Skocz do zawartości


Zdjęcie

Leek wspinacz


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

budo_sokół
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Józefów k/Otwocka

Napisano Ponad rok temu

Leek wspinacz
Od ponad roku jestem w posiadaniu małego Kershaw Leek'a.
Wielu osobom nie podoba się takie małe EDC, bo za małe, bo stal 440 itd itp. Ja jednak nie widzę jego wad. Dla mnie ma same zalety. Prostota i przemyślana konstrukcja (oprócz bezpiecznika, który sam odkręciłem).

Był ze mną na kilku wyjazdach wspinaczkowych i nawet spisał się w extremalnej sytuacji 8) . Polecam go każdemu, kto nie chce wydawać bajońskich sum na nóż, a chce mieć dobre narzędzie do codziennych zadań.
Kilka fotek dla nieprzekonanych.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Pozdrawiam
  • 0

budo_smoku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 800 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Mroków....

Napisano Ponad rok temu

Re: Leek wspinacz
Ładny nożyk, ładne zdjęcia (szczególnie pierwsze) :D

Tylko jaktaki kształt ostrza spisuje sie na codzień?

Jak się nazywa ta blokada ( i jak sprawuje) bo wygląda całkiem fajnie (wygląda troszkę jak monolock Ampha :) ).

zastanawiałem się jaki sznurek dac do monochroma, teraz juz chyba wiem :) ..
  • 0

budo_sokół
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Józefów k/Otwocka

Napisano Ponad rok temu

Re: Leek wspinacz

Tylko jaktaki kształt ostrza spisuje sie na codzień?

Jak się nazywa ta blokada ( i jak sprawuje) bo wygląda całkiem fajnie (wygląda troszkę jak monolock Ampha :)


Blokada to klasyczny FrameLock a do tego jest jeszcze wspomaganie otwierania speedsafe, które w zasadzie działa tak jak gdyby był to nóż automatyczny (czasem określany jest jako pół automatyczny).
A co do geometrji ostrza to jest ono raczej nie taktyczne. jak walniesz mocno to czubek pewnie się złamie albo wygnie. ja tak z nim nie ryzykowałem. Używałem go tylko do cięcia do tego do czego robi się noże. :) te małe nozyki z pod ręki Kena mają coś w sobie. 8)
  • 0

budo_smoku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 800 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Mroków....

Napisano Ponad rok temu

Re: Leek wspinacz
speedsafe znam, dlatego taki kształt blokady dziwny - ni to frame losk, ni to liner :) a w sumie prawie automat. Rzeczywiście one mają to "coś" Chociaz mi osobiście bardziej podoba się Chive/Scallion (recurve :roll: :D ).

Nie do końca chodziło mi o to jak wytrzymuje np. przebijanie lodówki, tylko właśnie o cięcie - wyrażę się dokładniej - Jak przy cięciu (prace codzienne i nie codzienne :) ) sprawdza się taki kształt ostrza :?: czyli - jak ci się go używa i jakbyś go ocenił jako EDC :idea: :?:

PZDR
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Leek wspinacz
Co Ty opowiadasz - przeciez to normalny frame jest.

Ta dodatkowa blaszka z tylu to klips.
  • 0

budo_smoku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 800 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Mroków....

Napisano Ponad rok temu

Re: Leek wspinacz

Co Ty opowiadasz - przeciez to normalny frame jest.

Ta dodatkowa blaszka z tylu to klips.

:oops: :oops: :oops: :oops: tylko tylę mogę dodać :oops: :oops: :oops: myślałem, że to okladzina

A i mała poprawka w Amphibianie to się nazywa MicroBar, a nie monolock - mea culpa
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024