Skocz do zawartości


Zdjęcie

Naostrzony łom-czyli Strider EBL-S:)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
41 odpowiedzi w tym temacie

budo_thorneb
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 512 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Już Warszawa :)

Napisano Ponad rok temu

Naostrzony łom-czyli Strider EBL-S:)
Hej
Oto moja nowa zabawka.Nożyk jest naprawdę potężny (prawie 7mm grubosci) ale tnie wspaniale. Piter mial racje- to ostrze jest bardzo wszechstronne. Goli włosy jak moj Socom po wizycie na trianglu a za chwilke sciana spore drzewka w lesie. Po scięciu trzech na klindze nie widać żadnych, nawet najmniejszych śladów. Pan Paul Bo :)
spisał się znakomicie. Nożyk przyszedł troche porysowany ale kolejne rysy tylko dodają mu uroku. To mój pierwszy Strider i muszę powiedzieć, że jest to teraz mój numer jeden. Po prosu ideał. Pochwa też jest bardzo dobrze wykonana. Nóż siedzi w niej pewnie a jego wyciągnięcie nie wymaga dużej siły. Jeśli ktoś szuka noża do wszystkiego to gorąco polecam EB. Pomimo swoich dość znacznych rozmiarów da się go wygodnie nosić z tyłu na pasku w pionie lekko przechylonego na prawo. Pozostaje przy tym niewidoczy nawet pod t-shirtem. Jedynie gdy się pochylamy staje się wyraźnie widoczny. Rada jest jedna- trzeba chodzic prosto :) . Ale to nie minus. Jak ktoś lubi foldery to EB zawsze może powędrować do plecaka. Minus jest jeden- cena, ale w zamian dostajemy ideał :) Nóz warty każdej wydanej na niego złotówki.

I taki mały OT do kolegi Borsuka: nie mogę wysyłać jeszcze PW( a nie mam twojego e-maila) więc napisz do mnie: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]




Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika


I na dokładke zdjęcie Halo. Kiedyś należało do Roberto (pozdrawiam!) teraz bawi się nim mój brat

Dołączona grafika
  • 0

budo_qkiel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1732 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Naostrzony łom-czyli Strider EBL-S:)
milusie fotki oj milusie
tylko pogratulowac :D
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Naostrzony łom-czyli Strider EBL-S:)
Thorneb czytaj posta na wmasgu mojego ;)

Kurwa panowie wiedzialem, ze kiedys do tego dojdzie... Strider mi od lat chodzi po glowie, to normalne. Widzialem kilka fotek tego EB, cos przeczuwalem... A teraz, poszukujac fixeda dla siebie mam ochote sprzedac wszystkie noze moje i tego sprzeta kupic 8O
  • 0

budo_thorneb
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 512 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Już Warszawa :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Naostrzony łom-czyli Strider EBL-S:)
Cynik:
jeśli chodzi o sprzednie Twoich noży, aby zakupić EB, to gdybym powiedział, że nie warto- to bym skłamał :) :) :)
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Naostrzony łom-czyli Strider EBL-S:)
AAAAAAAAAARGHHHH zycie, trudna sztuka wyborow aah aaah!!

:)

Nieno bym sprzedal moje kochane Microtechy nawet... to by jeszcze nie byla cala suma... Dodac kase odlozona na malego fixeda to... to... to by bylo moze na styk... jakby znowu zaczac glodowac... ciut sie wstrzymac ze splatami dlugow...

O fuck, znowu sie zaczyna 8O
  • 0

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: Naostrzony łom-czyli Strider EBL-S:)
Ladny skurczybyk. A moze mi ktos powiedziec czy Buck strider solution (przeciez to prawie wierna kopia tego sprzetu) jest jakosciowo gorszy i mniej moze ??

KKamiLL
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Naostrzony łom-czyli Strider EBL-S:)
Pytalem kiedys Pitera o to, odpisal mi tak:

Buck-Strider to generalnie noze wg projektu Micka i Duane'a ze Strider
Knives ale robione przez firme Buck. DObre? Owszem, bardzo dobre. Ale nie ma
to jak wyszlifowany recznie w warsztacie Strider'a MFS ze stali S30V i
zahartowany osobiscie przez Bos'a. No i MFS ma bardziej wszechstronna
pochwe.


  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Naostrzony łom-czyli Strider EBL-S:)
Jednno co mnie jednoczesnie w tym EBLu pociaga i odrzuca - rozmiar. Niby mozna z typu na pasku w poziomie... Ale jednak nie jest to ten sam komfort co socomik/amphi na pasku z boku, mozna siedziec, lezec i w ogole... Ni ewyobrazam sobie jazdy tramwajem na siedzonku z tym majchrem na plecach prawie, Thorneb pls opisz najdokladniej jak mozesz jak ci sie on jako EDC spisuje :)
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Naostrzony łom-czyli Strider EBL-S:)
a ja mam pytanie z innej beczki, co to za dziwne striderowe piny ? Bo juz jakis czas temu nad tym sie zastanawialem :roll:
  • 0

budo_fire
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 341 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zamosc

Napisano Ponad rok temu

Re: Naostrzony łom-czyli Strider EBL-S:)

Ladny skurczybyk. A moze mi ktos powiedziec czy Buck strider solution (przeciez to prawie wierna kopia tego sprzetu) jest jakosciowo gorszy i mniej moze ??

KKamiLL


Te twoje pytania to mnie "rozwalaja"
No coz... kto pyta nie bladzi :) :) :)
  • 0

budo_thorneb
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 512 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Już Warszawa :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Naostrzony łom-czyli Strider EBL-S:)
Nie mam Solution ale to zawsze nóż produkcyjny i sporo tańszy. Nie spodziewaj się cudów
  • 0

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: Naostrzony łom-czyli Strider EBL-S:)

Te twoje pytania to mnie "rozwalaja"


A ktore z moich pytan Cie jeszcze rozwalilo?? Mozesz przytoczyc?
Pytam tak z ciekawosci bo nie wydawalo mi sie zeby bylo w moich pytaniach cokolwiek dziwnego

KKamiLL
  • 0

budo_thorneb
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 512 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Już Warszawa :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Naostrzony łom-czyli Strider EBL-S:)
Jak Strider jest na pasku w poziomie to siedzi się bardzo wygodnie i w niczym nie przeszkadza. Widoczny jest tylko jak siedzisz zgarbiony :)
Poza tym zawsze może wylądować w plecaku. Nie nosze go codziennie( jeszcze) bo mam SOCOMA. EB testowałem narazie tak ostrzej w lesie i jako kompan na wędrówke sprawdza się zankomicie. Pociołem też kartony z grubej tektury . Tnie ładnie ale to nie Sebenza. Cięcie nie jest tak ładne i płynne. Jeśli chodzi o takie "biurowe" akcje jak cięcie kartek to rownież nie mam zastrzeżeń (newsweek przecięty na dzwie części siłą nacisku) a trzeba pamiętać, że taki buck strider kartkę zwyczajnie porwie a nie przetnie(Cougar chyba tak kiedyś pisał).
Testów w kuchni jeszcze nie robiłem ale nie wymagajmy za wiele :) EB jest wszechstronny- nawet bardzo i chyba w każdej roli spełni oczekiwania użytkownika. Od łomu do drobniutkiego edc :) . Jeśli nie będzesz używał EB do dokładniejszych prac to zbieraj na EB-L. Będzie jeszcze wygodniejszy w noszeniu.

A co do tych pinów to nawet nie wiem z czego one są(tyntan?). Może Piter coś powie na ten temat :)
  • 0

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: Naostrzony łom-czyli Strider EBL-S:)

Nie mam Solution ale to zawsze nóż produkcyjny i sporo tańszy. Nie spodziewaj się cudów


Oczywiscie tez bym kupil Stridera gdybym mial kase. Tzn sposrod solutiona i EBLa wybralbym tego drugiego.
Ale zapytalem o obiektywne odczucia. Bo Buck to wg mnie bardzo dobra firma i nozyk o bardzo podobnych parametrach zrobiony przez firme Buck wg mnie nie musi wiele odbiegac jakoscia od Stridera.

KKamiLL

PS. a co do ostrosci bucka to nie bylbym tak sceptycznie nastawiony.
karteczki tnie w locie (mialem do czynienia z folderami bucka) wiec nie wiem skad opinia ze mialby tylko postrzepic gazete
  • 0

budo_thorneb
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 512 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Już Warszawa :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Naostrzony łom-czyli Strider EBL-S:)
Solution jest spoko. Pewnie wiele może zieść tylko pochwa nie jest z kydexu chyba i tym samym nie ma tekloka a nie będe wszędzie z plecakiem chodził. Co do ostrości to pewnie masz rację. Dawno temu słyszalem taką opinie i może coś pokręciłem. Z resztą wszystko co spędzi 5 minut na trianglu goli :)
  • 0

budo_żwirek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 795 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Naostrzony łom-czyli Strider EBL-S:)

Jeśli chodzi o takie "biurowe" akcje jak cięcie kartek to rownież nie mam zastrzeżeń (newsweek przecięty na dzwie części siłą nacisku) a trzeba pamiętać, że taki buck strider kartkę zwyczajnie porwie a nie przetnie(Cougar chyba tak kiedyś pisał).


Przetnie całkiem sprawnie i nic nie porwie (od tego jest w końcu chisel grind emersona, no nie? :wink: ).
Pozdrawiam
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Naostrzony łom-czyli Strider EBL-S:)
Solution... bynajmniej nie wierna kopie EBL-S'a. Wystarczy popatrzeć na fotki, to są inne noże. Inne w sensie kształtu, szlifu, rękojeści itp.

Piny... to nie są piny, tylko śruby. Ale nie pytajcie mnie skąd je wziąć, bo z tego co wiem to są toczone specjalnie dla Stridera.
  • 0

budo_st.simon
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białystok

Napisano Ponad rok temu

Re: Naostrzony łom-czyli Strider EBL-S:)
Zapomnieliscie panowie jeszcze o jednym: TO dranstwo jest naprawde cholernie ciezkie...
Thorneb jak to jest z noszeniem tego na codzien? Bo z tego co czułem w łapie to odrazu naszła mnie obawa ze jakbym go nie przymocowywal to mi beda spodnie zjezdzaly...
Moglbys napisac jakies wrazenia z kuchni? Chocby polowej bo mimo tego plaskiego szlifu to 7 mm grubosci to jednak 7 mm....
Bede wdzieczny za kazde uwagi
  • 0

budo_zlotyelf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 624 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Feniks-Arete Rybnik

Napisano Ponad rok temu

Re: Naostrzony łom-czyli Strider EBL-S:)
Nóż ładny
ps. tez niemiałes czego scinac tylko drzewka : /
  • 0

budo_thorneb
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 512 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Już Warszawa :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Naostrzony łom-czyli Strider EBL-S:)
Jest ciężki to prawda (szczególnie w porównaniu z lekkimi składakami microtecha). Pasek trzeba mocno zapiąć i spodnie nie spadną :) , no i ten pasek powinien być gruby i solidny żeby tek lok nie latał za bardzo. Co do noszenia to idzie się przyzwyczaić ale pewnie zwykły EB-L nadaje się lepiej do codziennnego noszenia. Czujesz, że go nosisz bo rękojeść dotyka do pleców ale w/g mnie to całkiem przyjemne uczucie :D . Zrobiłem mały teścik w kuchni. Kanapkę zrobisz za jego pomocą tylko wymaga to troche wprawy ale praca nie jest zbyt uciążliwa. W kuchni polowej też powinien dać sobie rade (choć to nie jest nóż kuchenny i nie wszystkie postawione przed nim "kuchenne" zadania musi wykonać celująco). W końcu nie wymagajmy od niego zbyt wiele :)

A te drzewka to tak przez przypadek :) Ścinanie wciąga :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024