Skocz do zawartości


Zdjęcie

Skakanka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
40 odpowiedzi w tym temacie

budo_wolverine
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 407 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Skakanka
mam może troche prymitywe pytanie :D ale co dają ćwiczenia na skakance, tzn. skakanie przez skakanke :?: szybkość :?: :D
  • 0

budo_sm1le
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 240 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trzebnica
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Skakanka
sądzę że szybkość , wytrzymałośc ,kordynacje'
poza tym na pewno wzmacnia nogi:)
  • 0

budo_tae tad
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2258 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Skakanka
Praca stop, koordynacja to przedewszystkim, a nic jak skakanka tego nie "wyrzezbi"
  • 0

budo_wolverine
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 407 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Skakanka
jak poprawia kondyche to w tedy po co biegać :?:
  • 0

budo_kirin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Skakanka
Bo skakanka może i daje kondychę, może i wzmacnia nogi - ale dużo łatwiej zafundowac sobie porządny wycisk biegając. Bieganie jest jednak bardziej wysiłkowe niż skakanka.
  • 0

budo_turki
  • Użytkownik
  • Pip
  • 32 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Wrocławia

Napisano Ponad rok temu

Re: Skakanka
Nigdy nie robilem skakanki ale jak raz w szkole robilem na zaliczenie to skakalem ponad 6 minut i pozniej mialem zacme :P hehe
  • 0

budo_macias
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 932 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Skakanka

Bo skakanka może i daje kondychę, może i wzmacnia nogi - ale dużo łatwiej zafundowac sobie porządny wycisk biegając. Bieganie jest jednak bardziej wysiłkowe niż skakanka.

zalezy w jaki sposob skaczesz,jak szybko,jak dlugo,ile czasu odpoczywasz pomiedzy cwiczeniami itd.
Biegam juz troche czasu,ale od ok. roku przestawiam sie coraz bardziej na skakane-lepiej wyrabia cialo pod katem treningu SW. zawsze tez mozna pierw pobiegac, potem poskakac...
  • 0

budo_zlotyelf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 624 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Feniks-Arete Rybnik

Napisano Ponad rok temu

Re: Skakanka
Kurde a ja niepotrafei skakac na skakance, choc osttanio troche na sali probowalem i spodobalo mi sie musze sie nauczyc, dlugo wam zajelio nauczenie sie skakania na skakance?[buahaha le to brzmi : P ]
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Skakanka
ja skacze w tempie 2 skoki na 1sek i musze powiedziec, ze jest to ostre tempo po ktorym wysiadam dosc szybko.

co do nauki :wink: to trzeba sobie wyrobic odpowiedni timing i koordynacje stopy-dlonie :D
wyzszy poziom to krzyzowanie rak, nauczylem sie po 20minutach probowania :P
  • 0

budo_nazeem
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 721 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Skakanka

Bo skakanka może i daje kondychę, może i wzmacnia nogi - ale dużo łatwiej zafundowac sobie porządny wycisk biegając. Bieganie jest jednak bardziej wysiłkowe niż skakanka.

kurat tu się mylisz bo 10 minut skakanki to jakieś 15 minut biegania,. Skakanka daje bardzo dobrą kondycje pod warynkiem że nie skaczesz jednego obroty na 5 sekund, to samo jest z bieganiem.
  • 0

budo_macias
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 932 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Skakanka

Kurde a ja niepotrafei skakac na skakance, choc osttanio troche na sali probowalem i spodobalo mi sie musze sie nauczyc, dlugo wam zajelio nauczenie sie skakania na skakance?[buahaha le to brzmi : P ]

jak skaczesz,to odbijaj sie stopami,a nie skacz na calych nogach,bo tskie skakanie jest bezsensu.i to w sumie wszystko na poczatek,pozostaje tylko cwiczyc
  • 0

budo_zlotyelf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 624 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Feniks-Arete Rybnik

Napisano Ponad rok temu

Re: Skakanka
ja przy skakaniu garbie sie i chyle glowe bo boje sie ze se przyloze w glowe sznurkiem : P musze to zniwelowac, no i wlasnie staram sie stopami odbijac, kiedys pewnie sie naucze: P
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Skakanka
kup odpowiedniej dlugosci skakanke :P


"odbijaj sie stopami,a nie skacz na calych nogach"
mozesz to wyjasnic..? :P
na stopach..? chyba na palcach. skakac na palcach i lekko (lub wcale) uginac nogi w kolanach, ja jak skacze to tylko lydki pracuja.
  • 0

budo_kirin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Skakanka

Bo skakanka może i daje kondychę, może i wzmacnia nogi - ale dużo łatwiej zafundowac sobie porządny wycisk biegając. Bieganie jest jednak bardziej wysiłkowe niż skakanka.

kurat tu się mylisz bo 10 minut skakanki to jakieś 15 minut biegania,. Skakanka daje bardzo dobrą kondycje pod warynkiem że nie skaczesz jednego obroty na 5 sekund, to samo jest z bieganiem.

Hmm.... w sumie racja, ale cały czas mam wrażenie, że bieganie bardziej daje po nogach :?
  • 0

budo_zlotyelf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 624 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Feniks-Arete Rybnik

Napisano Ponad rok temu

Re: Skakanka
Krin --- bardzo dobre wrazenie : D
  • 0

budo_tyson
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Skakanka
skakanka przedewszystkim wzmacnia nogi, troszkę kondycję ale napewno wykształca u zawodnika skoczność , luz i pracę na nogach podczas walki nawet podczas zmeczenia,najwieksze zastasowanie to ćwiczwenie ma właśnie w pracy nad lekkim i ciągłym poruszaniu sie na nogach ich pracy, która odgrywa wazna role u zawodnikow w trakcie walki.
  • 0

budo_shy1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 128 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:trzebnica

Napisano Ponad rok temu

Re: Skakanka
hi.

nie ma co sie martwic ze nie wychodzi, to tak jak z wiloma elementami, wsio przychodzi z czasem. sakakanke trzeba dobrac dlugoscia do wzrostu.
ja juz sie troche naskakałem i robie to nadal conajmniej 3x w tygodniu, a robilem to bardzo roznie. teraz lubie zmieniac tempo i rodzaj podskoków w trekcie jednej 10-15 min sesji na skakance (na jednej nodze x2 zmiana nogi, na przemian, na przemian z wysokim unoszeniem kolan, obunóz, 2 obroty skakanki na 1 podskok) - zmienne tempo to w/g mnie podstawa opanowania pracy nóg w zmiennym przeciez tempie walki. skakanka pomaga opanowac prace nóg oraz koordynacje nogi ręce, przy czym zakladajac ze poskaczemy sobie w ramach rozgrzewki 15 minut to naprawde potrafi zmeczyc a co za tym idzie wzmocnic kilka partii mieniowych (łydki, uda, biodra, brzuch, ramiona itd.)

na dobry poczatek najlepiej skombinowac sobie szkoleniówke bokserską/kickboxerska/muaythai pierwszą z brzegu pewnie bedzie skakanka i probowac ulozyc cialo podobnie jak demonstrujący, pracowac nadgarskami i ramionami równo, nie machając za bardzo, a nogi zawsze na początku wychodzi lekki nieopanowany, nagrzany bocian, ale luz, wszystko przyjdzie z czasem. Próbować, próbować i jeszcze raz...

pozdr.
Witek
  • 0

budo_zlotyelf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 624 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Feniks-Arete Rybnik

Napisano Ponad rok temu

Re: Skakanka
z tymi szkoleniuwkami t chyba pzresada, małe dziewczynki uczace sie skakac na skakance bez tego wymiataja różne tricki z skakanka ; )
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Skakanka

z tymi szkoleniuwkami t chyba pzresada, małe dziewczynki uczace sie skakac na skakance bez tego wymiataja różne tricki z skakanka ; )

a ty mas zproblemy ze zwyklym skakaniem.
sciagaj szkoleniowki :wink:
  • 0

budo_zlotyelf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 624 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Feniks-Arete Rybnik

Napisano Ponad rok temu

Re: Skakanka

z tymi szkoleniuwkami t chyba pzresada, małe dziewczynki uczace sie skakac na skakance bez tego wymiataja różne tricki z skakanka ; )

a ty mas zproblemy ze zwyklym skakaniem.
sciagaj szkoleniowki :wink:


dziewyczbnka 5 latek poradzi sobei bez szkoleniowki to mi tez sie uda co nie? : P ide se kupic skakanke bo do siostzrenicy jest zamala : P
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024