Skocz do zawartości


Zdjęcie

Otwarta garda a kontuzje kolan...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

budo_saku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5219 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Otwarta garda a kontuzje kolan...
O rety, jak pomyśle ile kolan chrupnęło w trakcie bronienia się przed przejściem sobie gardy...
To chyba jedna z najbardziej kontuzjogennych akcji w bjj
  • 0

budo_phcthulhu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Otwarta garda a kontuzje kolan...
ze jak?
  • 0

budo_mkimura
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Otwarta garda a kontuzje kolan...
No właśnie, że jak?
  • 0

budo_zerthimon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:że znowu

Napisano Ponad rok temu

Re: Otwarta garda a kontuzje kolan...
Ja nie trenuje długo, ale nie zarejestrowałem. Może jak sie skrenca złonczone nogi i wtedy sie przechodzi (wiecie, łapie sie obydwie nogi delkwenta, złancza sie jego kolana i sie przekręca na jedną strone), ale też sie nie spotkałem.
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: Otwarta garda a kontuzje kolan...
Saku ma racje,
W czasie pracy otwarta garda nasze nogi znajduja sie w dosc kosmicznych, czasem, polozeniach. Silne wykrecanie stawu nie jest niczym dobrym. Silne wykrecanie stawu poparte masa przeciwnika jest jeszcze mniej korzystne.
To nie jest wymysl Saku lecz doswiadczenie zyciowe + wiedza o anatomi naszych cennych konczyn dolnych.
  • 0

budo_mkimura
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Otwarta garda a kontuzje kolan...
No nie wiem, dla mnie najbardziej kontuzjogenne, to są ucieczki z dźwigni na nogi, z balachy, z klucza, tam chwila przypału i traaaach. Tak po zastanowieniu, to najbardziej kontuzjogenny jest przypał, jak się ktoś zaweźmie i "nie da się".
  • 0

budo_zerthimon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:że znowu

Napisano Ponad rok temu

Re: Otwarta garda a kontuzje kolan...
Zgodze sie. Na aikido nas ciagle uczą ze im bardziej będziemy "iść za dźwignią" im bardziej sie poddamy, rozluźnimy, tym mniej będzie bolało, a nawet, ze to będzie działało jak masaż. No ale to aikido i tam nie zależy nam na ucieknięciu od techniki za wszelka cene :) A co do otwartej gardy to jak ja ja prubuje przejść to nie rzadko dostaje po zębach (też moze sie skończyć kontuzją), nawet bez uderzeń :P ale to chyba mój błąd.
  • 0

budo_zwierzak
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 318 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łomża

Napisano Ponad rok temu

Re: Otwarta garda a kontuzje kolan...
moje laickie pytanko...

Saku, czy noszenie neoprenowych ochraniaczy na kolana(z usztywniaczem i zapięciami - nie zwykłych opasek) zapobiega częściowo kontuzjom w takich bjj'owskich akcjach?
  • 0

budo_saku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5219 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Otwarta garda a kontuzje kolan...

Saku, czy noszenie neoprenowych ochraniaczy na kolana(z usztywniaczem i zapięciami - nie zwykłych opasek) zapobiega częściowo kontuzjom w takich bjj'owskich akcjach?


Niestety żadne ochraniacze nie wykluczają kontuzji, mogą jedynie w jakimś tam stopniu zmniejszyc ryzyko. Mając stabilizator człowiek nawet podświadomie uważa na kolana.
Napisz mi jakie to ochraniacze, bo jesli takie ze stalkami to w nich sie cieżko ćwiczy i na dodatek mozna zrobić komuś krzywde.
Jeśli chcesz usztywnić kolano aby nie było rotacji w nietypowym kierunku dla stawu kolanowego mozesz obandażować krzyżowo kolano bandażem elastycznym i naciagać na to stabilizator lub opaske ale juz jest wtedy ciasno.
  • 0

budo_zwierzak
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 318 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łomża

Napisano Ponad rok temu

Re: Otwarta garda a kontuzje kolan...
Mniej więcej tego typu ochraniacze o których myślę ma Kazushi na filmie MMA Desire i Ken Shamrock często takie nosił(np. w walce z Otsuką). Z otworem na rzepkę i pogrubieniem wokół niej, z usztywnieniami bocznymi i dwoma zapięciami.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024