Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wstawac...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

budo_paeł
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 942 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Wstawac...
W jakim momencie podczas zawodow sedzia powinien przerwac walke w parterze i wznowic ja w stojce ? Po minionych eliminacjach u siebie w miescie zawiodlem sie poniewaz zlapalem goscia w garde zaczynalem duszenie a tu sedzia "mate" I od nowa stojka :?
  • 0

budo_flametong
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 146 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Wstawac...
no i to jest bol z tym parterem bo sedziowie daja na to malo czasu jak sedzia widzi ze atakujesz to powinien przerwac po 20 sekundach jak nic nie robisz to odrazu ale wielu sedziow nie daje nic zrobic i odrazu przerywa
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: Wstawac...

W jakim momencie podczas zawodow sedzia powinien przerwac walke w parterze i wznowic ja w stojce ? Po minionych eliminacjach u siebie w miescie zawiodlem sie poniewaz zlapalem goscia w garde zaczynalem duszenie a tu sedzia "mate" I od nowa stojka :?


Aaa no widzisz. Sprawa jest prosta. To w regulaminie wytlumaczone jest.
Garda jest pozycja pasywna w Judo. Znakiem tego samo zapiecie gardy powoduje iz jestes pasywny a w takim przypadku przerywa sie walke na ziemi.
Dla sedziego widac priorytet ma pozycja na ziemi a nie konkretna technika. Inna bajka jakbys goscia przewinol i atakowal z gory......
  • 0

budo_paeł
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 942 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Wstawac...
Masz racje Hast ale mimo wszystko nei powinnien mi przerywac ataku :?
I akurat tylko ten jeden z 3 co sie zmieniali sie na 'mojej' macie tak szybko kazal wstawac z parteru :X
  • 0

budo_misiek2
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kraków gł.

Napisano Ponad rok temu

Re: Wstawac...
Obecne przepisy są niestety antyparterowe.
Przepis stanowi jasno "jeżeli po zejściu do parteru przez 5 sekund nie ma efektów - sędzia przerywa walkę "mate" i zawodnicy przechodzą do stójki.

W praktyce wygląda to tak: rzut lub inny sposób zejścia do parteru i ... zakładasz trzymanie sprawa jest prosta;
zakładasz dźwignię i jeżeli do 5 sekund nie ma efektów tej techniki - jest mate;
to samo jest z duszeniem.
Możesz oczywiście atakować - robić przejścia z jednej techniki w drugą (niestety coraz mniej jest zawodników umiejących walczyć w parterze, mających duży repertuar technik i sędziowie o tym doskonale wiedzą )wtedy jeżeli sędzia uzna, że takie ataki w konsekwencji doprowadzą do poddania się przeciwnika nie powinien walki przerwać, ale jest to subiektywna ocena sędziów.
Natomiast typowa garda to w judo jest zastój więc reakcja sędziego jest prawidłowa.
Zauważ, że zawodnik, który znajdzie się w gardzie nawet nie próbuje walczyć, szkoda czasu, aby przyspieszyć decyzję sędziego ten w gardzie najczęściej podnosi swojego przeciwnika (odrywa mu plecy od maty) decyzja sędziego jest jedna - "mate".
To nie są lata kiedy można było walczyć w parterze i zawodnicy dzielili się na tych dobrych w stójce i w parterze. Szkoda, bo judo na tym tylko straciło.

Pozd. Misiek2
  • 0

budo_baku
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 59 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wstawac...
mlo_dy Ty tu na forum nie placz ciesz sie ze ja nie sedziowalem bo bym Ci pokazal ;)

Niestety parteru teraz jest praktycznie 0 jak nie zadusisz / zlapiesz w trzymanie/ dzwignie odrazu po zejsciu do parteru to trzeba przerwac.

Chociaz ja staram sie przedluzac jeszcze jak widze ze chociaz cos probuja zawodnicy robic ale za dlugo tez nie mozna
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024