Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gamer


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Gamer
Oto sam on :)

Pare slow o pierwszych wrazeniach juz napisalem gdzie indziej, a tutaj wrzuce kilka fotek.

Nie sa wprawdzie tak profesjonalne jak Pitera, czy SN, ale mam nadzieje, ze mi wybaczycie.

Tlo to moje plytki na balkonie - chyba mnie zaden sasiad nie widzial, jak je cykalem, bo fotki maja juz cos z godzine, a policja jeszcze nie przyjechala ;)

A dla porownania podlozylem takie cus, co wiekszosc przynajmniej widziala, jesli juz nie moze od razu po to siegnac. Usmarowany jest flamastrem, bo go przeprofilowuje wlasnie.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Chyba starczy porownania, teraz pare obrazkow, jak to-to w lapie sie prezentuje.

Moim zdaniem bardzo sympatycznie ;)
Jedyna niedorobka, to chyba tylko fakt, ze ostatni zewnetrzny zabek przy finger groove jest troche za ostry.

Reszta jest ladnie ogradowana, trzyma sie bardzo wygodnie - przynajmniej mnie. Chwyt na przedostatniej fotce, taki do "precyzyjnych" robot, jest rowniez wygodny i dosc "dokladny" - ostrze prowadzi sie tak bardzo lekko, bardzo ladnie mozna przykladac sile prosto z kciuka.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_asaroth
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 283 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gamer
A jak sie sprawuje ta pochewka z zytelu?Bo myslalem co by sobie go nie kupic bo bardzo fajnie wyglada i taniuski jest :)
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gamer
Na razie trudno powiedziec, "jak sie sprawuje", bo mam go dopiero od wczoraj.

Jest przyzwoicie wykonana, bardziej "plaska" i zajmuje mniej miejsca, niz pochwa Companiona.

Rowniez o wiele lzej sie z niej wysuwa noz. Bardziej pomyslowo jest chyba rozwiazany "zatrzask" pochwy - noz jest w niej trzymany tylko za wystep finger groove, podobnie jak i w CRKT, ale obejmujace go czesci sa mniejsze i w efekcie jest tez mniejszy opor do pokonania. Pewnie rowniez dlatego, ze zytel jest elastyczniejszy od kydexu. Podsumowalbym to tak, ze ogolnie wygodniejsza jest.

Ksztalt klingi jest rowniez w "ogolnych zarysach" dosc podobny, roznica to mniejszy promien krzywizny brzusca i szerokosc. W przekroju poprzecznym ksztalt jest jeszcze bardziej podobny - jesli sie oczywiscie pominie szlif wklesly.

Falszywe ostrze jest rowniez wyprowadzone wkleslym szlifem.

Jak sie tym macha i jak sie to-to wbija - no i jak sie go trzyma, jak jest wywazony, patrzac pod tym katem - to by sie nozowniki musialy wypowiedziec, ja sie nie podejmuje.

Pierwsze wrazenie - tanszy niz Companion, w punkcie "stal" jest dwie dlugosci do przodu, za to troche brakuje mi tego pochylenia ostrza w stosunku do rekojesci, ktore jest w Companionie i ulatwia ciecie. Gamer jest tutaj "prosty".
  • 0

budo_gab3d
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1572 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasu

Napisano Ponad rok temu

Re: Gamer
Bardzo fajny myslalem nad zakupem. Jedna rzecz jest tylko nie dokonca taka jak bym chcial [AdamD tez nazekal :P ]. Jest strasznie cienki [okladziny].
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gamer

Bardzo fajny myslalem nad zakupem. Jedna rzecz jest tylko nie dokonca taka jak bym chcial [AdamD tez nazekal :P ]. Jest strasznie cienki [okladziny].

Jest - ale jesli komus to bardzo przeszkadza, to przeciez zawsze moze je odkrecic i zrobic oplot a'la Strider, jak w Neckerze :)

AdamD jest w tym profi, kupuj Gamera i wal z nim do niego :) :) :)
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gamer
hehe, no spoko, zapraszam :)
  • 0

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: Gamer
na grzyby chyba w sam raz taki kozik :) :)

KKamiLL
  • 0

budo_zlotyelf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 624 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Feniks-Arete Rybnik

Napisano Ponad rok temu

Re: Gamer
kozik" eee raczej nie, zajebisty nozym do wsyztkiego mi sie strasznie podoba, a ile takie cus leci na bazarku ? : P
  • 0

budo_sobota
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 99 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WaWa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gamer
Nie dawno nawiedziłem Świat Noży (nabyłem jedynie osełkę Gerbera) i akurat miałem okazję "pomacać" ten nożyk. Ogólnie fajny ale faktycznie ciut cienkie okładziny. Jesli ktoś ma długie palce to może być troszkę niewygodnie.

Ale za to Strider SnG...Eeech :oops:

Pozdrawiam,
s.
  • 0

budo_fred
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 714 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wa-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gamer

Ogólnie fajny ale faktycznie ciut cienkie okladziny.


Ale mozna w prosty sposob zrobic z niego semi-customa robiac sobie ladne i nieco grubsze okladziny z rezotekstu lub jakiegos fajnego drewna.
Wlasnie dlatego sam sie zastaniawiam nad Gamerem.
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gamer
Jako dosc tani polprodukt z dobrej stali - z obrobka cieplna made by Benchmade - jest chyba niezly.
  • 0

budo_zlotyelf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 624 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Feniks-Arete Rybnik

Napisano Ponad rok temu

Re: Gamer

Jako dosc tani polprodukt z dobrej stali - z obrobka cieplna made by Benchmade - jest chyba niezly.


a ile dałeś za niego ?
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gamer
35 euro mnie kosztowal.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024