Skocz do zawartości


Zdjęcie

tani folder (250pln)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
45 odpowiedzi w tym temacie

budo_narcyz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1036 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: tani folder (250pln)
jarek, ja sie nie zgadzam.

napiszę co jest w s&w swat (ten z recurvem)
no więc:
1. fabrycznie bardzo ostry (golenie - no problem), a zważywszy na profil tnie rewelacyjnie, ostrze trzyma przyzwoicie
2. cienki, łatwe noszenie, chociaż ostrze małe nie jest.
3. blokada - ostrze nie wykazywało play`a w żadną stronę.
4. całkiem ergonomiczny, wygodnie sie go używało (chociaż w sumie to nie za bardzo przepadam za kołkami do otwierania, ale to już moje indywidualne preferencje. druga sprawa że leworęczny jestem :) . ale wygodę oceniam dla praworęcznego...)
5. tani jest.

jedyne problemy z tymi nożami o jakich słyszałem to luzujące się śrubki. u mnie nie wystąpiło, ale jeśli by sie jednak zdażyło to po prostu użyłbym kleju. lepsze te śróbki niż w cuda edc ;) . zazwyczaj nic sie z nożem nie dzieje, tylko po prostu w końcu ktoś kupuje coś z wyższej półki i s&w idzie w odstawkę.

może nie jest to jakieś genialne osiągnięcia dla firmy z 30 letnią tradycją, ale to nie tak że nic w nim nie ma.
  • 0

budo_super
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 652 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: tani folder (250pln)
Hej Witam
Nie mam żadnego noza S&W ale wiele z nich trzymałem w łapie(opiywałem je do katalogu)i musze potwierdzić ze te noże to tylko dobry desing i dobra poważna nazwa.Wszystkie robi dla nich amerykańska firma ale w Chinach.Nigdy nie dałbym za nie tyle pieniędzy -wolałbym Herbertza
Pozdrawiam
  • 0

budo_blacha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: tani folder (250pln)
dzizus ludziska nie mysallem ze az tyle porad :) dzieki wielkie
przyznam ze teraz to juz nic nie wiem 8O
S&W to jakos wizualnie mi nie lerzy - zreszta wolalbym ostrze drop point albo tanto (przewiduje podwazanie) co do CRKT to w tej cenie maja noze z niewielkim ostrzem i to z AUS6
jakos ten Cold Steela mi narazie najbardzioej odpowiada - glownia tanto i to combo, stal AUS8A czyli chyba calkiem niezla w wykonaniu CS
moze ktos mial taki w reku albo cos z tej serii albo cokolwiek wie o folderach CS a moze o stali AUS8A w wykonaniu CS (bo wiadomo ze zalezy tez od producenta) - szczerze mowiac to fajne maja foldery z prawie 13 cm glownia ale chyba ciezko w kieszeni taki zmiescic.
  • 0

budo_lachim
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 99 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skierniewice

Napisano Ponad rok temu

Re: tani folder (250pln)
S&W S.W.A.T od niego się u mnie z nożami zaczeło mam do niego sentyment ale teraz jak bym miał kupić coś w miarę taniego to CRKT . Używam do majsterkowania i w kuchni od dwóch lat point guarda niekiedy daje mu niżle popalić.
Za te pieniądze niezła jakość S&W daleko do niej
  • 0

budo_blacha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: tani folder (250pln)
- srednio pamietam) kurde moze ktos rzucic jakis link do tanich CRKT bo ja widzialem same drozsze albo w tej cenie z mala glownia

a ten Cold Steel-a spodobal mi sie kiedys bardzo
w sklepie na centralnym ogladalem noze i przyszedl koles dziekujac sprzedawcy ze mu wcisnol ten wlasnie noz (tylko on mial z 12 cm glownia).
Opowiedzial historyjkle jak pojechali ze znajomymi na rajd jeppami (tajga albo cos u ruskich gdzie zimno jest :) ) i zaatakowaly ich zdziczale psy - jeden skoczyl na niego ale sie zaslonil reka i wgryzl mu sie w przedram,ie, wtedy wyciagnol noz i chlasnoł mi psa - mowi ze sie zdziwil bo odcial psu glowe jednym pociagnieciem. Pokazywal nawet slady na rece po zebach pieska. Pewnie w stresie dostal jakiejs nadludzkiej sily ale jak nozem upitolil psu leb na jedno pociagniecie to musi byc niezly :)

w sobote bede w wawce to pojde do sklepu zobaczyc na zywo jakies noze bo zdjecia w necie to jednak nie to ....

kurde wychodzi ze nikt nie mial takiego cold steela i jakos chyba malo kto tutaj lubi te firme.
  • 0

budo_fujin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 257 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: tani folder (250pln)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] chyba najtańszy sklep z CRKT. M16 jest o połowe tańszy niż na military.pl
  • 0

budo_akme
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1650 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: tani folder (250pln)

Opowiedzial historyjkle jak pojechali ze znajomymi na rajd jeppami (tajga albo cos u ruskich gdzie zimno jest :) ) i zaatakowaly ich zdziczale psy

Slyszalem ta historie wlasnie od sprzedawcy z tego sklepu, tyle ze rzecz dziala sie podobno w gorach w Rumunii... Mialem podejrzenia, ze sam ja wymyslil a tu prosze - opowiesc jednak prawdziwa :D
Tez przymierzalem sie do Voyagera XL tanto - kawal bydlaka! Tylko klipsik taki jakis niewymiarowy... ale nie klips w nim najwazniejszy :wink:

Pozdrowionka,
Akme
  • 0

budo_swiat nozy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 444 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: tani folder (250pln)
Ja osobiście poleciłbym coś trochę mniejszego, ale z bardzo dobrych
materiałów - czyli EZ-Out w wersji na ATS34. Jest to idealny EDC
za naprawdę nieduże pieniądze.

Dołączona grafika
  • 0

budo_blacha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: tani folder (250pln)
niezle niezle - ja widzialem kolesia lape i przy mnie to opowiadal, a moze to rumunia - pamietam ze cos gdzie zimno i psow dzikich duzo ..... no niezle niezle , a w lapie tego bydlaka trzymales ?
ja mysle ze ejdnak z 10 cm glownia bo takie bydle to w kieszeni w lecie sie nie zmiesci.
nop i moze masz jakis namiar gdzie najtaniej kupic - z tego co ja znalazlem na necie to najtaniej maja [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
ale nie mam pojecia jak u nich jest z czasem zamowienia itp.
moze cops wiecej wiesz o tym nozu ?
swoja droga fajnie ze ktos chce kupic to samo - mozna sie powymieniac info jakie sie znalazlo
no i niezly numer z ta historia
  • 0

budo_akme
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1650 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: tani folder (250pln)

a w lapie tego bydlaka trzymales ?

trzymalem trzymalem... i mimo, ze nie jest to noz z gornej polki i materialy z jakich jest wykonany nie sa najlepsze (choc zle nie sa) to dzieki rozmiarom robi wrazenie - czuc drzemiaca w nim moc :)
Fajny kawal stali, ale raczej na wypady outdoor'owe. Jako miejscki EDC odpada. Raz, ze za duzy do kieszeni, dwa - sprobuj go wyciagnac w biurze czy na uczelni 8O Sklanialbym sie raczej ku wersji large.
Pozdrowionka,
Akme
  • 0

budo_blacha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: tani folder (250pln)
he he he ma uczelni to kazdy sie do mojego pazurka przyzwyczail a i wiekszosc wie zze za paskiem mam cos wiekszego - no ale ogolnie za swira uchodze :)
czasem przeszkadza w pracy (jako pedagog) , kiedys mi jedna babka zwrocila uwage ze obnoszac sie z nozem propaguje "kult sily" wsrod dzieciakow (oboz psychokorekcyjny) no ale oboz byl w stanicy harcerskiej w lesie wiec noz byl tam nieodzowny.
a wiesz moze w wawce gdzie mozna takie cold steele obejrzec i wziac do lapy ? wiem ze pewnie ma koles na dworcu ale on chyba ma XL o ile pamietam
  • 0

budo_akme
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1650 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: tani folder (250pln)
Szczerze polecam sklep naszego kolegi z forum - Swiat Nozy. Zastanow sie jednak zanim tam wejdziesz... na bank wyjdziesz z nowymkawalkiem stali :twisted:

Pozdrowionka,
Akme
  • 0

budo_kaligula
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 889 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: tani folder (250pln)
odpowidajac na pytanie, czy pracowalem aus8 crkt - nie, nie pracowalem tak jak napisalem wczesniej. ale temat ten tyle razy byl walkowany, i pamietam ze aus8 nie byla oceniana o wiele lepiej. tyle wyjasnien... :oops:
pozdrawiam
i tak wolalbym gerbera :)
  • 0

budo_blacha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: tani folder (250pln)
he he he \ w sobote jade na chwile tylko na casting i bede splukany niemilosiernie, dopiero po wyplacie bede sie staral - hmmmmm tak czy inaczej bym zaszedl (byc w warszawie i do swiata nozy nie zajsc to jak byc w rzymie ...) w koncu kultowy sklepik. Jakos nie pamietam zeby tam byly ale w sumie gdzie idziej mogly by byc. Zobacze wezme w lape to mi sie wyklaruje obraz. No i kolega ze sklepu cos doradzi bankowo lemerowi. :) he he he - cholera wyszlo na wazeliniarstwo
ale jak kurde tam wchodze to az mnie skreca - tyle zabawek w jednym miejscu .....................
  • 0

budo_drengir
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: tani folder (250pln)
Blacha
Miałem Gerbera EZ-Out z ATS34 i mam Voyagera Large z AUS8 firmy Cold Steel. Więc mogę coś napisać:
Zdecydowanie polecam Voyager Large z AUS8. Ta ATS 34 w wykonaniu Gerbera to żadna rewelacja, np. nie umywa sie do ATS 34 w wykonaniu Benchmade. Na tym tle AUS8 Cold Steela prezentuje sie ciekawiej. Tym bardziej, że ma ostrze w interesującym ciebie rozmiarze-4". Poza tym: mocniejsza blokada niż w EZ-Out, ogólnie cały nóż jest masywniejszy, większy, więcej zytelu w rękojeści i twardszy(rękojeść EZ-Out jest cieńsza i taka jakaś giętka). Krótko mówiąc- bardziej się przyda Voyager Large.
Niepokoi mnie tylko jedna rzecz: napisałeś że ostrze tanto i combo. Czyli mój dawny wybór. Dzisiaj polecam tylko clip point i gładkie. Masz wtedy szansę naprawdę skorzystać z tego noża.
  • 0

budo_swiat nozy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 444 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: tani folder (250pln)
[quote name="Blacha"Jakos nie pamietam zeby tam byly ale w sumie gdzie idziej mogly by byc. .....[/quote]

Były, są i będą :)
Można jeszcze przemyśleć Trail Guide`a:
Carbon V + Zytel za rozsądne pieniądze.
  • 0

budo_blacha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: tani folder (250pln)
nawiedze pewno w sobote to jeszcze pogadamy :) bankowo Ci skatuje ucho - zobacze cold steela bo mi wpadl w oko no i zobacze co TY polecisz
a combo i tanto - chce mocna klinge a pila sie przyda do lin (czasem mam doczyneinia z linami wlasnie)
  • 0

budo_gkozi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 910 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: tani folder (250pln)

a combo i tanto - chce mocna klinge a pila sie przyda do lin (czasem mam doczyneinia z linami wlasnie)


a nie chcesz może ciąć tym nożem? ;) powiedz jeszcze,że chcesz chisel grind 8O

[takie małe pytanko: jeśli planuje się przeciąć linę (nie w sytuacji awaryjnej) to czy piłka nie poszarpie jej zanadto? ]
  • 0

budo_blacha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: tani folder (250pln)
pilka moze i poszarpie ale w sytuacji awaryjnej nie bede dbal o linke bo to sytuacja awaryjna, z doswiadczenia wiem ze pila tnie szybciej line a ze ja rozszarpuje to fakt, jak bede chcial gladko ostrze, jak szybko bez patrzenia na stan liny - piłka - dlatego wlasnie combo bo wtedy mam wybor miedzy dwiema opcjami.
a czemu tanto jest beee :?: bo juz pare razy czytalem ze jako tactical jest ok natomiast jako ostrze uzytkowe sie nie nadaje, do czego sie tanto nie nadaje - jakis konkretny przyklad niech mi ktos moze poda, nigdy nie mialem takiej glowni ale po przemysleniach i optycznie mi sie cholernie podoba, nie mialem wiec nie moge sie doszukac jakis negatywnych stron. Plis powiedzcie prosto jak chlop krowie na miedzy do czego sie nie nada a w czym moze przeszkadzac tanto - bo pozniej sie okaze madry polak po szkodzie :(
oki - dzieki za info.
  • 0

budo_gkozi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 910 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: tani folder (250pln)
np. wyobraź sobie,że chcesz przeciąć coś leżącego na desce do krojenia - normalnie robisz to przesuwając albo "bujając" "brzuszkiem" noża, a skoro tanto nie ma brzuszka to "pobujać" nie możesz a przesuwanie punktem łączącym oba odcinki ostrza, o ile w ogóle skuteczne, szybko stępi ten punkt i będzie .... a nie cięcie

na pewno istnieją inne przykłady nieprzydatności tanto do normalnych [nietaktycznych] czynności ale ten jeden powinien wystarczyć
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024