Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zestawienie technik.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

budo_disortion
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Zestawienie technik.
Od jakiegoś czasu różne style czerpią od siebie techniki by jak najbardziej zwiększyć skuteczność. Czy na przykład dzwignie na nogi w bjj, i praca gardą w bjj już oficjalnie i na stałe zagościły, czy jest to tylko kwestia trenera? A tak przy okazji widziałem pewną pokazówkę z sambo, i czy w bjj (bo duszenia zakładam że są w takim samym stopniu rozwinięte) są techniki nożycowe zarówno na nogi jak i na przykład na szyję, by obalić przeciwnika i założyć dzwignię? I czy patrząc na zawody w obu stylach kładzie się więcej uwagi na rzuty czy po prostu na wejścia? Odrazu mówię że chodziłem na systemy parterowe, tylko chodzi o ogólny zarys technik a nie w poszczególnych klubach. Chciałbym wznowić treningi parterowych styli, kiedyś z sukcesami ćwiczyłem judo i chciałbym znaleźć jak najberdziej wszechstronny styl. Dzięki za pomoc i wyrozumiałość.
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: Zestawienie technik.

Czy na przykład dzwignie na nogi w bjj, i praca gardą w bjj już oficjalnie i na stałe zagościły, czy jest to tylko kwestia trenera?


Spiesze poinformowac iz o ile dzwignie na nogi to kiedys byla nowos, tak praca garda byla stalym elementem Bjj. Na chwile obecna dzwignie na nogi sa dosc silnie rozwijane w Bjj.

(bo duszenia zakładam że są w takim samym stopniu rozwinięte)


Sprostuje,
O ile duszenia (shime-waza) sa w Bjj silniej rozwiniete niz w Judo (w aspekcie praktycznym) to w Sambo Sportowym duszenie jest zakazane. Zatem nie moze byc mowy o rownym rozwinieciu duszen w obu.


A tak przy okazji widziałem pewną pokazówkę z sambo, i czy w bjj są techniki nożycowe zarówno na nogi jak i na przykład na szyję, by obalić przeciwnika i założyć dzwignię?


Nozyce?
Ujme to tak. Jezeli trener jakims sposobem zna cos wiecej niz ogoshi czy wjazd w nogi to byc moze bedzie znal np. nozyce i je pokaze. To niestety nie jest zadna regola.
Obalenia nie sa tak kluczowe w Bjj jak sama walka na ziemi.




I czy patrząc na zawody w obu stylach kładzie się więcej uwagi na rzuty czy po prostu na wejścia?


W Sambo rzuty sa istotne. Dzieki nim mozna wygrac walke. W Bjj ciezko wygrac walke przez rzut. Obalenia sluza zasadniczo tylko i wylacznie do przeniesienia walki na ziemie gdzie gross czasu sie spedza.


Najbardziej wszechstronny styl w walce na ziemi? Tylko Bjj.
  • 0

budo_yoshimitsu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 40 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zestawienie technik.
Chodziło chyba o to czy sambo zaadaptowało pracę gardą...
Ale czy to znaczy że w bjj zaczyna się mniej patrzyć na styl obalenia, byli żeby sprowadzić do parteru, bo w symie bjj ma japońskie korzenia rzuty poświęcenia podcięcia rzuty, czy to wszystko przestaje się liczyć?
  • 0

budo_scoti
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 144 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puszcza Kozienicka

Napisano Ponad rok temu

Re: Zestawienie technik.
Yoshimitsu, wg mnie najważniejsze jest sprowadzenie do parteru po to żeby sprowadzić przeciwnika do parteru, a nad stylowością nie ma się co rozwodzić, np. jeżeli wejście w nogi daje pożądane efekty to jest ok i nie musi to mieć niczego wspólnego z "japońskimi korzeniami".
  • 0

budo_zorro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 453 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gracie Camp.

Napisano Ponad rok temu

Re: Zestawienie technik.

Yoshimitsu, wg mnie najważniejsze jest sprowadzenie do parteru po to żeby sprowadzić przeciwnika do parteru, a nad stylowością nie ma się co rozwodzić, np. jeżeli wejście w nogi daje pożądane efekty to jest ok i nie musi to mieć niczego wspólnego z "japońskimi korzeniami".


święte słowa BJJ jest takie dobre dlatego że zawsze stawiało efektywność niewspółmiernie wyżej od efektowności.
  • 0

budo_mesjasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1074 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice
  • Zainteresowania:Ninjitsu

Napisano Ponad rok temu

Re: Zestawienie technik.
I pomyśleć że z tego samego kraju pochodzi SW w której robi się dokładnie na odwrót...;)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024