Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kyokushin vs K1 - wyniki i fotki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

budo_maniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 814 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin vs K1 - wyniki i fotki
Kirin , z tego co ja wiem to rowniez Soeno uczestniczył w tych walkach w 1964 roku i w 1974 rowniez, ale juz solo . Oprocz niego byli rowniez Kurosaki i Tadashi Nakamura (ten od Seido Karate- nie mylic z Mokoto Nakamura , dwukrotnym mistrzem Swiata Kyokushin) .Kurosaki w duzym stopniu przyczynił sie do rozwoju Kyokushin.Razem z Oyama trenowali Goju ryu i razem zdecydoali sie na kontaktowe karate. Wtedy , tak jak piszesz, Kyokushin byl sztuka walki , wtedy powstawał, nie było zadnych ogranizen, walki były w pełnym kontakcie , były elementy parteru, rzuty itd Był to pełnokontaktowy system, nie było ograniczen technicnzych tak jak to jest teraz, dlatego nie wydaje mi sie zeby wowczas zawodnicy Kyokushin mieli problemy z technikami recznymi na głowe w konfrotacji z innymi zawodnikami.Teraz jest zupełnie inaczej, totalne usportowienie...
  • 0

budo_kirin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin vs K1 - wyniki i fotki
Co nie zmienia faktu,że karate nadal jest świetną bazą do rozwijania swoich umiejętności walki. Formuła knockdown za jest kapitalnym kompromisem między pełnym kontaktem a ograniczoną urazowością.
  • 0

budo_wodnik szuwarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1113 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zachodnia Stolica Przemytu
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin vs K1 - wyniki i fotki
formuła knockdown to dobre podejście...
np. teraz jest sesja chcę sobie poćwiczyć powalczyć..ale nie być zbyt obitym...jest to dobta altrenatywa ...
  • 0

budo_biceps
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 249 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin vs K1 - wyniki i fotki
Wiecie... może i na zawodach kyokushin nie stosuje się technik ręcznych na głowę, ale to nie oznacza wcale że karatecy nie umieją lać po łbach. Ja osobiście wygrałem kilka walk z kumplami-boskerami na same ręce (oczywiście w rękawicach i z uderzeniami na głowę), a przecież trenuję kyokushin.
  • 0

budo_maniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 814 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin vs K1 - wyniki i fotki
Kirin ,moja wina, Soeno nie brał udziału w walkachz tajami w 1964 roku, zamiast niego był Aikio Fujihira. Kurosaki, Nakamura i Fujihara walczyli w 1964 , Soeno doiero 10 lat pozniej ...
  • 0

budo_qki_kk
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Koszalin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin vs K1 - wyniki i fotki
są moze jakies filmiki do tego?
  • 0

budo_bigfootrob
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olkusz

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin vs K1 - wyniki i fotki
Trenowałem JJ, Kickboxing, teraz Kyokushin i musze stwierdzic ze do umięjętności walki, znajomosci technik bokserskich i chwytanych kyokushin wniosło coś w rodzaju ... charyzmy. Pare turniei w formule knockdown przekonalo mnie jaki jest koszt stania na "pudle".A co do samego turnieju, to faktycznie obsada K1 mogłaby być mocniejsza.
No i jeszcze jedno, zanim kyokushin się usportowiło, walka nie różniła sięe zbytnio od walki ulicznej. Knockdown jest rzekłbym... humanitarny.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024