Skocz do zawartości


Zdjęcie

mae geri w MMA


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

budo_kselos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1657 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: mae geri w MMA
No i zgoda: Mae na korpus i Yoko na kolano na ULICĘ (w butach)
a nie do MMA :!:
RÓWNIEŻ POZDRAWIAM :)
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: mae geri w MMA
mae geri w butach jest jak najbardziej na ulicę, dzieki za posty czegoœ się dowiedziałem odnoœnie stosowania mae geri, ale mnie sie tak coœ jeszcze rzuciło w oczy - czasami jak Ÿle kopnę, czy to w worek czy w trenera :D to zdarza mi się że mnie palce u stpy bolš, podwijajš się w momencie uderzenia, może zawodnicy obawiajš sie tego typu kontuzji, że Ÿle kopnš i koniec. Taki ból lub już wybite paluszki bardzo utrudniajš poruszanie się.
  • 0

budo_kselos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1657 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: mae geri w MMA
...a ja i tak będę kopał mae-geri gdziekolwiek się znajdę, bo to obok Lowkicka moje dwie ulubione techniki nożne. Byłem na wiosnę na takim turnieju (uderzenia i kopnięcia w stójce,ale bez Lkicka :evil: duszenie i dźwignie w parterze) gdzie większość zawodników praktycznie robiła jedną akcję: frontkick ze wślizgiem (lub doskok) dwa proste (lub cepy ala sierpowy)+
= jak oponent się cofał to jeszcze raz to samo
= jak kontrował to wymiana kto więcej wytrzyma
= jak blokował, chował się za gardą to zwarcie, obalenie i parter (jak przez 30 sek. nic sie nie działo to sędzia przerywał i od nowa to samo)
o dziwo (albo nic dziwnego jak zaraz ktoś krzyknie) ta taktyka była dobra na "techników" którzy usiłowali trzymać dystans, kontrować, kopać na głowę...
  • 0

budo_dollyo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3402 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: mae geri w MMA

A yoko geri w MMA to juz zupelna porazka.

No wiesz Sudo kopie i czasem mu wchodzi :)
  • 0

budo_zly
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 378 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: mae geri w MMA

A yoko geri w MMA to juz zupelna porazka.

No wiesz Sudo kopie i czasem mu wchodzi :)


tylem czasami tez sie odwraca, wali Mule-kicka z odbiciem od lin, albo robi gwiazde/heel-kicka :P no...no i czasami mu wychodzi :)
  • 0

budo_matysshido
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: mae geri w MMA

(...) czasami jak Ÿle kopnę, czy to w worek czy w trenera :D to zdarza mi się że mnie palce u stpy bolš, podwijajš się w momencie uderzenia, może zawodnicy obawiajš sie tego typu kontuzji, że Ÿle kopnš i koniec(...)

To tylko kwestia odruchu ściągania palcy. Dobrym ćwiczeniem na opanownie takiego odruchu jest odmiana popularnego "rowerka". Leżymy w takiej samej pozycji i wypychamy nogi starając się wypchnąć chusoku. Gwarantuje ,że daje efekty po krótkim czasie. Odnośnie kontuzji, to prostu można pechowo trafić i się poważnie osłabić w walce. Pomimo iż trener mi mówi,żebym z zawodnikami "mniejszymi" ode mnie, o mniejszym zasięgu stosował mae geri, to jakoś tak sporadycznie się to zdarza. Tylko jak mi przypomni :-)
  • 0

budo_scorpio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 326 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: mae geri w MMA

generalnie historia pokazala,ze techniki kopane powyzej pasa w mma sie nie sprawdzily.Skonczyc walke jednym kopnieciem to mozna na ulicy z zaskoczki albo jak stoisz na przeciwko lesera.Prawda jest taka ze z kopniec najlepsze sa low kicki.Zaprawiony w boju koles nie da sie od tak trafic w brzuch prostym kopnieciem.


powtarzasz obiegowe nieprawdziwe opinie
jak ktoś bardzo dobrze kopie i zna sie na chwytaniu to tródniej go wywrócić niż zwykłego karateke
obejżyj sobie walki crocopa w mma niektóre kończył kopnięciem na głowe bardzo dobrzy chwytacze mieli problemy żeby go wywrócić
widziałem też walke w pride 2 czarnych zawodników niestety nie pamiętam nazwisk zakończyła się po kilku sekundach kopnięciem na głowe
ps ten który wygrał to chyba gilbert jakiś tam straszny wieśniak nie umiejący się zachować ale kopać umie
  • 0

budo_gubor
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: mae geri w MMA
oczywiscie masz racje,podobnie silva stara sie walczyc w stojce ale ja chcialem to uogolnic.mozemy teoretyzowac i wymieniac pojedynczych zawodnikow walczacych w stojce i konczacych walki wysokimi kopnieciami jednak generalnie kazdy dazy do zwrarcia i sprowadzenia.Poza tym jesli ktos naprawde dobrze kopie jest niebezpiecznym przeciwnikiem nikt temu nie zaprzecza.jednak uwazam,ze jesli ktos slabiej kopie nie ma sensu aby wykonywal wysokie kopniecia bo zakonczy sie to parterem.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024