Skocz do zawartości


Zdjęcie

Test latarek kieszonkowych


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
91 odpowiedzi w tym temacie

budo_misiakus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 422 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Test latarek kieszonkowych
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
To chyba tam robią te stalowe breloczki.

A mi się T2 na gwiazdkę maży :) Mikołaje bidni, kobity nie ma to sam sobie kupię :) T3 może lepsze ma osiągi ale przymierzałem do róóżnych kieszeni i saszetki i T2 będzie mi się dużo wygodniej nosiło na codzień :)
Pozdrawiam
  • 0

budo_cougar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TRÓJMIASTO

Napisano Ponad rok temu

Re: Test latarek kieszonkowych
najlepsze sa latarki MAGLITE ;) :

Latarki Mag-Lite projektowane są dla ludzi, którzy wymagają od latarki by była czymś więcej niż prostym źródłem światła. Latarka to nie tylko zwykła suma jej części, lecz kompleksowy układ współpracujących ze sobą: żarówki, zwierciadła i źródła zasilania. Żadna inna firma nie jest w stanie zaoferować latarek, w których ten układ osiągnąłby taki stopień współpracy i wydajności, jak w MAG-LITE - najbardziej wyrafinowanych latarkach na świecie. (żródło : militaria .pl - najbardziej wyrafinowany sklep na siwecie , który sprzedaje także pałki tekleskopowe "bez zezwolenia" i do tego uzywane przez POLICJĘ)...
pewnie mają tez "taktyczne spinki d włosów" ; )
  • 0

budo_misiakus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 422 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Test latarek kieszonkowych
A może mają też zatrute spinki do włosów ? Na przykład z jakąś currarą ;)
Kupiłbym przyjaciółce, żeby się nie przemęczała i nie musiała żuli straszyć zwykłą spinką taktyczną w jakiejś krytycznej sytuacji. A tak tylko dziabnie i popchnie, żeby się dobrze potłukł ;) Na policji powie, że facet skamieniał jak pokazała mu cyca :P

Chce ktoś kupić spory zapas żarówek do MiniMaglite 2AA ? ;) Wszystkie poprzerabiałem na diodówki. Oryginalne i kilka nieoryginalnych.

Pozdrawiam
  • 0

budo_pyton
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 317 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Test latarek kieszonkowych
Może mi ktoś wyjaśnić czemu w Maglitach odpada ten gumowy kapturek osłaniający włącznik? Miałem kilka sztuk i we wszystkich to samo!
Pozdrawiam.
  • 0

budo_akme
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1650 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Test latarek kieszonkowych

Chce ktoś kupić spory zapas żarówek do MiniMaglite 2AA ? ;) Wszystkie poprzerabiałem na diodówki. Oryginalne i kilka nieoryginalnych.

... i jak wrazenia? Jakie roznice w oryginalnych/nie oryginalnych? No i gdzie to mozna kupic?

Pozdrowionka,
Akme
  • 0

budo_misiakus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 422 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Test latarek kieszonkowych
Jestem zdecydowanie bardziej zadowolony z MiniMaglite + diody. Żarówki ciemniały mi po 1-2 kompletach baterii i padały jak muchy niewiele później.
Najbardziej podoba mi się modyfikacja Opalec NEW BEAM.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Spokojnie 10h mocnego światła na 2 akumulatorkach albo alkalikach. Z czasem były problemy z kontaktowaniem jak się znajomi dorwali i za często oglądali ;)
Miałem też modyfikację z Luxeon Star'em 1W made by BJ System (Kraków) i uważam, że jest super. Tylko nie miałem do niej wyłącznika dupkowego (zabrakło jak kupowałem) i całkiem niedawno dioda po prostu mi się rozsypała od za częstego tarcia o kolimator. A nie trze jak się zamiast główką włącza dupką. Miała fajniejsze światło nawet od KL1 (Sure-Fire) (porównywałem z modelem sprzed roku ... teraz są nowe głowice KL1 ... ponnoć dużo lepsze). Fajniejsze jak dla mnie, bo mniej podbarwione błękitem od tego z KL1, o kilka lumenów więcej i zasilanie dużo tańsze.
Dało się wycisnąć około 18 lumenów z dwóch akumulatorków AA przez około 2-2,5h.
Opalec'a kupowałem w Niemczech ale zapłaciłem ze 2x tyle co w USA kosztuje. W sumie nie płaciłem za transport, bo mi koleżanka z Berlina przywiozła to pewnie wyszło na to samo co z USA + transport.
Opalec jako EDC sprawdza się doskonale.
A jak już jakieś fajne diodowe EDC, to polecam tą: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Trochę mocniejsza od Opaleca jest
Męczę UK od dłuższego czasu i muszę powiedzieć, że do użytku na codzień jest doskonała. Też 10h ciagłej pracy na "najwyższych obrotach". Obudowa bardzo solidna. Troszkę mniejszy kąt świecenia od Opalec'a ale za to najjaśniejsza część okręgu światła jest ze 2x większa. Ceny modyfikacji do MiniMaglite Opalec i tej latarki są bardzo podobne.
Podrawiam
  • 0

budo_fredi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 220 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skierniewice

Napisano Ponad rok temu

Re: Test latarek kieszonkowych
UK to sie jako EDC do plecaka nadaje, bo to wielkie bydle :)
  • 0

budo_misiakus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 422 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Test latarek kieszonkowych
A tam zaraz wielkie ...
Troszkę większe tylko od MiniMaglite.
Na dłoni (małą mam) ze 2-3 takie się mieszczą :)
MOże o innym modelu myślisz ... ? UK ma kilka modeli w ofercie.
  • 0

budo_gkozi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 910 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Test latarek kieszonkowych
widocznie mam jakiś "felerny" egzemplarz ARCAAA bo świeci na oko podobnie na bateriach 1V i 1,4V [alkaliczne 1,5V uznaje się za wyczerpane jeśli dają poniżej 0,9V]

co to masz za wykresy? na jednym mV a na drugim mA - co to udowadnia? przecież nie jasność?!

nieregulowana dioda jest zupełnie bez sensu - strasznie mnie by wkurzało gdybym wiedział,że latarka poświeci jeszcze 5 godzin [na bateriach które muszę wymienić] ale na niedostatecznym poziomie - wolę godzinę ale jaśniej

nie dziwi mnie ,że moc świecenia reguluje się natężeniem a nie napięciem - to kolejna cecha diody - jak ma za dużo prądu to zmniejsza się jej opór i ciągnie go jeszcze więcej [a potem ginie] - dlatego trzeba kontrolować i napięcie i natężenie , możliwe,że L1 są zasilane impulsowo
  • 0

budo_mapet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 475 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Test latarek kieszonkowych

co to masz za wykresy? na jednym mV a na drugim mA - co to udowadnia? przecież nie jasność?!


Wykresy są zapożyczone z CPF. Oba pokazują jak spada jasność. Jednen mierzy Fc czyli poziom światła, drugi mA, czyli natężenie prądu. Oba dobrze oddają rozładunek baterii w latarkach i ich poziom świecenia.
  • 0

budo_mapet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 475 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Test latarek kieszonkowych

widocznie mam jakiś "felerny" egzemplarz ARCAAA bo świeci na oko podobnie na bateriach 1V i 1,4V [alkaliczne 1,5V uznaje się za wyczerpane jeśli dają poniżej 0,9V]


To ci się tylko zdaje. Oko ludzkie nie potrafi rozróżnić powolnego spadku poziomu świecenia nawet o 30-40%. Aby się przekonać o ile słabiej świeci twój Arc na rozładowanej baterii trzeba go porównac do innego na nowej baterii.
  • 0

budo_fredi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 220 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skierniewice

Napisano Ponad rok temu

Re: Test latarek kieszonkowych
misiakus: pisalem o tym modelu co linka zarzuciles, to jest ogromna latarka 4xAA :)
  • 0

budo_gkozi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 910 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Test latarek kieszonkowych


co to masz za wykresy? na jednym mV a na drugim mA - co to udowadnia? przecież nie jasność?!


Wykresy są zapożyczone z CPF. Oba pokazują jak spada jasność. Jednen mierzy Fc czyli poziom światła, drugi mA, czyli natężenie prądu. Oba dobrze oddają rozładunek baterii w latarkach i ich poziom świecenia.


jakoś to do mnie nie przemawia [najlepiej by właśnie przemówiło zestawienie zdjęć]

na jednym jest "jak byk" napisane że pionowa oś to mV
a na drugim "jak byk" napisane że pionowa oś to mA

ktoś dopisał na wykresie ręcznie Fc - co to jest Fc ?
jak poziom światła to w jakich jednostkach ? [luxach,lumenach,candelach ?]

spróbuję zrobić zdjęcie aparatem przy tych samych ustawieniach czasu naświetlania żeby wyeliminować błedy mojego niećwiczonego oka
  • 0

budo_mapet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 475 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Test latarek kieszonkowych

ktoś dopisał na wykresie ręcznie Fc - co to jest Fc ?
jak poziom światła to w jakich jednostkach ? [luxach,lumenach,candelach ?]


Fc to footcandela czyli candela z odległości jednej stopy
  • 0

budo_cougar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TRÓJMIASTO

Napisano Ponad rok temu

Re: Test latarek kieszonkowych
a czy e1 surefire spełnia kryterium latarki kieszonkowej ?? jesli tak to prosiłbym o włączenie jej do testów bo inaczej co to za test latarek kieszonkowych ??
  • 0

budo_gkozi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 910 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Test latarek kieszonkowych
mogę zrobić zdjęcia
-e1e,
-e1 z kl1,
-kl1 i głowicy od e1 z FB[cośtam] takie rozszerzenia na 2 AA albo 3 CR123
-G2 P60
-G2 P61
-mini maglite AAA
-maglite solitare
-siakiś ledlenser
-ARC AAA Premium
-photon 3
-maglite 3D
i może czegoś jeszcze jak sobie przypomnę

jest zapotrzebowanie?

[niestety ciężko porównać zdjęcia latarek od różnych osób,bo jak już się uda zrobić te same warunki oświetleniowe i tło to aparat bedzie inny ..]

gdzieś w sieci są porównania większej ilości latarek - chyba nie ma co robić tego jeszcze raz
  • 0

budo_mapet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 475 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Test latarek kieszonkowych
jak ktoś ma ochote to ja mogę dorzucić:

ARC LSL na 200mA lub 400 mA
ARC AAA TQ
Terralux2
Zmodyfikowany Maglite 2C na 3 CR123A z 10W żarówką ( 300 lumenów)
Zmodyfikowany Maglite 2D na 6 Nimh z 10W żarówką ( 300 lumenów)
  • 0

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: Test latarek kieszonkowych
ja poprosze o maglite'y (300 lumenow) i SF (e1 i g2 p60 i p61).
Najlepiej jesli koledz mogliby zrobic fotke w plenerze w nocy - znalezc jakies oddalone o okreslona odleglosc drzewo czy inny obiekt i oswietlic to.
Tzn chodzi mi bardziej o zasieg skuteczny niz o obraz swiatla na scianie
  • 0

budo_cougar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TRÓJMIASTO

Napisano Ponad rok temu

Re: Test latarek kieszonkowych

mogę zrobić zdjęcia
-e1e,
-e1 z kl1,

to ja poprosze :
e1e w pokoju-światło na sufit....
e1e-swiatło nascianę najlepiej z 6m
e1e z głowica diodowa na sciane z 6 m...
e1e na scianę wraz z g2 p60..

może byc na maila..w.cale sie nie pogniewam a wręcz przeciwnie..dziekuje gkozi...
  • 0

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: Test latarek kieszonkowych
Moze daj jednak tutaj bo pewnie jest wiecej chetnych na takie fotki niz cougar i ja :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024