Skocz do zawartości


Zdjęcie

Mała Sebenza dla ubogich ;)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

budo_wojtas13
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olesno

Napisano Ponad rok temu

Mała Sebenza dla ubogich ;)
Jeśli w tym nożu nie widzicie podobieństwa do Sebenzy to ja się chyba każe usunąć z Budo.

A tak serio to przewyższa oryginał moletowaniem chwytu, ale jakość nie dorasta wyrobowi Chrisa do pięt. Choć na pokojowy edc nadaje się niezgorzej.

Choć ergonomię odziedziczyła znakomitą.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Mała Sebenza dla ubogich ;)
Powiem tak... chłopaki z V-tech bez żenady zerżnęli design z klasycznej Sebenzy. Porównywanie tego noża z Sebenzą... hmmm...

A może po prostu powiem co o tym myślę: przegadałem troszkę z Chrisem przy piwie (o czym już mam nadzieję w niedzielę wieczorem będzie można poczytać) i znam tą historię, i sprawę z CRKT także. O ile CRKT wykazało się taktem (przynajmniej częściowo, bo jednak się spytali... choć "próbki" potem i tak sprzedali) to to, co robi tajwańska firma V-Tech jest dla mnie po prostu chamstwem i zwykłą kradzieżą. Czy Chris powiniej ich ścigać po tajskich sądach? Mógłby spróbować, ale pewnie szkoda mu zdrowia, bo jak ktoś szuka Sebenzy to raczej nie patrzy na to jako na "ewentualny zamiennik".

Wojtas, dla formalności... mam nadzieję, że wiesz iż nie jest to bynajmniej skierowane do ciebie tylko moje ogólne przemyślenia nad "tym".
  • 0

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: Mała Sebenza dla ubogich ;)
Zostan na budo bo ja juz kiedys mowilem ze widze tu zaje.........ste podobienstwo. :D
  • 0

budo_wojtas13
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olesno

Napisano Ponad rok temu

Re: Mała Sebenza dla ubogich ;)
Zgadzam się z Piterem całkowicie, natomiast kupiłem nożyk, bo ciekaw byłem jak to to leży w łapce. Macałem kiedyś dużą Sebenzę Classic, ale samo macanie to nie wszystko. Trzeba przyznać, że (pomijając aspekty jakości tej podróbki) wygoda użytkowania jest na wysokim poziomie i teraz zaczynam poważnie się zastanawiać nad oryginałem, choć wolę noże z płaskim szlifem.

BTW to pomysł z moletowaniem chwytu jest całkiem rozsądny.

P.S.
Nigdy bym nie pomyślał o tym nożyku jako substytucie oryginału, czasem mam po prostu nieodpartą chęć kupienia jakiejś nowej stali z przedziału 100-300 zł bo czasami można się mile zaskoczyć. A i nożyki służą do nauki (ostrzenie, przeróbki, regulacje, itp.).
  • 0

budo_shamad
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mała Sebenza dla ubogich ;)
Podoba mi sie to. Moglbys przyblizyc dane tego czegos ? Cena, jaka stal itd? Bylbym bardzo dzwieczny.
  • 0

budo_shamad
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mała Sebenza dla ubogich ;)
hmm 199 zl to troche, duzo stal "tylko/az" 440C, w sumie wersja w zlotym kolorze podoba mi sie bardziej od czernej (co w moim przypadku jest bardzo dziwne :wink: ) No i prosze sam sobie odpowiedzialem :) Google poklon
  • 0

budo_piteros777
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 571 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Mała Sebenza dla ubogich ;)
ale o frame-locka to się nie pokusili :)

Pozdrawiam
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mała Sebenza dla ubogich ;)
Jak dla mnie to tandeta straszna.

Niech zostana przy pistoletach.
  • 0

budo_wojtas13
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olesno

Napisano Ponad rok temu

Re: Mała Sebenza dla ubogich ;)
W kwestii stali to bym się tak bardzo nie napalał bo ta 440 nie ma wiele wspólnego z tą z BM czy ColdSteel. Ale nie jest też tak znowu tragicznie.

Gorzej z jakością, bo każdy egzemplaż trzeba wymamcać. Mój na przykład ma blade play (tak jakby liner lock był za krótki).

A z podróbkami V-techa to ciekawa sprawa, bo mają jeszcze Mnandi (tylko z kołkiem), BM Osbourne, Arkansas Toothpick Doziera, ze dwie podróby Simmonicha - tyle rzuciło mi się w oczy. Design zerżnięty dość dokładnie, gorzej z jakością. Żeby to było na poziomie CRKT to można by się pokusić.
  • 0

budo_diabelek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 387 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Mała Sebenza dla ubogich ;)
stal niby jest 440C ale bardzo miekka bo mam z tej polki cenowej i tej firmy i naprawde jest sie w stanie powaznie pofalowac ostrze przy rozginaniu zszywacza biurowego 8O ale do nauki naprawde spoko juz umie uzyskac ladna krawedz tnaca no i goli choc krotko bo sie tepi :)
  • 0

budo_peterskin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 820 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z pier......j

Napisano Ponad rok temu

Re: Mała Sebenza dla ubogich ;)

Gorzej z jakością, bo każdy egzemplaż trzeba wymamcać. Mój na przykład ma blade play (tak jakby liner lock był za krótki).

Jak dla mnie kiedy trafi się jeden taki to inne może tylko trochę będą lepsze
Ale jak brak gotówki na CRK to z daleka i przez szybkę może ujdzie
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mała Sebenza dla ubogich ;)
Niestety noze z dalekiego wschodu to powazny problem dla wszystkich powaznych firm zajmujacych sie tym biznesem.Ostani numer Knfe Ilustrated , publikuje artykul wyjasniajacy dlaczego padla firma Schrade.
bylu v[ce prezudent , pisze ze w samym tylko ubieglym roku , tylko z Pakistanu wyexportowano 60 milionow folderow.Oczywiscie jest to tandeta , ale jezeli normalny szarak ma noz za 5 $ i taki sam za 50 $ , bez wachania wybierze ten pierwszy.Podruby robia sie coraz bardzie podobne do orginalow , coraz tansze i latwiej dostepne. Tka jak pisal Piter , trade mark , w tym regionie to puste slowa , a wystapienie do sadu trwa lata i do niczego nie prowadzi ( moja firma otworzyla ponad rok temu fabryke w Szangchaju ,bylem widzialem , wlos sie jezy na glowie)
  • 0

budo_logan3
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 726 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jarosław

Napisano Ponad rok temu

Re: Mała Sebenza dla ubogich ;)
Fajny nożyk,podobieństwo do Sebenzy jest "nachalnie rzucające sie w oczy"ale sama cena daje dużo do myslenia.A co do podróbek,taktu ,lub jego braku,to zgadzam sie całkowcie ze to takie ..........no ale takie jest zycie,nie kazdego stać na oryginał,wiec co"sprytniejsi"to wykorzystują.Ale sam nożyk wizualnie jest całkiem sympatyczny,ciekawe jak lezy w łapce i jak tnie.
  • 0

budo_peterskin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 820 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z pier......j

Napisano Ponad rok temu

Re: Mała Sebenza dla ubogich ;)

Fajny nożyk,podobieństwo do Sebenzy jest "nachalnie rzucające sie w oczy"ale sama cena daje dużo do myslenia.A co do podróbek,taktu ,lub jego braku,to zgadzam sie całkowcie ze to takie ..........no ale takie jest zycie,nie kazdego stać na oryginał,wiec co"sprytniejsi"to wykorzystują.Ale sam nożyk wizualnie jest całkiem sympatyczny,ciekawe jak lezy w łapce i jak tnie.



No nie !!
Jak to wygląda - Wykończenie jest takie że wstyd
Napisałem "przez szybkę" i tego będę się trzymał
  • 0

budo_navyseal
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1026 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin/Motaniec

Napisano Ponad rok temu

Re: Mała Sebenza dla ubogich ;)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_witia
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 338 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Żolyborz, stolyca Warszawy ;)

Napisano Ponad rok temu

Re: Mała Sebenza dla ubogich ;)
Zawsze będą robione podróby, bo jak świat światem, zawsze będą na nie chętni.
A że to nie to samo?
Tylko ludziom znającym się rzeczy i interesującym się nożami robi to różnicę.
Inni kupią nóż za 199 zł, bo po prostu im się podoba, uważając wydawanie 1300-1500 zł za bezsensowne.
A nóż przeca, panie, taki samiuśki :wink:
  • 0

budo_jawor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 946 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zza winkla

Napisano Ponad rok temu

Re: Mała Sebenza dla ubogich ;)
Dla mnie Sebenza to Sebenza i wszelkie bardziej lub mniej chamskie podróby piętnuję. Jednak myślę, że samej Sebenzie to nie szkodzi, bo nie ma porównania nawet. Chrisowi współczuję, bo pewnie z jednej strony jest wk.....y, z drugiej zaś ma pewnie świadomość, że tacy chamscy podrabiacze wzorują się na tym co najlepsze.
Chociaż pewnie taka świadomość Mu wcale nie potrzebna, bo przecież zbiera najwyższe trofea.
  • 0

budo_adamluczak
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 315 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poland

Napisano Ponad rok temu

Re: Mała Sebenza dla ubogich ;)
Sorki, ale mnie na taki widok targa odruchem wymiotnym ...
Jak okulawiony koń.

Adam
  • 0

budo_kubek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 895 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Mała Sebenza dla ubogich ;)
Powiem tak. Na Sebenzę mnie nie stać i pewnie stać nie będzie. Biorąc pod uwagę niemal identyczny desing, kupiłbym takiego cosia, coby sprawdzić jak to w łapie leży i czy warto na oryginał kasę odkładać. Szczęśliwie się złożyło, że obiecałem sobie zero zakupów nożowych.
Pozdrawiam.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024