Skocz do zawartości


Zdjęcie

Klasycy pakują walizki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
40 odpowiedzi w tym temacie

budo_krvavy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Klasycy pakują walizki
Milon, ja myślę, że teraz właśnie powinien nastąpić wielki czas zapasów. Po latach megapopularności karatów i kungfu wszelakich, ludzie masowo odkrywają na nowo np. wielkość starego dobrego boksu. Młodzież karmiona turniejami UFC itp zaczyna też intensywnie zwracać się ku grapplingowi - w 3mieście mamy chyba 4 szkoły bjj. Myślę, że tu jest przyszłość szkół zapaśniczych - ludzie poprostu odkrywają genialną skuteczność zapasów, świetną metodykę treningową. Nie wiem czy patrząc na rywalizcję sportową z pojebanymi zasadami, sędziami oszustami (mówię o igrzyskach) z magnetowidami itp. ludzi pociągnie chęć uczestniczenia w niej na takich zasadach. Zapasy jako super grappling, najlepszy klincz, fachowi trenerzy, dopracowana metodyka nauczania. To jest wg mnie plan.

P.S. Mam nadzieję, że i nam w PFS trener zapasów da w tym roku wycisk. Pamietam, że Kenjiro czynił jakieś wysiłki w tym kierunku.

Pozdrawiam
  • 0

budo_simonxxx
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Klasycy pakują walizki
nabór w szkołach czemu nie otóż idzie znaleźć zawsze chętnych do tego sportu trzeba ściagać chłopaków i dziewczyny do zapasów najlepiej robić takie akcje w podstawówkach bo w gimnazjum jest juz trudniej choc zawsze kogoś sie znajdzie u nas w klubie wyszukuje się nowych zawodników nie tylko do zapasów po szkołach i są dobre tego efekty. Pokazy to lepiej robić podczas jakiś imprez plenerowych typu dni miasta itp bo wtedy to ma sens
pozdrawiam
  • 0

budo_simonxxx
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Klasycy pakują walizki
i jeszcze jedno milon ja też jestem z bloków a mimo to stac mnie na to by trenować zreszta jak większosc zawodników ode mnie z klubu (99%)
  • 0

budo_pietrass
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 527 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Klasycy pakują walizki
Jedno jest pewne przepisy muszą się zmienić!!! Ale nie do przodu i wciąż nowe innowacje, a uproszczenie!!!
  • 0

budo_simonxxx
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Klasycy pakują walizki
a co proponuesz by uprościć najpierw
  • 0

budo_aviator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków, jednak Kraków :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Klasycy pakują walizki
wg. mnie to jednak złe czasy na zapasy. Co z tego, że w UFC brylowali Dan Henderson czy Randy Cotoure (zapaśnicy). Młodzież jest podjarana vale tudo i właśnie do takich sekcji będą się pchali. Tam mają cross-training, a więc i zapasy, i judo, i parter, i stójkę. Jest sumbmission wrestling jest coraz więcej sekcji luta livre i sambo - do tego będą się ludzie pchali a nie do zapasów. Wydaje mi się, że jedyną szansą na odrodzenie zapasów jest ich promocja jako SPORTU. Całe szczęście nie wszystkich interesuje mordobicie, a ludzi o zacięciu sportowym nie brakuje. Poza tym, nie wiem w sumie dlaczego (może to kwestia tradycji) znacznie więcej jest sekcji klasyków. Sorry, ale do przeciętnego chłopaka w bluzie gamenessa z osiedla nie dociera pojęcie ogólnej sprawności fizycznej i kondycji jaką dają zapasy. W ich pojęciu wszystko przekłada się na "praktyczne" zastosowania. A więc zapasy to tylko moment pomiędzy dojściem do klinczu a sprowadzeniem do parteru. A gdzie reszta pytają?? A więc najpierw (boks, muay thai, kick boxing) potem chwila dla zapasów i parter (bjj, luta livre, sambo). No źle, źle z naszymi zapasami. A tak dla ciekawostki, gadałem z jednym z chłopaków trenujących w Krakowie i powiedział mi, że mają trenera od wolniaka, ale uczy tylko dziewczyny, bo chłopaki w ogóle NIE CHCĄ TEGO TRENOWAĆ :P No jak tam u Was - też macie podział na babskie i męskie zapasy? Ja tam jestem większym fascynatem wolniaka. Pozdrawiam, Aviator
  • 0

budo_pietrass
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 527 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Klasycy pakują walizki

a co proponuesz by uprościć najpierw


Kilka przykładów:
wózek młynek - zawsze oceniany tak samo!
wyjście z parteru - raz jest punkt raz go nie ma i jak wyżej A nie przypatrywanie się czy zawodnik użył inwencjo własnej czy został puszczony!


np. jest przepis który mówi, że w drugiej rundzie jeśli do końca walki zostało więcej niż półminut i któryś z zawodników dostał pasywność po raz drugi to jest zapinana klamra. NA CO TO KOMU???

Można by jeszcze mnożyć takich przykładów, nie za bardzo mi się chce pisać tego wszystkiego.
  • 0

budo_simonxxx
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Klasycy pakują walizki
Aviator zapasy to nie sport dla każdego nie kazdego stac na to (w sensie mentalnym i fizycznym) wymaga pewnych cech charakteru dla tego też więcej osób trenuje siatkówke czy nogę . jednak uważam że młodych mozna zainteresować tym sportem i sciągnąć ich do naszej dyscypliny. Zdało by się wsparcie ze strony Tv ale najważniejsza jest współpraca z władzami lokalnymi wtedy już jest to krok do przodu. odnosnie szkół u nas grupy rekrutowane zaczynają treningi na salkach szkolnych pare takich punktów w w 130 tys mieście daje rezultaty i u nas trenuje jakaś 100 w przyblizeniu .

Pietrass zgadzam się i mam propozycję zamiast wskazania sędziów wrazie braku rozstrzygnięcia w dogrywce zapinać klamrę wtedy zawsze ktoś zdobedzie tzw złoty punkt
  • 0

budo_mazepa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 410 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Klasycy pakują walizki
ale sędziowe wskazują zwyciezce na podstawie ostrzezen a nie jak im sie podoba.Tutaj akurat jest ok.
  • 0

budo_pietrass
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 527 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Klasycy pakują walizki
Ale mogło by tak być, w przypadku remisu klamra po 9 minutach walki.
Pod warunkiem, żeby wcześniej jej już nie było.
Zresztą klamra była potrzebna dla stylu klasycznego, bo w wolnym niezwykle rzadko zdarzają się bezpunktowe walki.
W wolnym klamra jest zbędna.
  • 0

budo_milon z krotonu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 179 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Klasycy pakują walizki
Hmmm wcielo moja wypowiedź moze byla za dluga. wiec sie streszczę
co zmienic? moze wprowadzic stary system do dwóch przegranych walk, bez grup eliminacyjnych. Jednoznacznie określić kiedy sa punkty po wstaniu z parteru np. gdy wstal w kontakcie. Klamra mi się tez nie podoba bo troszke zalezy od interpretacji sedziów.
  • 0

budo_milon z krotonu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 179 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Klasycy pakują walizki
Simonxxx spoko, tez jestem z bloku, pietro 6, to byla przenośnia. sorki jesli kogos urazilem:)
  • 0

budo_milon z krotonu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 179 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Klasycy pakują walizki
Aviator, różnica jest taka klasyk trenują tylko faceci, a wolny obie płcie. Jeśli w klubie był tylko klasych a wprowadzają wolny kobiet, to raczej male szanse że nagle cała wiara zacznie trenować wolny. Tym bardziej iż są to zapasy to oba style różnia się bardzo walką jak również samym treningiem. Może stąd ten podzial u ciebie w klubie.
  • 0

budo_milon z krotonu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 179 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Klasycy pakują walizki
KRVAVY cieszę się że zapasy znajdują zastosowanie w innych dyscyplinach, ale z tego co ty mówisz ratunkiem dla zapasów jest wchłoniecie go przez ine formy walki. Wydaje mi się ze to juz ne będą zapasy ani wolne ani klasyczne. Tylko elementy zaciągnięte z zapasów.
Swoja drogą nie znam żadnego trenera zapasów, który trenowal by zawodników bjj, lub vale tudo, jestes chyba z trójmiasta, możesz nazwisko podac może znam. i podaj adresy klubów bjj w trójmieście.
  • 0

budo_aviator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków, jednak Kraków :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Klasycy pakują walizki
milon - ja sobie doskonale zdaję sprawę z tego, że dziewczyny trenują tylko wolny, a faceci obydwa. Chodziło mi oto, że była możliwość trenowania wolniaka, tylko żaden z facetów nie chciał.
  • 0

budo_milon z krotonu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 179 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Klasycy pakują walizki
ok. Dla urozmaicenia treningu byłby to dobry pomysł ale, osobiście nie chcialbym przenosic do wolnego, mimo iz uważam że jest przydatny.
JEsteś klasykiem? i wolalbys w wolnym walczyc? co cie pociąga w wolnym?
pozdrawiam
  • 0

budo_aviator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków, jednak Kraków :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Klasycy pakują walizki
Nie, niestety nie trenuję zapasów, a submission wrestling i bjj, ale zawsze chciałem . Niestety najbliżej mojego miejsca zamieszkania była oddalona o 50km sekcja wolniaka w Połańcu. Dokładnie 5 lat temu przyjechałem do Krakowa, tylko trafiłem na okres upadku krakowskich zapasów. Więc zająłem się czym innym. Aż 2 lata trzeba było czekać zanim powstała sekcja klasyka o której pisałem powyżej. Dlaczego wolny? W moim pojęciu jest bardziej urozmaicony, przebieg walki jest mniej "linowy" i bardziej dynamiczny. Zapasy pozostają jednak nadal w kręgu moich fascynacji.

Pozdrawiam, Aviator
  • 0

budo_kazama san
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 179 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Klasycy pakują walizki
Czy to prawda,że klasyk niedługo będzie tylko wspomnieniem???
  • 0

budo_aviator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków, jednak Kraków :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Klasycy pakują walizki
no klasyk jest na "czarnej liście" dyscyplin będąch na "wylocie" spośród olimpijskiego grona :( sie porobilo....to przeciez jedna z dyscyplin rozgrywana na antycznych igrzyskach
  • 0

budo_krvavy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Klasycy pakują walizki

KRVAVY cieszę się że zapasy znajdują zastosowanie w innych dyscyplinach, ale z tego co ty mówisz ratunkiem dla zapasów jest wchłoniecie go przez ine formy walki. Wydaje mi się ze to juz ne będą zapasy ani wolne ani klasyczne. Tylko elementy zaciągnięte z zapasów..


Chyba nie do końca mi o to chodziło. Zapasy są super takie jakie są. Chodziło mi tylko o kwestię reklamy, dotarcia do ludzi, którzy nie interesują się rywalizacja sportową w zapasach, a zajmują się lub interesują stylami chwytanymi.

Swoja drogą nie znam żadnego trenera zapasów, który trenowal by zawodników bjj, lub vale tudo, jestes chyba z trójmiasta, możesz nazwisko podac może znam.


Tu jest właśnie problem, że nie ma takiego trenera :( . Wiem, że w zeszłym roku Kenjiro czynił starania, żeby takiego trenera znaleźć, po to by poprowadził dla nas serię treningów. Może nawet kontaktował się w tej sprawie z Tobą. Z tego co wiem dotąd się to nie udało, co może wynikać z faktu, że o ile się nie mylę, w ogóle w Trójmieście jest tylko jeden klub zapaśniczy, czyli na nadmiar trenerów narzekać nie można :)

i podaj adresy klubów bjj w trójmieście.


Proszę bardzo. Tu masz adresy klubów bjj w Trójmieście.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024