Skocz do zawartości


Zdjęcie

Filmiki z trickami


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
56 odpowiedzi w tym temacie

budo_paulo2
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 66 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmiki z trickami

juz predzej gimnastyki sportowej


gimnastyki sportowej?? 8O oj... jesteś w błędzie, to jest akrobatyka sportowa jest przeważającym elementem
  • 0

budo_phoenomen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 245 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Magiczny UNICAR - Tarnów

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmiki z trickami
Paulo kim jestes ze podwazasz zdanie Jakuba? :P
  • 0

budo_paulo2
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 66 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmiki z trickami

Paulo kim jestes ze podwazasz zdanie Jakuba? :P


Wystarczy, że znam Piaska.... i od niespełna pół roku mam paszport Polsatu :)
  • 0

budo_jakub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2280 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmiki z trickami
chyba faktycznie akrobatyki - coś mje sie pomięszało. :oops:

ale jeszcze to sprawdze :twisted:
  • 0

budo_jakub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2280 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmiki z trickami

AKROBATYKA SPORTOWA, dyscyplina polegająca na wykonywaniu układów gimnastycznych; obejmuje: ćwiczenia dwójek kobiet, mężczyzn i mieszanych, trójek kobiet oraz czwórek mężczyzn (piramidy), skoki na sprężystej ścieżce kobiet i mężczyzn, skoki na trampolinie indywidualne i synchroniczne (2 zawodników na 2 batutach) oraz nie uprawiane w Polsce skoki na trampolinie tzw. mini-double. Akrobatyka należy do najstarszych sportów w historii ludzkości; ilustracje ćwiczeń akrobatycznych występują na figurkach etruskich z IX w. p.n.e.; w staroż. Grecji i dawnym imperium rzym. podczas każdego święta odbywały się pokazy skoków; w okresie renesansu we Włoszech były znane konkursy akrobatyczne, w których wysokość prezentowanych piramid dochodziła do 9 m; w XVIII i XIX w. akrobatyka była uprawiana przez trupy wędrownych atletów oraz w cyrkach; pierwsze zawody akrobatyczne odbyły się 1925 w Niemczech. W Polsce dyscyplina ta była popularyzowana przez Tow. Gimnastyczne „Sokół”; po wojnie 1952 powołano przy Pol. Związku Gimnastycznym Komisję Gimnastyki Artyst. i Akrobatyki; pierwsze mistrzostwa Polski odbyły się 1957 w Białymstoku, w tym samym roku powstał też Polski Związek Akrobatyki Sport. (PZAS); 1964 została powołana Międzynar. Federacja Trampoliny (FIT), a następnie 1973 (m.in. z inicjatywy Polski) Międzynar. Federacja Akrobatyki Sport. (IFSA); każda z federacji ma własny system rozgrywek; Polska należy do obu organizacji, ale w kraju istnieje jeden związek (PZAS) grupujący zawodników startujących wg reguł obu federacji; do 1991 Polacy zdobyli na mistrzostwach świata i Europy oraz w pucharach świata 322 medale (wg reguł IFSA) i 39 (wg reguł FIT).


GIMNASTYKA SPORTOWA jest jedną z 3 dyscyplin sportu gimnastycznego. Składa się z 4 konkurencji kobiecych (ćwiczenia wolne, ćwiczenia na równoważni, na poręczach asymetrycznych i skok przez konia wszerz) i 6 męskich (ćwiczenia wolne, ćwiczenia na koniu z łękami, na kółkach, na poręczach, na drążku oraz skok przez konia wzdłuż) rozgrywanych indywidualnie; powyższe konkurencje wchodzą w skład wieloboi rozgrywanych indywidualnie i drużynowo; do programu zawodów należą ćwiczenia obowiązkowe i dowolne (własnej kompozycji). Gimnastyka sportowa od 1896 jest konkurencją olimpijską; 1881 powstała Międzynar. Federacja Gimnastyczna (FIG); 1895 odbyły się pierwsze mistrzostwa świata, a 1957 — pierwsze mistrzostwa Europy; w Polsce pierwsze mistrzostwa rozegrano 1935, w mistrzostwach świata Polacy po raz pierwszy wystąpili 1934; do najwybitniejszych pol. gimnastyków sport. należą: wśród kobiet — H. Rakoczy (1950 4-krotna mistrzyni świata i brązowa medalistka, 1956 brązowy medal olimpijski — zespołowo), N. Kot (1956 brązowy medal olimpijski — zespołowo, 1959 2-krotna mistrzyni Europy i brązowa medalistka); wśród mężczyzn — J. Jokiel (1952 wicemistrz olimpijski w ćwiczeniach wolnych), A. Szajna (1974 brązowy medalista mistrzostw świata, 1975 mistrz i wicemistrz Europy).


Sprawdziłem :twisted: i wg mnie jednak elementy gimnastyki sportowej.

Jeżeli sprawdzi się konkurencje oby dyscyplin to capo można by porównać do układów gimnastycznych dwójek z akrobatyki ale jak ktoś widział jak one wyglądają to wie, że jest tam bardzo dużo elementów siłowych, kiedy jedna z osób jest przytrzymywana przez drugą.

Jeżeli natomiast weźmiemy pod uwagę ćwiczenia wolne rozgrywane w gimnastyce sportowej (które mogliśmy zobaczyć chociażby na olimpiadzie) to jednak to bardziej kojarzy mi się z capoierą - rundaki, salta, śruby, itp., itd.

pozdr,
jakub
  • 0

budo_cheetah
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 869 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmiki z trickami
Jakub te informacje sa zaczerpniete z Encyklopedi PWN - i jak widzimy dotycza one ze tak sie wyraze konkurencji widzianych na zawodach i olimpaiadach, a nam chodzilo o elementy - o golne znaczenie akrobatyki i gimnastyki, a nie o ,,akrobatyke sportowa,, i ,,gimnastyke sportowa,, - to sa wielkie roznice...

Mała dygresja : Jak zdawalem egzamin na studia to po rozgrzewce zaczlem sobie wykonywac takie elementy jak slata, fiflaki, jakies tam au sem mao..i inne lementy i podszedl do mnie egzaminator (dr.) i poiwedzial, ze zdajemy egzamin z z gimnastyki a nie z akrobatyki...i raczej sie nie mylil. Podwazal jego slow nie bede....

GIMNASTYKA SPORTOWA jest jedną z 3 dyscyplin sportu gimnastycznego. Składa się z 4 konkurencji kobiecych (ćwiczenia wolne, ćwiczenia na równoważni, na poręczach asymetrycznych i skok przez konia wszerz) i 6 męskich (ćwiczenia wolne, ćwiczenia na koniu z łękami, na kółkach, na poręczach, na drążku oraz skok przez konia wzdłuż) rozgrywanych indywidualnie; powyższe konkurencje wchodzą w skład wieloboi rozgrywanych indywidualnie i drużynowo; do programu zawodów należą ćwiczenia obowiązkowe i dowolne (własnej kompozycji).


Gimnastyka w 75% jest oparta o przyżądy (akrobatyka tez...ale to inna kwestia), czego nie ma w Capoeira...


AKROBATYKA SPORTOWA, dyscyplina polegająca na wykonywaniu układów gimnastycznych.

.... wiec widzimy roznice...to by bylo na tyle... :roll:
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmiki z trickami
Musiałbym przekopać całą szafkę filmów, potem wycinać i wrzucać na serwa; zaufaj mi po prostu na słowo, zwyczajnie mi się nie chce szukać, co nie oznacza, że wycofuję się ze swojego zdania. Wciąż uważam, że do bycia świetnym Capoeiristą nie potrzeba nawet umieć salta.

A tak BTW: XMA to trochę psychodeliczny twór, wymysł nastolatków, którym znudziły się tradycyjne treningi, twór, który chciałby zaliczać się do sztuk walki, ale nie wiem, co ma z nimi wspólnego... bliżej mu do cyrkowych akrobacji, niz do jakiejkolwiek ze sztuk walki, to moje zdanie.
  • 0

budo_cheetah
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 869 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmiki z trickami

Wciąż uważam, że do bycia świetnym Capoeiristą nie potrzeba nawet umieć salta.


Nie zaprzeczam....

A tak BTW: XMA to trochę psychodeliczny twór, wymysł nastolatków, którym znudziły się tradycyjne treningi, twór, który chciałby zaliczać się do sztuk walki, ale nie wiem, co ma z nimi wspólnego... bliżej mu do cyrkowych akrobacji, niz do jakiejkolwiek ze sztuk walki, to moje zdanie.


po 1 to nie wymysl nastolatkow, po 2 XMA nie zalicza sie do SW i napewno nie chce byc zaliczone (XMA nikt nie kieruje-nie ma zadnego kierownictwa w tym) - jest to poprostu polaczenie najefektowniejszych elementow ze sztuk walk z elementami akrobatycznymi i gimnastycznymi....(sa organizowane tylko meetingi i inne seminaria) a wogole kto tu powiedzial ze to sztuka walki (moze was nazwa jedynie mylic - Xtreme Martial Arts)...z kad wiesz ze tym ,,nastolatkom,, znudzily sie zwykle treningi, nie mozesz tak twierdzic, pozatym XMA jest elementem dodatkowym bo wiekszosc osob ktore je trenuje, ma za soba albo dalej praktykuja inne SW...

Pozatym Urapurui dlaczego zaczoles od krytyki...dziwi mnie twoja postawa...

Pozdrowka... :roll:
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmiki z trickami
Masz rację, zmyliła mnie zatem nazwa - XMA, ale w koncu nazwa sama w sobie powinna chyba najkrócej i najściślej odzwierciedlać przedmiot, który nazywa... W takim razie to nieporozumienie.
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmiki z trickami
A co do mojej krytyki - owszem, jestem troche uprzedzony do tego typu sportów, bo wciąż i wciąż (podobnie jak breakdance) są łączone z Capoeira (zarówno przez widzów, jak i bardzo często przez samych ćwiczących), czasy pierwszej fascynacji Capoeira i jej akrobatyką minęły, weźmy się w końcu za oczyszczenie jej wizerunku i pokażmy, że Capoeira to nie "jedynie słuszne kopanie tyłków za pomocą kręcenia na głowie"...
  • 0

budo_jakub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2280 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmiki z trickami

Jakub te informacje sa zaczerpniete z Encyklopedi PWN - i jak widzimy dotycza one ze tak sie wyraze konkurencji widzianych na zawodach i olimpaiadach, a nam chodzilo o elementy - o golne znaczenie akrobatyki i gimnastyki, a nie o ,,akrobatyke sportowa,, i ,,gimnastyke sportowa,, - to sa wielkie roznice...

skoro o to wam chodzilo to ok
  • 0

budo_cheetah
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 869 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmiki z trickami
Skoro juz sie wszytko wyjasnilo to przejdzmy do próźb autora tego tematu i zamieszczajmy linki do ,,filomikow z trikami,,...ja zamiesze sampler ze zlotu we Wroclawiu - na ktorym bylem....

Nie liczyly sie umiejetnosi tylko dobra zabawa z nutka wspolzawodnictwa...

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Oto filmik..ktory nagralismy na konkurs (szkoda ze moze miec max 30 sekund)...

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Pozdrowka i milego ogladania... :)
  • 0

budo_paulo2
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 66 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmiki z trickami
Cheetah... no co Ty... nie przeszkadzajcie sobie :wink:
  • 0

budo_darck
  • Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:N,E

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmiki z trickami

A co do mojej krytyki - owszem, jestem troche uprzedzony do tego typu sportów, bo wciąż i wciąż (podobnie jak breakdance) są łączone z Capoeira (zarówno przez widzów, jak i bardzo często przez samych ćwiczących), czasy pierwszej fascynacji Capoeira i jej akrobatyką minęły, weźmy się w końcu za oczyszczenie jej wizerunku i pokażmy, że Capoeira to nie "jedynie słuszne kopanie tyłków za pomocą kręcenia na głowie"...


I wlasnie dlatego przejrzyj swoje filmy i umiesc na jakims serwerze film z prawdziwa capoeira regional nastawiona na "walke", a nie piekne wykonywanie technik, chocby nieprzydatnych. Widzialem kiedys film z kasety vhs z brazylii, przedstawial jakis pokaz 2 grup capoeiristas na scenie dla dosyc duzej widowni. Nikt nie schodzil do parteru. Wykonywali tylko proste techniki. Ale za to z jaka szybkoscia i dokladnoscia. Film ten ogladalem z kolegami z grupy. Wszyscy dopiero zaczynalismy trenowac capoeira. Dziewczyny sie dziwily dlaczego capoeiristas nie wykonuja role, au, czy negativa, nie muwiac o saltach czy innych akrobacjach. Bylo to spowodowane tym, ze na treningach uczylismy sie tylko wykonywac techniki, a nikt nie tlumaczyl, ze wiekszosc technik w walce jest nieprzydatna. Film ten przedstawial rywalizacje 2 grup, ostra capoeire. Gdyby wiecej takich znajdowalo sie w internecie ludzie z innych MA nie mysleliby moze o capoeira jako o zabawie. Niestety nie przegralem wtedy tej kasesty, podobnych nagran w internecie nie znalalzem oraz nie posiadam, wiec jak mozesz to udostepnij co pomoze w "oczyszczenie jej wizerunku i pokażmy, że Capoeira to nie "jedynie słuszne kopanie tyłków za pomocą kręcenia na głowie"...[/"
  • 0

budo_archon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 431 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmiki z trickami
Ale jogo duro to tez nie dla wszystkich jest "prawdziwa Capoeira" :?
Nie nalezy zbytnio tego rozgraniczac... Capoeira nie jest tylko w dwoch barwach...Mi najbardziej odpowiada wlasnie taka wysrodkowana...

Ale wracajac do tematu... :wink:
  • 0

budo_cheetah
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 869 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmiki z trickami
Heh wracając do tematu :

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

heh 42 MB ale warto...
  • 0

budo_dwayne
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmiki z trickami
Kurcze przydała by mi się strana gdzie są pokazane tricki od a do z bo z kumplem ćwiczymy po godzinie dziennie i prawie nic nie wiemy. Chodzi mi o jakiś mały kursik dzięki któremu poznamy podstawy
  • 0

budo_phoenomen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 245 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Magiczny UNICAR - Tarnów

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmiki z trickami
Moze zapytaj na forum akrobatyki a nie capoeiry :/
  • 0

budo_noite
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1593 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Freistadt

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmiki z trickami

Kurcze przydała by mi się strana gdzie są pokazane tricki od a do z bo z kumplem ćwiczymy po godzinie dziennie i prawie nic nie wiemy. Chodzi mi o jakiś mały kursik dzięki któremu poznamy podstawy


na allegro sprzedaja kurs capoeira. polecam, swietny, rzetelny, wszystkiego nauczysz sie w mniej niz miesiac !
albo jakis kurs korespondencyjny...

mylisz dzialy, Dwayne.

P.S. Uirapuru, mam propozycje. Moze sporzadzic jakies FAQ nt. : czym jest capoeira ??
  • 0

budo_phoenomen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 245 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Magiczny UNICAR - Tarnów

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmiki z trickami
Dwayne nic sie nie umiecie bo bez trenera trenujecie a bez trenera to mozna byc dobrym w kalamburach na slepo :P

Poza tym po co Ci tricki? Mozesz umiec zrobic armade z 1080 ale i tak nie bedziesz umial capoeiry ;)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024