Skocz do zawartości


Zdjęcie

kontuzje


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

budo_smook
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 134 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

kontuzje
myslałem o zapisaniu sie na zapasy gdyz bardzo podoba mi sie ten sport ale slyszalem ze wystepuja w nim kontuzje czesciej niz w innych sw szczegolnie przy suplesie. Jest to prawda czy tylko plotka?
  • 0

budo_pietrass
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 527 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzje
Ktoś chodzi po mieście i rozsiewa wredne plotki. Nieprawda :!:
  • 0

budo_smook
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 134 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzje
dzieki za odpowiedz ale ta plote to slyszalem na wsi :wink:
  • 0

budo_tyszanin
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tychy

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzje
występują normalne kontuzje jak w każdym sporcie :wink:
ostatnio ćwiczyłem suplesy i żadnej kontuzji sie nie nabawiłem :D
  • 0

budo_bartek1980
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:from hell

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzje
Przy poprawnym wykonywaniu tej techniki raczej trudno się nabawić kontuzji(dobrze ją robić z manekinem lub z workiem). :wink:
  • 0

budo_dominika
  • Użytkownik
  • Pip
  • 47 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice PŃ

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzje
Polecam zapasy a jak! :)
Kontuzje zawsze są były i będą .
zawsze można się zabezpieczyć :)
Profilaktyka górą!
Polecam od początku zadbać o kolana!
I uszy naturalnie. :)
  • 0

budo_smook
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 134 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzje
zadbać o kolana czyli jakieś ochraniacze moga byc takie jak do siatkówki na początek?
  • 0

budo_pietrass
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 527 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzje
Do siatkówki mogą być, ale sprawdz czy są solidne, żeby nie były po tygodniu do wyrzucenia. Pozdro.
  • 0

budo_simonxxx
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzje
jeśli chodzi o kontuzje to wystarczy sumiennie traktować rozgrzewkę aby zminimalizować ryzyko kontuzji
  • 0

budo_wrestler69
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białystok

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzje
nie jest tak ze jak sie ciagle uzywa ochraniacze to sie kolana przyzwyczajaja i latwo o kontuzje bez ochraniaczy?
Ja tam poperam rozgrzewke solidna.
pozatym Jakie kontuzje w zapasach??
  • 0

budo_mazepa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 410 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzje
Kolana przyzwyczajają sie do ściągaczy.Nie zaleca sie ich uzywac dłuzej niz trzy tygodnie (oczywiscie cały czas a nie na treningach tylko).
  • 0

budo_pietrass
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 527 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzje

Kolana przyzwyczajają sie do ściągaczy.Nie zaleca sie ich uzywac dłuzej niz trzy tygodnie (oczywiscie cały czas a nie na treningach tylko).


No tak ja nie używałem ochraniaczy (nie czyt. ściągaczy) przez ładnych kilka lat, ale teraz musze bo inaczej z kolan robi się kisiel. Nie wiem, może to kwestia tego, że trenuje na innej macie, może jest bardziej twarda i kolana za nic nie chcą się przyzwyczaić.
  • 0

budo_maki1000
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeszów

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzje
przez pierwsze pare lat muiałem tylko połamane i powybijane palce no i oczywiście kalafiorka :-)
pozniej było juz gorzej:
- złamana przegroda nosowa ( finał mistrzostw polski )
- skręcona lewa noga w kolanie ( polfinam MPJ )
- martwica na obydwu kolanach
- kciuk po zejsciu do nog zapadl mi sie do srodka muylalem ze sie zesram z bolu
- powazne problemy z barkiem ( girs 1 miesiac potem dlugie dochodzenie do siebie )
- no i na koniec operacja na prawe kolano ( martwica juz byla nie do zniesienia ) Minęło juz pół roku od operacji a ja dalej kuleje na prawą nogę :cry:

Więc nie polecam się żyłować za młodego bo to że byłem parokrotnym mistrzem polski to mi teraz nic nie daje. Siedze w domu i urzalam sie nad soba.
Wolałbym robic wyniki w seniorach a w kadetach i juniorach nabierać tylko doświadczenia
  • 0

budo_dominika
  • Użytkownik
  • Pip
  • 47 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice PŃ

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzje
Wow. Sporo tego maki1000 było!
Trenuje ok. 2 lat ale tez doznałam kilku kontuzji. NArazie się nie zniechęcam. Były mniejsze i większe. Obecnie kuruje się po skręceniu kolana przez co w tył poszedł poprzedni sezon i olimpiada młodzieżowa...
Osobą które dopiero zaczynają polecam zwrócić szczególną uwagę na kolana ( i uszy oczywiście :) )

Pozdrawiam !
[/quote]
  • 0

budo_simonxxx
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzje
witam ja puki co mogę mówić o szczęściu gdyż mimo to że trenuje już od 6 lat uniknąlem poważnych urazów w zasadzie jedne co mnie spotkało to powybijane palce u ręki no i stłuczone stawy niedawno zaopatrzyłem się w ochraniacze na kolana i jest ok, no i jak chyba większośc osób trenujących mam problemy z uszami to tyle rozpisałem się trochę pozdro
  • 0

budo_szerszy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 680 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TYCHY
  • Zainteresowania:Zapasy

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzje
Trenuje przeszło 2 lata i brak dobrej rozgrzewki u mnie skończył sie zwichnięciem stawu kolanowego i naderwaniem wiązadła bocznego.12 tydzień dochodze do siebie a kolanko dalej boli.Podstawa to dobra rozgrzewka.A chodzenie w lato w gipsie to nic przyjemnego zapewniam.
  • 0

budo_dominika
  • Użytkownik
  • Pip
  • 47 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice PŃ

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzje
Przegladajac te wpisy można stwierdzić,
że najczęściej kontuzjowaną częśćią ciała u zapaśników
są kolana.Zastanawiające że 3/4 zawodników,
których znam miało lub ma problemy z tym stawem.
A to jest poważna sprawa.
Czy w innych sportach walki też najbardziej cierpia kolana?
  • 0

budo_milon z krotonu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 179 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzje
Kolano to duży staw, na którym jest duze obciazenie. cała masa zawodnika jest skierowana z siłą ciazenia w dół. Niestety zmienność ruchu podczas cwiczeń sprawia że na staw dzialają ekstremalne siły, niejedno krotnie przewyzszaja fizjologiczny zakres wytrzymałości stawu. W każdym nie mal sporcie jednym z głównych urazów to staw kolanowy. Począwszy od skręceń, pęknięcia łąkotki , czy też naderwania wiezadeł, po stłuczenia kończąc.
Jak sie przed tą kontuzja bronić? Przede wszystkimwykonywac prawidłowo ćwioczenia. Starać się nie obciązac ekstremalnie kolan. W walce duza role odgrywa współćwiczący, który stara się wygrać ale nie kosztem zdrowia kolegi ( nie zawsze to się udaje). Dobra rozgrzewka tego stawu oraz zabudowanie stawu mięsniami, sprawi ze staw będzie bardziej stabilny.
Obecnie na rynku farmaceutycznym pojawiły sie suplementy diety na odbudowe stawów, zwie się to glukozamina, nazwa handlowa róznie to wzależności od firmy. Sa zwolennicy przeciwnicy tego sposobu l"leczenia:. Ja mam problemy z kolanami i od 3 miesięcy biorę preparzat z glukozamina i muszę przyznac ze czuję poprawę. kolano juz mnie nie boli, i nawet jak biegam lub walcze nie odczuwam bólów. Kiedyś nawet zmiana pogody sprawiala mi ból,m teraz jest inaczej. Polecam spróbujcie i oceńcie sami.
A dla wiadomości to judo jest bardziej urazowe niż zapasy:)
I tak jak ktos napisał jesli prawidłowo wykonujemy techniki to urazy niwelujemy do zera:)
pozdrawiam
  • 0

budo_dominika
  • Użytkownik
  • Pip
  • 47 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice PŃ

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzje
Fakt, że biorąc leki na jedno, szkodzimy na drugie, ale ja również nie moge obyć się bez środka z glukozaminą. Nie dokucza mi ból i czuje sie swobodniej, ale ciekawe co na to moja wąrtroba za kilka lat... :)
Dobre efekty i zadowalające wyniki wymagaja jednak poświęceń :wink:
  • 0

budo_milon z krotonu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 179 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzje
Dominiko obecnie mozna dostać już preparaty z glukozamina , które prócz niej maja w swoim składzie substancje ochronne dla organizmu np. kurkuma która działa ochronnie na błone śluzową żołądka.
A fakt bez poświęcenia nie ma wyników. "CO CIĘ NIE ZABIJE TO CIĘ WZMOCNI" jak podaje pismo :)
pozdrawiam
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024