Skocz do zawartości


Zdjęcie

Extrema Ratio Fulcrum II D Folder


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
90 odpowiedzi w tym temacie

budo_akme
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1650 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Extrema Ratio Fulcrum II D Folder
Nie no Pieswidmo... pieknie pojechales :rofl:
Ciezko mi to pisac po upadku z krzesla... ale kurde... normalnie bym Ci nagrode jakas ufundowal nagrode za tego teksta :)
Jeszcze napiszesz cos jeszcze?
:)

Pozdrowionak,
Akme
  • 0

budo_wojtek22
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 348 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Extrema Ratio Fulcrum II D Folder
No no Pieswidmo to masz coś Extremalnego. Jak go macałem u Marsa łapki mi się trzęsły, ale tak jak piszesz pomyślałem po cholerę mi łom, mam brechę za 20 zł, ale fajnie mieć łom do ostrzenia ołówków :) . Jak się wypalę w kupowaniu noży użytkowych kupię sobie "łom" no chyba ze Mars zrobi wcześniej super promocję :peace:
  • 0

budo_obol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 703 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wlkp

Napisano Ponad rok temu

Re: Extrema Ratio Fulcrum II D Folder
wielki, ciężki, PANCERNY
no trudno decyzja zapadła... :wink:
  • 0

budo_math.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Extrema Ratio Fulcrum II D Folder
recenzja świetna
mars ją powinien wkleić u sibie na stronie, co by nikt nie miał wątpliwości co wybrać :D
cos mi się wydłuża lista potencjalnych zakupów
a czy ktoś mógłby porówanć foldery od stridera z właśnie ex?
jak by to wypadło?

pozdrawiam
  • 0

budo_jaq
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 76 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano Ponad rok temu

Re: Extrema Ratio Fulcrum II D Folder
Fulcrum wygląda jak skrzynka na amunicję...przy nim nawet AR to nożyk do garnituru :)
  • 0

budo_mars
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 425 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Extrema Ratio Fulcrum II D Folder

a czy ktoś mógłby porówanć foldery od stridera z właśnie ex?
jak by to wypadło?

pozdrawiam


MPC vs AR
Zdjęcia są autorstwa Michaela Burcha [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Porównanie znajduje się [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika
  • 0

budo_pieswidmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 656 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Suwałki

Napisano Ponad rok temu

Re: Extrema Ratio Fulcrum II D Folder

przy nim nawet AR to nożyk do garnituru


No to już przesada... Co Fulcruma odróżna od AR to:

1. Cena :)
2. Kraj produkcji - Fulcrum nie jest "proudly made in USA" :)
3. To, co według mnie czyni ten nóż tak atrakcyjnym fizycznie - jego totalny zapas MOCY jest upakowany bardzo dokładnie i skrupulatnie w bardzo niewielkie (w stosunku do zapasu MOCY) rozmiary. Ten nóż to zaledwie troszkę więcej niż połowa AR. AR to ogromne bydlę. Być może przez to robi wrażenie jeszcze solidniejszego - nie wiem, nie maiałem okazji go macać. Z tego co piszą posiadacze AR to noszenie go w kieszeni to pomyłka i zadanie dla extremalnych hardkorowców. Po to Strider daje do AR'a futerał z kordury, żeby nie wypychać nim całej kieszeni :) . Tak więc powtarzam to o czym zapomniałem napisać wcześniej - Fulcrum ma bardzo zgrabnie i dokładnie upakowane wszystko co niezbędne w minimalnej oprawie. Minimum formy i duuużo treści :twisted: . JEst to tak dokładnie dopracowane, że nóż nie wydaje się "overbuilt", przepakowany, a jednocześnie nie pozostawia obaw, że mógłby być za słaby, lub za delikatny do jakiegokolwiek zadania. JAk dla mnie mistrzowskie pogodzenie wielkości i zapasu MOCY.

Szczerze powiedziawszy to obawiałem się otrochę, że nóż wyprodukowany w słonecznej Italii nie dorośnie jakością i precyzją wykonania nożom renomowanych amerykańskich firm nożowych. Obawy rozwiały się po otwarciu paczki i wyjęciu z niej stylowego pudełka i otwozeniu go 8O .

Dołączona grafika

Dołączona grafika

W tym momencie zrozumiałem, że z czymś takim nie miałem jeszcze do czynienia i że to nowa jakość w moim doświadczaniu noży. Polecam wszystkim to przeżycie - to miłe przeżycie :twisted:
  • 0

budo_pieswidmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 656 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Suwałki

Napisano Ponad rok temu

Re: Extrema Ratio Fulcrum II D Folder
Acha. Zapomniałbym, a nie powinienem, bo to ważne. Dziękuję temu, dzięki komu mam ten nóż - gdyby nie jego wyrozumiałość nie mógłbym się nim cieszyć. Dziękuję też Marsowi, za Extremę w Polsce. To ważna inicjatywa, i alternatywa dla noży USA made. Trzeba poznawać tradycje innych kultur i narodów :twisted:
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Extrema Ratio Fulcrum II D Folder
Popieram, jesli chodzi o ER i naszego Marsa to mozna tylko chwalic!

W ogole ciekawa sprawa, ER taka malo znana firma, mnie Shrapnel rpzpierdolil, psa rozpierdolil Fulcrum, coraz bardziej mni eintryguje ta marka i te ich potwornie grube ostrza :)
  • 0

budo_pieswidmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 656 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Suwałki

Napisano Ponad rok temu

Re: Extrema Ratio Fulcrum II D Folder
Wiesz, Cynik, bo to wynika z tego że jest ogólna moda na USA i noże z USA. Środowisko nożoholiczne wywodzi się w dużej mierze z USA i nikt by nie przypuszczał że jakaś włoska firma wypierdoli jakością i hardkorowością noże z USA w kosmos i to w konkurencyjnej cenie. Ja jestem bardzo pozytywnie zaskoczony ER. Weź też pod uwagę ilość europejskiej tandety która zalewa nasze sklepy i która daje do zrozumienia że jedyne słuszne śa noże z USA... :(
  • 0

budo_thorneb
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 512 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Już Warszawa :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Extrema Ratio Fulcrum II D Folder

Środowisko nożoholiczne wywodzi się w dużej mierze z USA i nikt by nie przypuszczał że jakaś włoska firma wypierdoli jakością i hardkorowością noże z USA w kosmos i to w konkurencyjnej cenie.


No lubię noże ER, ale nie przesadzaj... trzeba by jakieś testy zrobić i porównania, bo opinia, że noże ER odstawiają tak noże z USA może być niesłuszna (przynajmniej w wypadku kilku firm :D ) . Trzeba poczekać aż War zrobi ten test porównawczy( wiem fixed to nie folder, ale dobre i to), poczytać i wyciągnąć wnioski. Jeśli chodzi o hardcorowe zastosowania, to na pewno wiele folderów znanych firm z USA nie ma szans z np. Fulcrumem, ale kilka nawiaże walkę, z której może wyjść zwycięsko :D
  • 0

budo_pieswidmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 656 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Suwałki

Napisano Ponad rok temu

Re: Extrema Ratio Fulcrum II D Folder
Może trochę przesadziłem, ale... Nie mówie że noże ER są najlepsze na świecie... Chodzi mi o to, że jakość i podejście do klienta (produkt wykonany starannie i bardzo ładnie zapakowany) to coś z czym się nie spotkałem w przypadku noży z USA. Jedynie Spyderco i Camillus serwuje swoje noże w ładnych opakowaniach, ale znowu nie tak solidnych i powiedzmy ekskluzywnych jak ten kartonik Extremy... Po prostu nie spodziwałem się czegoś takiego...
  • 0

budo_jumbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2040 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Extrema Ratio Fulcrum II D Folder
Amiga 500 była lepsza od Atari ST bo miała lepszy karton...

:roll:
  • 0

budo_thorneb
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 512 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Już Warszawa :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Extrema Ratio Fulcrum II D Folder
No właśnie.... Jumbo ma rację. Opakowanie bez wątpienia ładne ale nie o to w końcu chodzi. Liczy się to, co w środku. Co do staranności, to myślę, że Amerykanie również nie mają się czego wstydzić jeśli chodzi o techniczną stronę wykonania nożyków zza oceanu... :roll:

Ale zostawmy lepiej już ten temat. Liczy się to, że nóż spełnił pokładane w nim oczekiwania :)
  • 0

budo_pieswidmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 656 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Suwałki

Napisano Ponad rok temu

Re: Extrema Ratio Fulcrum II D Folder
Dobra, przyznaje się :oops: nie lubię ameryki za Busza i jego kretyńską politykę :oops: ...gdzie oni go wynaleźli :?: :roll: :?: :? :?:

Nóż jest solidnie wykonany. Znacznie solidniej niż się spodziwałem po nożu nie wykonanym w USA. Upadł mój stereotyp że noże ameykańskie są najlepsze. Są bardzo dobre. I noże ER są bardzo dobre. Z resztą powinienem być na zlocie to kto chce to sobie pomaca i sam sie przekona :)
  • 0

budo_raffii
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 549 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno

Napisano Ponad rok temu

Re: Extrema Ratio Fulcrum II D Folder
Dla mnie Extrema to przedewszystkim nóż bez legend i całej otoczki którą wytwarza machina marketingowa i dlatego tym nożom ufam
To są potężne noże jedne z najlepszych na świecie - napewno!!!
  • 0

budo_heimdall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 635 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Extrema Ratio Fulcrum II D Folder

Dobra, przyznaje się :oops: nie lubię ameryki za Busza i jego kretyńską politykę :oops: ...gdzie oni go wynaleźli :?: :roll: :?: :? :?:
Nóż jest solidnie wykonany. Znacznie solidniej niż się spodziwałem po nożu nie wykonanym w USA. Upadł mój stereotyp że noże ameykańskie są najlepsze.

No ja też nie przepadam za USA i to nie tylko z powodu Busha czy bierzącej polityki, ale :wink: ...
Tu nie chodzi o to, że noże amerykańskie są najlepsze przez samą swoją "amerykańskość", bo nie są (o czym świadczy choćby fakt, że zdarzają się oficjalne wojskowe zamówienia na noże spoza USA). Rzecz raczej w tym, iż "współczesne nożomaniactwo" to w Ameryce od dawna ogromny rynek, który daje możliwości (a raczej wymusza konieczność :wink: ) rozwoju branży, sprzyja wzrostowi jakości etc. w znacznie większym stopniu niż w Europie czy Azji. Uważam, że to jest m.in. odpowiedź na pytanie, czemu np. takie "zagłębie nożowe" z tradycjami jak niemiecki Solingen stopniowo zeszło na psy podczas gdy w USA pojawiało się wielu nowych producentów znacznie wyższej klasy. Dopiero tzw. globalizacja i rozpowszechnienie internetu dały możliwości rozwoju takim europejskim firmom jak Fallkniven czy Extrema Ratio - ich sukces to przełom lat 90'/00'. (jednym i drugim pomogły też zamówienia wojskowe - pośrednio efekt tego, iż zaczęto poważniej traktować nóż jako element ekwipunku europejskiego żołnierza/policjanta/komandosa).
Tak to widzę, ale oczywiście mogę sie mylić :wink: , w każdym razie uważam, że "legenda" amerykańskich noży jest po części uzasadniona.
........A wracając do folderów Extremy: - już na pierwszy rzut oka widać, iż to "specyficzne" konstrukcje, w których delikatnie mówiąc dobre cięcie nie jest priorytetem. Jako back-up członka jednostki antyterrorystycznej OK, ale jako EDC to nawet w zestawieniu ze Strider'ami po prostu czysta perwersja 8) . Mnie nieco odrzucają...ale ślinię się na Shrapnel'a, szlif płaski pełny...taa, to jest NÓŻ :twisted:

pzdr
Heimdall
  • 0

budo__zar_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 290 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Suwałki - dzika północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Extrema Ratio Fulcrum II D Folder
No to ja dorzucę swoje 3 grosze.

Jako że widziałem i macałem CRKT M21 i Fulcruma (zgadnijcie u kogo?) :)to się przyczepię.
Jak dla mnie M21 otwiera się DUŻO lżej i szybciej. Poza tym Fulcrum jakoś mi nie leży... Ale cóż kwestia gustu.


P.S. Dzięki dla psawidmo i uzi'ego za ostatnie macanie :) Niesamowite było :) :) :) Zwłaszcza Benchmade'ów.
  • 0

budo_shaft
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:chinatown

Napisano Ponad rok temu

Re: Extrema Ratio Fulcrum II D Folder
Ty ale m21 ma flippera nie??
czy mi sie cos powalilo?
a jak ma to co to za porownanie wogole?:)
  • 0

budo_math.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Extrema Ratio Fulcrum II D Folder
Dzieki Mars,
jestem jeszcze ciekaw porownania kogos, kto uzywal obydwu i moglby sie w miare obiektywnie wypowiedziec (nie mowie tu o Amerykanach zakochanych w striderze :wink: )

no i jeszcze jedno pytanie z mojej strony :)
w nozach tego typu, jaka blokada bedzie lepsza backlock czy liner?
(sory jesli jest tu jakas oczywistosc, ktorej nie zauwazylem)

jakie sa plusy i minusy kazdej z nich w nozach z taaaakim zapasem mocy :wink: ?

pozdrawiam
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024