Skocz do zawartości


Zdjęcie

tajemnica X ów


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

budo_obol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 703 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wlkp

Napisano Ponad rok temu

tajemnica X ów
no więc jakieś 3 godziny temu stałem się posiadaczem Lansky pocket crock stick :) Zakupu dokonałem w jedny z przedstawicielstw netowego sklepu na M.. :wink: przy czym okazało się, że cena w sklepie była o 100% wyższa od tej na stronie 8O Miły pan nawet nie wiedział o co prosze więc musiałem mu pokazać palcem na to "coś" z gabloty :wink: (nie wiem czemu nikt mnie w takim sklepie nie zatrudni ??), a po jego "spontanicznej" reakcji odechciało mi się Nativa obmacać :evil: No ale do rzeczy : kupiłem to maleństwo bo zawsze brakowało mi czegoś na czym by można expresowo nożyk podostrzyć ( mam diamentowego stika ale jest aż za "dobry" i niedokładny, no i Lanskiego Deluxa ale wyciągam go tylko na "wieczorki" przy filmie i nożach :) ) Obejrzałem, przeczytałem instrukcje :) i na pierwszy ogień poszedł mój stary i ukochany Herbertz. Kilka pociągnięć i pręcik zrobił się czarny (dobry znak), ostrze zaczeło się "ślizgać" więc przetarłem pręcik i dalej... po 5 minutach test... włosy znikły z kilku centymetrów mojej ręki...JEST DOBRZE. No więc czas na podsumowanie:
+ za łatwość obsługi, skuteczność,
+ za cenę (w innych sklepach oczywiście) 40 pln
+ za to że to takie "małe" cudo
+ za nie zostawianie... hmmm uciekło mi słowo :oops: no więcie metal nie wywija się na drugą stronę co mnie wku... przy ostrzeniu
- to nie służy do OSTRZENIA OD 0, tylko do szybkiego podostrzania już ostrego noża ( to samo tyczy chyba Spyderko triangle, ale w mniejszy stopniu)
- za to, że mała powieżchnia zmusza do czyszczenia pręcilów co 10-15 pociągnięć
P.S. na zakończenie długiego posta mała refleksja. Może coś robie źle, ale zauważyłem, że po użyciu kamienia 1000 ostrze noża jest ślicznie wypolerowane, ale nie goli !! przy czym to samo ostrze goliło przy kamieniu 600 8O Jakiej gradacji używają firmy takie jak Spyderko, Benchmade czy Buck to tworzenia swoich "brzytew" bo widać wyraźne poprzeczne "pasy" na krawędzi tnącej ???
  • 0

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: tajemnica X ów

- to nie służy do OSTRZENIA OD 0, tylko do szybkiego podostrzania już ostrego noża ( to samo tyczy chyba Spyderko triangle, ale w mniejszy stopniu)


W bardzo mniejszym stopniu. Po pierwsze z racji rozmiarow a po drugie z racji pretow o grubszym ziarnie.

A co do ostrzenia na kamieniu 1000 to juz jest sztuka i nie kazdemu sie to udaje. Ale zaloze sie ze gdy dojdziesz do wprawy to Twoj noz bedzie jeszcze lepiej golil (ale niekoniecznie bedzie tak dobrze cial)

KKamiLL
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024