Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nożownik


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

budo_crazymiro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Nożownik
Mam pytanie:

Długi czas przybierałem sie do obejrzenia filmu : "Nożownik". W scenach retrospekcji pokazane było, jak L.T. Bonham uczył swoich uczniów, sztuki posługiwania się nożem, ale w taki sposób aby jak najsprawniej zabić przeciwnika. Nie to aby mnie to interesowało :wink: ale może ktoś wie czy to jest jakaś sztuka walki, czy może tajna sztuka zabiajania jakiejś tajnej jednostki, czy zwykła ściema :?:
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nożownik
Onegdaj w Blade byl duzy artykul o tym filmie... Ogolny wniosek - praktyczni ewszystko to jeden wielki absurd w tym filmie. Nadto zapraszam do forum Walka nozem - tactical and training po szczegoly ;)
  • 0

budo_crazymiro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nożownik
A słyszałem, że przy kręceniu tego fimu walki nożem uczyli ich siakaś elitarna grupa komandosów.
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nożownik
Chlopie, kinomanem jestem od lat i jakbys wiedzial co ludzie opowiadaja o niektorych filmach... albo jakie maja na poczatku hasla reklamowe itd... Zgroza. Pamietam, ze spece w artykule w Blade ostro nasmiewali sie z tego treningu min. cwiczenie ciec na stojacym w bezruchu typie? po cholere...? Kto sie kiedykolwiek tak wystawi na bacznosc w walce?
  • 0

budo_crazymiro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nożownik
Może i masz rację :wink: Po prostu zadziwił mnie fakt, że koleś zamiast ciąć przciwnika raz a dobrze, tnie go z 20 razy, wbijając nożyk 5 razy w serce i parę razy podcinając szyję :-) . Dziwna sprawa 8)
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nożownik
No ten fakt tez byl odnotowany ;)
Takich burakow w tym filmie sa setki... Od samego poczatku, chocby jak ten... jakmutam... No ten Benicio del Toro, rzut nozem, ostrzem do przodu na calej linii lotu... Albo w warunkach polowych zrobienie noza z niczego w kilka godzin... A szkoda, bo klimat to mialo nawet ciekawy, pomysl fajny... U nas w enklawie nozowniczej jakis czas temu rozkminiano design noza tego typa... ni epamietam w ktorym dziale ale chyba tactical and training.
  • 0

budo_crazymiro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nożownik
Właśnie trochę pobuszowałem po necie i na oficialnej stronie "Nożownika" znalazłem następujący tekst:

"Sayoc Kali - sztuka walki, której elementy pokazywane są w filmie. Na Filipinach nazywana jest Arnis-Skrima. Ewulowała na przestrzeni setek lat pod wpływem kultur, które przewijały się przez ten teren. Od 1550 roku pojaiwają się wpływy angielski, włoskie i francuskie, ale wcześniej piętno swoje wywarli Chińczycy i Arabowie. Wszystkie te style walki na miecze i noże, ze wschodu i z zachodu zmieszały się, tworząc swoistą sztukę walki"

Prawda czy Fałsz :?:
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nożownik
A nie wiem, spece orzekli, ze w filmie mozna zaobserwowac absurdalne rzeczy i ja tez je widze. Finalowy pojedynek byl git. A z reszta ja nie wiem, i tak wale zawsze zamknietym folderem [Socom, 2 razy uzywany bojowo] i wole go nie otwierac bo potem bedzie, ze przekroczylem warunki obrony koniecznej lol.

Dobra, ide spac bo mnie wino rocznik 98 scinac zaczyna kh kh
  • 0

budo_mradu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3413 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:New Rembridge
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Nożownik
Moze to troche dziwne pytanie ale...czy moze ktos wie, gdzie mozna sie nauczyc walki nozem? (lamersko brzmi, nie?) oczywiscie poza FMA...
pozdrawiam
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nożownik
Owszem, dobre pytanie, ale kurde, caly czas nie to forum co trzeba ;)
Sam bym chcial wiedziec czy i gdzie takie cos w kraku istnieje...
  • 0

budo_kane
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 752 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nożownik

Moze to troche dziwne pytanie ale...czy moze ktos wie, gdzie mozna sie nauczyc walki nozem? (lamersko brzmi, nie?) oczywiscie poza FMA...
pozdrawiam

http://budo.net.pl/v...1585&highlight=
  • 0

budo_mradu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3413 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:New Rembridge
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Nożownik
Niewiele tam info Kane...
pozdrawiam
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024