Skocz do zawartości


Zdjęcie

pomoc


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

budo_tigral
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

pomoc
Witajcie,
Otóż trenuję kickboxing od 1,5 miesiąca (2x 1,5h), nie mając do czynienia wcześniej z żadnymi sportami, nie mówiąc już o sportach walki. I jak przystało na początkujacą dziewczynę nie zawsze mi jeszcze wychodzi. Wczoraj na treningu podczas sparingu jakiś "dupek" powiedział mi, że ja nawet jeszcze nie wiem o czym w tym wszystkim chodzi....

Nie chcę się zrazić do kicka, bo bardzo to lubię. Czy wiecie jak mogę ułożyć sobie plan dodatkowych treningów w tygodniu, co robić między treningami we własnym zakresie....? I co najważniejsze czy znacie sposób na tego typu 'dupków". Niestety nockout nie wchodzi jeszcze w grę.. czego bardzo bardzo żałuję.
Pozdrówki
Ag
  • 0

budo_piotrdg
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 88 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dąbrowa Górnicza

Napisano Ponad rok temu

Re: pomoc

Czy wiecie jak mogę ułożyć sobie plan dodatkowych treningów w tygodniu, co robić między treningami we własnym zakresie....?

Powtarzaj to co robisz na treningach... jako ze jestes poczatkujaca zacznij od poprawnej pozycji walki - przyjmij ja i staraj sie chodzi w prawo, w lewo, w przo tyl... powtarzaj sobie takze techniki ktore na treningu zostaja wprowadzane... rob cwiczenia koordynacyjne (wszelkie kombinacje pajacykow sa bardzo fajne)...
Najlepiej porozmawiaj z osoba, ktora Cie trenuje... bo Twoj trener najlepiej wie jakie popelniasz bledy i jakie cwiczenia beda dla Ciebie w tej chwili najlepsze.

I co najważniejsze czy znacie sposób na tego typu 'dupków".

Sa dwa dobre sposoby. Pierwszy to ignorowanie tego typu odzywek - jest to trudne naturalnie... i bedzie mniej owocne niz drugi sposob... powiedz aby Ci ten osobnik wytlumaczyl jaki robisz blad i jak zrobic dana rzecz poprawnie - zawsze jest szansa ze Cie poprawi...

Pozdr.
  • 0

budo_tigral
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: pomoc
Witaj PiotrDG,
Dzięki za dobre rady, postanowiłam postawić na początek na skakankę (na początek 1000 "skoczków" :) ), oraz ćwiczyć ciosy proste wraz z chodzeniem (nie mniej niz 30 min.). Myślę o inwestychji w worek treningowy.
Trener poprawia nas na bieżąco, mam ten dodatkowy komfort, że w grupie mam 7 osób.. i bardzo często ćwiczy i sparuje razem z nami.

Odnośnie głupów, to wypowiedź dotyczy chłopaka, który z relacji trenera niewiele potrafi sam mimo, że trenuje już przeszło rok... więc opcja numer dwa raczej nie do zastosowania..
Lecz mimo to dziękuję i pozdrawiam
Ag
  • 0

budo_suhy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 146 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: pomoc

Witaj PiotrDG,
Dzięki za dobre rady, postanowiłam postawić na początek na skakankę (na początek 1000 "skoczków" :) )


Nie ćwicz "skoczków":d na ilośc tylko np. 4x10minut.
  • 0

budo_tigral
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: pomoc
Czy 15 min na początek bedzie ok?
pozdr
Ag
  • 0

budo_suhy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 146 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: pomoc
Jakt tam chcesz;P ja wiem swoje:D najlepiej w seriach cwiczyc...
a tak wogole jak można spytać to w jakim klubie trenujesz ?
  • 0

budo_tigral
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: pomoc
Fight Club na Kondratowicza, pozdr
Ag
  • 0

budo_zjarany_swistak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 756 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: pomoc

Wczoraj na treningu podczas sparingu jakiś "dupek" powiedział mi, że ja nawet jeszcze nie wiem o czym w tym wszystkim chodzi....

BOZE...Mi trener na samym poczatku powiedzial" Po roku zobaczycie ze nic ni3 umiecie, po 2 latach dopiero zrozumiecie o co w tym wszystkim chodzi". dawaj z siebie wszystko na treningu. tyle.
  • 0

budo_tigral
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: pomoc
Ale to nie był trener, tylko koleś z grupy!
Pozdr
Ag
  • 0

budo_kapral
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jakaś afryka, sam nie wiem
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: pomoc
no to olej.
Ja przyjmuje tylko konstruktywna krytyke od kogos z grupy, reszta spierdalać na drzewo jak sie nie podoba.
  • 0

budo_rob
  • Użytkownik
  • Pip
  • 37 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z daleka

Napisano Ponad rok temu

Re: pomoc
Tigral: "Otóż trenuję kickboxing od 1,5 miesiąca (2x 1,5h), nie mając do czynienia wcześniej z żadnymi sportami, nie mówiąc już o sportach walki."

Nie chce abyś mnie źle zrozumiała ale koleś ma trche racji. Przecież dopiero zaczynasz! Po prostu rób swoje, pracuj nad kondycją, rozciągnięciem i siłą. Po prostu rób swoje i zwracaj uwagi na bezsensowne docinki- wytrzymałość psychiczna też się liczy :wink:
Życze powodzwenia i wytrwałości!!
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024