Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gaz plazmowy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
34 odpowiedzi w tym temacie

budo_mikhal
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 127 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz plazmowy
Ja proponuje gazy takie jakie uzywaja lesnicy w kanadzie na niedzwiedzie grizli :) :) :) strzela takim gazem na 6 metrow
  • 0

budo_druss
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 513 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz plazmowy
"Ja proponuje gazy takie jakie uzywaja lesnicy w kanadzie na niedzwiedzie grizli strzela takim gazem na 6 metrow"

Znając życie cieszyłyby się niezwykłym pozwoleniem.Ten sam motyw co "pistolet na słonie". :) :) :)
  • 0

budo_wnuk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 537 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz plazmowy

plazma to kolejny stan skupienia, prawda?

poza gazem,cieczą i ciałem stałym są podobnież jeszcze trzy inne w tym plazma


no - jest też jeszcze plazma krwi np.


Ale obawiam się żę to nie o taką plazmę chodzi :) poczytaj sobie o reakcjach jądrowych, ale jak mniemam tylko żartowałeś :wink:
  • 0

budo_gkozi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 910 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz plazmowy

plazma to kolejny stan skupienia, prawda?

poza gazem,cieczą i ciałem stałym są podobnież jeszcze trzy inne w tym plazma


no - jest też jeszcze plazma krwi np.


Ale obawiam się żę to nie o taką plazmę chodzi :) poczytaj sobie o reakcjach jądrowych, ale jak mniemam tylko żartowałeś :wink:


:)
oczywiście

to może nowy rodzaj - plazma marketingowa :?:
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz plazmowy
stanow skupienia jest 6, jkby ktos jeszcze nie widzial :P

a plazma marketingo wa moze zrobic furrore w kregach odpowiednich :wink:
  • 0

budo_wnuk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 537 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz plazmowy

Plazma to gaz zjonizowanych cząstek o dużej koncentracji - współwystępują w nim zjonizowane atomy oraz elektrony, jednak cała objętość zajmowana przez plazmę z "globalnego" punktu widzenia jest elektrycznie obojętna. Plazma przez niektórych uważana jest za stan skupienia materii. Występuje np. w materii, gdy ta jest doprowadzona do temperatury od 30 000 K do 1 000 000 K (wnętrza gwiazd).


:) Poświęciłem sie i teraz wszystko jest już jasne.
  • 0

budo_tsuki
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 253 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z Warszawy

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz plazmowy
Nie ma takiego czegoś. Poza tym plazma to chyba 4 stan skupienia. Pryśnięcie tym w kolesia spowodowałoby spalenie do garstki popiołu.
  • 0

budo_wnuk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 537 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz plazmowy
jakby nie patrzeć gościu byłby obezwładniony :wink: szkoda tylko że na wieki wieków :lol:

Szkoda tylko że w warunkach obecnych jesteśmy w stanie wytworzyć plazme na nie dłuzej niż coś koło 0,5 sek. w specjlanych akceleratorach cząsteczek czyt. byczych pojemnikach w kształcie np. tocamaku z których moze za 20 lat będzie jakiś większy pożytek, taki sam jak jest dziś z elektrowni atomowych tylko że te będą w 100% bezpieczne w przeciwieństwie do reaktorów atomowych (chyba że dysponuje nieaktualnymi danymi co całkiem mozliwe :) )
  • 0

budo_raedits
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jaworzno

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz plazmowy
A ekrany plazmowe? Tam też jest wykorzystywana plazm, zgodnie z nazwa, nie? :P
  • 0

budo_wnuk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 537 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz plazmowy
no pewnie :P

PS. Na serio to nie wiem możliwe że zachodzi jakiś proces który pozwala je tak nazywać albo to po prostu taki chwyt marketingowy albo.... czemu w moich drzwiach nie ma klamki 8O
  • 0

budo_dudek800
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz plazmowy
nom podoba mi sie ten gaz w żelu :) ale ja gdzies słyszałem o gazie "pieprzowym" w pierścionku . mała łatwy dostęp do niej :) po prostu git :-) tylko sie zastanawiam czy ja to wszystko dobrze poiwedziałęm :roll:
  • 0

budo_raedits
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jaworzno

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz plazmowy
eee.... może o to chodziło?

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_tsuki
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 253 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z Warszawy

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz plazmowy

Hmm.. mnie się udało raz dostać prawdziwy policyjny "gaz" jaki stosują na zachodzie. Nazywa się to Captor. Tak naprawdę to nie gaz , bo wypluwa "przysznic" z mieszanki 50:50 wody z alkoholem w którym jest rozpuszczony 0,30 % nonivamide. Przechodzą na to, bo gazy typu CS potrafiły nia działac na pijanych i naćpanych, ponadto u jakiegoś procenta potraktowanych CSem były grożne efekty uboczne. To jest dopiero skuteczność, pieczenie nie do opanowania nie ma bata po prostu. Tu więcej na temat Captora:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Jak gdzieś znajdziecie, to od razu kupujcie, naprawdę polecam.

Mam ten gaz i to całkowicie legalnie. Kupiłem w Galerii Mokotów kiedyś :)
  • 0

budo_diriz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 348 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz plazmowy
tajemniczy "gaz plazmowy" to jak mniemam pianka oslepiajaca - nie wiem nic na temat oddzialywania tej substancji na skore, za to widzialem taka zabawke na pokazach sprawnosci biura ochrony rzadu - wyglada jak zwykly gaz, ale wystrzeliwuje cos na ksztalt budowlanej pianki uszczelniajacej :) watpie aby dzialalo drazniaco na skore i oczy, gdyz zostal tym popryskany pozorant. mial zaklejona cala twarz i zostal oczywiscie obezwladniony przez dizelnych komandosow z bor. nie wiem tez jak sprawa wyglada z oddychaniem - moze to cos przepuszcza powietrze?
  • 0

budo_mr_twinkle
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 655 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz plazmowy
Każdy typ gazu obezwładniającego, czy to pieprzowy, czy chemiczny, może występować w postaci mgły o różnym stopniu rozpylenia, żelu (czyli w zasadzie płynu) i pianki właśnie. Działa ona tylko w miejscu bezpośredniego kontaktu, nie skaża otoczenia i jest mniej podatna na wiatr, dopływu powietrza nie odbiera. Tylko tyle, żadnej filozofii. Na portalu bron.pl (choć nie tylko tam) można kupić paiankę pieprzową Walther Pro Secur. Nie ma czegoś takiego jak gaz plazmowy!
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024