Skocz do zawartości


Zdjęcie

Vademecum Vale Tudo


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
58 odpowiedzi w tym temacie

budo_herostrates
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 265 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skądinąd (Gdańsk)

Napisano Ponad rok temu

Re: Vademecum Vale Tudo
"A co do tej ksiązki... może ktoś zeskanuje stronki i umieścić na jakimś serwie..."

A jak mają się do tego prawa autorskie i wspieranie ciężko rozwijającego sie mma :)
  • 0

budo_wolverine
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 407 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Vademecum Vale Tudo
wydaje mi się że ta książka jest dla początkujących jak widziałem to są tam same techniki, które robi się na treningach, jeśli ktoś chce się uczyć technik z obrazków to polecam stronę [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] (którą już pewnie każdy zna 8) ).
  • 0

budo_p-chan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 848 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Vademecum Vale Tudo
Ale recebje i hisorie dobrze napisane. Mnie się podoba. :wink: Przecież nie bedą pokazywali zaawansowanych technik... To dopieo pierwsza książka ne ten temat. :P
  • 0

budo_sadow
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białystok

Napisano Ponad rok temu

Re: Vademecum Vale Tudo
Witam, to mój pierwszy post na forum więc wypada sie przedstawić :D Z tego tematu dowiedziałem sie o "Vademecum Vale Tudo", więc wczoraj poszedłem kupiłem i ...... jestem mile zaskoczony, ładnie przedstawiona historia, biografie, ciekawe wywiady, dużo obrazków :) no i techniki - podstawowe ale napewno przydatne. No i postanowiłem że zaczne kupowac "Budokan".

Pozdr
Sadow
  • 0

budo_p-chan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 848 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Vademecum Vale Tudo
Ha ha! No nie... Stary. Powinni to wydrukować na jakieś ogłoszenie, albo reklame nakręcić. :P Gdy dostałem od dziadka swój pierszy Budokan Vale Tudo. Teraz już sam jestem dziadkie i co bym miał dać mojemu wnusiowi jak nie Budokan, nr 250. :twisted: :wink:
  • 0

budo_sadow
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białystok

Napisano Ponad rok temu

Re: Vademecum Vale Tudo
Wcześniej kupowałem Playboya :oops:

A tak serio, to żadko zaglądałem do wszelkich książek, bądź gazet na temat sztuk walki - jakoś mnie to czytanie nie ciągnęło wolałem chodzić uczęszczać i oglądać różne treningi a ciekawostek dowiadywałem sie od znajomych, ale wiedziałem co to "budokan" po prostu go nie czytałem :)
No ale to sie zmieni

P.S To na serio już 250 numer ? 8O
  • 0

budo_mesjasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1074 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice
  • Zainteresowania:Ninjitsu

Napisano Ponad rok temu

Re: Vademecum Vale Tudo

P.S To na serio już 250 numer ? 8O

:roll:
  • 0

budo_kubunio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 169 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lbn
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Vademecum Vale Tudo

wydaje mi się że ta książka jest dla początkujących jak widziałem to są tam same techniki, które robi się na treningach


jak wskazuje nazwa (vademecum) to jest pozycja glownie dla poczatkujacych. wiec nie spodziewajcie sie bog wie czego. jak dla mnie calkiem spoko, historia, zawodnicy, wszystko okraszone fotkami. daje rade bez problemu.

co do formy to nie jest to ksiazka. raczej przypomina ww.playboya: P(dobry papier, klejone).
  • 0

budo_saku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5219 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Vademecum Vale Tudo
Już po lekturze. Bardzo dobry materiał. Na okładce napis: "Walki w klatkach - prawda i mity"(Na stronie 14 dziesieć mitów na temat vale tudo) Takie coś było potrzebne. W środku wyjaśnienie pojecia vale tudo, mma, nhb. Geneza bjj, pierwsze turnieje UFC, wywiady z zawodnikami, troche o vale tudo w polsce i techniki.
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Vademecum Vale Tudo
szkoda tylko że nie będzie zadnej kontynuacji, dzwoniłem do wydawcy, trudno, przydałoby się coś więcej, o innych zawodnikach, turniejach itp.
  • 0

budo_dr prozac
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1492 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Planet Earth

Napisano Ponad rok temu

Re: Vademecum Vale Tudo

tekst "ten-którego-imienia-się nie- wymawia" został zaczerpnięty z jakiegoś konkretnego tekstu? czy z głowy?

z Harrego Pottera :D

Nie wiem czy Potterze był,ale to tekst z Lovecrafta(a on pisał paredziesiat lat wcześniej nim się pani Rowling urodziła...)W mitologi Lovecrafta takim mianem był określany jeden z wielkich przedwiecznych którego prawdziwe imie brzmiało Hastur

W tolkienie chyba tak okreslali Saurona lub Melkora. Ale w sumie to nie pamietam czytalem pare lat temu :)
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Vademecum Vale Tudo

tekst "ten-którego-imienia-się nie- wymawia" został zaczerpnięty z jakiegoś konkretnego tekstu? czy z głowy?

z Harrego Pottera :D

Nie wiem czy Potterze był,ale to tekst z Lovecrafta(a on pisał paredziesiat lat wcześniej nim się pani Rowling urodziła...)W mitologi Lovecrafta takim mianem był określany jeden z wielkich przedwiecznych którego prawdziwe imie brzmiało Hastur

W tolkienie chyba tak okreslali Saurona lub Melkora. Ale w sumie to nie pamietam czytalem pare lat temu :)

imienia hastura sie nie wymienia, bo jak trzy razy powiesz hastur to sie pojawi hastur i cie rozpie**** :wink:
a w tolkienie to po hyba po prostu nie wymieniali go z imienia :P
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: Vademecum Vale Tudo
Ktos mnie wzywal ? ;-)
Milego dnia, czytal ktos moze ten magazyn ?
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Vademecum Vale Tudo
Na poczatku chcialbym przeprosic ze odswiezam tak stary temat.
Przemierzylem Warszawe w poszukiwaniu Vademecum. Bylem w kazdym wiekszym Empiku, zajrzalem do Traffic Club, odwiedzilem BudoSport oraz Hajime i... nic nie znalazlem. Czy ktos ma namiary gdzie mozna dostac VVT?
Pozdrawiam
  • 0

budo_s.sam
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Vademecum Vale Tudo
Kolega kupił w empiku w wola parku, ale nie wiem czt tam jeszcze jest. Dzisiaj albo jutro pojade sprawdzić ( kupić ). jak jeszcze jest to dam znać.
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Vademecum Vale Tudo

Kolega kupił w empiku w wola parku, ale nie wiem czt tam jeszcze jest. Dzisiaj albo jutro pojade sprawdzić ( kupić ). jak jeszcze jest to dam znać.

Koniecznie! Czekam z niecierpliwoscia.
  • 0

budo_nechrist
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2092 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wro

Napisano Ponad rok temu

Re: Vademecum Vale Tudo

Na poczatku chcialbym przeprosic ze odswiezam tak stary temat.
Przemierzylem Warszawe w poszukiwaniu Vademecum. Bylem w kazdym wiekszym Empiku, zajrzalem do Traffic Club, odwiedzilem BudoSport oraz Hajime i... nic nie znalazlem. Czy ktos ma namiary gdzie mozna dostac VVT?
Pozdrawiam

ja szukalem ponad tydzien temu we wroclawskich empikach i ksiegarniach i tez nie znalazlem :?
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Vademecum Vale Tudo
Bylem wczoraj w Wola Parku i nie bylo oczywiscie. Dowiedzialem sie rowniez ze nie jest to traktowane jako ksiazka tylko jako prasa bo jesy wydane przxez wydawnictwo prasowe. Chyba bede musial poszukac hurtownika albo wydawcy....
  • 0

budo_s.sam
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Vademecum Vale Tudo
Też byłem w wola parku. Sprawdziłem jeszcze w empiku na kasprowicza.
Dzwoniłem do wydawnictwa powiedzieli mi że w empikach już na pewno nie będzie, może rzucą coś w piątek do "ruchu".
Wznowienie może dopiero za rok. :cry:
Swoją drogą to dziwne że nie chcą dodrukować czegoś co ma szanse sie sprzedać. Wiem że to drogie, skomplikowane technicznie itd. ale drukują mase rzeczy które zalegają prawdopodobnie na pólkach i nie są to chyba wydawnictwa wysokonakładowe.
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Vademecum Vale Tudo
[quote="S.SamDzwoniłem do wydawnictwa powiedzieli mi że w empikach już na pewno nie będzie, może rzucą coś w piątek do "ruchu".
Wznowienie może dopiero za rok. ]
Co to znaczy do "ruchu". Niech powiedza do ktorych kioskow kurde bo ja chce to miec a nie do ruchu i tyle. Czy to wydawnictwo ma wogole strone internetowa?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024