Skocz do zawartości


Zdjęcie

FORMOZA


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
220 odpowiedzi w tym temacie

budo_mały000
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: FORMOZA

czesc informacji nawet ciekawa szkoda, ze niewiadomo, ktora czesc z nich jest prawdziwa :cry:


Która część jest prawdziwa ? :?: :)

Czy ktoś może mi powiedzieć kiedy następna selekcja do "Formozy" ? No i gdzie się zgłosić ?
  • 0

budo_bardt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:krainy Tyskiego
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: FORMOZA

Czy ktoś może mi powiedzieć kiedy następna selekcja do "Formozy" ? No i gdzie się zgłosić ?


Najkrótsza droga?
Najpierw odbębniasz zasadniczą, więc zgłaszasz sie do Marynarki Wojennej na płetwonurka pomijam już badania, które mnie z jednym odwołaniem (UDANYM!) zajęły 5 miesięcy, potem wysyłają cię do OSNIPU. Zostajesz na nadterminową bądź potem zawodową służbę i możesz się ubiegać o selekcję do Sił Specjalnych Marynarki. Każdy Nurek w naszej armi przechodzi szkolenie w Ośrodku Szkolenia Nurków i Płetwonurków w Gdyni... na bojowego też. A OSNiP nie licząc kilku minusów to mistrzostwo świata-tyle moich wrażeń. Zawsze jeszcze na zowodostwie możesz się starać o Lubliniec-też mają drużyne nurków bojowych i GROM ale tam po podoficerskiej dopiero.

Fotki nurków bojowych polskich sił i z innych stron świata:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

pozdrawiam
Dive or Die
  • 0

budo_mały000
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: FORMOZA
Dzieki " BARDT " ale ja juz jestem po sł.zasadniczej i jestem ciekaw czy dla ludziów z cywila robia jakies selekcje, w zasadniczej byłem łącznościowcem, jakiś upierdliwy gość w WKU nie chciał mnie wysłać na nurka. Jesli masz jakies ciekawe stronki to dawaj, tamta sie nie otwiera :( Może wystartować w Selekcji Zolnierza Polskiego? tylko wdg. mnie za duzo reklamy w tv. z ta selekcja. :idea: Nie wiem czy tedy droga, jak mozesz to podpowiedz mi.
Pozdrawiam 8)
  • 0

budo_bardt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:krainy Tyskiego
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: FORMOZA
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Aktualizacja serwisu Combat Divers.
Nowe fotki w galeriach i dział z filmami.
Zapraszam!

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_ed
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: FORMOZA

http://www.frogman.prv.pl/

Aktualizacja serwisu Combat Divers.
Nowe fotki w galeriach i dział z filmami.
Zapraszam!

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


odwiedziłem tą twoją stronę - zdjęcia podpisane jako formoza06, 07, 08, 15 i 16 nie są zdjęciami FORMOZY
  • 0

budo_ed
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: FORMOZA

Widziałem "tajną baze Formozy", a nawet zrobiłem z niej pare nurów. Zdjęć niestety nie posiadam bo jakiś nawiedzony gość jak zobaczył, że pstrykamy sobie fotki to nas strasznie zrugał i zabrał nam klisze :evil:
A my młodzi, wystraszeni pozwoliliśmy mu... :(
Wracając do tematu-wg mojej wiedzy siła bojowa tego oddziału jest dyskusyjna. Prozaicznie-mało jest ich. Coś kiedyś wspominali o połączeniu Gromu i Formozy, ale na razie cisza.


Nie prawda - klisze oddałem. Po wyciągnięciu z osłony zobaczyłem, że czysta i oddałem.
  • 0

budo_ed
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: FORMOZA

Odznaka Grupy Specjalnej Płetwonurkow (srebrne skrzydła):
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]Odznaka Ośrodka Szkolenia Nurków i Płetwonurkow w Gdyni:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników][link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Ta odznaka pułkowa FORMOZY to prototyp. Wprowadzono częściowo zmienioną.
  • 0

budo_ed
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: FORMOZA

ciekawostka może być, że chłopaki nie nosza USów w panterze, tylko innego kamuflarzu, bardziej "woodlanowskiego"


bredzisz chłopaku
  • 0

budo_puent
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław-kosmos

Napisano Ponad rok temu

Re: FORMOZA
uuu....eeee..... przewiduje trzęśienie ziemi 8O Nie byłbym tak śmiały w deprecjonowaniu wiedzy Kaprala w tym temacie ;)
  • 0

budo_ed
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: FORMOZA
Jakiej wiedzy?
  • 0

budo_ed
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: FORMOZA
On nie potrafi odróżnić kombinezonu jaki trafił na wyposażenie polskich pilotów (takich między innymi używa się w FORMOZIE) od amerykańskiego kombinezonu pilota (takich się nie używa).
  • 0

budo_ed
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: FORMOZA

uuu....eeee..... przewiduje trzęśienie ziemi 8O Nie byłbym tak śmiały w deprecjonowaniu wiedzy Kaprala w tym temacie ;)

I jeszcze jedno - wiedza kaprala na ten temat jest miejsza od wiedzy mojego syna.
  • 0

budo_puent
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław-kosmos

Napisano Ponad rok temu

Re: FORMOZA
W takim razie masz zajebistego syna ;-)
no ale EOT

pzdr :P
  • 0

budo_ed
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: FORMOZA

a co powiecie o "tajnej bazie formozy"?

he moze wiemy to samo. a moze ktos to to widzial?


Nie prowokuj :) :) przy piwku opowiem pare ciekawych historyjek :-)


Kolejne zmyślone czy coś co się przyśniło?
  • 0

budo_kapral
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jakaś afryka, sam nie wiem
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: FORMOZA
jo,

masz zabawę w odnajdywaniu postów spzred 4 lat?

W jednym ci przyznać muszę rację, z tymi panterami i woodlandami to głupotę palnąłem. aż sam sie zdziwiłem, jak pzreczytałem, zacytowany pzrez Ciebie fragment.
Ale może coś sprecyzujesz? Znamy się przypadkiem? Z gdynki jestes?
  • 0

budo_ed
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: FORMOZA

jo,

masz zabawę w odnajdywaniu postów spzred 4 lat?

W jednym ci przyznać muszę rację, z tymi panterami i woodlandami to głupotę palnąłem. aż sam sie zdziwiłem, jak pzreczytałem, zacytowany pzrez Ciebie fragment.
Ale może coś sprecyzujesz? Znamy się przypadkiem? Z gdynki jestes?


Nie mam zabawy. Post znalazłem niedawno.
Palnąłeś – zgadza się. Na wyposażeniu jest normalny kamuflaż - tyle, że z materiału SNAJPER (polska odmiana Rip-Stop – moim skromnym zdaniem jest nawet lepsza).
Z 3-city. A czy się znamy – to nie wiem.
  • 0

budo_kapral
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jakaś afryka, sam nie wiem
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: FORMOZA
no, moim zdaniem nie jest taki dobry, jak sami zolnierze trochę kurwią na ten mundur.

A skoro się nie znamy, i implikujesz, ze nie potrafie odroznic CWU 27p od polskiego(no gapie sie teraz na amerykanski i nie wiem o co chodzi)
To nie wiem, co masz na celu. Nie mozna jak juz napisac, ze sie myliłem? I wziąść pod uwage, ze to post spzred 4 lat? Że kurde plamy mi się gdzieś jebnęły, jakby miało to różnice, albo kogoś to obchodziło, w jakich plamach chodzi.

Nie? To weź nie zachowuj się jak buc i nie rób z siebie nie wiadomo jakiego mystery-omega-mana.

tak czy siak, pozdrawiam autochtona tricity.
  • 0

budo_ed
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: FORMOZA
Nie wiem jacy żołnierze narzekają na SNAJPERA – z tych co znam chwalą sobie.
Autochtonem nie jestem ale, jak większość w MW, ludnością napływową. Nie robie z siebie nie wiadomo kogo - biorąc pod uwagę, że naście lat przesłużyłem ww. jednostce coś o niej wiem. A mam już dość głupot jakie wszelkiej maści „znawcy” wypisują na ten temat.
Dla przykładu różnice między amerykańskim kombinezonem lotniczym a polskim są duże i widoczne na pierwszy rzut oka. Choćby kolor – polskie są ciemniejsze.
Beryli nie ma na wyposażeniu – te ze zdjęć to sztuki, które były na testach – i ich nie przeszły, Wisty też się nie sprawdziły – no to się i ich pozbyto.
  • 0

budo_dublet1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Otwock
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: FORMOZA
:-) witam.do FORMOZY w 1998roku przeszedł jeden sierzant z 6Bdsz,ale podobno uległ wypadkowi.niestety nie pamietam nazwiska,ale niezly pacjent byl w wodzie i jako saper tez nie kulawy.z tego co pamietam sluzyl w kompanii saperow na Rzasce pod Krakowem.. :-)
  • 0

budo_ed
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: FORMOZA
A na imię mu Rysiek. Dobry chłop. Niestety miał pecha - przez pi.....onego kierowcę malucha co jeździć nie umie musiał odejść.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024