Skocz do zawartości


Zdjęcie

Bjj vs Judo...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Bjj vs Judo...
Ostatnio temat rywalizacji miedzy tymi 2 stylami powrocil.
Wiekszosc adeptow Bjj zyje w glebokim przekonaniu iz zawodnik Judo nie stanowi dla nich wyzwania. Domyslam sie iz chodzi im o walke sportowa na zasadach Bjj.
A pytanie mam odwrotne. Czy ktos probowal bic sie z Judokami i wygrywac z nimi ... na zawodach Judo? 8O
  • 0

budo_chriser00
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 774 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec

Napisano Ponad rok temu

Re: Bjj vs Judo...
Hmm bez watpienia judoka ma duzo wieksze szanse na zawodach Judo zwlaszcza gdy ostatnio jest tendencja do skracania parteru, jednak jezeli chodzi o konfrontacje tych 2 styli : na zawodach bjj sa dozwolone techniki Judo, na zawodach Judo sa zabronione techniki Bjj. Na zawodach open wygrywaja zawodnicy bjj a nie judocy, wiec co jest skuteczniejsze...(pomijajac sprawe ze bjj jest w polsce nowym sportem a judo ma juz doswiadczona kadre instruktorska: czarne pasy, mistrzowie olimpijscy, swiata..)
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: Bjj vs Judo...
Widzisz Chriser,
Judoka czesto jest w stanie powalczyc na zawodach Bjj, nie obrazajac nikogo, moze smialo powalczyc nawet z silnymi niebieskimi. Tak wiec Judocy moga i bija sie na zawodach Bjj. W druga strone az tak ochoczo nie jest.
Czemu nikomu tak zabojczo nie odpowiadaja przepisy? Czy to moze tylko wymowka aby swoich tez nie poprzec faktami?

Zbyt uogulniasz. Niektore techniki sa zabronione (dzwignie na nogi)k, promowane sa pozycje-trzymania (osae-komi). Z mojego punktu widzenia argument "nie odpowiadaj mi przepisy" jest chybiony. Czemu nie spotyka sie podobnej argumentacji ze strony adeptow Judo?
  • 0

budo_randori
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 552 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Bjj vs Judo...
A to dlatego że na zawodach Judo bjj-owcytracą dużą częśćswoich podstawowych metod walki,przez co muszą skoncentrować się na taktyce w której nie są już tacy dobrzy.
  • 0

budo_lutas
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 136 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: Bjj vs Judo...
Polecam Mat Burn.
B.J. Penn z białym pasem BJJ bawi się z judoką(czarny pas) właśnie na zawodach judo.
  • 0

budo_mkimura
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Bjj vs Judo...

Czy ktos probowal bic sie z Judokami i wygrywac z nimi ... na zawodach Judo? 8O

Nie słyszałem, ale czasem trenujemy z judokami i moje wrażenie jest takie - żadnych szans - przynajmniej na tym poziomie BJJ w Polsce. Oczywiście mówię to o zasadach judo. I o konfrontacji z zawodnikami turniei klasy A. Powiem więcej. Jest może kilkunastu BJJ-owców, którzy wytrzymali by z nimi konfrontację nawet na zasadach BJJ. Ale za parę lat? Mam nadzieję, że będzie odwrotnie. :wink:
  • 0

budo_aviator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków, jednak Kraków :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Bjj vs Judo...
Nie pamiętam kto, ale kiedyś jeden forumowicz trenujący bjj kilka miesięcy opisywał wrażenia ze swojego występu na lidze akademickiej judo. Dodam... wrażenia błyskawiczne. Pomińmy kwestię stażu treningowego, predyspozycji zawodników i poziomu zawodów. Myślę, że bez przeszłości w judo, trudno "oszukać" judokę na zawodach judo :) Chociaż przyznam się, że miałbym ochotę spróbować :)

Pozdrawiam, Aviator
  • 0

budo_sprinter
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 88 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bjj vs Judo...
^Hast^
Zwroce sie do Ciebie teraz jak do osoby ktora posmakowala zarowno judo jak i bjj. Powiem szczerze ze niekiedy zastanawialem sie nad szansami zawodnika bjj na zawodach judo jednak nigdy nie doszedlem do tego jakim scenariuszem dzialan mialby sie taki zawodnik kierowac by moc powalczyc z judokami. Powiedz teraz co Ty myslisz na ten temat, czym mozna zaskoczyc judoke na zawodach judo, bedac typowym bjj-owcem, duzo slabszym w stojce od zawodnika judo?
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: Bjj vs Judo...
Ja tam sie nie znam :lol: i nie jestem zaden ekspert w tej kwesti. Spytam kogos madrego to wroce z odpowiedzia :wink: .

Jasnym jest iz nie bedziesz probowal rzucic na Ippon judoki. On spedzil w stojce wiecej czasu niz Ty. Plan wiec prosty. Teraz podam trudnosci jakie ma adept Bjj:

1. Sprowadzenie na ziemie.
Wejscie w nogi czasami zadziala, lecz to za malo. Taktyka polegajaca na kladzeniu sie na plecy, wskakiwaniu w garde przyniesie porazke natychmiastowa.
Po zejsciu na ziemie brak jest czasu na pracowanie nad pozycja, schodzac na ziemie nalezy juz zapewnic sobie dogodna pozycje do ataku.

2. Kontrola
Taktyka "sit & wait" nie za bardzo sie sprawdza. W przypadku braku aktywnosci na ziemi walka zostanie przerwana.

3. Konczenie
Kluczowa jest kontrola przeciwnika na plecach, a nie szukanie drogi do zakonczenia walki przed czasem. Trzymanie znacznie latwiej zalozyc niz dzwignie czy duszenie. Brak czasu i latwosc ucieczki z ne-waza powoduje iz mamy na ogol tylko 1 probe na zalozenie duszenia czy dzwigni.

4. Rozne strategie
Wciagniecie przeciwnika w garde konczy walke. Walka garda jest dosc ograniczona - jesli przeciwnik wstanie, walka jest przerywana.
Zdobycie "plecow" przeciwnika jest bezwartosciowe. Przeciwnik sam sie polozy w tej pozycji jesli nie bedziemy go kontorlowac. Z niej do przerwania akcji niewiele trzeba. Niestety techniki "odwracania" przeciwnika na plecy w Bjj nie sa takie wazne.
W Judo w walce na ziemi obowiazuje zasada "wszystko albo nic".
  • 0

budo_sandokan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 309 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdansk

Napisano Ponad rok temu

Re: Bjj vs Judo...
Trudno, zeby BJJ mial jakies specjalne szanse walczac wedlug przepisow judo, poniewaz pater jest obecnie w judo baaardzo ograniczony. A ze rzuty przecietny "Brazylijczyk" wykonuje znacznie gorzej, jest sprawa oczywista. Generalnie w przepisach judo jest o wiele wiecej ograniczen w stosunku do BJJ, nie tylko w parterze (np. zakazane tzw. nozyce kraba, czyli obalenie kami basami).

To jakby, zachowujac proporcje, pytac jakie szanse ma thaibokser walczac z bokserem ma zasadach boksu.
  • 0

budo_maciek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 875 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Bjj vs Judo...
Odpowiedz wydaje mi sie oczywista, a post tendencyjny.

Poziom wyszkolenia technicznego w swojej dysycyplinie jest wsrod judokow znacznie wyzszy niz niz wsrod ludzi trenujacych bjj.
Poziom fizyczny przecietnego judoki jest statystycznie o wiele wyzszy niz przecietnego trenujacego bjj.
Doswiadczenia trenerow oraz zaplecza nie mozna porownywac.

Z mojego posta moze wynikac, iz uwazam, ze przewaga judo wynika z ww. Nieprawda - bardzo cenie ten sport i chetnie bym go uprawial.
  • 0

budo_bongo
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 59 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: Bjj vs Judo...
prosze spojrzec na walke finalowa(i jego ogolnie walki) na ostatniej lidze bjj w poznaniu w kat.do 85.

walczyl tam judoka("rusek")z dlugim stazem(z judo nie majacy w wspolnego juz od 5(?)lat).doszedl do finalu,wazac jakies 80kg bez jakichkolwiek przygotowan.dodam ze kula sie sporadycznie.cwiczy boks.

pozdrawiam :)
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Bjj vs Judo...
Panowie mialem przyjemnosc (teraz jestem kontuzjowany, wiec nie walcze), dosyc czesto sparowac z judokami (poziom czarnego pasa, w tym jeden dawny olimpijczyk). Nie bede kitowal, ze sa to same spektakularne zwyciestwa! To szalenie trudni przeciwnicy, w walce w kimonach!
Oczywiscie walke sprowadzalismy od razu do ziemi - rzucac sie bowiem z gosciem, ktory to robi 15 lat, to jak kopac z koniem.
Ale do rzeczy - uwazam, ze sam fakt, ze czesto prowadzilismy wyrownana walke z nimi, i mielismy duzo sytuacji patowych (a przegrane glownie wynikaja z roznic w sile fizycznej i umiejtnosci jej wykorzystania) - to juz dowod na to, ze bjj nie jest chyba zle, zwazywszy nasz staz w bjj - okolo 2 lat rekreacyjnego, pelnego poszukiwan i czesto pomylek treningu, z glownym trenerem w Brazylii, wobec swietnego atletycznego przygotowania, obycia i "obicia", i srednio kilkunastu lat spedzonych na macie, kolegow judokow.
Dla mnie dowodem, ze bjj cos znaczy jest takze fakt, ze kilku z naszych oponentow uczy sie z nami takze technik bjj.
Pozdrawiam
K_P
  • 0

budo_saku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5219 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bjj vs Judo...
zawody judo - judo
zawody bjj - bjj
vale tudo - bjj
  • 0

budo_mkimura
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Bjj vs Judo...

vale tudo - bjj

choć bywają odstępstwa od tej reguły, khem, khem, khem :oops:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024