Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pozdrowienia z Rio


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

budo_lutalivre
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 183 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:poznan

Napisano Ponad rok temu

Pozdrowienia z Rio
dobry zawodnik z poznania juz wygral kilka zawodow dla strefy ale dalej nie ma niebieskiego pasa.w polsce a zwlaszcza w poznaniu robi sie z niebieskiego prawie czarny tu w bralylii kazdy dostaje po roku czasu i nie ma w tym zadnej filozofii tylko w polsce trzyma sie dobrych chlopakow na bialych przez kilka lat. jeszcze jedno panowie z przykroscia stwierdzam ze to co widzialem na zawodach BJJ w polsce to judo z dzwigniami z bjj a nie prawdziwe brazylijskie wiedza o tym tylko ci ktorzy tu byli i sobie powalczyli z purpurami brazami lub czarnymi.poza tym na treningach LL idzie nam o wiele gorzej chlopaki sa bardzo dobrze przygotowani fizycznie i technicznie nie ma sytuacji jak na bjj ze seba pokazuje jakas nowa technike jednemu z czarnych pasow bjj. pozdrowienia z RIO
  • 0

budo_genosha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 565 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:inąd

Napisano Ponad rok temu

Re: Pozdrowienia z Rio

jeszcze jedno panowie z przykroscia stwierdzam ze to co widzialem na zawodach BJJ w polsce to judo z dzwigniami z bjj a nie prawdziwe brazylijskie


Sprecyzuj, co masz na mysli, bo to bardzo ciekawe. Z tego co pamietam to na zawodach w Poznaniu w marcu prawie w ogole nie walczono w stojce.
  • 0

budo_jakub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2280 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pozdrowienia z Rio
eee tam z takimi postami. zaraz znowu jakas klotnia z tego wyjdzie
  • 0

budo_gonzo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 434 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Pozdrowienia z Rio
Może tu chodzi o to, że chłopakom w Polsce brakuje luzu :) .
Soca jak był w Polsce to mówił, że u nas walczy sie w parterze bardzo sztywno, nie ma tego "pływania". Ułańska fantazja :) . ale to moje gdybanie i osobiste subiektywne zdanie.
p.s. ale sie rymło chyba zostane rapierem...znaczy raperem.
:)
pozdro
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Pozdrowienia z Rio
Wedlug mnie tu nie chodzi o walke w stojce, czy nie.

Chodzi o "filozofie" walki.

Widzialem wiielokrotnie jak walczy Roleta, czy Soca - to bjj-szachy, w ktorych ten lepszy technicznie i nie tylko technicznie - zawsze jest jakis krok do przodu. Tu nikt nikomu nie wyciaga np. na sile balachy, czy trojkata wykorzystujac li tylko przewage fizyczna. Wygrywa ten, ktory szybciej mysli i potrafi to przelozyc na jezyk walki.

Dla przykladu jak mi Soca wyciagnal balache, to tak mna zakrecil, wpuscil mnie w takie pulapki, ze ja mu te reke sam podalem jak dziecko.

Z wiekszoscia "miejscowych" jak walcze, to nie raz "pol godziny" wyrywam reke, a mimo tego oponent nie porzuca akcji, mimo, ze w zasadzie jest z skazana na niepowodzenie w tym wariancie od poczatku.
Jak sadze, "Brazylijczyk" po prostu za chwile wykreowalby nowy, inny wariant.
No, ale my tego sie uczymy.

Prosciej jest natomiast przyjac metodyke judo (wspaniale sie przygotowac fizycznie, zwlaszcza silowo, nie ukrywajmy - takze skoksowac) i wyspecjalizowac sie w paru technikach konczacych rodem z bjj. To na razie w Polsce wystarcza.

Ale powtarzam: my sie bjj dopiero uczymy i to nie jest kwestia sezonu, czy dwoch. Nadal przyswajamy podstawowe techniki.

Choc moim zdaniem u Mirka jest juz dzis paru swietnych technikow bjj.
O innych "z Polski" nie mowie, bo nie widzialem, az tylu zawodnikow w akcji, zeby wyrobic sobie komplementarna opinie.

Watku o Sebie po prostu nie rozumiem. Wiec sie nie odnosze.

Pozdrawiam
K_P
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Pozdrowienia z Rio
Poza tym wydaje mi sie, ze wielu ludzi u nas w Polsce za duzo zajmuja sie jakims zawodami, slowem - doraznoscia, a jakos mniej inwestuja w swoj potencjal zawodniczy.

My z Gonzem, dalismy sobie powiedzmy np. 7-10 lat na rozwoj.
Gonzo na pewno sie rozwinie, a jak BOG da, to moze ja tez troche - pod warunkiem, ze dozyje w calosci.

Na razie mamy grupke, ktora cwiczy w moim odczuciu dopiero dwa lata. I nie mamy pretensji do swiata, ze nasze bjj jest jeszcze malutkie.

Oczywiscie slyszalem o takich w Brazylii, ktorzy czarny pas robili w dwa lata. Ale nie ludzmy sie, nawet jakby sie w Polsce pojawil taki talent, to nie ma jeszcze warunkow (bazy) do takiego rozwoju.

Pozdrawiam
K_P
  • 0

budo_mkimura
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Pozdrowienia z Rio
Tak mi się cuś Kubuś widzi, że dobrze gadasz.
  • 0

budo_wiraha
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 227 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pozdrowienia z Rio
wogole bardzo rozsadna bestia jest, co chcialbym niniejszym podkreslic :)

i zgadzam sie z tym co napisaliscie o silowym podjesciu w PL - ale to chyba troche jak z pilka nozna - nigdy nasi nie beda grali jak Brazylia czy Portugalia - niestety... :roll:

pozd
WiRAHA
  • 0

budo_rustam
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pozdrowienia z Rio
Czy zna ktos Turka??
Koles ponoc wygral w Polsce chyba wszystko, a teraz siedzi gdzies w Brazylii
  • 0

budo_ert
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 387 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pozdrowienia z Rio
dobry zawodnik z poznania juz wygral kilka zawodow dla strefy ale dalej nie ma niebieskiego pasa.

moze dlatego, ze w polsce nikt nie ma uprawnien, zeby dawac pasy... chociaz teoretycznie purpury moga nadawac niebieskie pasy. ale lepiej jak czarny nada pas...

jeszcze jedno panowie z przykroscia stwierdzam ze to co widzialem na zawodach BJJ w polsce to judo z dzwigniami z bjj a nie prawdziwe brazylijskie wiedza o tym tylko ci ktorzy tu byli i sobie powalczyli z purpurami brazami lub czarnymi.

a czego Ty oczekujesz. ze w 5 lat i juz beda tacy zawodnicy jak brazylii, lub przynajmniej usa??? ja mam porownanie, kulalem sie ze wszystkimi kolarami pasow, wiem jak wyglada swiatowy poziom i wiem jak wyglada poziom w polsce. nic nie musiz mi mowic o "polskim stylu". ale Ty sie czepasz tego , ze porzeczki sa czerwone. od kogo chopaki maja sie uczyc. nie u nas Renzo, Roleta czasem przyjezdza, inni rowniez. w brazylii czy nyc codzinnie na treningu moze popatrzec na np. fabio lepopoldo czy innych. Ja uwazam, ze jest niezle. chlopaki sa zajawkowiczami, duzo ogladaja i chlona kazda technike jaka sie im pokarze. judo z dzwigniami bjj... pokulaj sie z Leszkiem Pawlega czy Markiem Pasierbskim z Warszawy. jesli ich umiejetnosci okreslisz mianem "judo z dzwigniami bjj" to znaczy, ze nie masz pojecia o parterze.
latwo jest krytykowac, trudniej doceniac. ja powtorze - NIE JEST ZLE a bedzie lepiej... a Ty w tej brazylii nie krytykuj tylko trenuj ucz sie technik, przywiez do polski i naucz chlopakow.

poza tym na treningach LL idzie nam o wiele gorzej chlopaki sa bardzo dobrze przygotowani fizycznie i technicznie nie ma sytuacji jak na bjj ze seba pokazuje jakas nowa technike jednemu z czarnych pasow bjj. pozdrowienia z RIO

co to ma znaczyc? chcesz powiedziec, ze czarne pasy bjj w rio nie znaja technik jj??? i ze LL dominuje technika. ja wiem jedno... jesli chcesz sie uczyc techniki to MUSISZ walczyc w gi. to gi wyrabia technike.

trenuj!!! wykorzystaj ten wyjazd ... i nie pisz juz wiecej takich postow... krytyka jest porzadana, ale nie przesadzaj. jesli cos Ci sie niepodoba, to idz swoja droga. nie krytykuj, tylko rob swoje...

zycze powodzenia ...
  • 0

budo_lutalivre
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 183 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: Pozdrowienia z Rio
widze ze komus sie cisnienie podnioslo
po 1 nie mialemn zamiaru nikogo obrazic to bylo uwaga kogos kto widzi co sie dzieje w brazylii a chyba duzo takich ludzi w kraju nie ma
po 2 sam zaczynam kimona wiec wiem jak jest na poczatku ale ja pisalem o tym co jest u niektorych po 3 latach albo 4
po 3 jasne ze w polsce sa zawodnicy formatu tego co w brazylii widzialem na jednych z ostatnich zawodow michala (szczeka) swietny zawodnik slawka z poznania w krakowie rewelacyjnie walczyl siedziako pozazdroscic tego co zrobil chlopakom w swojej kategorii w warszawie tez jest pare osob chyba szczegolnie te niskie wagi ale to nie znaczy ze trzeba chowac glowe w piasek tylko rownac do najlepszych
po 4 sory jak komus sie wydawalo ze chcialem go obrazic
i po 5 pewnie na parteze znam sie nie gorzej od ciebie
po 6 pozdrowienia
  • 0

budo_michal_m
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1034 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:nyc

Napisano Ponad rok temu

Re: Pozdrowienia z Rio
nie no,
z calym szacunkiem dla umiejetnosci polskich fighterow ,dopiero sie uczymy, mam okazje i przyjemnosc widziec co wyprawia fabio leopoldo, ze' chieregim, nie mowiac juz o renzo , ryanie, rolesie, igorze gracie'ch itd, jak narazie jest to poziom nieosiagalny przez conajmniej kilka- jak nie kilkanascie lat(najmniej).
wiadomo tez ze nie wszyscy przeciez brazylijczycy sa zajebisci ,ale jesli porownujesz najlepszych polakow do najlepszych brazylijczykow to na razie to porownanie wypada blado,i nie powinno to byc zadna niespodzianka.


[quote]i po 5 pewnie na parteze znam sie nie gorzej od ciebie [/quote]
znajac umiejetnosci pawla (ERT) , watpie
pozdrawiam[/quote]
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Pozdrowienia z Rio
A ja czekam na oboz z Soca (1 sierpnia, pierwsza tura we Wladyslawowie). Czyli Brazylia pryjezdza do nas. Jak sadze bedzie tam takze m.in. Marek, ktorego szczegolnie cenie. Mam nadzieje, ze sie wszyscy troche tym bjj, pobawimy, nie tylko potrenujemy!
K_P
  • 0

budo_p-chan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 848 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Pozdrowienia z Rio
Puchatek. To do zobaczenia za dwa tygodnie. :wink: Miło bedzie poznać.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Pozdrowienia z Rio
To sie zobaczymy i pocwiczymy.
Pozdrawiam 8O
K_P
  • 0

budo_ert
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 387 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pozdrowienia z Rio
widze ze komus sie cisnienie podnioslo

TROSZECZKE...

po 1 nie mialemn zamiaru nikogo obrazic to bylo uwaga kogos kto widzi co sie dzieje w brazylii a chyba duzo takich ludzi w kraju nie ma

UWAGA SAMO W SOBIE SLUSZNA, TYLKO SPOSOB JEJ TON MI SIE NIE SPODOBAL.

po 3 jasne ze w polsce sa zawodnicy formatu tego co w brazylii widzialem na jednych z ostatnich zawodow michala (szczeka) swietny zawodnik slawka z poznania w krakowie rewelacyjnie walczyl siedziako pozazdroscic tego co zrobil chlopakom w swojej kategorii w warszawie tez jest pare osob chyba szczegolnie te niskie wagi ale to nie znaczy ze trzeba chowac glowe w piasek tylko rownac do najlepszych

TERAZ ROLE SIE ODWROCA... W POLSCE NIE MA ZAWODNIKOW TEGO FORMATU CO W BRAZYLII. PODALES SWIETNE PRZYKLADY DOBRYCH POLSKICH ZAWODNIKOW, JEDNAK I ONI TEZ TO CHYBA WIEDZA DALEKO NAM DO BRAZYLIJCZYKOW. MI CHODZI O COS INNEGO. U NAS BJJMA 5 LAT I PRZEZ TEN PRYZMAT NALEZY JE POSTRZEGAC. NAZWISKA ZAWODNIKOW KTORYCH WYMIENILES NAPEWNO MOZNA PRZYROWNAC DO ICH PASOWYCH ODPOWIEDNIKOW W BRAZYLII. JEDNAK DO TYCH NAJLEPSZYCH JESZCZE BARDZO DLUGA DROGA. MOZE ZA 5 LAT KTORYS Z NAS DOBIJE DO SWIATOWEGO POZIOMU...

5 pewnie na parteze znam sie nie gorzej od ciebie

PEWNIE ... MOZEMY PRZY OKAZJI JAKIS ZAWODOW ZORGANIZOWAC JAKAS NASZA WALKE, A JESLI JESTES W MOJEJ WADZE (OK. 80KG) TO MOZE SIE SPOTKAMY W JEDNEJ KATEGORI...

NIE TRAC CZASU W BRAZYLII NA INTERNET TYLKO TRENUJ ILE SIE DA... JA JUTRO IDE NA TRENING ... NIE PROZNUJE CZEGO I TOBIE ZYCZE.

UCALUJ WSZYSTKIE PIEKNE BRAZYLIJSKIE DZIEWCZYNY I POWIEDZ IM , ZE NAPEWNO KIEDYS DO NICH PRZYJADE...

PAWEL
  • 0

budo_mmart
  • Użytkownik
  • Pip
  • 23 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pozdrowienia z Rio

poza tym na treningach LL idzie nam o wiele gorzej chlopaki sa bardzo dobrze przygotowani fizycznie i technicznie nie ma sytuacji jak na bjj ze seba pokazuje jakas nowa technike jednemu z czarnych pasow bjj. pozdrowienia z RIO


Z gory przepraszam ze odgrzebuje starszy link ale czytam wszystkie po kolei bo to moja pierwsza wizytan na forum. Bardzo interesuje sie grapplingiem i mma. z powyzszej wypowiedzi wynika ze LL w brazyli wypada lepiej niz bjj, i nawet polacy ucza brazylijczykow:) ale przeciez na najbardziej prestizowych zawodach chwytaczy czyli w abu dhabi to od lat rzadza czolowi zawodnicy bjj z brazylii, ostatnio tez chyba niezlie sobie radza amerykanie i niektorzy skandynawowie, wszyscy trenuja bjj. to samo bylo w 2003 roku. a zawodnikow luta livre nie ma wogole, a jak startowali to przegrywali. pequeno chyba odpadl w pierwszej czy drugiej walce jakis czas temu. jestem przekonany ze jakby ll mialo cos do powiedzenia to z pewnoscia chcieliby to pokazac na takim turnieju jak abu dhabi, szczegolnie ze nagrody tam tez sa interesujace.

pozdrowienia dla wszystkich pasjonatow grapplingu!!!!
mmart
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024