Skocz do zawartości


Zdjęcie

Extrema Ratio Fulcrum II D Folder


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
90 odpowiedzi w tym temacie

budo__zar_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 290 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Suwałki - dzika północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Extrema Ratio Fulcrum II D Folder

Ty ale m21 ma flippera nie??


Ma i to jest wspaniałe :)

Ale chodziło mi o otwieranie kołkiem (bo Fulcruma nijak flipperem nie otworzysz - z powodu jego braku :) ) - M21 po prostu lżej chodzi jak dla mnie.
  • 0

budo_blacha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: Extrema Ratio Fulcrum II D Folder
przy takich pancerniakach to jeden chuj czy backolck czy liner - nie ma raczej możliwości złożenia - pewnie prędzej złamiesz (chociaz za chuj nie wiem jak)
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Extrema Ratio Fulcrum II D Folder
Zauwazyliscie panowie ciekawa prawidlowosc?
Im potezniejszy dany noz jest tym wiecej bluzgow pada przy jego opisie :lol:
W stylu "zakurwisty pancerny skurwiel, za chuja nie do zlamania" itd NIe zebym kogos besztal tylko zauwazylem taka zasade i mnie rozbawila dosyc :)
  • 0

budo_pieswidmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 656 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Suwałki

Napisano Ponad rok temu

Re: Extrema Ratio Fulcrum II D Folder
Wiesz Cynik, można i tak: "Spyderco Dragonfly nie jest typem kawał piekielnie pancernego jak czołg skurwiela. To kurewsko mały i zajebiście lekki nożyk idealnie wypasiony do codziennych beznadziejnie monotonnych i nudnych prac." :twisted:

Ale to chyba nie za bardzo pasuje... :roll: :)
  • 0

budo_shaft
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:chinatown

Napisano Ponad rok temu

Re: Extrema Ratio Fulcrum II D Folder
Cynik jak lubisz ciotowato to masz.
spyderco dragonfly, to kwintesencja smaku w kategorii wysublimowanych ksztaltow, i iscie przemyslanego doboru materialow w celu wykreowania abstrakcyjnie i niewyobrazalnie milego w dotyku noza i jeszcze milszego w pracy nim.
Godne pochwaly jest zawarcie wznioslej mysli konstruktorskiej projektanta, ktory w sobie tylko znany sposob, w zakamarkach swej wyobrazni odkryl tak przyjemna w dotyku fakture powierzchni z ktora styka sie nasza zadbana skora.
hmm jest to smaczny kasek dla milosnikow malej sztuki..
Cyniczku czy tak Ci lepiej czy wiecej wazelinki?:)
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Extrema Ratio Fulcrum II D Folder
shafciuniu a gdzie ja napisalem, ze mi sie nie podoba sposob recenzowania poteznych nozy? ;)

Dobra ludzie bo sie offtopic robi, najlepiej niech pieswidmo poda wiecej fotek 8)
  • 0

budo_pieswidmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 656 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Suwałki

Napisano Ponad rok temu

Re: Extrema Ratio Fulcrum II D Folder
Właśnie się uczę kamerę cyfrową obsługiwać i może zrobię kilka filmików z praktycznych zastosowań... Jakieś rąbanko, może małe podważanko... :twisted: . Jak myślicie, to dobry pomysł? No bo w sumie galeria to tylko zdjęcia niby, a film to jakby multimedia.... :roll: :twisted: :roll:
  • 0

budo_citizen
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 95 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Extrema Ratio Fulcrum II D Folder

... Jeszcze głownia. Gruba jest. Grubsza niż BK7. Nie złamie się. I tnie. Kompromis to najgorze rozwiązanie... :twisted:


Pieswidmo - świetna recenzja w świetnym stylu! Czułem się jakbym czytał Hemingwaya (to komplement). :twisted:

...Jak to było? "To die. In the rain. Alone."
  • 0

budo_pieswidmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 656 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Suwałki

Napisano Ponad rok temu

Re: Extrema Ratio Fulcrum II D Folder
Dziękuję :oops: . Jak mnie będziecie tak chwalić to chyba wszystkie swoje sprzęty w domu zrecenzuję i powklejam fotki :-) . W końcu taki taboret to też broń, tyle że... improwizowana :roll: .
  • 0

budo_jumbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2040 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Extrema Ratio Fulcrum II D Folder
Postmodernistyczno undergroundowa wizja narzędzia tnącego, które swym kształtem wbija się w obraz futurystycznego przesłania siły. Surrealistycznie gruba klinga, jest nawiązaniem do marinizmu, gdzie konceptyzm bierze górę nad ideą użyteczności. Symbolika szlifu odwołuje się do archetypów Junga, gdzie ostrość głowni nawiązuje do freudowskiego przedstawienia matki karmiącej i kompleksu Edypa. Postindustrialne wyobrażenie godności człowieka górującego nad materiałem. Kwintesencja połączenia dobra ze złem, gdzie epikurejskie zastosowanie noża do krojenia chleba w rodzinnym domu, kłóci się z utylistarystyczną formą całości. Triumf pragmatyzmu nad utopijną myślą biblijnego wyobrażenia białego gołębia.
  • 0

budo_wojtek22
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 348 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Extrema Ratio Fulcrum II D Folder
8O 8O :shocked!:
dupa to a już wolę brzydkie wyrazy
  • 0

budo_qkiel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1732 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Extrema Ratio Fulcrum II D Folder
czizes Jumbo, ty chcesz zebysmy jakiegos urazy psychicznego doznali ? 8O
miejze litosc dla bliznich !
  • 0

budo_blacha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: Extrema Ratio Fulcrum II D Folder
Jumbo a możesz powiedzieć tak po prostu po chłopsku coś jak "jebany skurwiel mocny fiut " itp. zamiast tego textu :)

Jumbo sięgnij do swojej pierwotnej męskiej części i opisz to tak jak czujesz :)
  • 0

budo_pieswidmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 656 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Suwałki

Napisano Ponad rok temu

Re: Extrema Ratio Fulcrum II D Folder
Sory że taka kiepska jakość, że ciemno i że taki krótki, ale miałem kamerkę na pół godziny tylko i już ciemno było i kręciłem przy światłach samochodowych. Ale... oto filmik :) : [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]. Niczego nie udowadnia i o niczym nie świadczy. Wziąłem i przerąbałem Fulcrumem kawałek gałązki leszczynowej o średnicy ok 3 cm żeby sprawdzić, czy nóż mi się nie połamie.... Nie połamał się. Przerąbałem takich kijaszków z dziesięć... I nic! Jedne były cieńsze inne grubsze, ale na tym najlepsza ostrość wyszła... :roll: No kamerzysta ze mnie nienajlepszy :oops: . Wracając jednak do noża... Po rąbaniu zero luzów, zero bladeplay. Poczucie podczas rąbania podobne jak przy Fallknivenie F1, tyle że w Fallknivenie była wygodniejsza rękojeść dająca dużo pewniejszy chwyt. Ale nie ma co modzić - dał radę. Militarym bym się nie odważył tak sobie frywolnie napierdalać w gałęzie z obawy o jego głownię... Mógłby dać radę, ale wolę nie ryzykować. A o Fulcruma obaw nie miałem i nie mam. Wiem że rąbie. I to mnie cieszy. :twisted:
  • 0

budo_pieswidmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 656 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Suwałki

Napisano Ponad rok temu

Re: Extrema Ratio Fulcrum II D Folder
Acha, zapomniałbym. Pokazałem filmik mojej narzeczonej i mówie jej rozradowany że przeciął, że dał radę... :) :) :) ... a Ona mi na to, cytuję: " Sorry... - jest taki kurwa gruby, że nie mógł nie przeciąć..." :roll: I jak tu jej nie kochać :?: :roll: :)
  • 0

budo_guldan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1366 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Extrema Ratio Fulcrum II D Folder
btw, zajebisty pancernik. nosze sie od jakiegos czasu ze zrobieniem pancernego foldera... teraz to juz go chyba faktycznie zrobie. tylko jakis material na frejma albo lajnera (lepszy frejm) by sie przydal.
  • 0

budo_heimdall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 635 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Extrema Ratio Fulcrum II D Folder

Militarym bym się nie odważył tak sobie frywolnie napierdalać w gałęzie z obawy o jego głownię... :


Eeee, raczej nie głownia tylko stop-pin Mili mógłby nie dać rady a przynajmniej doznać uszczerbku ( vide: Chris R. nie pozwala nawet na flicking u sebi, a tu obciążenia stop-pinu byłyby XXX razy bardziej destrukcyjne). Mogłaby też ulec uszkodzeniu blokada (liner i jego mocowanie)...

Porównywałeś Extreme z Fall.F1, prawda? F1 ma 4.5 mm grubości i wysoki pełny szlif - nie gryzł głębiej podczas tego rąbania? Patrząc na fotki, stosunek wysokości szlifu do grubości głowni w folderkach extremy wygląda conajmniej tak jak we wz.98, a on dość kiepsko tnie i rąbie...
Jak to wygląda w praktyce? Ciekawy jestem zwłaszcza tego porównania z F1, bo szlif i grubość głowni, to to co mnie najbardziej zniechęca do potencjalnego zakupu tego bydlaka...który tak poza tym przedstawia się kurewsko dobrze :twisted:

pzdr
Heimdall
  • 0

budo_blacha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: Extrema Ratio Fulcrum II D Folder
jak na folder nieźle - chociaż to samo a nawet gorzej robiłem swoim M21 :)
polecam inny test - bierzesz nieduży pniaczek albo ćwiartke większego stawiasz pionow a kładziesz klinge na nim popziomo i napierdalasz w nią innym kołkiem aż cała klinga wlezie, teraz napierdalasz w wystający kawałek klingi aż przerąbiesz ten pniaczek na pół a potem na mniejsze :)
ja tak rozpracowałem drewno na rozpałke ogniska - troche tak popracowałem M21 - przeżył - więc sądze że to bydle by nie miało problemów.
Ale ja lubie używać noży niezgodnie z ich przeznaczeniem :)
  • 0

budo_kamboras
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 823 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Extrema Ratio Fulcrum II D Folder
Znam to uczucie "absolutnej" potęgi w kieszeni :) kiedyś miałem BUCK-Strider'a tanto na BG42, gdyby nie był tanto to może do dziś by był. Ale teraz po poznaniu twojego zacząłbym się zastanawiać nad " zdradą".
  • 0

budo_pieswidmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 656 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Suwałki

Napisano Ponad rok temu

Re: Extrema Ratio Fulcrum II D Folder

Porównywałeś Extreme z Fall.F1, prawda?


Noo, niwzupełnie :roll: . Miałem kiedyś F1 i rąbiąc sobie Fulcrumem nasunęła mi się analogia do F1, że to też taki kloc trochę, i że całkim nieźle sie nim rąbie właśnie ze względu na jego ciężar. Pomijam szlif oczywiście, bo F1 jeśli chodzi o efekt - rąbie czy tnie znacznie lepiej. Chodzi mi jedyne o subiektywne wrażenie podczas rąbania - tylko tyle. Podobne rozmiary, podobny ciężar - no może też nie zupełnie, bo F1 waży 3/4 tego co Fulcrum... :roll: . No ale co ja poradzę że tak mi się skojarzyło... :oops:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024