Skocz do zawartości


Zdjęcie

chwytacze vs uderzacze


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

budo_jarząbek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 270 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:New Sącz

Napisano Ponad rok temu

Re: chwytacze vs uderzacze
Filmik jest dostępny na DIRECT CONECT pod nazwą:''Abidi Attacks LeBanner''-zajmuje około 5 MB.
  • 0

budo_olaff
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 515 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Edinburgh / Breslau

Napisano Ponad rok temu

Re: chwytacze vs uderzacze
ja uważam, że takie przejścia bardzo uatrakcyjniają zawody. mamy tu okazję plusy i minusy obydwu szkół ( uderzanych i łapanych ). ale np. walka Mirko z Igorem to w sumie K1 wyszło- i jeden i drugi dążył do rozegrania pojedynku poprzez nockout - dla mnie to jedna z lepszych walk VD, jakie widziałem, mimo, że to bardziej K1 było
  • 0

budo_olaff
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 515 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Edinburgh / Breslau

Napisano Ponad rok temu

Re: chwytacze vs uderzacze
...poza tym uważam , że CROCOP całkiem nieźle radzi sobie w paterze i wciąż się uczy... bardzo podoba mi się, jego garda w parterze. gdyby nie kombinował z ucieczką z niej, kto wie, jak skończyła by się walka z MINO. nie raz był już w takich "opałach" i zwykle radził - nie daje sobie krzywdy zrobić
  • 0

budo_blitz
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:lubelskie

Napisano Ponad rok temu

Re: chwytacze vs uderzacze
A ja podejdę do tego od nieco innej strony. Z pewnościa przechodzenie świetnych uderzaczy do formuły, która najbardziej przypomina realną walkę, może otworzyć oczy ludziom, którzy do tej pory zaslepieni są jakimiś mitami o pozaziemskiej skuteczności tylko i wyłącznie jednej dyscypliny bez uzupełniania jej itp......ludzie zorientowani w temacie MMA mają świadomość tego jak istotne w ralnym starciu są chwyty, dzwignie, parter, jak wygląda realna walka a nie jakies niewiadomo co kreowane przez hollywodzkie filmy....a wierzcie mi z mojejgo doświadczenia i obserwacji wynika ze naprawde masa ludzi wierzy tym mitom. Bardzo wierzy ! ( najwyrazniej nie wszyscy chodzący na kung fu czy aikido jak widać mają eurosport i internet)........co ciekawsze, nawet niektórzy "wybitni" dziennikarze sportowi, nie zorientowani w temacie vale tudo komentując np. walki bokserskie o mistrzostwo świata w kategorii cięzkiej, sa w stanie stwierdzić że " oto mają państwo przed oczami najniebezpieczniejszych ludzi na tej planecie " co moim (i chyba nie tylkko) zdaniem jest wątpliwe, po tym jak widzimyświetnych uderzaczy którzy tak czesto nie radzą sobie ze sredniej klasy chwytaczami. Ale życzmy im jak najlepiej i miejmy nadzieję, że Crocop za parę lat zdominuje tę formułę:)
  • 0

budo_karate kid
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 246 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: chwytacze vs uderzacze
Dobrym przykladem negatywnym bedzie walka Stefana Leko na Pride Total Elimination 2004 8)
  • 0

budo_jarząbek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 270 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:New Sącz

Napisano Ponad rok temu

Re: chwytacze vs uderzacze
Wielu moich znajomych uśmiecha sie jak widzi walkę w parterze.Mówią:"No ale jak ten bokser go raz trafi to koniec".Często zapraszam ich na wspólny sparing.Wtedy albo rezygnuja albo zmieniają zdanie na temat walki w parterze.Są też tacy którzy dalej upierają się przy słabej skuteczności walki w parterze.
  • 0

budo_jarząbek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 270 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:New Sącz

Napisano Ponad rok temu

Re: chwytacze vs uderzacze
No po ostatnim takim sparingu mam potłuczone żebra.
  • 0

budo_blitz
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:lubelskie

Napisano Ponad rok temu

Re: chwytacze vs uderzacze
Kwestia miejsca czasu i okoliczności . W odniesieniu do Pride czu UFC zgadzam sie z Tobą całkowicie odnośnie parteru, ale ja również , moze mniej wyraznie, artykowałem skuteczność w odniesienieu do realnej konfrontacji i tutaj można juz polemizować z tym co powiedziałęś o bokserach ... nie chciałbym wywoływac tematu który chyba z 1000 razy był wałkowany ale prawde mówiac na ulicy zdecydowanie pewniej czułbym sie własnie z bokserem pokroju Tysona:), który odrzucał wyzwania mistrzów bjj niż z którymś ze specjalistów od parteru, CHOCIAZ mam swiadomość ze oni pewnie nie dali by mu szans w konfrontacji na ringu, tak jak szans nie dali inym wybitnym uderzaczom jak Stefan Lecko czy Ignashow.
  • 0

budo_jarząbek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 270 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:New Sącz

Napisano Ponad rok temu

Re: chwytacze vs uderzacze
blitz zgadza sie bo tobie chodzi o to że taki bokser mógłby porozdawac strzały po czym wszyscy by spadli.Niestety w starciu z kilkoma przeciwnikami parter nie sprawdzi sie nidgy.Turnieje typu UFC PRIDE jak najbardziej uzwierciedlają walke uliczną bez "sprzętu".Zwłaszcza początkowe turnieje gdzie można było nawet uderzac w genitalia.
  • 0

budo_sandokan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 309 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdansk

Napisano Ponad rok temu

Re: chwytacze vs uderzacze
Chcialbym zwrocic uwage na jeden szczegol - na "ulicy" walczy sie z reguly w ubraniu (poza miejscami typu plaza, basen, piknik itp.) co troche zmienia obraz walki.

Kiedys Boruta opisywal w Budokanie w artykula "To gi or not to gi?" japonski turniej Lumax Cup (MMA z uderzeniami w stojce, bez uderzen w twarz w parterze) rozgrywany w kimonach.

Uderzenia odgrywaly w nim generalnie znacznie mniejsza role niz w walce bez gi (np. UFC, Pride), wzrosla za to bardzo rola uderzenia kolanem po chwycie "za szmaty". Oczywiscie mam na mysli stojke - w parterze ciosy w twarz byly zakazane, wiec go nie rozpatruje.

Wynikalo to oczywiscie z tego ze latwiej zablokowac mozliwosc uderzania poprzez np. chwyt za rekaw niz za reke.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024