Skocz do zawartości


Zdjęcie

Griptilian sheepfoot i droppoint


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Griptilian sheepfoot i droppoint
Vince!
Z moje strony bylo to 0.25 Jana i 0.20 Smirnoffa i 1 szklaneczka Ballantinesa z lodem :)

Dobrze prawisz!
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Griptilian sheepfoot i droppoint
Ach zapomnialem, ze dzis piatek :)

Pozdrawiam, Vince (popijajacy zielona herbatke z cytryna ;) ).
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Griptilian sheepfoot i droppoint

Rybak
Ja ci prozą odpowiem :D Miałem dwie wersje i obu używałem. Polecam wersję z otworkiem. No, w ogóle, otworki są fajne :D Ale serio:
krzywizna ostrza w obu wersjach tego noża jest identyczna, ale wersja z otworem ma mocniejszy czubek, nie klinuje się w ciętym materiale(brak kołka) i jest mimo wszystko łatwiejsza w otwieraniu w rękawicach(grubych, dla ścisłości- sprawdzałem). Wersja z kołkiem ma tę zaletę że jest dla większości ładniejsza. Ma jednak delikatniejszy czubek, choć z pewnością lepiej penetrujący

Bog zaplac.

Dzisiaj wlasnie macalem oba naraz (bo samego 550 juz wczesniej) - i faktycznie mialem dziwne wrazenie, ze krzywizna ostrza jest taka sama. Na zdjeciach wygladalo tak jakos podobnie, ale jednak co "pomacanie", to "pomacanie".

No a trzyma sie... Poezja. Haslo reklamowe "get a grip" poczulem, ze sie tak wyraze.

Tak mi sie cos po tym "nowym doswiadczeniu" wydaje, ze chyba rzeczywiscie tylko kolek i troche inny ksztalt czubka je roznia.

For mi - dziurrrrki RRRULLZZZ ;)
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Griptilian sheepfoot i droppoint

Gdyby Benchmade zrobiło kiedyś wersję "limited executive semi custom unique collector :) " gdzie zamiast 440c włożyliby S30V, a Zytel zastąpili np. CF, to zrobiliby konkurencję paru firmom z dużo wyższej półki...

Przeciez zrobilo, co prawda tylko S30V jestem pewny, nie wiem z czego rekojesc - nazywa sie to zdaje sie "Doug Ritter Grip" i jak ja to haslo wrzucam do gugla, to mi wyskakuje miejsce, w ktorym nawet juz mozesz przeczytac pierwsze wrazenia z uzycia ;)

Jak sprobujesz, to moze i Tobie wyskoczy.


Vince, nie pij tak pozno tej zielonej herbaty, bo nie bedziesz mogl zasnac... ;)
  • 0

budo_seemann
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 146 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Some Place Else

Napisano Ponad rok temu

Re: Griptilian sheepfoot i droppoint
Rybak,

Dzięki bardzo, faktycznie są już nawet zdjęcia sprzętu. Ale to jeszcze nie to, choć coraz bliżej...

Pozdrawiam
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Griptilian sheepfoot i droppoint

No a trzyma sie... Poezja. Haslo reklamowe "get a grip" poczulem, ze sie tak wyraze.


Zgadzam sie w 100%. Klockowata rekojesc i agresywna teksturka sprawiaja, ze nozyk trzyma sie jak prawdziwego krokodylka :)

Ale... Nie bedac stronniczy musze napisac, ze najwygodniejsza rekojescia, jak macalem, jest Spyderco paramilitary z idealnie ulokowanym wcieciem na palec wskazujacy - rewelacja. Rybak obmacaj jak bedziesz mial okazje, wszak tez ma dziurke :)

Vince, nie pij tak pozno tej zielonej herbaty, bo nie bedziesz mogl zasnac...


Za pozno :) Moze przynajmniej do walki Tysona wytrzymam ;)
  • 0

budo_asaroth
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 283 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Griptilian sheepfoot i droppoint
Przepraszam bardzo ze napisalem striderow mialem na mysli emersony.A co do microtechow ma opinia jest oparta na 2 modelach socoma-stary manual byl po prostu kupa zle wydanej kasy-straszny zlom,a nowe auto jest dobre ale mechanika tez nie podskoczy do tego griptiliana.A emersonow czy extrema ratio nie ma nawet co porownywac-chodza jak skladane topory wojenne...
  • 0

budo_spuud
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 716 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Griptilian sheepfoot i droppoint
...ostatnio pokazala sie tez limitowana seria z klinga Tanto...czy ten ksztalt glowni pasuje do "filozofii" tego noza?...nie wiem...ale z cala pewnoscia jest to kasek dla milosnikow tej geometrii....

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

spuud
pozdrawia
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Griptilian sheepfoot i droppoint
Siem z Panem zgadzam - milosnikow geometrii zapewne, noza niekoniecznie.

Wyglada, jakby sie ulamal czubek :-?

;)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024