Skocz do zawartości


Zdjęcie

tlim - Custom x2 - almost done.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

budo_jani
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 609 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom 7

Napisano Ponad rok temu

Re: tlim - Custom x2 - almost done.
No kurde naprawdę pikne :D i patrząc na linijkę całkiem fajne bydle z tego większego... nie ma co.. poprzeczka ląduje coraz wyżej :D
  • 0

budo_jumbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2040 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: tlim - Custom x2 - almost done.

Sprzedam za 1/4 :) A tak serio na ile byście wycelnili takie noże?


Trza by było w łapkę chwycić i obadać, żeby stwierdzić wartość. Zważywszy na fakt, iż to totalny CUSTOM, to swą cenę winien mieć.


A pochwy będą?
  • 0

budo_tlim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 474 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: tlim - Custom x2 - almost done.
Pochwy, hmm, dotychczas zrobiłem jedną, jedyną do jednego noża i na więcej nie mam narazie ochoty, ale kto wie ;)
  • 0

budo_spuud
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 716 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: tlim - Custom x2 - almost done.
.....kawal dobrej roboty...oby tak dalej.....
spuud
pozdrawia
  • 0

budo_kotwic
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 285 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Giżycko

Napisano Ponad rok temu

Re: tlim - Custom x2 - almost done.
Niezłe sztyleciki :) .
Coraz więcej różnych modeli noży w wersji "custom".
  • 0

budo_jumbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2040 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: tlim - Custom x2 - almost done.
Tlim, a możesz opisać po kolei, jak robiłeś, czym, po co i dlaczego?

Ot taki mały tutorial napisz. Wszyscy skorzystamy z Twojej wiedzy!
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: tlim - Custom x2 - almost done.
Chętnie bym kurcze kiedyś coś twojego zobaczył tlim... tak w rzeczywistości. A jak one się sprawdzają w praktyce? Robiłeś coś jakimś swoim nożem? Tak pytam...

Aha, tlim, ostrz swoje noże! To jest jeden z najważniejszych etapów w robieniu noża, który staje się narzędziem dopiero wtedy, jak jest ostry!
  • 0

budo_tlim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 474 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: tlim - Custom x2 - almost done.

Chętnie bym kurcze kiedyś coś twojego zobaczył tlim... tak w rzeczywistości. A jak one się sprawdzają w praktyce? Robiłeś coś jakimś swoim nożem? Tak pytam...

Aha, tlim, ostrz swoje noże! To jest jeden z najważniejszych etapów w robieniu noża, który staje się narzędziem dopiero wtedy, jak jest ostry!


Zawsze możesz podjechać :)
Nie praktykuje :wink: , noży używam głównie do robienia kanapek, a kuchenych noży nie robię więc moje leżą :)

Zastanawiam się czym je ostrzyć, bo sztylety to dwa razy tyle roboty a przy wstępnej grubości 1-2mm, to jeszcze, a ręcznie szkoda mi czasu. Tym niemniej cały czas myślę nad jakąś przemyślną ostrzałką :idea:

Pozdrówka :)
  • 0

budo_fascynat
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piaseczno/Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: tlim - Custom x2 - almost done.
Co do ostrzenia to widziałem takie szlifierki stołowe z jednym kamieniem wolnoobrotowym-40mm, który jest w zbiorniczu z wodą. Jeszcze nie wiem jak się na czymś takim ostrzy ale wydaje mi się, że może to być całkiem niezłe rozwiązanie... :roll:
  • 0

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: tlim - Custom x2 - almost done.
tlim, dlaczego nie ostrzysz swoich nozy?? Przeciez z tym juz chyba nie ma tyle roboty??

A poza tym hartujesz to czy zostawiasz surowa stal?

KKamiLL
  • 0

budo_tlim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 474 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: tlim - Custom x2 - almost done.

tlim, dlaczego nie ostrzysz swoich nozy?? Przeciez z tym juz chyba nie ma tyle roboty??

A poza tym hartujesz to czy zostawiasz surowa stal?

KKamiLL


Ojoj, spróbuj naostrzyć sztylet o ostrzu 24cm, grubości krawędzi 1mm a zobaczysz że to nie takie łatwe. Mogę nasotrzyć, ale żeby wyglądało to ładnie i wogóle by było to dobrze zrobione to trzeba przeznaczyć na to kupe czasu lub mieć jakąś maszynkę by to szybko zrobić. Zastanawiam się nad kilkoma pomysłami, głównie chodzi o prowadnice by wszędzie kąt ostrzenie był taki sam, bo niestety większość ostrzałek dostępnych na rynku do tego się nie nadaje jeśli nie chce sie poświęcić całego dnia na ostrzenie jednego sztyletu.

Hartuje, odpuszczam i robie wszystko co potrzeba :) To nie są imitacje :)
Ja jeśli są to piesze to :wink:
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: tlim - Custom x2 - almost done.
tlim mysle zeidealnym rozwiazaniem dla Ciebie bylaby triangle z dodatkowymi pretami diamentowymi... aczkolwiek to kosztowny biznes :(
  • 0

budo_tlim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 474 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: tlim - Custom x2 - almost done.

tlim mysle zeidealnym rozwiazaniem dla Ciebie bylaby triangle z dodatkowymi pretami diamentowymi... aczkolwiek to kosztowny biznes :(


Kupiłem kiedyś Lansky Deluxe Knife Sharpening System, szczeże mówiąc trochę się zawiodłem, może gdy ktoś chce podostrzyć nóż to jest ok, ale systematycznie ostrząc nowe noże człowieka może strzelić. Pozatym niech ktoś spróbuje tym naostrzyć coś większego, lub sztylet którego nie ma za co złapać :( To nie to.
Nie chciałbym znowu kupować czegoś co może nie zdać egazminu.
Chce naostrzyć nóż w max 30 min. a nie 3h,5h.

Zastanawiam się nad czymś w tym rodzaju
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: tlim - Custom x2 - almost done.

tlim, dlaczego nie ostrzysz swoich nozy?? Przeciez z tym juz chyba nie ma tyle roboty??

A poza tym hartujesz to czy zostawiasz surowa stal?

KKamiLL


Ojoj, spróbuj naostrzyć sztylet o ostrzu 24cm, grubości krawędzi 1mm a zobaczysz że to nie takie łatwe. Mogę nasotrzyć, ale żeby wyglądało to ładnie i wogóle by było to dobrze zrobione to trzeba przeznaczyć na to kupe czasu lub mieć jakąś maszynkę by to szybko zrobić. Zastanawiam się nad kilkoma pomysłami, głównie chodzi o prowadnice by wszędzie kąt ostrzenie był taki sam, bo niestety większość ostrzałek dostępnych na rynku do tego się nie nadaje jeśli nie chce sie poświęcić całego dnia na ostrzenie jednego sztyletu.

Hartuje, odpuszczam i robie wszystko co potrzeba :) To nie są imitacje :)
Ja jeśli są to piesze to :wink:


Ok, chodzilo mi o to ze w porownaniu do calej roboty przy nozu ostrzenie to juz chyba najmniejszy wysilek??
Rozumiem ze problem jest z utrzymaniem kąta itd. Faktycznie triAngle z diamentami by bylo dobrym rozwiazaniem.
Jednak, mimo że ze wszystkich dziel naszych nozorobow z budo Twoje mi sie podobaja najbardziej (i to bez zadnego dupolizania mowie - sa bardzo staranne i dopracowane - mam nadzieje ze to kwestia dosiwadczenia i inni tez dojda do takiej precyzji) musze tu jednak poprzec Pitera - w koncu noz powinien byc ostry.
W sumie jak chcesz to mozesz mi podrzucac swoje sprzety i sprobuje je naostrzyc :D jesli to sprawi ze sie beda lepiej sprzedawaly oczywiscie

KKamiLL
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: tlim - Custom x2 - almost done.
Dołączona grafika

to mi wyglada na idealne rozwiazanie, ciekawe czy mozna to to gdzies kupic...
  • 0

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: tlim - Custom x2 - almost done.

to mi wyglada na idealne rozwiazanie, ciekawe czy mozna to to gdzies kupic...


to nie jest dobre rozwiazanie.
Zrobilem kiedys cos takiego ale to dziala tylko w przypadku nozy z bardzo malymi luczkami ostrza. Tak wiec lepiej dziala sama reka - tyle ze troche wprawiona w trzymaniu kata

KKamiLL
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024