Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rozciąganie metodą INF


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
45 odpowiedzi w tym temacie

budo_mksuhy
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 50 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:woj.łódzkie

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozciąganie metodą INF
Tak urządziła świat natura, że to panie muszą w większości przypadków wykazać się większą elastycznością. My preferujemy samczą siłę.
  • 0

budo_nekochian
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozciąganie metodą INF
Jak najbardziej zaliczam się do Mądralek :oops: :D ... a co do elastyczności to jednak sztuki walki wymuszają na nas lepszy rozciąg niż u "zwykłego" śmiertelnika... nie mówię już o samych kopnięciach typu "noga za uchem" :D , nie znam się za bardzo na bjj ale jak patrze jak ruszaja sie np. bracia Gracie albo Vitor Belfort to dochodze do wniosku, że dobry rozciąg to u nich podstawa... Samcza siła + rozciąg to jest to :D pozdrawiam
  • 0

budo_raben
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 382 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozciąganie metodą INF
Mam paru znajomych co cwicza bjj i w porownaniu z nami z kyoka co do rozciagania leja nas na glowe. Ale brakuje im techniki i mawaha prawodlowo nie umieja wsadzic. Samo rozciagniecie to jeszcze nie wszystko.
  • 0

budo_zwierzu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 472 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozciąganie metodą INF

Jak najbardziej zaliczam się do Mądralek :oops: :D ... a co do elastyczności to jednak sztuki walki wymuszają na nas lepszy rozciąg niż u "zwykłego" śmiertelnika... nie mówię już o samych kopnięciach typu "noga za uchem" :D , nie znam się za bardzo na bjj ale jak patrze jak ruszaja sie np. bracia Gracie albo Vitor Belfort to dochodze do wniosku, że dobry rozciąg to u nich podstawa... Samcza siła + rozciąg to jest to :D pozdrawiam

a ja jednak sądzę że zaliczasz się do cwanych MĄDRALKÓW :D
  • 0

budo_nekochian
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozciąganie metodą INF
Siłą woli Cię pewnie nie przekonam, aczkolwiek wszyscy uparcie twierdzą, że jestem kobietą, czyli jednak Mądralką... :D :oops:
Zgadzam się oczywiście, że rozciąg to nie wszystko, braku techniki nie wynagrodzisz niczym. Baletnica założy noge za głowe tylko co z tego? :? Bjj wymusza chyba większy zakres rozciągnięcia (tak jak na zapasach), chodzi mi zwłaszcza o tułowie i ręce, o nogach nawet nie wspomnę... Na treningach sztuk walki jak kyokushin czy tkd nie zwraca się na to większej uwagi.
  • 0

budo_zwierzu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 472 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozciąganie metodą INF

Siłą woli Cię pewnie nie przekonam, aczkolwiek wszyscy uparcie twierdzą, że jestem kobietą, czyli jednak Mądralką... :D :oops:
Zgadzam się oczywiście, że rozciąg to nie wszystko, braku techniki nie wynagrodzisz niczym. Baletnica założy noge za głowe tylko co z tego? :? Bjj wymusza chyba większy zakres rozciągnięcia (tak jak na zapasach), chodzi mi zwłaszcza o tułowie i ręce, o nogach nawet nie wspomnę... Na treningach sztuk walki jak kyokushin czy tkd nie zwraca się na to większej uwagi.

moze masz buźkę rzeczywiście niewieścią :) cwaniaczków się tutaj narobiło!
  • 0

budo_nekochian
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozciąganie metodą INF
Nie wiem czy moja płeć ma jakie kolwiek znaczenie, chyba nie ma to wpływu na treść i sens mojego postu? :?
Nie wiem czy ktoś już podawal taki link ale na wszelki wypadek przypomnę
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
bardzo fajna stronka, dobrze opisane ćwiczenia
Możecie też zajrzeć na
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
pozdrawiam :wink:
  • 0

budo_raben
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 382 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozciąganie metodą INF
Fajna stronka, ale ta pierwsza mi nie smiga. Gdybys miala jeszcze jakies takie to daj je tutaj albo na priv.
Bylbym bardzo wdzieczy.
  • 0

budo_kakashi
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wa-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozciąganie metodą INF

Bjj wymusza chyba większy zakres rozciągnięcia (tak jak na zapasach), chodzi mi zwłaszcza o tułowie i ręce, o nogach nawet nie wspomnę... Na treningach sztuk walki jak kyokushin czy tkd nie zwraca się na to większej uwagi.


W tkd nie zwraca sie uwagi na rozciągniecie nóg 8O 8O 8O ??
  • 0

budo_zwierzu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 472 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozciąganie metodą INF

Mam paru znajomych co cwicza bjj i w porownaniu z nami z kyoka co do rozciagania leja nas na glowe. Ale brakuje im techniki i mawaha prawodlowo nie umieja wsadzic. Samo rozciagniecie to jeszcze nie wszystko.

co ty pierdolisz?! 8O chyba ze "wy z kyoka" :lol: jestrescie leszczami z parotygodniowym stażem treningowym! :)
  • 0

budo_raben
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 382 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozciąganie metodą INF
No wiesz kopnac na glowe kopne ale jajkami ziemi nie dotkne a oni tak, a na glowe porzadnie nie kopna ;] Widzisz my poprostu wykorzystujemy inny zakres ruchow.
Dla porzadku latajaca ballach tez zrobie ale zupelnie inaczej niz ci goscie. Poprostu ja nie cwicze tych technik co oni o oni tych co ja. ( przynajmniej tak czesto )
  • 0

budo_nekochian
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozciąganie metodą INF

Bjj wymusza chyba większy zakres rozciągnięcia (tak jak na zapasach), chodzi mi zwłaszcza o tułowie i ręce, o nogach nawet nie wspomnę... Na treningach sztuk walki jak kyokushin czy tkd nie zwraca się na to większej uwagi.


W tkd nie zwraca sie uwagi na rozciągniecie nóg 8O 8O 8O ??



Chłopcy, źle mnie zrozumieliście :( Chodziło mi o to, że osoby ćwiczące bjj albo zapasy są ogólnie lepiej rozciągnięte. Zwróćcie uwage, że w tkd i kyokushin nie ma technik, które wymuszają duży zakres ruchu raminon i tułowia. W bjj im lepiej masz porozciągane wszystkie mięsnie, im większą masz ruchmość w stawach, tym lepiej. Wystarczy popatrzeć, co zapaśnicy wyczyniają ze swoim kręgosłupem (mostki na czole i inne takie). .. :?
A tak poza tym to mój kolega, dr rehabilitacji, załamał mnie ostatnio mówiąc, że są osoby, które mają z góry bardzo utrudnione próby wykonania tzw. "sznurka", co jest związane z budową stawów biodrowych (głębokość osadzenia kości udowej w panewce). Chyba się nieszczęśliwie do takich osób zaliczam bo jestem ogólnie dobrze rozciągnięta (zakładam sobie noge za głowe he he :D )ale tyle lat się rozciągam i sznurka zrobić nie mogę... chlip! :( :cry:
  • 0

budo_kakashi
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wa-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozciąganie metodą INF
Jezeli chodzi o ramiona i tułów to pewnie masz racje, ale napewno w tkd na nogi jest wiekszy nakład niz w bjj
  • 0

budo_nekochian
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozciąganie metodą INF
Racja, trenowałam tkd i do końca życia nie zapomnę niektórych ćwiczeń rociągających... normalnie jak ze średniowiecza z salonu tortur :)
oj bolało, bolało... :cry:
  • 0

budo_zwierzu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 472 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozciąganie metodą INF

Bjj wymusza chyba większy zakres rozciągnięcia (tak jak na zapasach), chodzi mi zwłaszcza o tułowie i ręce, o nogach nawet nie wspomnę... Na treningach sztuk walki jak kyokushin czy tkd nie zwraca się na to większej uwagi.


W tkd nie zwraca sie uwagi na rozciągniecie nóg 8O 8O 8O ??



Chłopcy, źle mnie zrozumieliście :( Chodziło mi o to, że osoby ćwiczące bjj albo zapasy są ogólnie lepiej rozciągnięte. Zwróćcie uwage, że w tkd i kyokushin nie ma technik, które wymuszają duży zakres ruchu raminon i tułowia. W bjj im lepiej masz porozciągane wszystkie mięsnie, im większą masz ruchmość w stawach, tym lepiej. Wystarczy popatrzeć, co zapaśnicy wyczyniają ze swoim kręgosłupem (mostki na czole i inne takie). .. :? zakladalas jedna noge za glowe?! :lol: no....mozna,aczkolwiek byloby na pewno milo jakbys dwie zalożyla :D
A tak poza tym to mój kolega, dr rehabilitacji, załamał mnie ostatnio mówiąc, że są osoby, które mają z góry bardzo utrudnione próby wykonania tzw. "sznurka", co jest związane z budową stawów biodrowych (głębokość osadzenia kości udowej w panewce). Chyba się nieszczęśliwie do takich osób zaliczam bo jestem ogólnie dobrze rozciągnięta (zakładam sobie noge za głowe he he :D )ale tyle lat się rozciągam i sznurka zrobić nie mogę... chlip! :( :cry:


  • 0

budo_zwierzu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 472 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozciąganie metodą INF
jedną nogę zakładałas za głowe? :o no....mozna,aczkolwiek byłoby na pewno bardzo miło jakbys obie założyła :D
  • 0

budo_nekochian
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozciąganie metodą INF
To tego jeszcze nie doszłam ale wszystko przede mną :)
  • 0

budo_zwierzu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 472 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozciąganie metodą INF

To tego jeszcze nie doszłam ale wszystko przede mną :)

wszystko przed tobą moja maleńka! :lol: .........chętnie pomogę! :)
  • 0

budo_nekochian
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozciąganie metodą INF
Wielkie dzięki, poradzę sobie... :wink:
  • 0

budo_zwierzu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 472 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozciąganie metodą INF
bądź wytrwała i dzielna! :) ...i koniecznie zdawaj często relacje z postępujących postępów :D w rozciąganiu :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024