Skocz do zawartości


Zdjęcie

??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

budo_yoshimitsu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 40 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

??
Mam zamiar zapisać się na sambo, słyszałem sporo dobrego o tym systemie. Dowiedziałem się, że sambo to także stójka, a zawsze myślałem że to prawie wyłącznie parter. Powie mi ktoś jak wygląda trening (najlepiej w wawie ale nie tylko), ile czasu poświęca się na stojke a ile na parter Wielkie Dzięki :D
  • 0

budo_karim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 350 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:stargard

Napisano Ponad rok temu

Re: ??
a ja kamasutry-fu:)
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: ??
Wy lasujcie mozg i o pietruszce a ja odpowiem na pytanie :)
Od razu zaznacze iz nie cwicze sambo wiec mam prawo sie mylic.

Sambo sportowe jest systemem walki majacym swoje korzenie w Judo (Tworca systemu mial 2 dana, to byl 1 nie japonczyk ktory otrzymal stopien mistrzowski). Z tego wzgledu jest to system kladacy nacisk na stojke. Jednakze z racji ostatnio rozwijajacej sie mody na parter to takowy jest silniej pokazywany.

Tak wiec wydaje mi sie iz wiekszy nacisk bedzie polozony na parter. Najmniej w polsce :wink: .
  • 0

budo_yoshimitsu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 40 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ??
Dzieki Hast. Czytałem archiwum, ale nigdzie o tym nie było. Ja wiem co to jest sambo, ale wiele systemów wymienia techniki, cała lista, a tak naprawdę mało co z tego jest realizowane.
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: ??

Dzieki Hast. Czytałem archiwum, ale nigdzie o tym nie było. Ja wiem co to jest sambo, ale wiele systemów wymienia techniki, cała lista, a tak naprawdę mało co z tego jest realizowane.


Czy jest realizowane, hmm, wszystko zalezy od celow cwiczenia.
Inaczej beda cwiczyc sportowcy, inaczej ci skupiajacy sie na walce/samoobronie, inaczej osoby dazace do poznania systemu w calosci.

Rozpowszechnione w Polsce najbardziej jest Sambo sportowe, z naciskiem na parter. Wynika to z trendu i mody ostatnimi czasy.
  • 0

budo_sandokan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 309 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdansk

Napisano Ponad rok temu

Re: ??

Sambo sportowe jest systemem walki majacym swoje korzenie w Judo (Tworca systemu mial 2 dana, to byl 1 nie japonczyk ktory otrzymal stopien mistrzowski). Z tego wzgledu jest to system kladacy nacisk na stojke. Jednakze z racji ostatnio rozwijajacej sie mody na parter to takowy jest silniej pokazywany. .


Sambo slynie z dzwigni na nogi, ktore w stojce dosc trudno zalozyc - tak wiec parter tez jest tam eksponowany
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: ??

Sambo slynie z dzwigni na nogi, ktore w stojce dosc trudno zalozyc - tak wiec parter tez jest tam eksponowany


Z tego Sambo jest znane. Opinia jest taka a wynika z Histori i zalozen samego systemu to co bylo zakazane w Judo bylo legalne w Sambo i na odwrot. Nie zmienia to faktu iz Sambo to system walki w stojce (sport) z nietypowym parterem - tez z racji przepisow sportowych.
  • 0

budo_miszczu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 285 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: ??
Zmieńcie temat, bo nawet po zobaczeniu go po raz którys nie wiadmoco co w nim jest.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024