Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sebenza z damascenki...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
52 odpowiedzi w tym temacie

budo_mlodyraduh
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 342 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:FMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Sebenza z damascenki...

może faktycznie lepiej by wyglądał damast w sebbie z wkłądkami drewnianymi

to może tak
Dołączona grafika

Nie pamiętam :oops: już z czego są okładziny ale moim zdaniem jest piękna.


Pozdrawiam



mlodyraduh
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Sebenza z damascenki...
narcyz, w sumie masz trochę racji... powiem więcej, iż ostatnio polubiłem TOTALNIE gładkie tła. Ale eleganckie, np. gładka czarna marurowa płyta, ale taka idealna, bez jednej żyłki. Coś a'la zdjęcie "Cadeta" w innym moim wątku. Tyle, że to dopiero trzeba się narobić. Jeszcze nie jestem gotów aby to pokazać... wychodzi każdy pyłek, każdy drobiazg, wszystko. Co do ułożenia itp. to fakt, ale staram się pokazać "jak najwięcej noża" jednym ujęciem. Zdjęcia bardziej techniczne? Poniekąd tak. Poza tym Kamil trafił w sedno... czas. Ale myślę, że z czasem wrócę do ciekwaszej zabawy aparatem.

PS. potrafię "jebnąć" z pełną premedytacją i opanowaniem, wcale nie trzeba mnie wyprowadzać z równowagi do tego. I lepiej, aby wtedy mój karambit był w kieszeni ;)
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sebenza z damascenki...
..majac duzy szcunek dla Pitera , nie odpowiadam Narcyzowi ( Narcyz fajny nick ,taki meski)
  • 0

budo_narcyz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1036 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Sebenza z damascenki...
no! to wygląda super!

kamil, no włąśnie dlatego zaznaczyłem, że rozumiem, że piter wiele innych rzeczy także robi.
ale ta monotonnia jest odczwualna mocno, np na microcholics, zdjęcia pitera faktycznie są jednymi z najładniejszych, jeśli nie najładniejsze, ale różnią sie tylko i wyłącznie modelem noża, reszta jest identical.

piter, mój ojciec jest kamieniarzem, może da sie coś z tymi marmurami wymyślić :)

seiken... hahahaha
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sebenza z damascenki...

O ile się nie mylę stal użyta przy Sebenzie to "All Stainless".


Dzieki za wyjasnienie, jednak wlasnie natknalem sie na cytat A. Reve:


The Damascus (made by Devin Thomas) is not stainless so the carbon layers might show some corrosion over time.



Czyli jak sadze jest to damast jak najbardziej uzytkowy, nie tylko do trzymania za szybka...
  • 0

budo_wysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1649 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sebenza z damascenki...
ja natomiast wyczytałem (też na stronie CRK):

We generally use damascus steel made by Devin Thomas Damascus and offer two types – high carbon and stainless. The high carbon damascus is made of 1095 and nickel and it is not stainless, so the carbon layers may corrode. We supply high carbon damascus blade Sebenzas with a small container of RIG (rust inhibiting grease). As a general rule, a damascus blade should be cleaned each time the knife has been handled. Apply a small amount to the blade and immediately wipe clean using a soft cloth. Stainless damascus does not require the same attention and is not supplied with RIG.


A na Knife Network jest do sprzedania Seb z ladder pattern damascus z adnotacją Stainless. Stąd moje przypuszczenia.

Piter, to w końcu który damast jest uzyty w tym konkretnym modelu?

PS: O seksualności nie powiem Sebenzy więcej ani słowa ;) Kazdy już chyba powiedział co myśli i dalsza dyskusja rzeczywiście nadaje się do knajpy.
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Sebenza z damascenki...
Te dwie to high-carbon damascus, więc trzeba o nie zadbać po morkej robocie. Ale klinga odwdzięcza się za to trzymaniem ostrza oraz pięknym kontrastem, który jest nieosiągalny w wersji stainless damascus. Coś za coś, jak zawsze :)
  • 0

budo_jumbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2040 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sebenza z damascenki...
Nie miałem okazji popracować w takiej stali, więc mam takie pytanie.

Jak to jest, że powierzchnia ostrza ma wyraźny rysunek dwóch stali, a krawędź tnąca jest idealnie równa, sprawiająca wrażenie jakby była z jednej stali? Pewnie to proste... :oops:
  • 0

budo_kaligula
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 889 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sebenza z damascenki...
ja tam sie nie znam, ale wiem ze damast na wzorek dopiero po wytrawieniu. ostrze jest wyprowadzane po trawieniu, a potem polerowanw, i wzorku niet
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Sebenza z damascenki...
wzór uwidacznia się dopiero po trawieniu... a więc jak potem wypolerujesz lustro, to krawędź jest srebrna i błyszcząca. Ale patrząc odpowiednio pod światło można dostrzec wzór także na krawędzi.
  • 0

budo_jumbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2040 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sebenza z damascenki...
Już rozumiem. Dzięki!!

Piter, możesz zrobić zdjęcia klingi pod paroma kątami?
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Sebenza z damascenki...
dopiero w piątek... ale coś zrobię.
  • 0

budo_jumbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2040 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sebenza z damascenki...
Z góry dziękuję!
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024