Skocz do zawartości


Zdjęcie

Co można zrobić?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
52 odpowiedzi w tym temacie

budo_mradu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3413 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:New Rembridge
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Co można zrobić?

mysle, ze wyjecie penisa jest lepsze od wyjmowania noza.
Interpretujcie to jak chcecie :wink:

jak to powiedzial Chris Pointus: "Niewazne jakim jestes twardzielem, nigdy nie jestes przygotowany na nagiego faceta" :) :) :) :)
  • 0

budo_kapral
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jakaś afryka, sam nie wiem
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Co można zrobić?
myslisz, ze jak wyjmuje penisa to od razu ci sie rozbiore?
Bezwstydnik :) :)
  • 0

budo_mradu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3413 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:New Rembridge
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Co można zrobić?
teraz to taka gadka, a wczoraj to co bylo!
Zrywam z toba - zabieram swoje rzeczy i wyprowadzam sie do mamy...psa tez zabieram!
:) :) :) :) :) :)
  • 0

budo_mmaakkss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 156 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom

Napisano Ponad rok temu

Re: Co można zrobić?
hahaahahaah :lol: a moze by tak puścic takiego bąka w windzie ze napastnik ucieknie zagazowany :>
  • 0

budo_jurek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 474 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Stolyca, panie

Napisano Ponad rok temu

Re: Co można zrobić?
Spoko, ale maske gazowa trzeba miec przy sobie. Chyba, ze potrafisz wstrzymac oddech na 10 minut. :)
  • 0

budo_druss
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 513 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Co można zrobić?
Rybak,moim zdaniem masz rację i... jej nie masz!
Zgadzam się z tobą,że nóż nie służy do "pokazywania" i zabawy,przez takie postępowanie pozbawiamy się elementu zaskoczenia(często decydującego o sukcesie bądź porażce).
Ale w podanej sytuacji postepowanie zaproponowane przez Distephano ma rację bytu.
Po pierwsze zauważ,że napastnika spotkała niemiła niespodzianka w postaci tego,iż ofiara podjęła skuteczną obronę.Jego plan poszedł w diabły(większość napastników liczy na łatwą zdobycz,dlatego uważnie obserwują cele ataku),musi improwizować,a to nie jest ich mocną stroną.
Po drugie,widzi nóż,wie już,że ofiara jest zdesperowana i ewentualna potyczka zakończy się ciężkimi stratami(ryzykuje zdrowie,życie).Dochodzi więc kwestia kalkulacji czyli czy mu się opłaca "użerać" z gościem.
Po trzecie,czynnik mający w tej sytuacji być może największe znaczenie-czas.Sugeruje to wystawienie wspólnika "na czaty".W każdej chwili może wejść do klatki znajomy ofiary,ktoś może schodzić schodami,usłyszeć szamotaninę,wezwanie pomocy przez napadniętego i zadzwonić na policję.
Wszystkie te czynniki działają przeciw przestępcy i musiałoby mu cholernie zależeć na ewentualnych ''fantach'',żeby ich nie wziął pod uwagę(w grę wchodzi równierz wielka głupota i tępactwo bandyty).
Pozdrawiam
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Co można zrobić?

Po drugie,widzi nóż,wie już,że ofiara jest zdesperowana i ewentualna potyczka zakończy się ciężkimi stratami(ryzykuje zdrowie,życie).Dochodzi więc kwestia kalkulacji czyli czy mu się opłaca "użerać" z gościem.
.....
Wszystkie te czynniki działają przeciw przestępcy i musiałoby mu cholernie zależeć na ewentualnych ''fantach'',żeby ich nie wziął pod uwagę(w grę wchodzi równierz wielka głupota i tępactwo bandyty).


Widzisz, niby masz rację. Ale jak "ofiara" wyjmie nóż, to już nie jest gra o "fanty". To przenosi konflikt na inny szczebelek i kalkulacje mogą wziąść w łeb, bo będzie chodziło o reputację, o chęć pokazania czyj jest dłuższy (nóż oczywista :wink: ) i inne macho-aspekty. A potem masz nagłówki w gazecie "zabił za trzy zlote" A przecież wcale wtedy już nie chodziło o forsę.
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co można zrobić?

Widzisz, niby masz rację. Ale jak "ofiara" wyjmie nóż, to już nie jest gra o "fanty". To przenosi konflikt na inny szczebelek i kalkulacje mogą wziąść w łeb, bo będzie chodziło o reputację, o chęć pokazania czyj jest dłuższy (nóż oczywista :wink: ) i inne macho-aspekty. A potem masz nagłówki w gazecie "zabił za trzy zlote" A przecież wcale wtedy już nie chodziło o forsę.

A to ja tego nie napisalem?

;)

Druss - jasne, ze to wszystko jest gdybanie.
Moze sie zdarzyc jeszcze tysiac rzeczy, o ktorych tutaj nikt nie wspomnial, poza tym takie akcje sie rozgrywaja na ogol w czasie kilkakrotnie krotszym, niz napisanie sredniodlugiego zdania na BUDO - ale ja zwrocilem tylko uwage na aspekty, ktore wydaly mi sie "przeoczone".

Nie chodzi o "fanty", tylko o samo poczucie zagrozenia i eskalacje o ktorej pisalem - macho, reputacja z jednej strony, a z drugiej zwykle poczucie zagrozenia odczuwane przez "bandyte".

A zauwaz, ze on tez nie moze uciekac, jesli dalej jestesmy przy takiej sytuacji. I naprzeciwko siebie ma faceta z nozem. Zawsze moze sie okazac, ze jak juz pisalem poprzednio, tez miec bron, ktorej nie planowal dotad uzywac liczac na "latwy lup" - ale teraz ja wyciagnie.

IMO jesli juz gdybac, to jak najbardziej stojac na ziemi ;)
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Co można zrobić?
Rozwiązanie alternatywne, potencjalnie bezbolesne, no i najprawdopodobniej mocniej działające zniechęcająco na "czatującego" kolegę:

Zacząć (zaraz po opuszczeniu windy) drzeć mordę. Rozedrzeć się tak, żeby obudzić wszystkich od pierwszego do ostatniego piętra. I to najlepiej tak żeby nikt nie miał wątpliwości o co chodzi 8)

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo_distephano
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 447 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Co można zrobić?

A zauwaz, ze on tez nie moze uciekac, jesli dalej jestesmy przy takiej sytuacji.

Ależ może.
Jest przecież w klatce. Za plecami ma wyjście(bo przecież wyjścia miał pilnować).
Wystarczy się odwrócić i spieprzać.
A poza tym, to przecież miał stać na czatach.
A nie walczyć i to z uzbrojonym w nóż.
Nie tak się umawiał z tym pokonanym w windzie...

Oczywiście to tylko gdybanie, jak to Rybak powiedział.

A co do pokazywania broni...


Broń może jak najbardziej słuzyć do pokazywania!!!
Mój ojciec ma rewolwer kal 9 mm.
Na dwadzieścia kilka(ok.) wyciągnięć użył go(tzn. wystrzelił) 3 - 4 razy !

Ja wiem, że broń palna, to trochę co innego, ale sami widzicie...
Bardzo często samo pokazanie wystarcza.
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Co można zrobić?
Chmmm pokazywanie broni kojarzy mi się z filmem "Chłopaki nie płaczą" i tekstem: "czy jest tu jakiś cwaniak", ale może nie słusznie :?
  • 0

budo_distephano
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 447 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Co można zrobić?

Rybak,moim zdaniem masz rację i... jej nie masz!

:) :) :)

Po drugie,widzi nóż,wie już,że ofiara jest zdesperowana i ewentualna potyczka zakończy się ciężkimi stratami(ryzykuje zdrowie,życie).Dochodzi więc kwestia kalkulacji czyli czy mu się opłaca "użerać" z gościem.


Chodziło mi raczej o zgrywanie twardziela.
Wcale nie zamierzałem walczyć nożem.
Sytuacja miałaby wyglądać tak:

1 - Masakruję pierwszego gołymi rękami.

2 - Wyciągam nóż.

3 - Powolnym kroczkiem z wyciągniętym nożem i z uśmieszkiem mówiącym coś w rodzaju:"No, a teraz spróbuj tego sukinsynu", zbliżam się do tego drugiego.

4 - Gość spieprza zobaczyć, czy raki nadal zimują tam, gdzie to sobie wyobrażał.

5 - Sram w gacie z nadmiaru emocji i ze strachu.


Co Wy na to?
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Co można zrobić?
Obawiam sie Jerzu ze to moze skonczyc sie tak jak we wstepniaku w "chlopaki nie placza" ... tam byli cawaniacy co siekierke pokazywali :) .

Distephano
20 kilka razy wyciagniec pistoletu mial Twoj ojciec ? 8O
Gdzie wy mieszkacie w queens ? A moze dziki zachod ? a moze podkoloryzowales troszke ? :) Albo ma ktos tutaj zdolnosc do wymachiwania pistoletem bez przydzyny ...
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Co można zrobić?
4-Kolesia frizuje nie wie, co ma zrobić
5- też nie wiesz, co masz zrobić, bo przecież ciąć go nie będziesz

4- Kolo wyciąga batona i ...
5- dostajesz łomot nie z tej ziemi, bo przecież chciałeś go tylko postraszyć kończysz w szpitalu lub kostnicy

4- Kolo wyciąga gaz...
5-Dostajesz gazem po oczach, bo przecież chciałeś go tylko postraszyć kończysz w szpitalu lub kostnicy
  • 0

budo_distephano
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 447 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Co można zrobić?

4-Kolesia frizuje nie wie, co ma zrobić
5- też nie wiesz, co masz zrobić, bo przecież ciąć go nie będziesz

4- Kolo wyciąga batona i ...
5- dostajesz łomot nie z tej ziemi, bo przecież chciałeś go tylko postraszyć kończysz w szpitalu lub kostnicy

4- Kolo wyciąga gaz...
5-Dostajesz gazem po oczach, bo przecież chciałeś go tylko postraszyć kończysz w szpitalu lub kostnicy

Spróbuj postawić się w sytuacji tego na czatach.
Co byś zrobił?
  • 0

budo_distephano
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 447 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Co można zrobić?

Distephano
20 kilka razy wyciagniec pistoletu mial Twoj ojciec ? 8O
Gdzie wy mieszkacie w queens ? A moze dziki zachod ? a moze podkoloryzowales troszke ? :) Albo ma ktos tutaj zdolnosc do wymachiwania pistoletem bez przydzyny ...


Powiedzmy, że mój tatuć ma zawód zwiększonego ryzyka :roll:
A tak na marginesie...
W ciągu 15 lat posiadania broni,te 20 "pokazań" rewolweru(rewolwera?!? - whatever :? ), to nie jest w końcu tak dużo,co?
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co można zrobić?
Panowie... macie racje.

Serio.
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Co można zrobić?
Distephano: Ja tylko dodałem parę innych scenariuszy może się zdarzyć tak albo tak jak Ty napisałeś po prostu chciałem pokazać, że to wcale nie musi być tak dobry pomysł.
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Co można zrobić?
Ja napisałem jak rozwiązać sprawę ograniczając się do użycia praktycznie czysto psychologicznego podejścia, nie dotykając oponenta choćby palcem, ba, nawet specjalnie się do niego nie zbliżając.
Atak (szczególnie z użyciem broni) to bym zostawił jednak na okoliczność rzeczywistego zagrożenia (czyli: gość nie spierdala).

Ale wszyscy mnie olali :cry:
  • 0

budo_gonzo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 434 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Co można zrobić?
Panowie nie wiem ilu znacie "dresów" ale tak sie składa, że zupełnie "przypadkowo" znam ich kilku i wierzcie mi jeśli mają jakis sprzęt na "robocie" to uzywaja go od razu (pokazuja nóż, albo breche żeby było wiadomo ze niema żartów). pozatym 90% spytanych o "batona" pokaże w sklepie "liona" albo "snickersa". kiedy wytłumaczyc im że chodzi o "teleskop" komentuja to stwierdzeniem: a słyszałem podobno ktoś tam kiedyś miał, ale ile to kosztuje i wogle...
tacy goście przeważnie nosza noze: "motylki" albo scyzoryki za 7 zł bo jak sie wyrzuci to niewielka strata...
tyle ja , ale zawsze moge sie mylic...
pzdr. gnz. sztn.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024