoce takiego Judo gdzie walki coraz częściej wygrywa się przez kary - nie bardzo honorowym stylu... Przynajmniej ostanie igrzyska tak pokazały...

...pozdrawiam i mam nadzieje,ze moje wyjasnienia pomoga inaczej spojrzec na wyczymny tych zawodnikow


Pomogły chociaż tak właśnie myślałem że dokonali oni dużo dużo wiecej niż "tylko" zdobycie medali olimpijskich.

Pozdrowionka
  • 0

budo_kręciel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 410 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: TOP 15-olimpijska lista wszechczasow
Speedy62:
7.Ryoko Tamura,Japonia(zloto00,srebro92,96)kobieta,jeszcze aktywna
Kręciel:
A gdzie złoto z Aten? Z takim dorobkiem powinna być na drugiej lokacie !!!
Speedy62:
Obydwaj ci panowie-GEESINK i YAMASHITA oraz francuz DOUILLET uwazani sa za "najwiekszych " judokow wszechczasow.
Kręciel:
Spokojnie... Nie ma się co aż tak zachwycać tymi grubasami! Co by nie mówić to ich kategoria jest zdecydowanie najsłabsza na tle pozostałych. Oczywiście nie neguję tego że byli wspaniałymi judokami ale prawdziwym szeryfem jest Nomura a nie żaden z nich.
  • 0

budo_speedy62
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 460 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Hamburg

Napisano Ponad rok temu

Re: TOP 15-olimpijska lista wszechczasow
...bije sie w piers,przeoczylem-popelnilem blad..dzeiki za poprawke..pozdrawiam
  • 0

budo_haqqax
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 854 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: TOP 15-olimpijska lista wszechczasow

14.Yasuhiro Yamashita,Japan(zloto84)


Skoro zainteresowala Was informacja o ksiazce Putina, to moze tez zaciekawi Was, ze Yamashita tez napisal ksiazke o Judo, ktora mozna nabyc droga kupna za 2,33 Euro (+ koszty przesylki of course)

Dołączona grafika
  • 0

budo_druss
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 513 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: TOP 15-olimpijska lista wszechczasow
Ja w temanie judo jestem laik,ale Nastek przez dwa lata był niepokonany i wygrywał wszystko co się da.Moim zdaniem zasłużył na miejsce na tej liście.
  • 0

budo_flanker
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:pomorskie

Napisano Ponad rok temu

Re: TOP 15-olimpijska lista wszechczasow
Haqqax Czy moglbys napisac gdzie mozna kupic ta ksiazke? Bylbym wdzieczny.
  • 0

budo_haqqax
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 854 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: TOP 15-olimpijska lista wszechczasow

Haqqax Czy moglbys napisac gdzie mozna kupic ta ksiazke?


Ja ruskie ksiazki kupuje w Ozonie: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Jakby bylo jakies wieksze zainteresowanie, to Fiodor moze na tym troche zarabiac. Po spelnieniu pewnych warunkow (umowa o partnerstwie) Ozon odpala 12% wlascicielowi site'a z ktorego przyszedl klient korzystajac z bezposredniego linka do ksiazki, i 5% za wszystkie inne ksiazki zakupione w danej sesji.
  • 0

budo_flanker
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:pomorskie

Napisano Ponad rok temu

Re: TOP 15-olimpijska lista wszechczasow
Haqqax wielkie dzieki za info. Mozesz jeszce dozucic ile kosztuje przesylak z rosji tak przy okazji.
  • 0

budo_flanker
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:pomorskie

Napisano Ponad rok temu

Re: TOP 15-olimpijska lista wszechczasow
Haqqax wielkie dzieki jeszcze raz poprostu kopalnia ksiazek o sztukach walki. Trzeba bedzie sobie ruski przypomniec.
  • 0

budo_haqqax
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 854 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: TOP 15-olimpijska lista wszechczasow

Mozesz jeszce dozucic ile kosztuje przesylak z rosji tak przy okazji.

Koszt przesylki zalezy od wagi ksiazek. Jak zamykasz zamowienie to Ci wyswietla ile dokladnie zaplacisz. Masz tez podglad ile gramow mozesz dorzucic do zamowienia nie zwiekszajac kosztow przesylki. Tak ze precyzyjne informacje bedziesz mial na biezaco.

Ja skladalem raczej wieksze zamowienia, nie kupuje pojedynczych ksiazek. Wychodzi mi jakies +20% od ceny za przesylke. Biore oczywiscie najtansza pocztowa przesylke, nie kuriera. Mieszkam na trasie Moskwa - W-wa i ksiazki ida do mnie od tygodnia do miesiaca, teraz zawsze miesiac i jestem prawie pewien, ze ten miesiac jest tracony przez poczte Polska na przeslanie paczki z jednego urzedu do drugiego (przeprowadzilem sie do nowego mieszkania oddalonego od kolejowego urzedu pocztowego o kilometr - wczesniej paczki odbieralem od 3 do 7 dni po wyslaniu z Moskwy - masz podglad przez Internet na raporty z kompletowania i przygotowywania Twojej paczki do wysylki). Mysle, ze do innych rejonow Polski paczka bedzie szla minimum miesiac. Jestem z tej ksiegarni bardzo zadowolony. Kupuje u nich od dawna i zawsze wszystko jest OK. Czasem tylko, jak sie okaze, ze nie maja ksiazki ktora zamowiles, to Ci ja odejma od zamowienia.
  • 0

budo_kręciel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 410 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: TOP 15-olimpijska lista wszechczasow
Druss: Ja w temanie judo jestem laik,ale Nastek przez dwa lata był niepokonany i wygrywał wszystko co się da.Moim zdaniem zasłużył na miejsce na tej liście.

Kręciel: Jeśli chodzi o szczegóły to Nastula był niepokonany chyba trochę dłużej niż 2 lata. Oczywiście to nie lada wyczyn ale takich judoków na całym świecie było jeszcze paru innych (chociażby w samej Japonii). Gdyby w Barcelonie wygrał o finał albo o 3 miejsce, pewnie znalazłby się na powyższej liście.
  • 0

budo_lubicz-wroc
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: TOP 15-olimpijska lista wszechczasow
Ja sądze ze na miejsce na liscie zasłużył też Holender Mark Huizinga ktora ma złoto z Sydney w 90 i brąz z Aten do tego dochodza medale z ME i MŚ.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024