Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wywiad z Vitorem Belfortem [PL]


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

budo_saku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5219 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Wywiad z Vitorem Belfortem [PL]
Dołączona grafika

-Vitor, jak Ci idzie trening?

Vitor Belfort: Bardzo dobrze. Ciężko trenujemy. Zbliżamy się już do fazy końcowej przygotowań.

-Co masz w rozkładzie na kilka najbliższych dni? Boks plus zapasy i kondycja?

Belfort: Przez ostatnich kilka tygodni od zaginięcia mojej siostry nie sypiałem zbyt wiele, wiec i niezbyt dobrze mi się trenowało. Teraz nadrabiam stracony czas. Skupiam się na zapasach, boksie i Muay Thai. Bardzo ciężko ćwiczę przed tą walką.

-Biorąc pod uwagę to iż Randy Couture jest światowej klasy zapaśnikiem, czy skupiasz się więcej na BJJ niż zwykle? Czy może więcej na stójce?

Belfort: Bardziej skupiam się na stójce. Dużo sparuje przed tą walką.

-Czy zamierzasz właśnie prowadzić tą walkę w stójce?

Belfort: Wydaje mi się ze Randy również będzie tak chciał. Jeśli nie będzie mógł, będzie próbował sprowadzić mnie do parteru.

-Czy wydaje ci się ze ta walka będzie inna od tej z 1997r ?

Belfort: Tak, teraz będę w zdecydowanie lepszej formie.

-Musiało ci być ciężko poprawić wydolność w 1997 gdyż ważyłeś wtedy 235 funtów, tak?

Belfort: Tak, tak.

-Randy powiedział iż "strategicznie ta walka dla niego nie będzie się różniła niczym od ostatniej." I ze złamie Cię mentalnie.

Belfort: W dniu walki zobaczymy co się stanie!

-Fajnie! Twoim fanom spodoba się ta wiara! Vitor, jeśli walka będzie toczyła się w parterze będziesz dążył do wstania czy też będziesz próbował użyć jiu jitsu by skończyć go z gardy?

Belfort: Wydaje mi się że obaj będziemy chcieli wstać, lecz zobaczymy jak to się potoczy. Poczekajmy do walki.

-Pozwól ze spytam właśnie o dzień walki. Powiedz mi o czym myślisz od wstania z łóżka do momentu wejścia na ring?

Belfort: Myślę o walce i próbuje się uspokojić. Myślę co zrobię gdy to się stanie, a gdy to... Układam strategię. Skupiam się na celu.
.
-O czym myślisz gdy wchodzisz do oktagonu? Co myślisz gdy słyszysz jak Big John McCarthy mówi, "Are you ready? Are you ready? Let?s get it on!"

Belfort: Myślę tylko o tym aby włożyć wszystko z treningów w tą walkę. Dobrze się czuję. Gdy obaj jesteśmy w środku i gotowi do walki jestem ciekaw co się wydarzy.

Dołączona grafika

-W tamtym miesiącu trenowałeś z Minotauro Nogueira. Jak było?

Belfort: Było dobrze. Minotauro jest bardzo mocny. To były bardzo dobre treningi.

-Jak myslisz, w których walkach zaprezentowałeś się najlepiej?

Belfort: Moja najlepsza walka?

-Tak.

Belfort: Każda walka jest dobra, lecz wydaje mi się ze ta z Wanderlei Silva była najlepsza.

Dołączona grafika

-To był świetny nokaut.

Belfort: Tak.

-Vitor, wielu ludzi skreśliło Cię po walce z Chuckiem Lidellem. Wtedy jednak wróciłeś i rozniosłeś Marvina Eastmana. Później byłeś bardzo wzruszony. Porozmawiamy o tym.

Dołączona grafika

Belfort: Jestem tym kim jestem. Jestem bardzo emocjonalny. Wielu ludzi mówiło: "już nigdy nie wrócisz, jesteś skończony" Wiesz jacy są ludzie.

Dołączona grafika

-Jasne

Belfort: Tak się czułem.

-Czy myślisz że ta walka z Couture jest szansą na udowodnienie krytykom iż nie musiałeś "wracać" ponieważ zawsze byłeś jednym z najlepszych fighterów w swojej wadze na świecie?

Belfort: Nie, nie. Nie chcę tam udowadniać kim jestem. Chce po prostu zrobić swoje. Niczego nie muszę udowadniać. Wszystko się może zdarzyć w czasie walki. Każdy jest bardzo dobry i każdy może być mistrzem. Nie próbuje nikomu nic udowadniać i nie mam co. Ludzie mnie lubią bo mnie lubią. Nie chcę żeby mnie lubili za to co zrobiłem, czy za to co reprezentuje. Chciałbym aby mnie lubili takim jaki jestem.

-Czy masz więcej walk w kontrakcie z UFC?

Belfort: Będę dalej walczył w UFC.

-Twoi fani już dawno nie słyszeli nic od Ciebie. Czy chciałbyś im coś powiedzieć.

Belfort: Tak: Cenię to w jaki sposób mnie traktują. Cenię sobie to iż lubią w jaki sposób walczę i jaki jestem. Niech będą skromni, bardziej duchowni niż materialni. Wtedy będą szczęśliwsi i będzie im lepiej w życiu.

Dołączona grafika

-Świetna rada. Myślisz ze jesteś dzisiaj inną osobą niż byłeś w 1997 r ponieważ...

Belfort: Na pewno! Każdy się zmienia. Jedni na lepsze inni na gorsze. Siedem lat to sporo czasu.

-Wiec jesteś gotowy na 31 styczeń, tak?

Belfort: Tak, jestem gotowy do walki. Obaj jesteśmy dobrymi fighterami, jesteśmy gotowi, jesteśmy mistrzami. Wygra ten kto będzie miał lepszy dzień.

-Kilka ostatnich pytań. Jakie są najlepsze strony Randyego?

Belfort: Jego siła. Jest dobry w stójce i w parterze. Jest bardzo kompletnym fighterem.

-Z drugiej strony, jakie sa jego słabości?

Belfort: Nie wie jak walczyć gdy leży na plecach. Gdy ktoś go sprowadzi wydaje mi się ze nie ma gardy.

-Wiec wydaje Ci się ze gdy go sprowadzisz na plecy to wygrasz walkę?

Belfort: Nie, zamierzam wygrać tą walkę, lecz to jest jego słabość. Nie ma dobrej gardy. Jest dobry w stójce, w dosiadzie. Ma dobre obalenia. Dobrze uderza. Jego słaba strona? nie ma gardy.

-Vitor, dzięki ze zrobiłeś sobie przerwę na wywiad.

Belfort: To była przyjemność stary.

Dołączona grafika

-Życzę wszystkiego najlepszego w walce z Randym. Modlimy się za Priscille aby szybko wróciła. Trzymaj się Vitor.

Belfort: Dziękuję. Bardzo ci dziękuję. Niech Cię Bóg błogosławi. Dziękuję. Zobaczymy się w dniu walki. Stary. Trzymaj się. Niech Cie Bóg błogosławi. Bye.

Wywiad pochodzi ze strony [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] i przeprowadził go Michael DiSanto
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

tłumaczenie: saku
  • 0

budo_trochim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 355 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wywiad z Vitorem Belfortem [PL]
poklon
  • 0

budo_batonn
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 226 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ciechanów

Napisano Ponad rok temu

Re: Wywiad z Vitorem Belfortem [PL]
Go Vitor Go !!
  • 0

budo_kocyk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 996 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Wywiad z Vitorem Belfortem [PL]
a co w koncu jest z ta jego siostra znalazla sie juz czy jeszcze jest MIA :?:
  • 0

budo_saku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5219 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wywiad z Vitorem Belfortem [PL]
Jeszcze sie nie odnalazła
  • 0

budo_tarciu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 968 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Wywiad z Vitorem Belfortem [PL]
Wielkie dzięki Saku, świetnie się to czytało.
Czyli niezależnie od przykrych okoliczności walka się odbędzie. Cieszę się z tego, ale mam nadzieję że Belfort nie będzie w słabszej formie niż mógłby być normalnie.
  • 0

budo_nechrist
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2092 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wro

Napisano Ponad rok temu

Re: Wywiad z Vitorem Belfortem [PL]
dobry wywiad i tlumaczenie! dzieki!
  • 0

budo_karim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 350 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:stargard

Napisano Ponad rok temu

Re: Wywiad z Vitorem Belfortem [PL]
bardzo dobry wywiad bardzo fajne tlumaczenie ale co to znaczy to bye?? :lol:
  • 0

budo_saku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5219 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wywiad z Vitorem Belfortem [PL]

bardzo dobry wywiad bardzo fajne tlumaczenie ale co to znaczy to bye?? :lol:


papatki
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: Wywiad z Vitorem Belfortem [PL]
Bravo Saku. Od jakiegos czasu Twoja kandydatura na moderatora* roku sie umacnia na 1 pozycji :) 8)

*dzialu vale tudo
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024