Skocz do zawartości


Zdjęcie

Filmiki z trickami


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
56 odpowiedzi w tym temacie

budo_macieq
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 330 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmiki z trickami
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] --- link do stronki gdzie są pokazane tricki w przystępny sposób , lecz takie próbowanie tego co się zobaczy do niczego nie prowadzi j.w. :twisted:
  • 0

budo_krislee
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dolnyśląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmiki z trickami

Moze zapytaj na forum akrobatyki a nie capoeiry :/

Z znasz jakieś forum akrobatyki w Polsce? Poproszę o link ?
  • 0

budo_phoenomen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 245 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Magiczny UNICAR - Tarnów

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmiki z trickami
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

sie chce sie ma ;)
  • 0

budo_krislee
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dolnyśląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmiki z trickami
Nie zrozumieliśmy się, chodziło mi o jakieś profesjonalne forum o akrobatyce, a nie łepków samouków, którzy myślą, że ćwiczą akrobatykę.
Tyle tam pewnie akrobatów co składników odżywczych w Hamburgerze z McDonalda. :D
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmiki z trickami

P.S. Uirapuru, mam propozycje. Moze sporzadzic jakies FAQ nt. : czym jest capoeira ??


bardzo chętnie, ale chyba byłbym bardzo nieobiektywny

ilu masz ludzi na budo, to każdy ma swoją wizję i gotów jej bronić za cenę życia
  • 0

budo_phoenomen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 245 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Magiczny UNICAR - Tarnów

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmiki z trickami
Sprobuje sie dowiedziec dzisiaj czy cos takiego jest.

A co do lepkow-samoukow to sprobuj powtorzyc to co oni robia ;)
Pozdrawiam :P
  • 0

budo_roman_zbawiciel
  • Użytkownik
  • Pip
  • 37 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmiki z trickami

Nie zrozumieliśmy się, chodziło mi o jakieś profesjonalne forum o akrobatyce, a nie łepków samouków, którzy myślą, że ćwiczą akrobatykę.
Tyle tam pewnie akrobatów co składników odżywczych w Hamburgerze z McDonalda

a gdzie tam ku*** pisze ze to jest forum od akrobatyki?
  • 0

budo_phoenomen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 245 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Magiczny UNICAR - Tarnów

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmiki z trickami
Jest dzial AKROBATYKA :P
  • 0

budo_soulfly2
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmiki z trickami

http://capoeira.room.ne.jp/eigo/index00.htm --- link do stronki gdzie są pokazane tricki w przystępny sposób , lecz takie próbowanie tego co się zobaczy do niczego nie prowadzi j.w. :twisted:


parafuso nauczyłem się całkiem sam... tak jak i au sem mao i tak jak armade dupla i fiflaka.... wszystko na trawie, bez niczyjej pomocy, bez trenera... zaczynając od całkowitego ZERA w niecały rok. I prawdopodobnie gdybys dostal w szczene tym parafuso to by ci juz nie wstawili.... nauczyłem tego tylko z filmików, po prostu analizowałem próbowałem i próbowałem dzień w dzień setki razy. Więc za przeproszeniem mi tu nie pier..... Do capoeiry nic nie mam, jest piękna i ją bardzo lubie, wiem że w ważniejsze w roda są podstawy, np dobra armada czy meia lua, albo wyczucie rytmu, zgranie z partnerem itp...

Wiem że to co umiem i tak mi sie nie przyda w realnej walce, wiadomo że takim czymś się nikomu nie skopie dupska.. nie uważam sięza żadnego mastacha Karateke kida bo umiem salto ... i tak też uważa większość tricksterów.

pytacie więc po co w ogóle takie coś ćwiczyć ? - sprawia mi to po prsotu zaaaa**bistą przyjemność, tak samo jak wam np. udział w roda czy granie na berimbau.

I capoeira jest powiązana z Trickowaniem, przynajmniej regional , elementy takie jak ausemmao , parafuso , mariposa , fohla secca ...
to jest to !
  • 0

budo_wojtt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1078 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Scotland

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmiki z trickami
pytanie do ciebie:ile cwiczysz capo?
  • 0

budo_campo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 905 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rybnik
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmiki z trickami
raczej nie ćwiczy capoeiry tylko trickuje sobie na trawce :roll:
  • 0

budo_phoenomen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 245 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Magiczny UNICAR - Tarnów

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmiki z trickami
Raczej na odwrot :P Trickowanie jest powiazane z capoeira :P
  • 0

budo_cheetah
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 869 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmiki z trickami
Nie wiem dlaczego ale zauważyłem, że wiekszośc capoeristas nie lubia osób które trickują - nie wiem dlaczego :roll:

Miedzy XMA a Capoeira jest duże podobieństwo - jeśli chodzi oczywiście o formę ruchową [np. backflip-mortal, au sem mao-aerial, armada dupla-doubleleg etc etc - jest to widoczna róznica w nazewnictwie a elementy sa te same)

Każdy wie czym jest Capoeira, natomiast mylą sie co do określenia XMA i nie szukam(y) tutaj żadnej filozofi i doklejania etykietek...

XMA nie jest w żaden sposób sformalizowane - jedynie takim oficjalniejszym przejawem jego istnienia są róznego rodzaju zawody - jest to stosunkowo nowa dyscyplina...

Dziwne bardzo dziwne - osoba która ,,uprawia,, Capoeira, a nie lubi trickz to tak samo jakby chciała kopać nie uż :roll: ywając nóg [ciekawe czy ktoś mnie zrozumiał :roll: ....]

Kończe, bo i tak i tak tą wypowiedzią wywoałałem chryje na forum

Pozdrówka :?
  • 0

budo_mijar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 302 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmiki z trickami
Myśle że wszystko wynika z małego nieporozumienia Cheetah: po prostu (przynajmniej jeśli o mnie chodzi) irytujące jest jak ktoś wchodzi na forum o capo i pisze jakie to on hop - sztosy sie sam nauczył i nieżadko utożsamia je z capoeira, a w każdym razie takie wnioski można wyciągnąć z niektórych postów.

Co do samego trickowania to kompletny luz i szacunek - jak długo nie utożsamia się tego z capoeira. W capo owszem można znaleźć tricki/akro ale równie dobrze można grać capoeira zupełnie bez nich.

pzdr.
  • 0

budo_fominha
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 331 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmiki z trickami
triki sa fajne dopoki wynikaja z jogo :idea:
  • 0

budo_archon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 431 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmiki z trickami
Chyba przyda siem moja interwencja...Choc i tak bede powielal tematy :wink:

Wiec...Tak jak napisal MiJar... Triki sa spoko. Fajnie jest sobie poskakac, nauczyc sie nowej akrobacji itd. Daje to dzika satysfakcje kazdemu. Ale nie mozna mowic ,ze to Capoeira !! Jesli ktos usyszy ,ze cwicze Capo i powie mi "A to pokaz Salto" to odpowiadam, ze nie umiem bo nie jest mi do niczego w Capoeirze potrzebne. Ale za jakis czas naucze sie sam dla siebie, bo nie da sie ukryc ,ze to fajna sprawa. Polansowac sie mozna i tak dalej. Kazdy to lubi - w granicach rozsadku. Jednak stwierdzanie przez kogo kolwiek, ze Capoeira to same akrobacje, sam taniec, sama muzyka itp. mija sie z celem. Poprostu to nie jest prawda! A w samym temacie nie chodzi o to ,ze Capoeiristas nie lubia ludzi od XMA. Ja bardzo lubie i chcial bym sie nauczyc chociaz polowe rzeczy wykonywac rownie poprawnie co oni. Ale nigdy w zyciu nie powiem ,ze to Capoeira do czasu az uda mi sie sensownie wpesc to do Jogo. Wiec lekko dziwi mnie inne podejscie niektorych do spawy. Poprostu ich nie rozumiem. :?

Pomotalem sie, ale godzina mi na to pozwala :wink:
  • 0

budo_cheetah
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 869 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmiki z trickami
No własnie macie racje panowie i o to mi chodziło przede wszystkim...

Mnie też strasznie irytują teksty takiego typu i nie raz mi się to zdarzyło ,,...popatrz ,,kapoeira,,...,, jest to naprwde bardzo denerwujące, ale niestety te z musze dodac, że zdarzyło mi sie raz jak pewien capoeristas wypowiadał sie na temat naszych filmików - ,,...eee tam zero techniki, zero gracji, sztywno...,, to tez mnie zdenerwowało, bo patrzył na nas pod kątem Capoeira - nie kieruje to do ogułu,bo to był jedyny przypadek ale takie cos tez sie zdarza....

No cóż ale taka jest mentalnośc niektorych ludzi...

Wkur*** mnie takie zachowanie bo darze Capoeira wielkim szacunkiem ...

Pozdrówka :roll:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024