Skocz do zawartości


Zdjęcie

SPYDERCO AXE BLADE


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

budo_jumbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2040 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

SPYDERCO AXE BLADE
Po kilku tygodniach oczekiwania, wreszcie dotarła do mnie przesyłka z firmy SPYDERCO. Po uiszczeniu opłaty, prawie drżącymi rękami otwierałem pudełko, które miało zawierać nieznany jeszcze za bardzo na rynku SPYDERCO AXE BLADE.

Mike Snody zaprojektował Ronina, a teraz wziął się za coś konkretniejszego.

Pierwsze wrażenie - jejku, ale to duże i ciężkie i ... niewygodne...
Ale po kilku minutach zapałałem do tego ostrza miłością.

Ostrze ze stali 154CM, więc można by powiedzieć iż bardzo dobrej. Piękne wykończenie Satin Finish pozwala na uniknięcie refleksów świetlnych, a że jak nie lubię "lustra" więc tym bardziej mi się spodobało.
Ostrze wyprofilowane tak, iż przy uderzaniu nie ma ryzyka uderzenia dłonią, więc bez obaw można uderzać z całej siły. Zakończenie ostrza zakończone, jakby to powiedzieć wypustką, co pozwala używać całości jako praktycznego łomu do chociażby podważania drzwi.
Po wyjęciu z pudełka, ostrze goliło włosy spokojnie i sądząc po stali 154CM, bez problemu bedzie można po użytkowaniu ten stan przywrócić.
Szeroki szlif zapewnia głeboką penetrację i rozłupywanie.
Oczywiście na ostrzu wycięty SPYDERHOLE który stał się wizytówką firmy. Tutaj doskonale sprawdza się jako zaczep do linki, tudzież praktyczny zaczep do powieszenia na szelkach, bądź po prostu ... na ścianie.

Rękojeść z drewna African LightWood, jasna i bardzo dokładnie wykonana. Doskonale leży w dłoni i pozwala na pewny chwyt zarówno w uchwycie klasycznym jak i odwrotnym. Troszeczkę brzydkie są piny trzymjące rękojeść, ale ostatecznie to narzędzie, a nie dzieło sztuki.

Troszeczkę mnie zdołował fakt, iż firma SPYDERCO nie dodaje firmowo do tego ostrza pochwy. Szkoda, bo kydexowa pochwa przystosowana do zaczepu MEGA BIG TEL-LOCK doskonale sprawiałaby się w terenie, ale cóż, będę musiał sam pokombinować.

Na razie nie zrobiłem konkretnych testów (brak czasu), ale obiecuję je zrobić w najbliższym okresie. Pociąłem jedynie jakieś beleczki 10cm, które szły jak wióry!! Rewelacja. Ostrze "samo" chodzi w dłoni!!

Na razie tylko cztery zdjecia, ale wkrótce będą zdjęcia z trenu!!

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika
  • 0

budo_argasiu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 229 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świnoujście

Napisano Ponad rok temu

Re: SPYDERCO AXE BLADE
kosa jak kosa ale ta BIERDONKA to jakos znajomo wyglada :) gdzies na tym forum ja widzialem

mniodzio
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: SPYDERCO AXE BLADE
cool idea :lol:
  • 0

budo_kobra
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: SPYDERCO AXE BLADE
Hmm...
Sprzęcik fajny, ale mnie ciekawi jakby sie tym rzucało?
  • 0

budo_jumbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2040 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: SPYDERCO AXE BLADE

Hmm...
Sprzęcik fajny, ale mnie ciekawi jakby sie tym rzucało?


Do rzucania mam coś innego:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Upsss :oops: nie dałem linijki...

Ale nadrabiam ten błąd!!!

Dołączona grafika

:) :) :)
  • 0

budo_kobra
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: SPYDERCO AXE BLADE
Gdzie można dostać ten toporek co jest na pierwszym zdjeciu u góry i za ile? Bo właśnie czegoś takiego poszukuje.
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: SPYDERCO AXE BLADE

Gdzie można dostać ten toporek co jest na pierwszym zdjeciu u góry i za ile? Bo właśnie czegoś takiego poszukuje.

Sugerowałbym jakąś hurtownię zaopatrzenia sklepów spożywczych i mięsnych. Swego czasu były też takie rzeczy w sklepikach IKEA. No wszelkie rynki i ryneczki ze wschodnim towarem...
  • 0

budo_kobra
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: SPYDERCO AXE BLADE
Dzieki, przejde sie do IKEI.
  • 0

budo_zlotyelf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 624 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Feniks-Arete Rybnik

Napisano Ponad rok temu

Re: SPYDERCO AXE BLADE
na pierwszy rzut oka to dla mnie był sobie toporek rzeźniczy za pre zł tylko że z znakiem firmowym, hmmm niepodoba mi sie zabardzo : |
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024