Skocz do zawartości


Zdjęcie

Aktualny stan zdrowia Kuby Tokarza


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
34 odpowiedzi w tym temacie

budo_mameha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 546 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Aktualny stan zdrowia Kuby Tokarza
Przyznam, że zaczynają ogarniać mnie wątpliwości i tylko wiara (być może naiwna) w ludzką uczciwość powstrzymuje moje myśli przed skrętem w stronę zwątpienia.

Na przełomie czerwca i lipca zrobił się szum medialny wokół Kuby - zbieranie pieniędzy na konto, poszukiwanie lekarzy specjalistów, maile do redakcji GW, która objęła patronat nad sprawą wypadku Kuby...

Od jakiegoś czasu sprawa niepokojąco przycichła. Z nieoficjalnych źródeł wiem, że stan zdrowia Kuby polepszył się na tyle, że wypisano go ze szpitala. Urazy kręgosłupa okazały się - podobno - nie aż tak poważne, jak wcześniej sądzono i Kuba próbuje sam wstawać. Czy to wszystko prawda?

Na to pytanie nikt nie chce udzielić odpowiedzi. Trener Kuby nabrał wody w usta i wykręca się sianem. Redaktor GW - opiekun akcji pomocowej nie odpowiada na maile, chociaż wcześniej odpowiadał, a ze mną utrzymywał stały kontakt w sprawie poszukiwania kliniki dla Kuby.

TERAZ WSZYSCY UPARCIE MILCZĄ!!

O co tu chodzi???
  • 0

budo_gorath
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Aktualny stan zdrowia Kuby Tokarza
Za pare minut na TVN w programie UWAGA bedzie material, chyba o tym chlopaku.
Nie znam sprawy, ale z zajawki wynika, ze chodzi o mlodeo judoke i
jego rehabilitacje. Podobno stanal w obronie kogos.

Gorath
  • 0

budo_genosha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 565 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:inąd

Napisano Ponad rok temu

Re: Aktualny stan zdrowia Kuby Tokarza
Zaraz sie zaczyna na TVN.

Mameha - mi Tomasz Ziemba tez nie odpisuje na maile. A co do Kuby:
przechodzi rehabilitacje. Odzyskuje czucie, ale to sa male postepy i lekarze jeszcze sami nie wiedza, co z tym zrobic. Z tego co wiem od jego znajomego z treningow, nie ma mowy o zadnym wstawaniu - chodzi o takie szczegoly jak czucie w gornych partiach ud, posladkach.

Ogladamy TVN!
  • 0

budo_genosha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 565 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:inąd

Napisano Ponad rok temu

Re: Aktualny stan zdrowia Kuby Tokarza
No i mysle, ze sporo sie wyjasnilo. Zastanawia mnie tylko, kiedy program byl krecony. Mameha, ogladalas?
  • 0

budo_mursi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 474 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Aktualny stan zdrowia Kuby Tokarza
Genosha, napisz co tam było...

Byłem na treningu 8) , nie mogłem oglądać... :cry:

Jakieś niusy ?

Pozdrawiam,
M.
  • 0

budo_genosha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 565 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:inąd

Napisano Ponad rok temu

Re: Aktualny stan zdrowia Kuby Tokarza
Nie, raczej nie. Przypomnieli cale zdarzenie, wypowiedzi jego trenera [dosc ubogie trzeba przyznac], kilka zdan od samego Kuby [ze wierzy ze bedzie dobrze i nie poddaje sie], migawki z jego rehabilitacji [rozne cwiczenia, np wstawanie z wozka i wspinanie sie po drabince do pozycji wyprostowanej], urywki z jego walk i treningow. Na koniec podali numer konta.
  • 0

budo_mursi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 474 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Aktualny stan zdrowia Kuby Tokarza
Dzięki :)

Dobrze, że rehabilitacja trwa, i miejmy nadzieję, że zaskutkuje tym, iż Kuba wróci na matę.

Pozdrawiam,
M.
  • 0

budo_sorata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1768 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tomb Of The Mind

Napisano Ponad rok temu

Re: Aktualny stan zdrowia Kuby Tokarza
Sam program byl krotki , zdenerwowalo mnie ze tylko podali numer konta , mogli by uruchomic jakas usluge SMS'owa z czego pieniadze by trafialy na konto Kuby, wiadomo ze zawsze lepiej wyslac sms'a niz leciec na poczte wyslac kase. Na mate juz raczej nie wroci , ale niech Jego matka zobaczy go kiedys jezdzacego na rowerze i wychodzacego z psem ... tak jak powiedziala.

Pozdrawiam
  • 0

budo_mameha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 546 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: Aktualny stan zdrowia Kuby Tokarza

Zaraz sie zaczyna na TVN.

Mameha - mi Tomasz Ziemba tez nie odpisuje na maile. A co do Kuby:
przechodzi rehabilitacje. Odzyskuje czucie, ale to sa male postepy i lekarze jeszcze sami nie wiedza, co z tym zrobic. Z tego co wiem od jego znajomego z treningow, nie ma mowy o zadnym wstawaniu - chodzi o takie szczegoly jak czucie w gornych partiach ud, posladkach.

Ogladamy TVN!


Programu na TVN nie oglądałam, ale z Twoich słów wynika, że informacje, które do mnie dotarły są po części prawdziwe.

Bardzo dziękuję, Genusia :-)
  • 0

budo_mursi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 474 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Aktualny stan zdrowia Kuby Tokarza

(...) zdenerwowalo mnie ze tylko podali numer konta , mogli by uruchomic jakas usluge SMS'owa z czego pieniadze by trafialy na konto Kuby, wiadomo ze zawsze lepiej wyslac sms'a niz leciec na poczte wyslac kase.

W dobie bankowości elektronicznej biegać na pocztę? 8O

A nie lepiej ułatwić sobie życie i robić przelewy przez Internet (polecam np. mBank), albo przynajmniej skorzystać z jakiegoś phone-service? Oszczędność czasu, pieniędzy (mniejsze prowizje) i czysta wygoda!

Pozdrawiam,
M.
  • 0

budo_sorata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1768 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tomb Of The Mind

Napisano Ponad rok temu

Re: Aktualny stan zdrowia Kuby Tokarza

(...) zdenerwowalo mnie ze tylko podali numer konta , mogli by uruchomic jakas usluge SMS'owa z czego pieniadze by trafialy na konto Kuby, wiadomo ze zawsze lepiej wyslac sms'a niz leciec na poczte wyslac kase.

W dobie bankowości elektronicznej biegać na pocztę? 8O

A nie lepiej ułatwić sobie życie i robić przelewy przez Internet (polecam np. mBank), albo przynajmniej skorzystać z jakiegoś phone-service? Oszczędność czasu, pieniędzy (mniejsze prowizje) i czysta wygoda!

Pozdrawiam,
M.


jesli oto chodzi , to tak wiadomo ze lepiej przez internet, ja tak zrobilem jak przeczytalem o Kubie tutaj na forum , zobaczylem nr konta , wplacilem kase przez internet, ale zauwaz duzo ludzi niema kont i standardem dla nich do placenia rachunkow i robienia przelewow jest poczta lub okienko bankowe. I szczerze mowiac jak bym niemial konta , i mozliwosci przelania kasy przez internet, pewno bym zapomnial isc na poczte , wplacic kase, ato z braku czasu , a to z innego powodu...

W kazdym badz razie , najlepszym rozwiazaniem bylo by uruchomienie uslugi SMS'owej

Pozdrawiam
  • 0

budo_mursi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 474 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Aktualny stan zdrowia Kuby Tokarza

W kazdym badz razie , najlepszym rozwiazaniem bylo by uruchomienie uslugi SMS'owej


Sorata, wybacz, ale nie do końca się z Tobą zgodzę.

Warto wziąć pod uwagę, że przy usługach SMS'owych około 50% wynosi prowizja operatora sieci komórkowej.
Załóżmy, że SMS by kosztował 10 złotych, a Ciebie stać na to, by wysłać na rzecz Kuby pięć SMS'ów. W następstwie tego jesteś obciążony kwotą 50 złotych, ale na konto Kuby trafia jednak tylko 25 złotych :? ...

Jeśli - dla porównania - wyślesz przelew przez taki mBank na identyczną kwotę - 50 złotych, to całą tę kwotę otrzymuje Fundacja/Kuba! Twój rachunek będzie jeszcze tylko obciążony dodatkowo opłatą za przelew - obecnie w wysokości 50 groszy. Jest różnica!

Jedynym fajnym rozwiązaniem przy uruchomieniu usługi SMS byłoby w tym przypadku ewentualne negocjowanie z operatorem, aby wsparł akcję na rzecz Kuby poprzez zrezygnowanie ze swojej prowizji, a przynajmniej jej części. Ale to by trzeba zorganizować (kto?), a powodzenie takich rozmów wcale nie jest pewne...

Lepiej więc zrobić przelew bankowy. A Ci, którzy nie mają konta bankowego, niech sobie je założą, bo to raczej dość fundamentalny instrument do czynności dnia codziennego. I w dodatku to się opłaca!

Pozdrawiam,
M.
  • 0

budo_wojtt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1078 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Scotland

Napisano Ponad rok temu

Re: Aktualny stan zdrowia Kuby Tokarza
operatorzy rezygnuja z prowizji w takich akcjach

pozdr
  • 0

budo_sorata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1768 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tomb Of The Mind

Napisano Ponad rok temu

Re: Aktualny stan zdrowia Kuby Tokarza
Dokladnie , przy takich akcjach , operatorzy nie biora prowizji , cala kwota idzie na konot , tak bylo we wszystkich takich akcjach, zarowno polsatu i TVN, i wydaje mi sie ze taka akcja jak pomoc dla Kuby rowniez byla by bez prowizji ktora biora operatorzy.
  • 0

budo_mursi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 474 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Aktualny stan zdrowia Kuby Tokarza

Dokladnie , przy takich akcjach , operatorzy nie biora prowizji, cala kwota idzie na konto (...)


OK, nie upieram się - w takim razie możnaby z takiej usługi też skorzystać, bo to też sposób na pozyskanie środków.
Tylko dobrze, aby ktoś podjął inicjatywę jej uruchomienia. Kto? Może Fundacja, która jest właścicielem konta, mogłaby podjąć rozmowy z operatorami? Może mógłby zadziałać TVN, jako iż poruszył problem na wizji? Ktoś jednak musi zacząć...

Póki co jest konto, na które nie jest ciężko wpłacić. Ze strony [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] wynika, że do tej pory zebrano 45 tysięcy złotych. Zakładając, że wpłat dokonywaliby tylko zarejestrowani użytkownicy Vortalu Budo, których na ten moment jest 9293, wypada z tego w przybliżeniu 4,82 PLN na osobę. Mało...

Może póki co ten, kto może, niech skorzysta z przelewu bankowego pub przekazu pocztowego...

Pozdrawiam,
M.
  • 0

budo_sorata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1768 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tomb Of The Mind

Napisano Ponad rok temu

Re: Aktualny stan zdrowia Kuby Tokarza
Po pierwsze nie tylko na tym forum jest podana strona z pomoca dla Kuby , ja razem z kumplami sie zlozylem i przelalem z mojego konta . Duzo ludzi sie oto pyta, wczoraj moja mama po ogladnieciu proigramu pytala czy wplacilem/wplace, ale np jesli bylaby usluga SMS to zaloze sie ze Ona i wiele osob wyslali by tego smsika nawet za zlotowke zeby pomoc Kubie. Ja jutro wysle maila do tvn z zapytaniem o to.
  • 0

budo_kręciel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 410 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Aktualny stan zdrowia Kuby Tokarza
Myślę że nie ma co wydziwiać z sms'ami.
Jak chcesz pomóc to przelej pieniądze.
Szczerze wątpię w to, żeby jakiś operator zaangażował się w akcję tego typu. Zwłaszcza, że wydarzenie to miało miejsce już dość dawno i na pewno sporo pieniędzy zdążono zebrać dotychczas.
  • 0

budo_sorata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1768 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tomb Of The Mind

Napisano Ponad rok temu

Re: Aktualny stan zdrowia Kuby Tokarza
teraz jest 45 tys. tak ?
  • 0

budo_lubicz-wroc
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Aktualny stan zdrowia Kuby Tokarza
kuba to zawodnik ślaska wroclaw bardzo dobry. byl na baletach we wrocławskim klubie vulevu (hujowy ogólnie) i jakies miski chcial klepac jego kolege i nawet juz doszlo do tego ze go butowali. i on bez namyslu rzucil sie do obrony i do cztery razy nozem w plecy a dokładnie w okolice nerki. nikt tego nie zauważyl a wszyscy dalej sie bansowali. potem jego żona to zobaczyla i zadzwoniono po karetke. przykra sprawa. ale widzialem z klubie dolmel ze stoi puszka przy wejsciu na rzecz tokarza. szlachetne
  • 0

budo_jotte
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: Aktualny stan zdrowia Kuby Tokarza
Pragne goraco podziekowac wszystkim ktorzy mi pomagali i nadal pomagaja w mojej trudnej sytuacji.
Aktualnie intensywnie rehabilituje sie w osrodku "Akson" we Wroclawiu.
Ciezko pracuje(codziennie 4 godz cwiczen, jest bardzo ciezko- treningi kadry olimp. judo za czasow J. Pawlowskiego to przy tym pikus!), ale nie pekam i wierze ze z tego wyjde! Jesli chodzi o operacje to decyzja nie zostala jeszcze podjeta poniewaz tak naprawde nie wiadomo na co mam sie zdecydowac. Ostatnio pojawila sie informacja z Korei pld. o dokonanym tam medycznym "cudzie"- lekarze wszczepili komorki macierzyste z krwii pepowinowej pacjentce, ktora od 19 lat byla sparalizowana. Po 40 dniach zaczela chodzic przy "balkoniku"!!!Jesli to wypali to bedzie to olbrzymia szansa nie tylko dla mnie ale i dla setek tysiecy ludzi na calym swiecie! Bo dotychczasowe metody nie byly az nadto skuteczne. Na razie ostro cwicze rehabilitujac sie, jest znaczna poprawa, przyszlosc widze w rozowych barwach:) Ogromna rzesza ludzi, czesto calkiem mi obcych, bardzo mi pomogla- za to wielkie dzieki!!!
Szkoda tylko ze po zdarzeniu powstalo mnostwo nieprawdziwych historii, plotek, niezadko krzywdzacych mnie. Ale widac tak juz jest. Jeszcze raz bardzo dziekuje wszystkim ludziom dobrej woli!!! nie martwcie sie- ja nie pekam!
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024