Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zawody w Lęborku - relacja


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

budo_mariuszk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 228 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Zawody w Lęborku - relacja
Zapewne wiecie, że dzisiaj, 30 maja odbyły się w Lęborku IX Mistrzostwa Szkoły Czarnego Smoka. Miałem zaszczyt być zaproszony na te zawody, oto krótka relacja.
Czekam na opinie osób, które były/startowały/widziały te zawody.

Zawody odbywały się na dużej sali gimnastycznej, wszystko przebiegało sprawnie i płynnie. Konkurencje:
1. San shou - walki do 70kg i do 80kg, w większości niezwykle ciekawe i zacięte, nie obyło się niestety bez poważnych kontuzji...
2. Formy ręczne dzieci. Tutaj startowało aż 18 dzieciaków prezentując najróżniejsze formy tradycyjne i sportowe.
3. Formy z kijem
4. Formy tradycyjne ręczne dorośli
5. Set sparring
6. Konkurencja masters dzieci

W sumie wystartowało ponad 50 zawodników z kilku klubów głównie z północnej Polski i my gościnnie z Łodzi. Zabawa była znakomita, co było zasługą dobrej organizacji i przemyślanej konstrukcji zawodów. I do tego atrakcyjne nagrody: dyplomy, puchary, medale, książki i akcesoria do sztuk walki, zabawki i gry dla dzieci. Na zawodach pojawił się również Burmistrz Lęborka.

Najważniejsze dla mnie było to, że były to zwody 'open', z podaniem jedynie najogólniejszych reguł dotyczących form, co pozwoliło mi zaprezentować rzeczy, które na zawodach Polskiego Związku WuShu nie mógłbym pewnie robić, bo to forma za krótka, a ta forma sportowa to nie może być....
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawody w Lęborku - relacja
Ogólnie fajnie, troche lipne sędziowanie form moim zdaniem :)
  • 0

budo_mariuszk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 228 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawody w Lęborku - relacja

troche lipne sędziowanie form moim zdaniem :)


W jakim sensie? Chyba w miare obiektywnie oceniali, takie jest moje wrażenie, ale mogę się mylić... Tak zapewniał organizator, Marek Beyrowski :-)
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawody w Lęborku - relacja
Im bardziej ktoś machał tym wyzsze oceny otrzymywał. Kiedy trafił się już ktoś po kim było widać że rozumie iż formy to nie tylko machanie łapami na oślep to oceniano go raczej mikro. To samo było w formach z kijem.

Ewidentnym przykładem jest II miejsce w formach ręcznych dorosłych gdzie zawodniczka wykonywała formę "węża" i dwukrotnie popełniła duży błąd podpierając się rękoma aby nie upaść 8)

W formach z kijem III miejsce dla zawodniczki której kij zahaczył się o nogawkę spodni, a innym razem nieomal jej wypadł z ręki.

Ale bardzo możliwe że ocena była obiektywna, tyle tylko że albo sędziowie nie patrzyli na to co robią zawodnicy albo poprostu nie wiele ich to obchodziło... chociaż z drugiej strony może być i tak że poprostu każdy ocenia w taki sposób w jaki sam ćwiczy czy naucza :)

jedynie w set-sparingu oceny sędziów były w miarę adekwatne do tego co się działo na "macie"

Tak czy inaczej bardzo sympatyczna impreza :)
  • 0

budo_boidae
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawody w Lęborku - relacja
Witam
A sa jakies wyniki tych zawodow?
  • 0

budo_mariuszk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 228 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawody w Lęborku - relacja
Mam dostać wyniki, wtedy je wrzucę. Strona lęborskiej sekcji jest od pewnego czasu nieaktualizowana, więc trudno powiedzieć...

Mam jeszcze jedno pytanie. Zapewne są tutaj osoby walczące w san shou, sam nie jestem w tym specjalistą, ale no właśnie. Widziałem duuużo walk, sam sparuję trochę w ochraniaczach z kumplem z kickboxkingu.
Oglądałem wiele turniejów w Polsce gdzie było sanshou i mam kilka poważnych wątpliwości:
1. Zakaz ciągłego ataku na głowę. Czemu? Żeby bokser nie przyszedł i nie rozpykał wszystkich?
2. Nie używa się kolan. W wieeeelu walkach aż się prosi jak ktoś na siłę próbuje wykonać rzut.
3. I własnie wrzuty. W większości są one wykonywane na siłę, bez pomysłu i bez zwracania uwagi na konsekwencje rzutu dla siebie. Co z tego rze wykonałem rzut, jak po rzucie jestem w dużo gorszej pozycji, bo np. przeciwnik założył mi duszenie po wylądowaniu. Czy to nie powinno być brane pod uwagę???
4. Brak rzutów biodrowych. Widać to było w Lęborku, gdzie na siłę wynosili do góry, wiele raz az się prosiło o inne techniki.
5. Sens rozgrywania zawodów sanshou bez maty. Jak w Lęborku jeden wyniósł drugiego nad głowę i rzucił za siebie... luuudzie. Gdyby gościu nie zwinął się, to mógłby tego nie przeżyć...
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawody w Lęborku - relacja
Cóż, przepisy sanda do najmądrzejszych nie należą. Co do zakazu uderzania seriami to niekiedy organizatorzy znoszą ten zakaz na szczęście. Co do kolan, to te chyba jeszcze długo nie będą dopuszczone, a szkoda. Jedynie w pojedynkach zawodowego sanda (tzw. królowie sanda - sanda wang) są one dopuszczone, a i wtedy zdaje się tylko na korpus. Co do konsekwencji rzutów to wiesz, jakie jest "tradycyjne" uzasadnienie, zatem ;)
Natomiast co do rzutów biodrowych, to akurat w przypadku braku możliwości chwytania za szmaty tego typu rzuty wykonuje się nieco gorzej niż wejście w nogi (którego różne odmiany wykorzystuje się dość często w sanda) i prawdopodobnie dlatego mniej zwodników je preferuje.

K.
  • 0

budo_qixing
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 504 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa/Yantai

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawody w Lęborku - relacja

1. Zakaz ciągłego ataku na głowę. Czemu? Żeby bokser nie przyszedł i nie rozpykał wszystkich?
2. Nie używa się kolan. W wieeeelu walkach aż się prosi jak ktoś na siłę próbuje wykonać rzut.
3. I własnie wrzuty. W większości są one wykonywane na siłę, bez pomysłu i bez zwracania uwagi na konsekwencje rzutu dla siebie. Co z tego rze wykonałem rzut, jak po rzucie jestem w dużo gorszej pozycji, bo np. przeciwnik założył mi duszenie po wylądowaniu. Czy to nie powinno być brane pod uwagę???
4. Brak rzutów biodrowych. Widać to było w Lęborku, gdzie na siłę wynosili do góry, wiele raz az się prosiło o inne techniki.
5. Sens rozgrywania zawodów sanshou bez maty. Jak w Lęborku jeden wyniósł drugiego nad głowę i rzucił za siebie... luuudzie. Gdyby gościu nie zwinął się, to mógłby tego nie przeżyć...


1. Bzdurny zakaz ale nie wszyscy go stosują.
2. I raczej nie będzie się używać. Przy pancerzach na ciele może też być mała skuteczność takiej techniki. zawodowa sanda kopie sam widziałem.
3. Rzuty na siłę bo mało kto potrafi je dobrze zrobić.
4. Odpowiedziane Krzyś T.
5. Raczej bezsens czyli wina organizatorów.

MW
  • 0

budo_m@ciek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 256 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawody w Lęborku - relacja
Co do tych ciagłych atakow na głowe rekami to wiecie zdania sa podzielone bo ten przepis jest po to by to wygladało jak san shou a nie boks , choc mogliby sobie to darowac . W zasadzie to jak walczyłęm na zawodach MP to i tak sedziowe nie przerywali akcji rekami ciagłych chyab ze juz chamowa odchodziął i same race szły . Temu ten zakaz ma zapobiegac . A co do rzutow i ich roznorodnosci no niestety ,polacy bija sie bardziej jak nasi wschodni koledzy rece i low kick i troche finezji brakuje ale uwazam ze to kwestia zawodnika i rzuty przez biodro bark mozna robic i w całym sprzecie :D
  • 0

budo_qixing
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 504 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa/Yantai

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawody w Lęborku - relacja
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Link do znanej strony gdzie jest kilka rzutów san shou w tym i przez biodro tylko że z chwytem za głowę. Mistrz Yu uczył też podobnego rzutu (jak sei nage z judo) ale my nie używamy rękawic :-)

MW
  • 0

budo_long
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawody w Lęborku - relacja

Ogólnie fajnie, troche lipne sędziowanie form moim zdaniem :)

To jest właśnie tsailifo. Neguje i krytykuje wszystko, wszędzie i zawsze. On jest ostoją wiedzy, doświadczenia i dobra wszelakiego. Wszystko kwituje sarkazmem lub "uśmieszkami", często jego wypowiedzi nie przystają do osoby, która jest moderatorem. Wystarczy porównać poziom i sposób wypowiadania się z dachengiem.
Z tego co wiem, to też był na tych zawodach, sędziów brakowało, dlaczego unikał stołka sędziowskiego? Może jego zawodnicy zdobyliby jakieś trofea. Prezentowali dobre, solidne kung fu i może w składzie sędziowskim brakowało kogoś, kto by im trochę pomógł :lol: .
Zawody w Lęborku na pewno nie były wzorcowe. Z uwagi na brak maty (brak takowej w Lęborku - to małe miasto i nie ma tu klubów judo czy innych używających maty na codzień) w san shou wysokie rzuty były zabronione. Formy oceniało 5 sędziów, więc trudno posądzić organizatorów o stronniczość antyszczecinowską :)
Co do przepisów w san shou, to takie po prostu są. W każdym sporcie kontaktowym są jakieś przepisy, które jednym będą odpowiadać innym mniej. To chyba normalne. Można przecież startować w zawodach o innych przepisach i tam używać kolan, łokci, duszeń etc...
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawody w Lęborku - relacja

To jest właśnie tsailifo. Neguje i krytykuje wszystko, wszędzie i zawsze. On jest ostoją wiedzy, doświadczenia i dobra wszelakiego. Wszystko kwituje sarkazmem lub "uśmieszkami", często jego wypowiedzi nie przystają do osoby, która jest moderatorem. Wystarczy porównać poziom i sposób wypowiadania się z dachengiem.

Nic bardziej prostego jak zmienić tego moderatora na innego. A sam bym się nie domyślił że krytykuję wszystko i zawsze... czego dowodem jest to iż stwierdziłem że zawody były ogólnie fajne, no ale może tego nie doczytałeś. Ktoś musi być ostoją wiedzy, doświadczenia i dobra wszelakiego... ale chyba Ci się osoby pomyliły

Z tego co wiem, to też był na tych zawodach, sędziów brakowało, dlaczego unikał stołka sędziowskiego? Może jego zawodnicy zdobyliby jakieś trofea. Prezentowali dobre, solidne kung fu i może w składzie sędziowskim brakowało kogoś, kto by im trochę pomógł :lol: .

Z tego co ja wiem to to mało tego że tam byłem to jeszcze sędziowałem. Teraz sam sugerujesz ze sędziowie pomagają zawodnikom wygrywać. Moi zawodnicy (słownie jeden) - nawet nie wiesz który był z mojej szkoły więc chyba nie masz pojęcia jaki poziom reprezentował. A jeżeli już ktoś na zawodach pomaga swoim zawodnikom sędziując stronniczo to napewno nie ja. Zdobądź oceny sędziowania i sprawdź.

Zawody w Lęborku na pewno nie były wzorcowe. Z uwagi na brak maty (brak takowej w Lęborku - to małe miasto i nie ma tu klubów judo czy innych używających maty na codzień) w san shou wysokie rzuty były zabronione.

Zawody wg mnie były ok jak juz napisałem w pierwszym poście. Jeżeli chodzi o wysokie rzuty to pomimo iż były one zabronione, sędzia ringowy nie zareagował kiedy jeden z zawodników taki wykonał... wręcz przeciwnie, zdaje sie ze zaliczył mu punkty.

Formy oceniało 5 sędziów, więc trudno posądzić organizatorów o stronniczość antyszczecinowską :)

Chyba antyszczecińską :) a tak poważnie to nie przypominam sobie abym pisał coś o tym że źle oceniano ludzi ze szczecina a dobrze z lęborka... poczytaj dokładnie co napisałem
  • 0

budo_mariuszk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 228 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawody w Lęborku - relacja

Zawody wg mnie były ok jak juz napisałem w pierwszym poście. Jeżeli chodzi o wysokie rzuty to pomimo iż były one zabronione, sędzia ringowy nie zareagował kiedy jeden z zawodników taki wykonał... wręcz przeciwnie, zdaje sie ze zaliczył mu punkty.


oooo tak, gościu po prostu rzucił przeciwnika nad swoją głową do tyłu... wyglądało bardzo niebezpiecznie i fakt... sędzie nie zareagował ostrzeżeniem, natomiast zaliczył rzut.
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawody w Lęborku - relacja
No ale rzucał "faworyt" :D

(Jak zawsze złośliwy tsailifo)
  • 0

budo_master of death
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 59 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Vallinor

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawody w Lęborku - relacja
jestem tu nowy :D stwierdzam że obraca się tu niezłe towarzycho :) co do zawodów to przeszkadzał mi brak maty i zgadzam się że sędzia nie powinien zaliczyć wysokiego rzutu jak go nazywacie "Faworyta" (dla mnie to po prostu dobry kumpel) i jeszcze upomnienie za to powinno być - to było cholernie niebezpieczne wkońcu..... (chociaż przyznam że rzut jako sam w sobie mi się podobał). Co do sędziowania to mam spore zastrzeżenia do 2-go miejsca w ręcznych gdzie dziewczyna ewidentnie zawaliła sprawe i jeszcze dodatkowo okazała to na twarzy :? za coś takiego od razu minus 5 punktów (gdyby nie zrobiła takiej miny to forma by wyglądała mimo wszystko elegancko) no ale nie mam na co narzekać w końcu w formach z kijem byłem drugi :D

nie mam więcej uwag a jak będę miał to napiszę ....
  • 0

budo_master of death
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 59 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Vallinor

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawody w Lęborku - relacja

Strona lęborskiej sekcji jest od pewnego czasu nieaktualizowana, więc trudno powiedzieć...


gwoli ścisłości to strona lęborskiej sekcji Hei Long Shu jest ostatnio dość często aktualizowana i niebawem powinny się pojawić i wyniki z zawodów

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_mariuszk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 228 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawody w Lęborku - relacja
Aktualizowana? Hmmm.... nie było i nadal chyba nie ma tam żadnej informacji o tych zawodach... Szkoda, bo pewnie wiele osób tam zagląda.
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawody w Lęborku - relacja
A co do wyników : (nie jest to wina sędziów czy też organizatorów) kiedy dokładnie sprawdziłem listę ocen form z kijem znalazłem "małą" rozbieżność pomiędzy oceną wpisaną przez sędziego a oceną jaka widnieje na tej właśnie liście (zamiast 8,72 - widnieje 7,2) zapewne jest to pomyłka ludzi spisujących wyniki, ale to daje przesunięcie w tabeli o jakieś 2 miejsca :) - co i tak niewiele zmienia w końcowym rozrachunku.
  • 0

budo_long
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawody w Lęborku - relacja

A co do wyników : (nie jest to wina sędziów czy też organizatorów) kiedy dokładnie sprawdziłem listę ocen form z kijem znalazłem "małą" rozbieżność pomiędzy oceną wpisaną przez sędziego a oceną jaka widnieje na tej właśnie liście (zamiast 8,72 - widnieje 7,2) zapewne jest to pomyłka ludzi spisujących wyniki, ale to daje przesunięcie w tabeli o jakieś 2 miejsca :) - co i tak niewiele zmienia w końcowym rozrachunku.

Ja też nie wiem kogo to wina. Przejrzałem listy wyników, zarówno te komputerowe jak i te pisane przez sędziów ręcznie (oryginały). Jeden z sędziów zdaje się celowo zaniżył punktację zawodnikowi ze Szczecina. Jak wiadomo najniższa i najwyższa nota jest odrzucana a z pozostałych trzech wyciąga się średnią. Zawodnik ze Szczecina zajął 6 miejsce. W żadnym protokole nie ma noty 8,72 nie wiem skąd ją wziąłeś??!!, mogę Ci przesłać oryginały. To co piszesz, to poprostu kłamstwo. Zresztą nawet gdyby ta ocena, której mówisz była prawdziwa (a nie jest) Twój zawodnik zająłby miejsce 5, a zajął 6, czyli o jedno wyżej. I tak bez medalu.
Z jednym się tylko zgodzę, a mianowicie z tym iż sędzia ringowy zrobił ogrmny błąd podczas walki półfinałowej. Za ten rzut powinien zawodnik zostać zdyskwalifikowany a w najlepszym razie upomniany. Sędzia tego nie zrobił, TO JEGO BŁĄD.
Nie wiem dlaczego z takim uporem krytykujesz sędziów w konkurencjach form? Nie pamiętam Cię jako sędziego na dużych zawodach, a "trochę" startowałem i w formach i w walkch. Może sędziujesz jakieś inne duże zawody a nie Mistrzostwa czy Puchar Polski i dlatego masz spore w tym doświadczenie. Nie wiem... Ktoś dał 7,2. Kto nie wiem. Może Ty, żeby nie być posądzonym o stronniczość. Jak wiesz protokoły nie były podpisywane i w żaden sposób nie dojdziemy, kto taką ocenę wystawił. Zresztą nikt nie ma zamiaru się w to bawić.
Poza tym to, że zawodnik zajmuje drugie czy trzecie miejsce, mimo, że robił błędy nie świadczy o tym, że nastąpiła zmowa sędziów. Może też świadczyć o tym iż mimo tych błędów i tak był zawodnikiem lepszym niż Ci, kótrzy zajęli odleglejsze miejsca.
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawody w Lęborku - relacja
NAPISZĘ KOLEJNY RAZ... CZYTAJ UWAŻNIE TO CO PISZĘ A POTEM SIĘ WYPOWIADAJ !!!
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024