Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zawody dla amatorów


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

budo_langus
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sanok
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Zawody dla amatorów
Witam

Wiem że dla mnie to jeszcze daleka droga ale chciałem spytać czy w Polsce są organizowane jakieś zawody dla takich ludzi jak ja - czyli starych pryków rozpoczynających dopiero trening Judo? Czyli takich ludzi którzy trenują Judo powiedzmy "rekreacyjnie", nie sportowo bo zaczynając treningi nie spełniali już kryteriów wiekowych.
Czy jeżeli takie zawody są organizowane to prowadzona jest jakaś weryfikacja zawodników?

Pozdrowionka
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawody dla amatorów

Witam

Wiem że dla mnie to jeszcze daleka droga ale chciałem spytać czy w Polsce są organizowane jakieś zawody dla takich ludzi jak ja - czyli starych pryków rozpoczynających dopiero trening Judo? Czyli takich ludzi którzy trenują Judo powiedzmy "rekreacyjnie", nie sportowo bo zaczynając treningi nie spełniali już kryteriów wiekowych.
Czy jeżeli takie zawody są organizowane to prowadzona jest jakaś weryfikacja zawodników?

Pozdrowionka


Oczywiscie takie zawody sa organizowane. Szczegoly zaleza od woli lokalnych klubow Judo.
W trojmiescie na AWF'ie rozgrywane sa zawody poczatkujacych "turnieje zielonych pasow" i inne. Kryterium bycia studentem nie jest konieczne.
Na ogol nie startuja w nich zaawansowani zawodnicy, wiekszosc staertujacych to ludzie z niewielkim stazem.
  • 0

budo_mursi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 474 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawody dla amatorów
Poza tym zawsze możesz wystąpić w nieco innej formule. Przykład takich zawodów - to: http://www.forum-kul...showtopic=64883
W takich zawodach uczestniczy dużo ludzi trenujących judo.
Pozdr., M.
  • 0

budo_shark_bln
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 83 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Berlin
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawody dla amatorów
W Berlinie czesto sa organizowane zawody dla meszczyzn od 20 lat jesli jestes zainteresowany to wyslij do mnie e-mail a ja ciebie chetnie poinforuje jak cos bedzie.
  • 0

budo_langus
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sanok
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawody dla amatorów
Witam

Ja gdzieś szukam i wogóle się rozpytuję a takie zawody mam pod nosem. Właśnie wczoraj (wtorek 27.04) byłem na Podkarpackich Akademickich (Amatorskich) Zawodach w Judo organizowanych w Rzeszowie. Znaczy jako widz na razie byłem ale za rok jeszcze będe studentem i wystartuję (: Pochwalę tylko naszych ludków z Sanoka którzy w naliczniejszej kategorii wagowej do 73 kilo zdobyli złoty i srebrny medal (((:

Dodam że te zawody organizowane są cyklicznie co roku.

Pozdrowionka
  • 0

budo_vandal
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 247 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Miasto Siedmiu Wzgórz

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawody dla amatorów
Langus 7, a czy moglbys napisac z jakim stazem ludzie tam startowali, ile trenuja i jaki trzeba miec pasek???

Z gory dzieki.
  • 0

budo_vandal
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 247 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Miasto Siedmiu Wzgórz

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawody dla amatorów
Jakby ktos cos wiedzial o takich lub podobnych zawodach, to bardzo prosze o podanie jakiegos adresu stronki, regulaminu, lub czegokolwiek, bo ja nigdzie nie moge znalezc, a bardzo mi na tym zalezy.

Pozdrawiam.
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawody dla amatorów
Tego typu zawody maja zasieg lokalny.
Informacji o nich szukaj i swojego trenera w klubie.
Regulamin Judo w calej polsce czy na swiecie jest taki sam, roznice moga byc jedynie w kategoriach wagowych ktore moga sie zmienic.
Na zawodach tego typu nie ma podzialu na stopnie. Na ogol nie startuja w nich starsi zawodnicy (2 kyu w gore) pozwalajac poczatkujacym nabrac doswiadczenia.
  • 0

budo_vandal
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 247 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Miasto Siedmiu Wzgórz

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawody dla amatorów
Aha, rozumiem.
Dzieki.
  • 0

budo_langus
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sanok
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawody dla amatorów
Witam

W sumie nie widziałem nikogo powyżej 4 kyu. Wyjątkiem była kategoria open gdzie walczyli ludzie z brązowymi i czarnymi pasami. Do tej kategorii zaliczeni zostali również amatorzy o wadze powyżej 90 kilo ale nikomu nic się nie stało (:

Za rok napiszę poinformuję z wyprzedzeniem o tych zawodach - oczywiście jak sam będe wiedział (:

Może by też reszta ludzi zaczęła pisać o takich imprezach? Można by zrobić kalendarium imprez dla amatorów.

Pozdrowionka
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawody dla amatorów
Langus7,
A interesuja Ciebie zawody lokalne na np. pomorzu ?
Nie sadze.
Najlepiej zwyczajnie jest sie dowiadywac w swoich klubach tudziez w okregowych odzialach zwiazku.
  • 0

budo_vandal
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 247 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Miasto Siedmiu Wzgórz

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawody dla amatorów

Najlepiej zwyczajnie jest sie dowiadywac w swoich klubach tudziez w okregowych odzialach zwiazku.


No tak ale niektore sekcje zwyczajnie nie wystawiaja ludzi na takie "amatorskie" zawody, wiec trenerow to raczej srednio interesuje.
Dlatego trzeba razczej samemu znalezc, a to nie jest takie latwe. :wink:
Hast a o co chodzi z tymi okregowymi oddzialami zwiazku???
  • 0

budo_vandal
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 247 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Miasto Siedmiu Wzgórz

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawody dla amatorów
Sory za drugi post ale nie ma edycji.
Te zawody lokalne to tylko dla pomorzan rozumiem???
  • 0

budo_baku
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 59 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawody dla amatorów
Langus7 te zawody wcale w nazwe nie mialy slowa amatorskie byly to poprostu Akademicke Mistrzostwa Podkarpacia. Kategoria open byla po to zeby ludzie ktorzy tez sa studentami a judo zajmuja sie juz troche dluzej mogli sobie powalczyc i dali powalczyc amatorom bo potem orgarnizatorzy by plakali ze ich zawodnicy dostali w tylek. W open startowali byli zawodnicy oraz ci co z wlasnej woli sie do open zglosili.

Zawody calkiem mile co roku sa gdzies koncem kwietnia albo na poczatku maja za rok pewnie tez wiec startuj nastepnym razem.
  • 0

budo_langus
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sanok
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawody dla amatorów
Witam

Hast:
Na razie jestem zainteresowany ale wyłącznie miejscem na trybunach w takich turniejach (: Ale za rok coś tam już będe umiał, złapie kondychę, zrzucę wagę do jakiejś ludzkiej kategorii (:
Ja nie muszę być zainteresowany zawodami na pomorzu ale ludki z pomorza na pewno. A trochę ludzi czyta to forum z różnych części Polski.
Zawodnicy doskonale wiedzą gdzie są jakie zawody. A dla amatorów nie ma takiego kalendarium czy oficjalnych powiadomień o zawodach. Jak ktoś wie o takich zawodach i napisze to na pewno trochę ludzi z tego skorzysta.

Baku:
W Rzeszowie nawet miałem startować. Ale powiedziano na początku że ludzie powyżej 90 kilo będą walczyć w kategorii open. To obie podarowałem. Potem się okazało że jednak nie walczyli w open, mieli swoją kategorię ale o tym dowiedziałem się po zawodach. Za rok na pewno wystartuję.

Pozdrowionka

ps. Langus7 to tylko dlatego że Langus był już zajęty. Jestem po prostu Langus (:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024