Skocz do zawartości


Zdjęcie

pogratulujcie sobie


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
59 odpowiedzi w tym temacie

budo_mradu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3413 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:New Rembridge
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: pogratulujcie sobie
ninjitsu to tez tak dla zabawy. wcale nie chodzilo o to by zabijac....
eeh szkoda slow
  • 0

budo_hyakusen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 158 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pogratulujcie sobie
szkoda słów na was. wszystko powstało po to żeby bić
a bushido jest kodeksem, zawierającym w sobie wszystkie pisane i niepisane zasady jak i ideologie sztuk walki - i nie da się powiedzieć kiedy powstało - było od zawsze i zawsze będzie. nawet nie jest spisane, bo jest to niemożliwe.
widac że trenując, zapomnieliście po drodze po co to wszystko jest. ja ubolewam, wy dajecie ignory, i może lepiej, bo widać że nie rozumiecie i nie zrozumiecie, więc trwajcie w tym przeświadczeniu że sztuki walki są dla walki. wstyd mi za was.
  • 0

budo_mradu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3413 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:New Rembridge
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: pogratulujcie sobie
zadam ci jedno jedyne pytanie: twoim zdaniem jakie bylo przeznaczenie ninjitsu?
odpowiedz na nie
pozdrawiam
  • 0

budo_hyakusen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 158 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pogratulujcie sobie
ninjitsu to sztuka dywersji, a to ludzie w czasach które tej dywersji nie potrzebują ( bo i po co ) zabralki sie za to. i chwała, bo przynajmniej część tej sztuki przetrwa.
i pewnie trenujesz ninjitsu, albo 'znasz się na tym', skoro takie pytania zadajesz. mam tylko nadzieję, że znasz tą samą definicję, żeby nie wyszło że ja się nie znam, hahaha
  • 0

budo_mradu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3413 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:New Rembridge
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: pogratulujcie sobie
ninjitsu to bardziej sztuka cichego mordu ale jak tam chcesz...
  • 0

budo_hyakusen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 158 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pogratulujcie sobie
to sztuka dywersji, oprocz mordowania chodzilo o sabotaz , czy nie ? czy tylko o mordowanie ?
  • 0

budo_mradu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3413 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:New Rembridge
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: pogratulujcie sobie
chodzilo o to do czego zostali wynajeci...
  • 0

budo_ksiq
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 126 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom

Napisano Ponad rok temu

Re: pogratulujcie sobie

to sztuka dywersji, oprocz mordowania chodzilo o sabotaz , czy nie ? czy tylko o mordowanie ?

hahaha chodzilo o sabotaz, a ze przy okazji uczyli sie zabijac z zimna krwia to malo wazne ? :) ale to mixfighting jest zly :lol:
  • 0

budo_mradu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3413 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:New Rembridge
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: pogratulujcie sobie
dobrze powiedziane ;) ale nie, bo przeciez ninjitsu mialo otoczke filozoficzna ;) wiesz, powietrze, woda, ziemia i te sprawy :)
  • 0

budo_el primo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 631 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: pogratulujcie sobie

więc trwajcie w tym przeświadczeniu że sztuki walki są dla walki.


Tym tekstem mnie po prostu rozjebałeś stary :lol: Ciekawe skąd ta nazwa - sztuki walki sie wzięła? Pewnie dlatego że służą do walki nie sądzisz :) ?Tam gdzie nie ma walki to już gimnastyka bądź medytacja.

A nazywanie MMA pójściem na łatwiznę dowodzi twojej kompletnej ignorancji w zaresie znajomości współczesnego świata sztuk walki.
  • 0

budo_a
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 519 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pogratulujcie sobie

żadna z tradycyjnych ( przynajmniej japońskich ) sztuk walki nie powstała dla samoobrony, czy tez stricte dla samoobrony. to wszystko są systemy które poprzez trening fizyczny mają ulepszyć ducha


Hyakusen, zachowujesz sie jak Latkowski. Nie znasz historii ani tradycyjnych wschodnich MA ani tych nowoczesnych (wybacz ale wynika to z Twoich postów), a w bardzo krytyczny i agresywny sposób oceniasz, wartościujesz. Czego oczekujesz od reszty forumowiczów?

Tak się składa, że większość "sztuk wojennych" miało w Japonii jak najbardziej praktyczne zastosowanie. Poczytaj choć o konkursach jujutzu i licznych "kontuzjach" :) (Może ktoś od jj cś doda więcej?) Po etapie "jutzu" powstało (z historycznego punktu widzenia) kilka odmian "do" tradycyjnych sztuk służących do walki. I tak powstały "uduchowione" wtedy judo, karate-do, aikido. Nie jestem znawcą, niemniej fascynuje mnie ten okres japońskiego "renesansu samurajów", bardziej niż historia autentycznych bushi. Niestety za idealistycznymi hasłami twórców karate czy aikido nie szła autentyczna skuteczność. Stąd próby łączenia nowoczesnej metodyki sportowej z tradycją. Co w tym złego?
  • 0

budo_hyakusen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 158 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pogratulujcie sobie
nowoczesna metodyka sportowa jest dobra, ale do momentu w ktorym wypacza sztuke walki , w jakikolwiek sposob. a to sie niestety stało.
sztuka walki powstala dla walki, gratulacje za to stwierdzenie, tylko dlaczego w tym slowo sztuka ?
przez wlasnie taki typ myslenia w czasach obecnych mlodym ludziom ktorzy wchodza w tematyke wydaje sie ze najwazniejsze to lanie sie po gebach i wywracanie. a poza tym, ideologia upadla juz dawno temu, rowniez dzieki takiemu mysleniu. proste.

niestety nigdy nie uznam za sztuki walki mixowania wszystkiego po kolei, jest to dla mnie po prostu zbieranina roznosci w jednym worze. system walki - na ta nazwe ostatecznie sie zgodze. taka moja opinia, a jesli ktos nie potrafi sie z nia pogodzic, to o nim swiadczy i nie moja to wina.


i prosze nie uczyc mnie historii ani zasad, z gory zakladajac ze nic nie wiem a krzycze z kolei swiadczy o was, nie o mie. ale niech wam bedzie ze nic nie wiem - wiecej pieprzu w calej dyskusji.
  • 0

budo_mradu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3413 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:New Rembridge
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: pogratulujcie sobie
smieszny gosc jest. zauwazyliscie ze stara sie nas obrazic zanim jeszcze odpowiemy? moze ma jakis kompleks? na pewno... :)
  • 0

budo_hyakusen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 158 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pogratulujcie sobie
usmieszki sa dla dzieci, ciekawe jaka tu srednia wieku, podejrzewam ze pod 18.

jeszcze naprawde nikogo nie obraziłem, w odróżnieniu od was.
a kompleksy - heh, tylko największy ignorant i hipokryta powie ze nia ma kompleksów - ja mam, a pewnie, i to kilka nawet. a wy macie ?
  • 0

budo_a
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 519 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pogratulujcie sobie

i prosze nie uczyc mnie historii ani zasad, z gory zakladajac ze nic nie wiem a krzycze z kolei swiadczy o was, nie o mie. ale niech wam bedzie ze nic nie wiem - wiecej pieprzu w calej dyskusji.


Ależ, my wiemy, że Twoje wypowiedzi miały być formą prowokacji. 8)
Niemniej choć by dobór niektórych argumentów świadczy, że albo udajesz "gamonia", albo jesteś raczej "zielony w temacie MA" :)
Wiesz, poczytaj może "Karate" Miłkowskiego, czy coś o powstaniu Judo.
Przejdź się na jakąś sekcję kick-box czy box czy zapasy, tak zupełnie rekraacyjnie (sam nie ćwiczyłem intensywniej). A dopiero potem obejrzyj filmy Vale Tudo czy choć galę boksu zawodowego (leci czasem w soboty)

Bez urazy
  • 0

budo_hyakusen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 158 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pogratulujcie sobie
żadnej urazy nie zywię, nie będe wypowiadał się z czym się już zetknąłem a życiu, ważne że pozwoliło mi to pisać to co piszę.
wiesz że mam racje do pewnego stopnia.
  • 0

budo_harry_p
  • Użytkownik
  • Pip
  • 42 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pogratulujcie sobie
Powiedz Hyakusen co ty zyskujesz dzięki temu że trenujesz jak mówisz sztuke walki, a nie system bądź sport walki.
  • 0

budo_a
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 519 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pogratulujcie sobie
Wiesz Hyakusen, a może napisz kimnaprawdę jesteś i o co Ci chodzi.
Trolują albo szczeniaki (i nie mają nic przeciw bluzgom), albo ludzie spoza, chcący "kontrowersji". Jak chcesz poważnej dyskusji to napisz o co chodzi. Jesteś z "mediów" i przygotowywujesz reportaż?
  • 0

budo_el primo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 631 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: pogratulujcie sobie
Mozesz mi wyjaśnić czemu zabierasz głos na forum MIX skoro uważasz te systemy walki za niegodne twego zainteresowania? Co więcej nie masz bladego pojecia o na ten temat. No i piękne klapki na oczach...
  • 0

budo_randori
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 552 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: pogratulujcie sobie
he ,miałem przygotowaną długą wyjaśniającą odpowiedz ale zrezygnowałem.Jesteś śmiesznym ,szukającym sensacji i zainteresowania swoją osobą człowieczkiem.
pa
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024