Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ktore karate ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
53 odpowiedzi w tym temacie

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ktore karate ?
Ja rowniez moge z czystym sumieniem polecic sensei Marszalka, a wlasciwie sempai Rafala N. :) sam uczeszczam do tego klubu i sposob, w jaki prowadzone sa zajecia jest rewelacyjny. Osu!
  • 0

budo_akira bayushi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 250 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń/ Hull Uk
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Ktore karate ?
A jeżeli dodać że Senesi Marszałek jest pasjonatem budo i oprucz karate ćwiczy także iaido i pojawią sie na stażach Aikido z senseiem Hoffmannem w Gliwicach to chyba nie trzeba cie będzie dłużej namawiać :)
pozdrawiam
  • 0

budo_wnuk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 537 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Ktore karate ?
To ja mam takie pytanie do trenujących kyokushin, wolę spytać się teraz niż zakładać specjalny temat. Wiem że ne Kyoku są treningi kumite full-kontak ciekawi mnie tylko jak dokłądniej to wygląda to znaczy czy nawalacie się na chama czy rozsądnie żeby drugiemu krzywdy nie zrobić?? np. low kicki można tym nieźle skasować nogę czwiczącego. No i jak jest u was z technikami ręcznymi, pozatem czy po kyoku na starość nie będziemy mieli problemó z poruszaniem się, w wyniku treningów kumite.

Pytam sie bo z tego co często pszecie to człowiek może pomyśleć że się zbijacie na tych treningach albo lejecia na serio jak na ulicy :) coś jak street fighting, tymczasem wymagania egzaminacyjne są całkiem normalne.
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Ktore karate ?
U mnie w sekcji to jest tak: Jak sa spary to nikt nikogo nie oszczedza, chyba ze jest ktos nowy albo poczatkujacy ale wtedy walczy sie na jego poziomie. Generalnie na sparach nie ma kopania po stawach (czyli nie bedzie problemow z kolanami) a nie tak jak na zawodach niektorzy potrafia tylko po kolanach lac. Co do technik recznych to nie wiem co Ci napisac. Jest tak ze jezeli nie z nogi to z reki. Umiemy porzadnie uderzyc i nie raz juz moi partnerzy siedzieli po strzale (i nie raz ja tez siedzialem :wink: ) tak wiec wg. mnie nie ma tu jakis brakow. Czy na nogi czy na rece potrafimy sobie poradzic. Cos wiecej?
  • 0

budo_wnuk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 537 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Ktore karate ?
Dzięki :) rozumnę że z atakami na głowę są jakieś ograniczenia w końcu zęby są drogie jak to mi mój sensej mówił (w prew pzorom z tym kontaktem to w shotokanie różnie bywa).

PS: U mnie oficjalnie kontak jest na styk ale panuje przekonanie że lepiej bardziej niż za słabo, efekty czasmi ciekawe poztem jakos nikt się nie przejumuje zbytnio siniak zejdzie.
  • 0

budo_johnny_bit
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 175 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: Ktore karate ?
U nas w kumite są podawane zasady przed kumite (tzn. jakich technik uzywać) a domyślnie nie kopać po stawach. w pełnych kumite (wszystkie techniki jakie znasz) jest taka zasada: walki trwają krótko (ponizej 2 minut) wszystkie techniki lecą z pełną parą (ważne też żeby były celne) a te bezpośrednio na głowę przeciwnika robione piąchą z troszke ograniczonym powerem. w ten sposób jest full kontakt i jest bezpiecznie (bo jak ktoś dostanie na tyle ostro że odpadnie to się daje mu spokój, czas na odzyskanie sił itd.). Czasami bywa tak że techniki ręczne maja iść całą parą na głowę, ale w tedy jest głównie nałka oblokowywania się, dobrej gardy i uciekania z głową.
  • 0

budo_stalin
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 64 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ktore karate ?

Pytam sie bo z tego co często pszecie to człowiek może pomyśleć że się zbijacie na tych treningach albo lejecia na serio jak na ulicy :) coś jak street fighting, tymczasem wymagania egzaminacyjne są całkiem normalne.


nie, na treningach jest całkiem normalnie, nikt nikomu krzywdy zrobić nie chce. ale na zęby trzeba uważać zawsze wink:
  • 0

budo_wnuk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 537 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Ktore karate ?
To znaczy jeżeli bym się zapisał na kyok to mie tam nie płamną a po treningu będę w stanie się obronić na ulicy przed napastnikiem (oczywiście mam na myśli takiego który jest w mojej kategori, a nie 100 kg gościa bo sam mam pewnie ok. 70 kg, a to przy wzroście 186 cm no cóż trochę niewiele :) )

PS: Zastanawiam sie ostatnimi czasy bo możliwe że wyladuje jak wszystko dobrze pójdzie na studiach w Gdańsku, kyok jest tam blisko dworca głównego na shorin-ryu też da sie dojechać, za to na shotokan już trochę gożej, bynajmiej kierować sie będę skutecznością danej sekcji (nie stylu) więc sam jeszcze nie wiem co wybiorę prawdopodobnie przejdę się i tu i tam i sam się przekonam. [/url]
  • 0

budo_wnuk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 537 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Ktore karate ?
Sorki że nie w poprzednim poście, ale te techniki ręczne wyglądają trochę niciekawie (jak to miało być kizami-zuki albo choku-zuki w miejscu to ja lepiej potrafię a mam biały pas) no ja nie wiem przejdźcie się na tradycyjne to zobaczycie coś ciekawszego.

Dołączona grafika


Faktem jednak jest że pewien gościu, który kiedyś ćwiczył kyok z pomarańczowym pasem rozwlaił na zawodach shotokanu gościa z czarnym (pewnie jakiegoś buraka) jednym szybkim mawashigeri i bądź tu mądry :) . Wielu rzeczy można się dowiedzieć od sempai (w końcu ćwiczą prawie 10 lat i jeżdżą na zawody nieżadko)
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Ktore karate ?

A jeżeli dodać że Senesi Marszałek jest pasjonatem budo i oprucz karate ćwiczy także iaido i pojawią sie na stażach Aikido z senseiem Hoffmannem w Gliwicach to chyba nie trzeba cie będzie dłużej namawiać :)
pozdrawiam

zgadzam sie ze wszystkim, co powiedziales. jest tylko jeden problem: senseia Marszalka widzi sie na egzaminach, w biurze i ew spotkaniach. cwiczylem pol roku [i zlamalem sobie reke, co przerwalo treningi] i ani razu nie pojawil sie na treningu 3 sekcji. wiec mimo to, ze jest swietnym senseiem to poczatkujacemu wiele to nie daje.
  • 0

budo_akira bayushi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 250 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń/ Hull Uk
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Ktore karate ?
Zgadzam sie że początkujący moze z sensei Marszałkiem nie miec wiele wspólnego ale rozmowa z nim w biurze może zaowocować skierowaniem do własciwej sekcji początkujacej a sempai Rafał prowadzący grupę początkującą też do najgorszych nie należy i napewno nie dopuści do sytuacji o jakie pytał się kolega Sigreg
Pozdrawiam
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Ktore karate ?

Zgadzam sie że początkujący moze z sensei Marszałkiem nie miec wiele wspólnego ale rozmowa z nim w biurze może zaowocować skierowaniem do własciwej sekcji początkujacej a sempai Rafał prowadzący grupę początkującą też do najgorszych nie należy i napewno nie dopuści do sytuacji o jakie pytał się kolega Sigreg
Pozdrawiam

hehe, pamietam pierwsz treningi z sempaiem Rafalem (Nicponiem?) 8) to byly ciezkie chwile dla moich kostek. matka jak zobaczyla krew to mnie puscic na trening nie chciala :)
  • 0

budo_imho^
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ktore karate ?
I juz mam nerwy! Znowu najazd na Tsunami... A ja powiem tak: moj klub w zasadzie spelnia wszystko czego chce autor watku. Sparingi - sa... chcesz adrenaliny - podchodzisz do Sensei i mowisz ze zamiast walki chcesz sprobowac bijatyki - serio zrobi ci bijatyke, oczywiscie tak zeby Cie nie polamac. Nunchaku - jest nunchaku. Palki - sa palki. Wycisk - jest cholerny.

Psychologia w walce - jest - sporo nam o tym opowiada. Zwraca uwaga na najmniejsze szczegulu, no zmiana pozycji lekko na bok w bliskich kontaktach - uwaga na kolano.

Na treningu dostaje to czego oczekuje. Moge w kazdej chwili podejsc i powiedziec, aby Sensei nauczyl mnie czegos nowego. Nigdy nie odmawia.

Wiec nie rozumiem Was. Pojecia nie macie o Tsunami. Murat, Murat... a co on mnie uczy czy jak? I w sumie malo mnie on obchodzi... nie z nim przebywam te 4 godziny tygodniowo... nie jego pytam sie o rady.

I jak ktos mowiedzial - od instruktora zalezy najwiecej, a ja na instruktorow moich nazekac nie moge.

Pozdrawiam.
  • 0

budo_randori
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 552 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Ktore karate ?
tsunami nie jest najgorsze... polecam dla ciebie jak chcesz to wpadnij sie sprawdzic czarni-bytom wtorek-czwartek 20.15

wprawdzie sadze ze to jest szemrane ale trener ktory to prowadz( renshi andrzej kaczmar) wprowadza odmiane od tzw tsunami... warto sie zastanowic 8) :wink: :lol:
  • 0

budo_kolnaki
  • Użytkownik
  • Pip
  • 23 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ktore karate ?
Trenuję Shotokan. I zastanawiam się ile w tych treningach pozostało ze starego Shotokanu. Czasem trochę kata, a reszta to nauka walki na ulicy. Techniki ze wszystkich styli od aikido po box. 8O
Z wypowiedzi osób biorących tutaj udział w różnych dyskusjach, czuć nastawienie na realną walkę. Sądzę, że Shotokan także idzie w tym kierunku
(trenowałem w 3 klubach Shotokanu).
Zatem zgadzam się zdecydowanie z jedną z wypowiedzi: 30% to styl, reszta to sensei.
  • 0

budo_vegita14
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ktore karate ?
Kyokushin, za duzo utwardzania, za duzo postawione na twarde bloki, mało kata, za duzo siły. Shotokan, sporo Kata, duzo techniki, siły mało, a za to idzie w kierunku samoobrony więc są tez dżwignie i pady, przewroty jak upadać ze by sie nie połamać( i jest tego dość sporo ). Jak trafisz na dobrego Senseia to będzie fajnie :)
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ktore karate ?

ehe, pamietam pierwsz treningi z sempaiem Rafalem (Nicponiem?) to byly ciezkie chwile dla moich kostek. matka jak zobaczyla krew to mnie puscic na trening nie chciala


moj z tymze sempai zaczyna sie za 2 godziny, a krew na sali nadal potrafi sie polac jak "zaszaleje" z seiken, jak dla mnie super :)
  • 0

budo_wnuk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 537 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Ktore karate ?

Techniki ze wszystkich styli od aikido po box.


Nie wiem jak innych ale według mnie nie ma w tym nic złego w końcu karate to walka pustą ręką więc wszystko pasuje, w końcu jak ktoś sobie doda pare technik do tych co są to czas pokaże które z nich zostaną w urzyciu, a które tylko w kata (te skuteczniejsze), a dopóki pozostaną kata to i karate pozostanie tym czym jest. (ps. szkoda że nie ma walki w parterze jako takiej).
  • 0

budo_achilles
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gorzów Wlkp.

Napisano Ponad rok temu

Re: Ktore karate ?
Kyokushin!
  • 0

budo_kolnaki
  • Użytkownik
  • Pip
  • 23 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ktore karate ?
Nasz sensei daje nam ćwiczenia od stójki po partner, łącznie z symulacją walki gdy leżę a kilku mnie kopie ! - ( shotokan - zaznaczam to jest )
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024