Skocz do zawartości


Zdjęcie

Katana - stal


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Katana - stal

Katana ma okolo 6-8mm grubosci!
Lom to nie bedzie o ile faktycznie zostanie dobrze wywazona.
Jak dobrze wywazyc?


a to musi być fakt bo moje iaito ma około 4 mm, lub nieco więcej, nieźle mi popitrasiło, sorry za zamieszanie. poklon
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Katana - stal

100cm to grubo przesada chyba rze masz 2m wzrostu wtedy ok. Jesli natomiast masz cos okolo 180 czyli przecietny wzrost polaka nie szpanuj glupio i kasz wykuc cos co nie bedzie mialo wiecej nisz te max 75cm ostrza.
Tylko i wylacznie stal weglowa!
No i kwestia oprawy problem w tym isz malo kto sie znam u nas na tym durze prawdopodobienstwo rze kupisz cos katano podobnego w szczegulnosci jak kowal pyta jaka stal to jusz musi samo za siebie....
No cusz zycze powodzenia i miej sie na bacznosci bo kase wydac latwo a cierpliwosac poplaca.


te 75 cm ostrza, to masz na myśli od habaki do kissaki, bo tak normalnie to będzie obrzyn nie katana, co do kowala to masz racje, jak nie z czego robić to se dac spokój mozna.

Do pytającego, patrza uważnie na długośc głowni, pamietaj ,ze przy katanie częśc głowni, zwana nakago jest w rękojęsci, nakago tez ma swoją długośc nie powiem co teraz ile bo nie wiem jaki chcesz miecz, po za tym to nie jest regułą. ważne jest by nakago dochodziło do końca rękojesci, aż do kashira, inaczej pupa.

100cm ma mieć cała, ostrze to tylko 70

a ile Ty masz wzrostu, długośc dobra, tyle że ostrze wydaje mi sie nieco krótkie, no ale to twój tasior nie mój.

Ile ma być odchyłu na ostrzu długości 70cm?


sprecyzuj o co ci chodzi, bo co kwestii zakrzywienia ostrza to trzeba zawodowca od kucia a takiego na forum nie ma. Głownia musi mieć odpowiedni kształt, nie wiem jak ci to wytłumaczyć, trzeba się spotakć w realu i takie rzeczy obgadywać, przez interek to takie tam teoretyczne gadanie, tu już wchodzimy do działu praktyka.

No i na koniec jeszcze jedno pytanie (nie śmiać się) czym się różni iaito od katany bo na fotkach to wygląda identycznie


nie ma z czego, moja matka dalej po kilku latach myśli ze to co leży u mnie na stojaku to ostre jak cholera narzędzie mordu.
Różnice: no jest sporo, iaito jest lżejsze od katany, nieostre, chociaż z tym różnie bywa :-) , wymiary, kształt ostrza mają takie same, tyle że głownia iaito jest ddostosowana do ciągłego dobywania itp. podczas treningu, katan miała i ma nadalk nieco innego kształtu głownię, różnice jest ciężko zauważyć, i też nie moge napisać dokładnie co i jak bo są różne katany. to tak krótko, chociaż mozna by więcej pisać, może coś niebawem bedzie na ten temat w Tatami, pożyjemy, zobaczymy.
  • 0

budo_gorg
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 81 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin
  • Zainteresowania:Iaido

Napisano Ponad rok temu

Re: Katana - stal
Qrde, ta sprawa nie daje mi spokoju :) Nie mogę się pogodzić z tymi 8 mm grubości. :)
Wziąłem wczoraj i zwymiarowałem swój miecz jednoręczny (wiem, wiem, że to nie katana, ale jako, że też jest mieczem, pewne podobieństwa posiada). Wprawdzie zapomniałem kartki na której miałem zanotowane dane ale mniej więcej wygląda to tak:
długość miecza: 92 cm
długość ostrza (od jelca do sztychu): 72 cm
szerokość głowni przy jelcu: 3,5 cm
szerokość głowni przy sztychu (ok. 10 cm od sztychu): 2,9 mm
grubość głowni przy jelcu: 3,5 mm
grubość głowni przy sztychu (ok. 10 cm od sztychu): 3 mm
Przy tych wymiarach miecz waży ok. 1,7 - 1,8 kg (tutaj może być jakiś mały błąd bo ważony był na wadze sklepowej :)
Z tego co wcześniej pisaliście to katana mająca grubość 6-8 mm ważyłaby "trochę" więcej. Jakim cudem jesteście w stanie tym machać!!??
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Katana - stal
prawdę mówiać też mnie to zaczęło intrygować, dzwoniłem do kilu autorytetów bo mne to gryzło, katana i osiem mm, powiedzieli mi że jeżeli tak to tylko przy habaki, zresztą na ogół jest ciensza. Sorry osiem mm to kawał łoma wychodzi, no jak ma takie wrażenie/
  • 0

budo_graframolo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1094 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Katana - stal
Piszac 6-8mm oczywiscie isz mialem na mysli grubosc przy habaki zawsze sie tak podaje, zwezenie moze byc jusz bardzo ruzne zalezy wlasnie od indywidualnych preferecji kowala, natomiast nakago nigdy nie jest ruwne dlugosci tsuki jest to jakies 2/3. Dlugosc 70cm podalem od habaki do konca kissaki. czyli dlugosc krawedzi tnacej a przynajmniej to mialem na mysli ale fakt muj blad bo nikt nie musi wiedziec co ja myslalem akurat piszac.

Waga to dzial osobny zupelnie, mialem w rekach wakizashi wazace tyle co nie jedna katana, o szerokosci przy habaki chyba 4,5cm i grubosci 8 jak nic! Bylo to mnisie waki z okresu gdy mnisi jusz nie mogli nosci dlugich mieczy i z tad powud powstawaia takich dziwactw.

70 cm to krutkie ostrze? Hmm no to fakt zrobila sie taka tendencja niewiem czy w calej europie czy u nas w kraju isz miecz katana to tak ze 120cm ostrza 3,5 szerkosci pzy habaki i tsuka tak conajmniej 35cm, ale trzeba zauwarzyc isz wiekszosc mieczy japonskich starych nie przekraczala tych 70cm ostrza z prostego powodu isz japonczycy byli malutcy. I teraz powstaje wybur i dylemat czy dobierac miecz pod swuj wzrost i proporcje czy raczej kultywowac tradycje i cwiczyc krutszymi. Ja tego problemu niemam bo jestem niski :wink:

Jak odruznic Iaito od katany? Bajecznie prosta sprawa cena :wink: Jesli cos kosztuje mniej nisz 1000$ to masz 3 opcje: Oszukanstwo, iaito, rzyciowy fart.
A na serio to hamon to odrazu rzuca sie woczy na iaito jest on sztucznie wytrawiany kwasem i odrazu bije w oczy swoja obecnoscia, bo tak naprawde trudno jest sfotografowac udanie glownie by oddac jej wszystkie walory a nawet jest to niemozliwe. To jak przy szlifie niewprawiony szlifiesz albo pokarze hamon albo hade na glowni ale jak jedno mu wyjdzie to drugie zniknie, nie jest to prosta sprawa!
  • 0

budo_nick
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 166 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Libiąż
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Katana - stal
Dzięki wszystkim za odzew.

Jutro jadę do tego kowala.

zobaczymy 8)
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Katana - stal

natomiast nakago nigdy nie jest ruwne dlugosci tsuki jest to jakies 2/3.


no tak ,teeraz hja się zagoniłem czytałem jakis anglojęzyczny tekst gdzie tak pisało i się tym zasugerowałem, zreszta penwie były i takie miecze.
  • 0

budo_nick
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 166 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Libiąż
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Katana - stal
Poszło :wink:

Teraz trzeba poczekać 2 miesiące.
  • 0

budo_graframolo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1094 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Katana - stal
Marcinie raczej nie bylo, gdysz kolodowalo by to z kashira to raz a dwa na koncu tsuki robi sie podebranie na wezel a dwa wycina sie rowek na ito przechodzace przez shitodome w kashira.
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Katana - stal
wiem co czytałem graf, o tym co piszesz to do konca nie wiedziałem, cóż czlowiek się uczy całe zycie.
  • 0

budo_graframolo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1094 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Katana - stal
Moj wiedza pochodzi takze z ksiazek, ale i z praktycznego doswiadczenia, kture to czesto weryfikuje wiedze teoretyczna w najmniej spodziewnym momencie i w dosc przykry sposub bo trzeba po prostu zaczynac wszystko od nowa :wink:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024