Skocz do zawartości


Zdjęcie

FORMOZA


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
220 odpowiedzi w tym temacie

budo_kapral
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jakaś afryka, sam nie wiem
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: FORMOZA
kurwa, kiedys mialem pzrez kumpla do opylenia sucha pianke i scuba US Navy...
  • 0

budo_samael
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 206 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z krainy wiecznych łowów

Napisano Ponad rok temu

Re: FORMOZA
Pierwszej w historii "selekcji" do Formiozy nikt nie przeszedł...
Szkoda :( A mogło być tak fajnie...
  • 0

budo_drengir
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: FORMOZA
ad. massa
Ceny za suchy skafander zaczynają się od 3 tys. PLN wzwyż. Taki suchacz jakim dysponuje Formoza jest z pewnością o wiele droższy. Generalnie- elitarne jednostki wojskowe dysponują bardzo dobrym, zaawansowanym i drogim sprzętem. Np. aparaty z obiegiem zamkniętym były stosowane w wojsku od paru ładnych lat, natomiast w cywilu dopiero zaczynają się pojawiać. Nurkowanie w suchym skafandrze wymaga jednak skończenia bardziej zaawansowanych kursów, obojetne czy to PADI, CMAS czy innym systemie. Na to ze dostaniesz suchacza od ręki na kursie- zapomnij. Pływanie w czymś takim wymaga doświadczenia które przychodzi po długiej praktyce. W większości przypadków na polskie wody wystarczy mokra pianka o gr. 7-7,5mm. Do tego rękawice, skarpety lub buty i możesz się chlapać w wodzie o temp. 6*C przez 2 godziny. Pamiętaj tylko o najważniejszym- pianka MUSI być dopasowana do ciebie. To jest priorytet. Szeroki temat.
pozdrawiam wszystkich nurasów na forum :wink:
  • 0

budo_mksuhy
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 50 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:woj.łódzkie

Napisano Ponad rok temu

Re: FORMOZA
Najlepszym sprzętem superelitarnych nurasów jest PW-2 w komplecie z PR-27
  • 0

budo_jaldab.
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: FORMOZA
Spójrzcie na mój avatar! Wiecie co to. to jest moneta Jednostki specjalnej GSP Formoza. Gówno wiecie o tajnej bazie i o innych rzeczach w Iraku było 18 ludzi z Formozy 14 znam osobiscie. I nie wypowiadajcie sie o rzeczach o ktorych nie macie pojęcia!
  • 0

budo_kapral
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jakaś afryka, sam nie wiem
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: FORMOZA
a to ta baza jest taka super tajna?:) wow

Manos, czy ktos tu pieprzyl jakies glupoty nie z tej ziemii, o ktorych nie ma pojecia?:)
I co to za filozofia znac kogos, kto byl w piaskach?:)
ok, juz nic nie mowie;)
Ty jestes komandosem nie ja :wink:
  • 0

budo_singlaub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1465 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: FORMOZA
Monety?
A banknoty też mają?
:)
  • 0

budo_wysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1649 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: FORMOZA
A ja znam wujka Stefana. Mam nawet znaczek pocztowy który go trochę przypomina z profilu.
Nie znacie wujka Stefana? Co wy wiecie o zyciu... :roll:
  • 0

budo_skorpiob
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 876 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:polska :D

Napisano Ponad rok temu

Re: FORMOZA

Spójrzcie na mój avatar! Wiecie co to. to jest moneta Jednostki specjalnej GSP Formoza. Gówno wiecie o tajnej bazie i o innych rzeczach w Iraku było 18 ludzi z Formozy 14 znam osobiscie. I nie wypowiadajcie sie o rzeczach o ktorych nie macie pojęcia!

no coz dobrze ze podzieliles sie z nami tym ze znasz takich ludzi a teraz prosze podziel sie swoja wielka wiedza na ten temat z chcecia poslucham
  • 0

budo_kapral
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jakaś afryka, sam nie wiem
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: FORMOZA
heheheheh i glucho :) :) :) :)
  • 0

budo_zielona wróżka
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 310 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: FORMOZA
Hmm ja tez jestem ciekawa jak to wyglada w rzeczywistosci ;) Czekam z niecierpliwoscia:]
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: FORMOZA
Aż strach pomyśleć ile osób na mnie się powołuje, mówiąc: "A ja znam Słoniaka!" :)
  • 0

budo_arbuz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 168 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: FORMOZA

Spójrzcie na mój avatar! Wiecie co to. to jest moneta Jednostki specjalnej GSP Formoza. Gówno wiecie o tajnej bazie i o innych rzeczach w Iraku było 18 ludzi z Formozy 14 znam osobiscie. I nie wypowiadajcie sie o rzeczach o ktorych nie macie pojęcia!


hehe... terz sobie mogo wżucić na avatar dowolną fotke i twierdzić że znam bóg wie kogo....


Tak na marginesie to taka "moneta" to sie chyba "check coin" nazywa
  • 0

budo_ravage
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: FORMOZA
Kolego, fotografia którą umieściłeś na forum to fotka operatora GROMu, a nie GSP "Formoza".
Tak tylko pragnę sprostować błąd.
POZDRAWIAM !!!!!!!!!!!!
  • 0

budo_obronca
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 564 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasów zachodnich

Napisano Ponad rok temu

Re: FORMOZA

A ja znam wujka Stefana. Mam nawet znaczek pocztowy który go trochę przypomina z profilu.
Nie znacie wujka Stefana? Co wy wiecie o zyciu... :roll:


A ja znam ciocie Klocie.
  • 0

budo_take
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 434 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Slask

Napisano Ponad rok temu

Re: FORMOZA
Polecam kasiazke grom.pl tam pisze troszke o formozie i co robili w iraku
  • 0

budo_diriz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 348 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: FORMOZA
o jaaaaaaaaa

post niejakiego jaldaba traci z daleka dziecinna i co tym idzie po calosci kretynska prowokacja rodem z komentarzy na onecie... takze chlopcze mniej graj w counter strike prosze...

moneta formozy.... powalilo mnie z nog !

jak dzieciak pospi na kompanii to nabierze rozumu.... ale kto odkopal ten zapomniany temat?? :)
  • 0

budo_picachu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 660 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk megalopolis

Napisano Ponad rok temu

Re: FORMOZA
14 stron tematu rekord jak dla mnie na 1 dzien :)

Po tej lekturze powiem jedno. Z calym szacunkiem dla was spora czesc komentarzy traca dziecinada i ma poziom "a ja mam koze na zlotym lancuchu", ale czesc informacji nawet ciekawa szkoda, ze niewiadomo, ktora czesc z nich jest prawdziwa :cry:
  • 0

budo_einstain
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pyrlandia

Napisano Ponad rok temu

Re: FORMOZA
z tego co mi sie wydaje, to to pierwsze zdjecie na 1 stronie to płetwonurek GROM-u a nie Formozy :roll:

Formoza jest najmniej znaną polską grupą sił specjalnych i ponieważ nie stanowi ona samodzielnej jednostki wojskowej, trudno o niej znaleźć jakiekolwiek informacje, dlatego pospolity mieszkaniec naszego kraju nie ma pojecia o istnieniu takiej grupy.

Jak już mowilem Formoza nie jest samodzielną jednostką wojskową, a stacjonuje w Gdyni. Formoza podlega dowódcy Grupy Okrętów Rozpoznawczych (GOR), wchodzącej w skład 3. Flotylli Okrętów w Gdyni. Nie jestem pewien, ale wcześniej chyba przez 15 lat, Formoza była samodzielną formacją. Podobno GSP (Grupa Specjalna Płetwonurków) składa się z sześciu grup. Formoza najczęściej współpracuje z oddziałem wodnym GROM-u, oraz kompanią płetwonurków 1. Pułku Specjalnego.

Gdzies slyszałem że ci płetwonurkowie m.in poddawani sa testowi tolerancji tlenowej (bo pod ciśnieniem wyższym od atmosferycznego tlen staje się toksyczny).


pozdr
  • 0

budo_einstain
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pyrlandia

Napisano Ponad rok temu

Re: FORMOZA
zapomniałbym dodać (a to nie ładnie z mojej strony :) ) że te informacje ktore zawarlem w poprzednim poscie) są gdzies na jakiejs stronie w necie dostępne - tak zaczalem czytac odpowiedzi bardta, ktory żywcem zrzyna info z tej strony (ale za chuja nie pamietam adresu) - a wiem ze zrzyna bo to co ja napisalem moze pokrywac sie z info. na tamtej stronie bo kiedys pisalem referat na temat FORMOZY i mi tak zostalo to wszystko w glowie a wypowiedzi bardta sa ogolnie bardzo podobne do mojej (czy jak kto woli moja jest podobna do jego wypowiedzi :) )

Bardt: widac nie doczytales tamtej strony do konca bo z tego co pamietam bylo tam jasno napisane ze FORMOZA NIE JEST samodzielna jednostka wojskowa ... i jak pisalem o niej do szkoly to tez zawsze pisalem ze nie jest, a ty mi tu pierdolisz ze jest :roll:


pozdrawiam


[EDIT] znalazlem ta stronke: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

pozdrawiam
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024