Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sporty walki w Eurosporcie - nowy blok programowy!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
50 odpowiedzi w tym temacie

budo_grey
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Sporty walki w Eurosporcie - nowy blok programowy!
Komercja... Wybrzydzać na nią, to jak narzekać, że musisz powietrzem oddychać :) Oczywiście, z komercją jest łatwiej, bo wysraczy przejść na komunizm...

Ale do rzeczy. Judo samo sobie jest winne. Turnieje są mało atrakcyjne. Choć i tam powoli coś się zmienia. Obecnie premiuje się stójkę, kosztem parteru (IMO źle, jeśli chodzi o skuteczność, ale chodzi to o efektowność).

Dlaczego koszykówka stała się tak popularna? Bo zrobiono z niej szopkę w NBA. A wiadomo, że szopka jak i każdy inny odpust dobrze się sprzedaje. Gdy ktoś wpadnie na fajny pomysł uatrakcyjnienia judo i jeszcze zdoła to przeforsować, to i ten sport ma szanse na dużą popularność. Ale w białych piżamach i na pustym placyku wyłożonym materacami nie zdobędzie popularności. Niestety.

I tyle. Chołubienie tradycji (w judo coraz tego mniej, wygrywa sportowość) to dobre dla garstki fanów. Jeśli chcesz kasy, musisz podobać się milionom, którym mozna opchnąć chrupki i płyn na porost włosów z marżą 200%. Aby tego dokonać, musisz z siebie robić klowna. To się nazywa show biznes.
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Sporty walki w Eurosporcie - nowy blok programowy!
kręciel, może to było WTF ??
Bo to jest straszne. Ale zawody ITF które widziałem były naprawde fajne.
  • 0

budo_kręciel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 410 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Sporty walki w Eurosporcie - nowy blok programowy!

kręciel, może to było WTF ??

A bardzo możliwe. Szczerze, to nie interesuję się gałęziami TKD. Nie wiem, które z nich weszło do programu Igrzysk.
Wiem za to jedno: odtąd prawdopodobnie skończą się polskie tryumfy w tej dyscyplinie. Wejście na Igrzyska automatycznie podniesie poziom rywalizacji a co za tym idzie, tytuły Mistrzowskie powędrują do bardziej odpowiednich rąk.

... w białych piżamach i na pustym placyku wyłożonym materacami nie zdobędzie popularności. Niestety.
I tyle. Chołubienie tradycji (w judo coraz tego mniej, wygrywa sportowość) to dobre dla garstki fanów. Jeśli chcesz kasy, musisz podobać się milionom, którym mozna opchnąć chrupki i płyn na porost włosów z marżą 200%. Aby tego dokonać, musisz z siebie robić klowna. To się nazywa show biznes.

Cóż. Takie mechanizmy są spowodowane niskim poziomem umysłowym mas, które oglądają w telewizji te występy. Uważam, że zachowanie zasad oraz tradycji (coraz rzadsze zjawisko nie tylko w sporcie) jest cenne. Dla mnie jest ważniejsza "biała piżama" przewiązana czarnym paskiem niż strój w modnych kolorach z łyżwą na pół tułowia albo paskami wzdłuż ciała...
We Francji judo jest elementem wychowania fizycznego. Nie jest przesiąknięte reklamami a jednak bardzo dobrze i popularnie funkcjonuje. Oczywiście wiadomo, że w naszym kraju bardziej na miejscu jest rzucenie piłki dzieciom na pół godziny przez nauczyciela i nie interesowanie się tym jak się kto rozwija, tylko czy nadaje się do szkolnej drużyny niż chęć nauczenia czegoś przydatnego.
Nie wiem jak inni judocy ale ja mam nadzieję, że nigdy "nie dam się sprzedać za paczkę fajek" :) A na serio, wolę być dobry i pozostać w cieniu niż słaby ale rozreklamowany jak np. nasz Andrzej G.
  • 0

budo_choong
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 741 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubin

Napisano Ponad rok temu

Re: Sporty walki w Eurosporcie - nowy blok programowy!

Pozwól, że opowiem Ci.....

Pozwol ze Cie oświece. Jest kilka federacji TKD.Trzy są głowne i sie bardzo od siebie roznia (WTF , ITF , GTF ), to tak jakby były innymi stylami.
W Taekwon-do ITF (nie olimpijskim) Polska jest w czołowce swiatowej. Jest nr.1 w Europie.
Rozumiem ze mozesz miec swoje zdanie o jakimkolwiek sporcie , ale miej troche kultury ,pokory i szacunku dla ludzi ktorzy trenują to ,czego Ty być moze nie lubisz (i jak widać nie znasz)

Pozdrawiam
  • 0

budo_kręciel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 410 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Sporty walki w Eurosporcie - nowy blok programowy!
Więc twierdzisz, że pasmo sukcesów Polaków w TKD federacji (niech będzie) ITF jest efektem jakichś cudownych predyspozycji, złotego środka albo może lat mozolnych treningów :?:
Osobiście nic nie mam do tej dyscypliny ale nie uważam jej za sport o tak wysokim poziomie emulacji jak np judo, stąd ta niepotrzebna, mogąca niepotrzebnie urazić adeptów TKD szczypta pogardy...
Pozdrawiam!
  • 0

budo_choong
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 741 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubin

Napisano Ponad rok temu

Re: Sporty walki w Eurosporcie - nowy blok programowy!

Więc twierdzisz, że pasmo sukcesów Polaków w TKD federacji (niech będzie) ITF jest efektem jakichś cudownych predyspozycji, złotego środka albo może lat mozolnych treningów :?:
Osobiście nic nie mam do tej dyscypliny ale nie uważam jej za sport o tak wysokim poziomie emulacji jak np judo, stąd ta niepotrzebna, mogąca niepotrzebnie urazić adeptów TKD szczypta pogardy...
Pozdrawiam!

Ło jej !!!! 8O 8O
Proponuje dowiedziec sie czegos wiecej o Polskim TKD (ITF) Stoi on na najwyzszym , swiatowym , profesjonalnym poziomie. Mamy najlepszą druzynową ekipe na swiecie. 4 razy z rzedu wygrywalismy MS.
Metodyka nauczania jest na bardzo wysokim sportowym poziomie. Aby zostać trenerem nalezy miec skonczone studia... i zatwierdzoną klase trenerską tak jak w Judo.
Jeju , przeciez PZTKD jest jednym z najwiekszych , najprezniej i najskuteczniej działajacych organizacji MA w Polsce.
Tak jak Wy (judocy) Mamy makroregiony , strefy... kwalifikacje do MP ...itp.
PZTKD soi wrecz na rownym poziomie jak organizacje judokow.
Zatem gardzisz raczej swoim wyobrazeniem , niz faktycznym stanem rzeczy :wink:
Ale OK . Kiedyś byłem w klubie Judo , gdzie same małe dzieciaki trenowały... wygladało to tragicznie , zero techniki... jakos tak nie sportowo. Wówczas odniosłem mylne wrazenie o tej dyscyplinie sportu.
Po jakims czasie zobaczyłem zawodnikow z gornej półki i teraz wiem ze Judo jest wspaniałym , pieknym i efektowym sportem. :wink:
  • 0

budo_kręciel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 410 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Sporty walki w Eurosporcie - nowy blok programowy!

Ło jej !!!! 8O 8O

Rozumiem. Mam nadzieję, że kiedyś będę miał okazję zobaczyć prawdziwe, zaawansowane TKD w formie walki. Wtedy moje zdanie może ulec uaktualnieniu albo jak kto woli korekcie.
Jednak w dalszym ciągu uważam, że nieolimpijskość sportu między innymi przez mniejszy prestiż ale też z innych względów znacznie wpływa na jego światowy poziom. Przecież w JJ jest to samo. Polacy robią Medale na Świecie i Europie. Część z nich ćwiczy też judo i tam już takich znaczących sukcesów jak w JJ nie odnosi...
  • 0

budo_wargrim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 262 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: Sporty walki w Eurosporcie - nowy blok programowy!
Ja chcialby mwyrazic swoje ubolewanie z powodu tego iz nazywacie judo sportem. Ja zawsze uwazalem judo za sztuke walki. Niestety judo przegralo walke z komercja itp. teraz jest to juz tylko sport. Mozna tylko zalowac............
Prosze tylko o to aby przynajmniej na tym forum oddac czesc tej pieknej sztuce walki i nazywac ja po imieniu.

Na temat taekwondo moze sie nie bede wypowiadal..... :twisted:
  • 0

budo_kręciel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 410 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Sporty walki w Eurosporcie - nowy blok programowy!

Ja chcialby mwyrazic swoje ubolewanie z powodu tego iz nazywacie judo sportem. Ja zawsze uwazalem judo za sztuke walki. Niestety judo przegralo walke z komercja ...

Komercja jeszcze nie objęła judo w takim stopniu jak w przypadku innych dyscyplin.
Wiesz, w tym temacie akurat poruszaliśmy sportową stronę judo, czyli rywalizację. Oczywiście wiadomo, że od zapasów różni judo tradycja. Nie zapominaj, że uniwersytet w Tokio funkcjonuje dalej!
Kiedyś judo miało zastosowanie militarne i duchowe. Pierwsze już się tak nie sprawdza w erze paralizatorów, pistoletów i noży sprężynowych.
Druge, czyli idea samodoskonalenia przetrwało. Może nie u każdego ale nadal żyje. My możemy to zmienić ale taką reformę każdy musi zacząć od siebie...
Nie pytaj, co judo może zrobić dla Ciebie
a co Ty możesz zrobić dla judo...
:wink:
  • 0

budo_thanes
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 495 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sigil

Napisano Ponad rok temu

Re: Sporty walki w Eurosporcie - nowy blok programowy!
Wracając do topicu to respect dla eurosportu, pierwszy raz widziałem walki wu shu :)
  • 0

budo_mkimura
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Sporty walki w Eurosporcie - nowy blok programowy!

Kiedyś judo miało zastosowanie militarne

W jakim sensie? Szczerze mówiąc, pierwsze słyszę, ale człowiek bywa omylny, więc nawijaj waść. :-)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024