Skocz do zawartości


Zdjęcie

kilka słów o walce jurasa z kali


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
55 odpowiedzi w tym temacie

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kilka słów o walce jurasa z kali

Może polskie mma - to które będzie pokazywane w tv potrzebuje swojego bohatera- i może właśnie od managerów będzie zależało który z zawodników tym bohaterem zostanie poprzez odpowiedni dobór przeciwników, układy z organizatorami turnieji i mediami.

Ty to piszesz na poważnie, czy tylko tak sobie gdybasz?
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: kilka słów o walce jurasa z kali

Może polskie mma - to które będzie pokazywane w tv potrzebuje swojego bohatera- i może właśnie od managerów będzie zależało który z zawodników tym bohaterem zostanie poprzez odpowiedni dobór przeciwników, układy z organizatorami turnieji i mediami.

8O
Czy ja dobrze widze?
Zorro, ty na pewno wiesz cos napisal ? 8O
  • 0

budo_zorro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 453 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gracie Camp.

Napisano Ponad rok temu

Re: kilka słów o walce jurasa z kali

Ty to piszesz na poważnie, czy tylko tak sobie gdybasz?


Nie chodzi mi o jakieś machlojki czy łapówki albo jeszcze inne świństwa, ale popatrz na boks zawodowy w polsce- pokazywany w tel regionalnej nawet jak o jakieś tytuły walczą. Przeciętny polak wymieni ci nazwiska takie jak Gołota czy Michalczewski - obaj dość medialni i gdy ich walki były w polsce to choć w obu wypadkach przeciwnicy nie byli ze ścicłego czubu to zainteresowanie i tak było ogromne.
Więc jeżeli jakaś stacja komercyjna na poważnie weźmie się za mma to raczej żeby zarobić a nie by wesprzeć rozwój tego sportu w kraju, a żeby zarobić na tym to mma musi budzić duże emocje i mieć znanych zawodników - żeby się nie rozpisywać za mocno powiem ci tylko żebyś zainteresował się jak to było z karate a potem kickboxingiem w USA- m in.
Joe Lewis czy Chuck Norris promowani przez organizatorów turnieji na wielkie gwiazdy.
  • 0

budo_firefox
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Marsa :p

Napisano Ponad rok temu

Re: kilka słów o walce jurasa z kali
kufa, ludzie, odp### sie i od Jurasa, i od Pawla...wszyscy startujacy zawodnicy wiedzieli, ze do ringu to nie na pieszczoty wchodza, tylko walczyc, i chyba podpisywali na trzezwo papiery ? a kazdy z nich byl w ringu zapewne kilka razy w zyciu wczesniej (na stronie internetowej Konfrontacji sa informacje o zawodnikach, i KAZDY z nich ma tam wypisane kilka sukcesow na ringach w roznych zawodach-zakladam, ze nie dostali 1szych czy drugich miejsc za klepanie w klawiature... :twisted: -nawiasem mowiac-jedyna zjadliwa czesc tych informacji to wlasnie osiagniecia, reszta jest strasznie chaotyczna-nie moznaby nastepnym razem dac zawodnikom formularza z rubrykami: imie,nazwisko, wiek/rok urodzenia, waga,wzrost, styl,okres treningu, osiagniecia, kilka slow o sobie , i to wklepac na strone ? ). w kazdym razie - 2 weszlo do ringu, jeden sie odslonil-moze go swiatla, kamery, czy biust jakiejs panienki na widowni zdekoncentrowal :twisted: -i dostal kopa-zdarza sie...a czysty taki kop na glowe to nawet, jak nie ma wielkiej roznicy wagi, i nawet od goscia, co kopac nie umie dobrze (a ci z TKD to akurat zazwyczaj umia :twisted: )to robi odpowiednie wrazenie (jakby ktos pytal: tak,sprawdzilem doswiadczalnie :twisted: )nie czepiajcie sie zawodnikow, ze wyszli walczyc- po to tam byli...ku Waszej, zreszta, rozrywce-miedzy innymi...
ktos narzekal, ze ten z Kalaki to nie dosc, ze 20 kg lzejszy, to jescze bez paleczek-hehe jakby go wpuscili z paleczkami, to na 3cia Konfrontacje przyszedlby reprezentant Kenjutsu z katana, i byloby pozamiatane :twisted: anyway-szacunek dla zawodnikow, juz za samo wyjscie do walki-bo im sie nalezy IMHO :wink:
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: kilka słów o walce jurasa z kali

Natomias dlaczego niepozwolili mu walczyć w collosemum to bezsens!!!

Promotor jurasa nie zezwolił na start jego w colloseum, stąd pytanie do niego dlaczego?


tak tak, źle się wyraziłem, chodziło mi o organizatorów konfrontacji czyil jego promotorówe, nie o organizatorów colloseum oczywiście.
  • 0

budo_enzo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 35 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kilka słów o walce jurasa z kali
Mysle jednak, ze wina stoi tylko i wylacznie po stronie organizatorow. Juz w I edycji byl taki dysonans wagowy, ze sambista prawie co nie znalazl sie w szpitalu po bombach Jurasa. Prawie 20 kg roznicy !!! To nie fair i tyle... Oczywiscie zero winy w tym samych zawodnikow. Maja podpisana umowe na walke (w przypadku wycofania sie troche musze wybulic...) bez dokladnie okreslonego regulaminu i przepisow (wiem, bo sam cos takiego podpisywalem i nie ma tam zadnych limitow kat. wag. oraz wiele rzeczy jest na slowo, ktore czasami bywa zludne...) i tak to niestety wygladalo i wyglada. Czysta impreza medialno-komercyjna. Brawo za pomysl. Niestety wykonanie nedzne. Mysle tez, ze prawdziwa konfrontacja powstanie niebawem (moze w grudniu?) i to w o wiele ciekawszym miejscu. Zapewniam Was, ze nie klamie :) I nie bedzie to mieszanina zadnych stylow. Dokladnie opracowane przepisy, kategorie wagowe, punktacja itp., i byc moze szerszy wachlarz stylowych zawodnikow... Co do ustawiania zawodnikow, to czesto sie robi, ze faworytow uklada sie w przeciwleglych drabinkach, aczkolwiek w przypadku tej konfrontacji mysle, ze w 1ej fazie eliminacji "lapacze" powinni byc rozstawieni z "kopaczami :) ", a potem to juz los pokaze komu spotkac sie dalej !
  • 0

budo_v1nt3r
  • Użytkownik
  • Pip
  • 36 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Józefów /k Warszawy

Napisano Ponad rok temu

Re: kilka słów o walce jurasa z kali
W dużym skrócie odpowiedź która mi się kołacze po łbie:
Firefox - cała racja ;-)
Co do "ustawiania walk, dysonansów wagowych" etc. - racja jest częściowo po stronie Fiodora. Rzeczywiście środowisko Kalaki (tia, wiem że rozbite, wiem że coś tam... tratatata) naciskało na wystawienie ich "maszyny do mielenia". Trafił na Jurasa. Efekty pokazywali na slow-motion w polsacie :D . Chciał - miał. Organizatorzy dali tyłka z doborem wagowym zawodników, dlatego też trójka będzie oscylowała wokół "dolnej dziewięćdziesiątki". Szanse (wagowo, siłowo) będą bardziej wyrównane.

Fiodor: Juras nie miał żadnego wpływu na dobór zawodników i kolejność walk, błąd popełnił Maciej Kawulski - do niego bij :D . Swoją drogą podoba mi się podejście Jurasa - trenuje kompleksowo MMA, więc mówił przez cały czas przygotowań "mam w d*** kto będzie przeciw mnie". I to podejście było najlepsze, sam się pewnie zdziwił jak dostał Zaleskiego :P

Co do kreowania w mediach etc. - organizatorzy muszą robić szoł, wszystko pod publikę, bo choćby się zebrali wszyscy wielbiciele MMA i wogóle sztuk/sportów walki to i tak nie puściliby tego w polsacie. Całość imprezy jest pomyślana tak, aby ludzie spoza branży mogli to "zjeść".
Drapiąc się po grubych brzuchach, wrzeszcząc, pijąc browara - standardowo jak przy meczykach piłki nożnej czy walkach tajsona vs ktośtama.
To biznes, marketing etc. - konkretne prawa, każda możliwa widownia i oglądalność...

Mam nadzieję że jakiekolwiek kłótnie się skończą, pozwolicie mi zebrać odpowiedni materiał w postaci "porad i pytań" do organizatorów, i zanim nie będzie za późno zgłoszę się do nich z tym materiałem.
Chyba że komuś chce się to robić osobiście - to ci ludzie naprawdę istnieją i zamiast jeździć bez sensu po Jurasie czy kimkolwiek innym, zastanówcie się najpierw i jeździjcie po odpowiednich osobach :P
  • 0

budo_szczena
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1203 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: kilka słów o walce jurasa z kali
ja to sie wam dziwie, ze na SYF D , wiesz o jakie forum chodzi, klocicie sie z debilami typu Placek.

Pzdr.
  • 0

budo_charlie
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:PL\KRK\NH

Napisano Ponad rok temu

Re: kilka słów o walce jurasa z kali
z tego co mi wiadomo to Paweł Zaleski ma podpisany kontrakt na jeszcze 2 walki; będzie uczestniczył w KSW 3 i KSW 4 ?
  • 0

budo_fiodor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: kilka słów o walce jurasa z kali

z tego co mi wiadomo to Paweł Zaleski ma podpisany kontrakt na jeszcze 2 walki; będzie uczestniczył w KSW 3 i KSW 4 ?

Chyba żartujesz.
  • 0

budo_kinkong
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 249 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: kilka słów o walce jurasa z kali

, dlatego też trójka będzie oscylowała wokół "dolnej dziewięćdziesiątki". Szanse (wagowo, siłowo) będą bardziej wyrównane.


no właśnioe a dlaczego nie koło 120????

czy nie byłaby ciekawa konfrontacja ludzi z różnych styli i w różnym przedziale wagowym?
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: kilka słów o walce jurasa z kali
Ty Kinkong dobrze kombinujesz z tymi wagami:). A jakby tak miedzystylowe drużynówki, po 3 do 5 chłopa w drużynie, w różnych wagach. Żeby widzowie nie usnęli walka trwa 2 minuty, czyli ok. 15 minut na pojedynek dwóch drużyn. Jedynie punktacja musi byc dograna na perfekt, bez tego ani rusz.
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: kilka słów o walce jurasa z kali
A ja jeszcze apropo takiego a nie innego ustawienia zawodników. Bardzo dobrze że tak zrobili bo tam mielibyśmy tylko parterowe nudne walki, których polsat by więcej niepokazał napewno!!! A tak mieliśmy kilka walk w stójce i git!!
  • 0

budo_v1nt3r
  • Użytkownik
  • Pip
  • 36 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Józefów /k Warszawy

Napisano Ponad rok temu

Re: kilka słów o walce jurasa z kali

z tego co mi wiadomo to Paweł Zaleski ma podpisany kontrakt na jeszcze 2 walki; będzie uczestniczył w KSW 3 i KSW 4 ?


Dobry joke. Chętnie go zobaczę jeszcze dwa razy naprzeciw Jurasa ;P

Zupełnie jak w walkach gladiatorów - Walka Pod Publikę ;-)
  • 0

budo_charlie
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:PL\KRK\NH

Napisano Ponad rok temu

Re: kilka słów o walce jurasa z kali
hehe.. też mi się wydaję że takie gale jak te w Mariottcie to za wysokie progi dla Górala, ale tak jak pisałem, wiem pośrednio od niego samego że ma jeszcze obowiązujący kontrakt na 2 walki, więc myślałem że to jest równoznaczne z jego uczestnictwem w KSW3 i 4.

pzdr
  • 0

budo_miszka
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 178 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WARSZAWA

Napisano Ponad rok temu

Re: kilka słów o walce jurasa z kali
Rozmawialem z Martinem Lewandowskim (organizator sic!) ktory powiedzial ze w Polsce ludzie nie chca walczyc! bardzo trudno jest skompletowac odpowiednia ilosc ludzi do walki...
Martin chce dobrze: jego zamyslem jest promowanie SZTUK WALKI co mu sie udaje!!! Mam na mysli szum wokol tej imprezy! Wzmianka w Telexpresie, wiadomosciach czy ogolnie patronat polsatu! Wy uwazacie ze to nie dobrze??? Wiadomo ze poczatki sa zawze trudne! Panowie "nie od razu Rzym zbudowano" :!:
im czesciej takie rzeczy beda w ogolnodostepnych telewizjach i ogolniedostepnym czasie antenowym tym bardziej obiegowa opinia o "brutalnych mordobiciach w klatkach" zacznie sie zmieniac! Czy nie wkurwiaja Was teksty we Wprost czy innych "wielkich" periodykach piszacych GÓWNO o walkach? Mnie to potwornie irytuje a delikatna promocja jaka uskutecznia Martin MOZE TYLKO POMOC!!! Ludzie slysza ze ktostam sie bije w MARIOCIE!!! a to chyba dziala, bo jak MARIOTT to znaczy KASA BLICHTR I POWAZNI LUDZIE :!:

Co do samej walki to racja ze JURAS ostro sie z gosciem rozprawil ALE:
to nie bylo przykladne napierdalanie przez cala runde, JURAS zareagowal normalnie: kolezka zrobil atak a JURAS kontra z rak + zakonczenie noga = prawidlowa technika/seria A ze kolezka sie odkryl to dostal czysto i sie wysypal... Knock-out byl ciezki bo koles nie byl ciezki i tyle...

Ja mysle ze nie ma tez co komentowac jego sposobu walki bo nic nie pokazal! Cholera wie moze JURAS mial szczescie i przytrafil pana KALI??? Moze gdyby nie to okrezne na glowe to JURAS nie pokonalby go tak szybko... moze kolezka zna jakies tajemne triki a ze rozkreca sie powoli to...

Mysle ze kazdemu z nas moglby sie przytrafic taki Knock-out... JURASOWI TEZ!

pozdrawiam obydwie barykady!
  • 0

budo_fiodor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: kilka słów o walce jurasa z kali

Co do samej walki to racja ze JURAS ostro sie z gosciem rozprawil ALE:
to nie bylo przykladne napierdalanie przez cala runde, JURAS zareagowal normalnie: kolezka zrobil atak a JURAS kontra z rak + zakonczenie noga = prawidlowa technika/seria A ze kolezka sie odkryl to dostal czysto i sie wysypal... Knock-out byl ciezki bo koles nie byl ciezki i tyle...

miszka widziałeś tego chłopaka jak się porusza? zero koordynacji pracy nóg, widziałeś jego przedstawienie przed walką zero przygotowania do walki, weźcie przestańcie pisać że to jakiś przeciwnik dla jurasa był bo jak tak dalej pójdzie to będziecie gratulować dzieciom wyjścia w ring, tu chodzi o całkiem inne kwestie o których wie promotor jurasa

koniec tematu
  • 0

budo_administrator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4477 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kilka słów o walce jurasa z kali
jest gdzies ta walka w sieci?
  • 0

budo_v1nt3r
  • Użytkownik
  • Pip
  • 36 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Józefów /k Warszawy

Napisano Ponad rok temu

Re: kilka słów o walce jurasa z kali

miszka widziałeś tego chłopaka jak się porusza? zero koordynacji pracy nóg, widziałeś jego przedstawienie przed walką zero przygotowania do walki, weźcie przestańcie pisać że to jakiś przeciwnik dla jurasa był bo jak tak dalej pójdzie to będziecie gratulować dzieciom wyjścia w ring, tu chodzi o całkiem inne kwestie o których wie promotor jurasa


Hehe, sie wie ;-)
Podpisuję się pod "koniec tematu". Ci co wiedzą o co chodzi to wiedzą, inni po prostu mają lżej :P
  • 0

budo_miszka
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 178 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WARSZAWA

Napisano Ponad rok temu

Re: kilka słów o walce jurasa z kali

tu chodzi o całkiem inne kwestie o których wie promotor jurasa
koniec tematu


nie mam pojecia o co chodzi ale moze to i lepiej...
a co do walki to widzialem sam AKT... wyszli poklonili sie Start proba ataku kali kontra, szybka noga i K-out... i z tej perspektywy wygladalo dosc "normalnie"...
przdbiegow nie widzialem.

KONIEC TEAMTU bis
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024