Skocz do zawartości


Zdjęcie

Polacy wśród najlepszych zawodników świata


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
48 odpowiedzi w tym temacie

budo_pawel drozdziak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 593 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Polacy wśród najlepszych zawodników świata
Bracie Picie, jak spojrzysz na stronkę zeskanowaną przez MRada, to tam widać, że wprawdzie po japońsku, ale obok zdjęć znajduje się tekst.
To co spodziewałbym się w tym tekście znaleźć to będzie pewnie krótka informacja o zawodniku i jego karierze. Czyli jakaś lista stoczonych przez niego ważniejszych walk na różnych zawodach, wymienione sukcesy, od kiedy startuje w MMA, z kim walczył, jaki wynik itd. Być może ten katalog ukaże się też w jakimś bardziej przystępnym języku i będzie można się przekonać, czy informacje w nim zawarte są ścisłe.
Ja jestem pewien, że są.

Paweł Droździak
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_misman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 629 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto, Dybowo, Knurów, inne... ;)

Napisano Ponad rok temu

Re: Polacy wśród najlepszych zawodników świata

Przede wszystkim nie czepiam sie niczyich zawodnikow tylko dziwie sie jak ktos z rekordem 2 przegrane jest wsrod NAJLEPSZYCH, to tak samo jak umiescic np duzego fiata w katalogu NAJLEPSZYCH SAMOCHODOW SWIATA...


Nie wziales pod uwage tego, iz w chwili gdy redagowano i oddawano ten informator do druku nasi zawodnicy mogli miec zupelnie inny rank ? Masz jakies tantiemy z tego tytulu, zeby ich publicznie szkalowac ? Zazdroscisz, ze to nie Twoje foto i notka o Tobie sie tam ukazaly ? O co Ci chodzi.. ? :roll:
  • 0

budo_dr prozac
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1492 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Planet Earth

Napisano Ponad rok temu

Re: Polacy wśród najlepszych zawodników świata

Moja wypowiedz nie dotyczyla szans jakie daje zawodnikom przynaleznosc do pewnych organizacji, ale faktu ze na liscie najlepszych zawodnikow widnieje wizerunek czlowieka, ktory jeszcze w swojej karierze nic nie wygral - takze prosze o uwazne czytanie postow - tymbardziej tak krotkich jak moj poprzedni.

To Ty przeczytaj jeszcze raz post M. Radlinskiego. To zrozumiesz o co mu chodzilo :-)

Ach ta polska zawisc, zamaist sie cieszyc ze nasz zawodnik jest w katalogu robicie afere z jego przegranych :roll:
  • 0

budo_brat pit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 992 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:stolyca i okolyca

Napisano Ponad rok temu

Re: Polacy wśród najlepszych zawodników świata
Jaka polska zawisc? Jakie szkalowanie? 8O Czyzbym czegos nie zauwazyl i szargal sie na jakies swietosci?

Misman a czy ty masz tantiemy zeby pana Ligizynskiego bronic (choc nikt go tu nie szkaluje przeciez)? I jakos zazdrosc wzgledem jego tam obecnosci snu mi z powiek tez nie spedza...

To jest najzwyklejsze powatpiewanie w zasadnosc decyzji wydawcy o umieszczaniu zawodnika z takim rekordem w albumie o najlepszych. Panowie troche obiektywizmu - ciekawe jakbyscie reagowali gdybyscie ogladali ten katalog w jakims "ludzkim" :wink: jezyku i zauwazyli faceta z mongolii z takim rekordem??

Wyluzujcie, zycze panu Ligizynskiemu sukcesow ale opinie swoja podtrzymuje.

pzdr

Brat Pit
  • 0

budo_pawel drozdziak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 593 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Polacy wśród najlepszych zawodników świata
>ciekawe jakbyscie reagowali gdybyscie ogladali ten katalog w jakims >"ludzkim" :wink: jezyku i zauwazyli faceta z mongolii z takim rekordem??

"o! Mongolia? To tam mają MMA? Pewnie dopiero zaczynają się w to bawić. Ciekawe czy dużo ludzi u nich to już ćwiczy..." - myślę, że coś w tym stylu.

Paweł Droździak
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_mariusz radliński
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 921 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Polacy wśród najlepszych zawodników świata
A mi po prostu jest żal osób, które z faktu promocji naszych zawodników na świecie wyciągają takie wnioski. Wiadomo z której strony padają takie opinie i teksty, dlatego mam o tych postach swoje zdanie.

W momencie zbierania materiałów przez wydawcę Polacy mieli rekordy: Kułak 0-1-0 (jedna przegrana) i Ligiżyński (0-1-0) (takze jedna przegrana). Wniosek z wypowiedzi naszych najbardziej zawziętych "fanów" :twisted: płynie taki, że lepiej było w ogóle nie podawać tam nikogo, bo niby po co pokazywać Japończykom, że w Polsce już się coś dzieje, że idziemy do przodu. Ewentualnie rozwiązaniem byłoby napisanie listu do "fanów" z uprzejmą prośbą o wzkazanie swoich typów - oczywiście żaden nie byłby w stanie podać nikogo innego z bardzo prostej przyczyny: rekordy powstają w wyniku udziału w oficjalnych (notowanych) zawodach MMA - a w takich biorą udział (poza nielicznymi wyjątkami) wyłącznie zawodnicy Polskiej Federacji Bushido. Oczywiście Nasze sukcesy nie są Waszymi sukcesami - stąd te ataki, prawda? W takich momentach wychodzi na wierzch komu na czym tak na prawdę zależy, czy na faktycznym rozwoju i propagowaniu MMA i polskich zawodników czy na najzwyklejszym robieniu kasy na popularnym trendzie i mąceniu wszystkim, którzy znajdują się daleko w przodzie. Myślę, że każdy zdrowo myślący człowiek jest w stanie właściwie ocenić działalność i jednej i drugiej strony.

Wasze głosy traktuję zawsze jak płacz dziecka, które wyje z bezsilności, bo nic innego nie jest w stanie zrobić.
Ale i takie głosy są potrzebne, potwierdzają jedynie, że idziemy w dobrym kierunku, więc i za nie dziękuję.



Pozdrawiam i życzę sukcesów,
Mariusz Radliński.
  • 0

budo_herostrates
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 265 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skądinąd (Gdańsk)

Napisano Ponad rok temu

Re: Polacy wśród najlepszych zawodników świata
Krzysztof Kułak i M. Ligizynski wystąpili w liczących się, zawodowych galach MMA, wspierani i reprezentowani są przez profesjonalny, cieszący się uznaniem związek MMA (choćby fakt ukazania się publikacji w Japonii, czy mozliwość startowania w zawodach). To że znaleźli się w tej publikacji wcale nie mówi że są oni najlepsi w Polsce w klocki zwane MMA. Jakkolwiek liczy się to że wystąpili w bardzo prestiżowych imprezach, a start umożliwiło im poważana przez miedzynarodowe związki MMA Federacja.
Zamiast wrzucać Mariuszowi powinniśmy okazać mu szacunek, bo jak narazie w Polsce nie ma równie aktywnej osoby propagującej Polskie MMA w świecie. Przykład powiniśmy brać z G. Jakubowskiego, który pomimo tego, że z innego stylu i organizacji spróbował a Federacja dała mu szansę startów poza granicami Polski. Czyli jeszcze raz respekt i szacunek dla ludzi, którzy robią coś więcej od nas. Zarówno dla zawodników, jak i organizatorów.
Dla mnie jako fana MMA liczy się to aby Polskie MMA się rozwijało, dlatego też namawiam do współpracy wszystkie organizacje, a nie do zwalczania się nawzajem, choć konkurencja jest OK.

Pozdrawiam
  • 0

budo_dr prozac
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1492 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Planet Earth

Napisano Ponad rok temu

Re: Polacy wśród najlepszych zawodników świata
Dokladnie. Podpisuje sie pod powyzszym!

Pax Panowie, nie ma sensu sie klucic, to do niczego nie prowadzi

Pozdrawiam.
  • 0

budo_fronek
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 82 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Polacy wśród najlepszych zawodników świata
Mariusz, nie chodzi o to, że jesteś w tym katalogu, bo to juz jest duże wyróżnienie i za to szacunek, tylko nie podkreślaj, że jestes wśrod najlepszych, bo w katalogu piłkarskich drużyn świata Sri Lanka jest wśród Brazylii, Francji czy Niemiec :wink:
  • 0

budo_brat pit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 992 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:stolyca i okolyca

Napisano Ponad rok temu

Re: Polacy wśród najlepszych zawodników świata
My, Wy, Nasze sukcesy nie sa Waszymi sukcesami, wrzucanie itp...

przede wszystkim ja nie jestem Wy. Ja jestem ja i teraz wypowiadam sie wylacznie w swoim imieniu jako kibic i tyle. Czy ja kiedys pisalem ze to zle ze MRad wysyla ludzi do walki za granice? Prosze poczytac moje posty w ktorych zawsze pisalem o zbawiennym wplywie konkurencji, tym ze ciesza mnie sukcesy kazdego polskiego zawodnika. Zachecalem do wspolzawodnictwa najpierw jako po prostu jako kibic a potem przedstawiajac na forum oferte walk pomiedzy teamami. Ta ostatnia nie spotkala sie z pozytywnym odzewem...

Popadacie w paranoje - stad nagle z mojego zwyklego zdziwienia zaistniala sytuacja MRad robi juz mentorskim tonem "ataki z wiadomo ktorej strony" i "placz dziecka"...

pzdr

Brat Pit
  • 0

budo_sprinter
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 88 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Polacy wśród najlepszych zawodników świata
Moja ironiczna wypowiedz na temat wiadomej publikacji nie byla zadnym atakiem!!!!!!!!! Dzialania majace na celu promocje polskich zawodnikow sa naprawde ok - niezaleznie z jakiego zrodla plyna.

Pan Radlinski niestety kazde slowa, ktore nie maja na celu gloryfikacji jego osoby traktuje jako atak - nie wiem skad ta odraza do ludzi z zewnatrz jego organizacji - mozna sie tylko domyslac...
  • 0

budo_mariusz radliński
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 921 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Polacy wśród najlepszych zawodników świata
Obracam się w gronie ludzi inteligentnych zatem zakładam, że to co piszę i robię zastanie właściwie odebrane.
Zeszliśmy może troche z tematu ale chyba sytuacja zmusza mnie do tego abym napisał te parę słów w tym bardzo ważnym wątku.
Zakładam więc nowy temat, w którym do paru spraw chcę się ustosunkować.
  • 0

budo_mariusz radliński
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 921 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Polacy wśród najlepszych zawodników świata

Pan Radlinski niestety kazde slowa, ktore nie maja na celu gloryfikacji jego osoby traktuje jako atak - nie wiem skad ta odraza do ludzi z zewnatrz jego organizacji - mozna sie tylko domyslac...


Mylisz się zasadniczo co do mojej osoby - mam jednak ten komfort, że zupełnie nie zależy mi na tym co o mnie myślisz. Chyba tylko osoby, które znają mnie osobiście mają prawo wyrażać swoje zdanie na mój temat - i wydaje mi się, że nie pokrywałoby się ono z Twoim. Taką przynajmniej mam nadzieję.

Ja po prostu przeczuwam twoją intencję - jest aż nadto czytelna, w każdym poście, który zdarza ci się popełnić na tym forum. Z konstruktywną krytyką to nie ma nic wspólnego. Cokolwiek chcesz przez to osiągnąć tracisz czas. Żegnam.
  • 0

budo_mariusz radliński
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 921 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Polacy wśród najlepszych zawodników świata

... tylko nie podkreślaj, że jestes wśrod najlepszych...


No proszę. Następny. ;) Przecież mnie tam nie ma wcale.
Podkreślam, że Polacy liczą się już jako zawodnicy, są dostrzegani na świecie i, co najważniejsze, funkjonują już w oficjalnych strukturach. Dlatego piszę, że to właśnie zawodnicy STP czy Federacji Bushido się tam znaleźli, bo po prostu tylko z tą Federacją Japończycy współpracują i chcą współpracować.
I w końcu dlatego piszę, że wśród najlepszych aby pokazać rangę tego wydarzenia (to dla nas przynajmniej bardzo ważne) - że Polacy są w jednej książeczce z Fiodorem Emelianenko, Antonio Nogueira, Kazushi Sakuraba, Mirko Filipowiczem, Vanderlei Silva i innymi świetnymi zawodnikami.

Juz wszystko wyjasnione?

Jezeli nie to trudno, juz wiecej nie bede w tym temacie dodawal.


Pozdrowienia,
MR.
  • 0

budo_sprinter
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 88 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Polacy wśród najlepszych zawodników świata
Moje slowa (Jezu...dlaczego znowu musze to pisac) dotyczyly smiechu wartego zestawienia najlepszych zawodnikow!!!!!!!!! Nie zawieraly pozytywnego ani negatywnego zdania o kimkolwiek - prekursorem krytyki konkretnie zorientowanych ideologicznie osob byl w tym temacie ktos zupelnie inny...
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Polacy wśród najlepszych zawodników świata
Niby rozumiem krytykantow, ale...
Rzeczywiscie umiejetnosci i wyniki polskich zawodnikow, sa jeszcze nikle wobec swiatowej czolowki. Jestem przekonany, ze dzis sa juz lepsi od nich nawet w Polsce. Ale jakby nie patrzec to sa w jakis sposob prekursorzy.

Poza tym... nie jest wstydem walczyc i przegrac w dobrym stylu. Bowiem lepiej miec szesc walk przegranych i zadnej wygranej, niz cale zycie p... na necie i ani raz nie wystapic w jakichkolwiek zawodach.
Szacunek cwiczacym i startujacym.
Mnie tylko przykro, ze ja juz nigdy w zadnych nie wystapie. Niestety szlachetne zdrowie....
K_P
PS. Acha, do Mariusza, ja jestem z tych "z drugiej strony".
  • 0

budo_mariusz radliński
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 921 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Polacy wśród najlepszych zawodników świata

PS. Acha, do Mariusza, ja jestem z tych "z drugiej strony".


Wiem Kubuś z której strony jesteś ale zupełnie mnie to nie interesuje. Szanuję Cię jako człowieka / zawodnika (sądząc po tym co piszesz na Budo - bo nie znamy się osobiście) i to gdzie jesteś nie ma dla mnie żadnego znaczenia w tym kontekście.

Pozdrowienia,
MR.

PS
Oczywiście, że w Polsce jest ju dużo dobrych (lepszych) zawodników. Tylko marnują się, bo nie ma kto ich wypromować za granicą, a jakieś dziwne układy powodują, że dostają np. zakaz kontaktu z nami. Niestety, tego nie da się uniknąć, choć staram się bardzo pokonywać te bariery.
  • 0

budo_fronek
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 82 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Polacy wśród najlepszych zawodników świata
mea culpa, zwracam honor. uderzam się mocno w pierś :oops:
  • 0

budo_wosiu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1070 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Polacy wśród najlepszych zawodników świata
Tak chyba wynika z okładki tego katalogu, że obejmuje on 1775 zawodników, czyli prawdopodobnie wszystkich zawodników zrzeszonych w oficjalnych federacjach MMA którzy brali udział w jakichkolwiek zawodach.
Siłą rzeczy są tam też najlepsi zawodnicy i w tym sensie stwierdzenie "Polacy wśród najlepszych" nie zawiera w sobie błędu.

Krytykanci niech się nie czepiają. Ktoś tutaj zrobił wiele dobrego dla "branży" i nie można tego zanegować. Jak są tacy co mają jakieś wątpliwości niech sami spróbują zrobić coś konstruktywnego. Niestety łatwiej jest przeszkadzać niż pomagać i niszczyć niż budować...


Wosiu
  • 0

budo_ryota
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Polacy wśród najlepszych zawodników świata
krotka notka o Mongoli(wiem ze moze teraz nie na temat ale pewnie nie jednego zainteresuje) wiec ostatnio zawodnik z Mongoli walczyl z Bobem Sappeem, walka trwala 1 runde w ktorej Bob zostal sprowadzony do parteru i obijany, do 2 rundy mongolski zawodnik nie wyszedl ze wzgledu na kontuzje nogi.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024