Skocz do zawartości


Zdjęcie

pytanie o stal 420


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

budo_fred
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 714 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wa-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: pytanie o stal 420

Fred napisa?:
Stal w Victorinoxach to 440A, hartowana na 56 HRC (ostrza nozy, inne narzedzia-troche nizej).

moj Vick jest z AUS8 i chyba wszystkie z tego robia.


Juz kiedys walkowalem ten temat na forum, zreszta pisalem rowniez w tej sprawie do Szwajcarow-to jest na pewno stal 440A.

Ale to troche tak OT.[/b]
  • 0

budo_heimdall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 635 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: pytanie o stal 420

Concealex to tak samo PVC/Acrylic blend i jak pisza na
secure-ex to niestety sie nie doszukalem...


No właśnie ja też nie, zdaje się, że jedyną większą firmą stosującą Secure-ex jest ColdSteel, ale tam także zero info.
Co istotne mam pochwy zarówno z kydex'u jak i secure-ex'u, no i jest b.zauważalna różnica jesli chodzi o skutki kontaktu tych materiałów z krawędizą tnącą noża. Secure-ex po prostu tępi i to nawet dobrą stal (jedno pociągnięcie CarbonV/VG10 i nóż przestaje golić), z kydex'em takich problemów nie ma, mozna ciąć zwykłym Victorinoxem i scyzoryk nadal będzie golił.
Trochę off-topic, ale było o ColdSteel'ach, a jest to niestety jeden z argumentów na niekorzyść decyzji o zakupie np. PKI, mimo, iż same noże mają bardzo dobry stosunek jakości do ceny.

pzdr
Heimdall
  • 0

budo_mr_twinkle
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 655 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: pytanie o stal 420
MMW - no nie przesadzaj, Peace Keepery znowu nie są takie do dupy, fakt, żę CS zj...ło sprawę wprowadzając w nich tę stal i te pochwy, ale do użycia "na kimś" to - wg mnie - nadają się całkiem całkiem... I to nie jednorazowo, no chyba że masz przeciwnika ubranego w gruby kevlar. Zawsze można podostrzyć. To nie są noże do prac polowych. Chcesz od CS coś mocniejszego i bardziej uniwersalnego, ale będącego też niezłą bronią, to wybierz np. Recon Scout.
  • 0

budo_heimdall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 635 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: pytanie o stal 420

MMW - no nie przesadzaj, Peace Keepery znowu nie są takie do dupy, fakt, żę CS zj...ło sprawę wprowadzając w nich tę stal i te pochwy, ale do użycia "na kimś" to - wg mnie - nadają się całkiem całkiem... .


Aby nie było, że tylko psioczę na CS...PKI to jeden z najlepiej zaprojektowanych sztyletów, jeśli nie najlepszy. Najrozsądniejszą moim zdaniem wersją była ta z przed kilku lat, tzn. Stal Aus8A, szlif wklęsły, pochwa Cordura. (Made in Japan)
Na drugim miejscu ten z Carbon V i szlifem płaskim (złe posunięcie moim zdaniem, skoro priorytetem jest agresywność cięcia w walce a nie jego stabilność ani wytrzymałość krawędzi), pochwa Cordura lub Concealex. (Made in USA)
Ale to ostatnie wcielenie ze stali 420 i pochwą z Secure-ex'u, to po prostu spierdolenie dobrego projektu przez dobór materiałów...trzeba jednak zauważyć, że ta seria "made in Taiwan" jest bardzo estetycznie, precyzyjnie wykończona, lepsza pod tym względem od japońskiej, nie wspominając o dość niechlujnej z CarbonV (USA).

pzdr
Heimdall
  • 0

budo_gambit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:bardzo dziki wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: pytanie o stal 420
Wygrzebałem kawałek żelaza który chcę ewentualnie kupić. Co do stali napisane ze 420 J2, grzebiąc dalej w necie znalazłem ten sam kawałek stali dokładnie ten sam produkt ze stalą oznacząną jako 440, czy ktoś może odpowiedzieć na pytanie czy to może być stosowane zamiennie czy raczej jest to ten sam produkt ale wykonany z jakościowo innej stali.
Z góry dzięki za odpowiedź.
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: pytanie o stal 420
Może coś bliższego podasz na temat tychże kawałków stali. Jakiegoś linka albo cuś?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024